Strzelcy: Celeban 11', Scalet 14', Pich 51' (k.) - Ishak 6', 32', Ramirez 28'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky - Celeban, Puerto, Golla, Pawelec (68 Stiglec) - Łabojko, Sobota - Musonda (83 Bargiel), Praszelik (71 Samiec-Talar), Pich - Scalet (83 Makowski) Trener: Vitezslav Lavicka
Lech Poznań:(stroje: białe) Bednarek - Czerwiński, Rogne, Crnomarković (81 Dejewski), Puchacz - Tiba, Moder - Skóraś (71 Sykora), Ramirez (81 Marchwiński), Kamiński - Ishak Trener: Dariusz Żuraw

Śląsk Wrocław: Szromnik, Tamas, Stiglec, Boruń, Pałaszewski, Makowski, Łyszczarz, Bargiel, Samiec-Talar
Lech Poznań: Malenica, Muhar, Sykora, Marchwiński, Dejewski, Kostewycz, Awwad

90+5 min. - Koniec meczu! Świetne widowisko stworzone przez piłkarzy Śląska i Lecha kończy się remisem 3:3. W tym sezonie ligowym wrocławianie nadal bez porażki, Kolejorz ciągle bez zwycięstwa
90+4 min. - Śląsk w doliczonym czasie skoncentrowany na defensywie, bo trener Vitezslav Lavicka przeprowadził już cztery zmiany w trzech turach i nie może zastąpić kontuzjowanego Israela Puerto
90+3 min. - Jeszcze próbuje Lech, dośrodkowanie Jakuba Kamińskiego z prawej strony jednak całkowicie nieudane
90+3 min. - Po dośrodkowaniu Filipa Marchwińskiego z prawej strony, strzał oddaje Jakub Kamiński. Piłka ociera się o nogę Roberta Picha i minimalnie mija słupek bramki Śląska
90+2 min. - Bardzo ważna i zdecydowana interwencja Wojciecha Golli, który zszedł do rozpędzonego na lewym skrzydle Tymoteusza Puchacza i wybił w aut
90 min. - Osłabiony Śląsk musiał bronić się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jan Sykora wrzucił jednak piłkę prosto w ręce Matusa Putnockiego
89 min. - Israel Puerto doznał kontuzji i z pomocą lekarzy opuszcza boisko. Śląsk przez chwilę w dziesiątkę

Mecz Śląsk - Lech z trybun ogląda 11 535 kibiców. To frekwencyjny rekord Ekstraklasy po przerwie spodowanej pandemią

87 min. - Poprzeczka ratuje Śląsk! Po dośrodkowaniu Jana Sykory w obramowanie bramki huknął Mikael Ishak. O włos od hat-tricka snajpera gości
86 min. - Piotr Samiec-Talar doszedł do piłki w polu karnym, miał jednak mało miejsca do oddania strzału i złapał Filip Bednarek
83 min. - Dwie kolejne zmiany w Śląsku - Przemysław Bargiel wchodzi w miejsce Lubambo Musondy, a Rafał Makowski zmienia Mathieu Scaleta
82 min. - Dino Stiglec wybija piłkę z pola karnego Śląska po dynamicznej akcji lewą stroną i wrzutce Tymoteusza Puchacza
81 min. - Podwójna zmiana w Lechu - Filip Marchwiński zastępuje Daniego Ramireza, a Tomasz Dejewski Dorde Crnomarkovicia
81 min. - Musonda blisko szczęścia! Zambijczyk blisko czwartego gola dla Śląska po strzale tuż sprzed pola karnego. Piłka minęła słupek
80 min. - Alan Czerwiński uciekł na prawym skrzydle Robertowi Pichowi i dośrodkował w pole karne, piłki nie sięgnął jednak Jakub Kamiński
78 min. - Szansa Śląska - Robert Pich miał sporo swobody na linii pola karnego i uderzył w światło bramki, ale zbyt lekko, by liczyć na pokonanie Filipa Bednarka
77 min. - Groźny strzał Daniego Ramireza z osiemnastu metrów, bramkarz Śląska był zasłonięty, ale złapał futbolówkę
76 min. - Protesty Lubambo Musondy po starciu na prawym skrzydle z Tymoteuszem Puchaczem - tym razem jednak czysto obrońca Lecha
74 min. - Kolejna niebezpieczna próba Waldemara Soboty tuż sprzed pola karnego - Filip Bednarek kontrolował jej lot nad poprzeczką
74 min. - Lubambo Musonda zatrzymany po akcji prawą stroną boiska - Śląsk wywalczył rzut rożny, po wrzutce nie udało się jednak stworzyć zagrożenia
72 min. - Starcie rezerwowych wycenione na kartkę - Dino Stiglec ukarany po faulu na Janie Sykorze
71 min. - Zmiana na pozycji młodzieżowca w Śląsku - Piotr Samiec-Talar w miejsce Mateusza Praszelika. Roszada również w Lechu - Jan Sykora zmienia Michała Skórasia
69 min. - Zbyt dużo czasu w tej akcji miał Lech. Jakub Kamiński dograł na prawą stronę pola karnego do Michała Skórasia, ten odegrał do Pedro Tiby, ale jego strzał zdążył zablokować Wojciech Golla
68 min. - Dopiero pierwsza zmiana w tym meczu - Dino Stiglec zastępuje Mariusza Pawelca
67 min. - Dani Ramirez uderza ze sporej odległości z rzutu wolnego, piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką
66 min. - Pierwsza żółta kartka wieczoru - Waldemar Sobota napomniany za faul na Danim Ramirezie
66 min. - Ciekawie zapowiadała się akcja Lecha. Prawą stroną ruszył Alan Czerwiński, miał dużo miejsca i czasu, ale dośrodkował fatalnie, prosto pod nogi wracającego w pole karne Waldemara Soboty
64 min. - Kolejny raz niebezpiecznie w polu karnym gospodarzy. Wojciech Golla był bardzo blisko Mikaela Ishaka, ale napastnik gości i tak zdołał oddać strzał. Piłka odbiła się od Israela Puerto i znalazła się poza linią końcową
63 min. - Niepewna interwencja Lubambo Musondy sprokurowała kłopoty w polu karnym Śląska. Piłka spadła pod nogi wbiegającego w pole karne z lewej strony Tymoteusza Puchacza, jego strzał odbija Matus Putnocky
62 min. - Efektowna akcja Jakuba Kamińskiego, który bardzo dobrze czuje się z piłką przy nodze. Było groźnie w polu karnym Śląska - futbolówka przeleciała nieznacznie obok słupka
61 min. - Dośrodkowanie z kornera - piłkę wybija głową Thomas Rogne, ta spada jednak na nogę Roberta Picha, który uderza z ekwilibrystycznej pozycji. Strzał przelatuje nad bramką
60 min. - Alan Czerwiński bardzo nieustępliwy względem Mateusza Praszelika pod linią końcową. Były obrońca Zagłębia blokuje dośrodkowanie piłkarza Śląska i będzie rzut rożny
59 min. - Mocna wrzutka Waldemara Soboty z rzutu wolnego, głową z pola karnego wybija Thomas Rogne
58 min. - Dorde Crnomarković fauluje Mathieu Scaleta w narożniku boiska - rzut wolny z niemal identycznego miejsca jak rzut rożny dla Śląska
57 min. - Szansa Ishaka na hat-trick. Jakub Moder wrzuca piłkę z prawego skrzydła w pole karne, Szwed uderza głową, ale niecelnie
54 min. - Jakub Moder postanowił uderzyć z 25 metrów, szybki doskok obrońcy Śląska nieweczy jednak jego zamiary. Lech przenosi piłkę na lewą stronę i szuka dośrodkowania w pole karne, ale brakuje dokładności
53 min. - Gubi się defensywa Lecha. Mateusz Praszelik podszedł wysoko pod Dorde Crnomarkovicia, a ten nerwowo wybija piłkę w aut. Po wrzutce obrońcy gości oddalają jednak niebezpieczeństwo
51 min. - 3:3! Robert Pich, tak jak w Krakowie, nie myli się z jedenastu metrów i doprowadza do wyrównania. Druga połowa zwiastuje podobne emocje, co pierwsza!
50 min. - Pedro Tiba i Dorde Crnomarković zgłaszają pretensje u sędziego Piotra Lasyka, ten jednak nie zamierza zmieniać decyzji. Piłka jednak cały czas nie została ustawiona na jedenastym metrze
49 min. - Lubambo Musonda kolejny raz w tym meczu ucieka Tymoteuszowi Puchaczowi, a obrońca Lecha fauluje w szesnastce. Nie ma wątpliwości - to rzut karny!
47 min. - Pierwsze isotniejsze wydarzenie drugiej połowy to faul. Pedro Tiba odebrał podanie na wysokości linii środkowej, zaczął się rozglądać, a Mariusz Pawelec czuł, że to może oznaczać kłopoty i przewinieniem zatrzymał Portugalczyka

Oba zespoły przystępują do drugiej połowy bez zmian

45+3 min. - Koniec szalonej pierwszej połowy we Wrocławiu. Śląsk przegrywa z Lechem 2:3
45+2 min. - Mathieu Scalet zaskakuje obrońców miękkim dośrodkowaniem do wbiegającgo przed bramkę Piotra Celebana, obrońca Śląska uderza głową, ale zbyt lekko i przewidywalnie, by zaskoczyć Filipa Bednarka. Bramkarz Lecha spokojnie łapie piłkę
45 min. - Wojciech Golla fatalnie zachował się w walce o piłkę z Pedro Tibą i pozwolił wbiec Portugalczykowi w pole karne. Jego dośrodkowanie jest jednak niedokładne, akcja kończy się zgraniem klatką piersiową Piotra Celebana do Matusa Putnockiego
43 min. - Jakub Moder uderza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę na kolejny korner wybija Israel Puerto. Po następnym dośrodkowaniu z narożnika już bez zagrożenia
42 min. - Niebezpiecznie zrobiło się w polu karnym Śląska po kolejnej wrzutce Michała Skórasia z prawego skrzydła, w polu karnym z interwencją zdążył Piotr Celeban i piłka została wybita na rzut rożny

Szalony wieczór na Maślicach - zryw Lecha Poznań pozwolił mu odwrócić losy meczu jeszcze w pierwszej połowie. Pięć bramek za nami, ostatnie minuty przed przerwą spokojniejsze pod obiema bramkami

38 min. - Prostopadłe podanie z prawego skrzydła do wbiegającego w pole karne Lubambo Musondy, Zambijczyka uważnie pilnuje jednak Thomas Rogne i Filip Bednarek łapie piłkę
37 min. - Lubambo Musonda wycofał piłkę przed pole karne do Mateusza Praszelika, ten odaje kolejny dzisiejszego wieczora strzał z podobnej pozycji, kolejny raz jednak wyraźnie niecelnie
35 min. - Pedro Tiba z łatwością minął dwóch rywali w polu karnym, dograł przed bramkę, a tam Jakub Łabojko szczęśliwie wybija na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z kornera Lech nie stwarza jednak zagrożenia.
32 min. - Jest już 3:2 dla Lecha, a Mikael Ishak ma na koncie dublet. Pedro Tiba zagrywa piłkę z prawej strony pola karnego, napastnik Kolejorza mimo asysty Israela Puerto bardzo ładnie składa się do strzału i pokonuje golkipera Śląska
30 min. - Piotr Celeban pojawił się z prawej strony pola karnego, ale wycofał przed szesnastkę do Praszelika. Były piłkarz Legii uderzył bez zastanowienia z 18 metrów, jednak wysoko nad bramką. Powinien zrobić to lepiej
28 min. - 2:2. Tymoteusz Puchacz dośrodkowuje w pole karne, a tam głową zgrywa Thomas Rogne. Piłkę niefortunnie przedłuża Wojciech Golla, Mikael Ishak podaje przed bramkę, a Dani Ramirez z najbliższej odległości mocnym strzałem doprowadza do remisu
27 min. - Mogło być już 2:2. Po dośrodkowaniu Michała Skórasia z prawej strony do Mikaela Ishaka, Piotr Celeban w ostatniej chwili wybija na rzut rożny
26 min. - Mięciutkie dośrodkowanie Wojciecha Golli do wbiegającego w pole karne z prawej strony Piotra Celebana. Zdobywca bramki na 1:1 zaatakował piłkę na wślizgu starając się utrzymać w boisku, jednak bez powodzenia
25 min. - Lech zbliżył się do pola karnego Śląska, obrońcy gospodarzy są jednak dobrze ustawieni i blokują strzał Daniego Ramireza sprzed linii szesnastego metra
24 min. - Kolejna świetna akcja Lubambo Musondy prawą flanką i próba dogrania na jedenasty metr do Mateusza Praszelika. Sędzia odgwizduje jednak spalonego
22 min. - Waldemar Sobota fauluje na własnej połowie Jakuba Modera uniemożliwiając szybkie przejście gości w kierunku pola karnego Śląska
21 min. - Kolejna bardzo niebezpieczna kontra Śląska. Jakub Łabojko uderzał z dwudziestu metrów, piłka przeleciała nad poprzeczką
20 min. - Co za akcja Lubambo Musondy! Zambijczyk ograł Tymoteusza Puchacza i z niesamowitą prędkością wbiegł w pole karne z prawej strony, ale jego szarżę zatrzymał interweniujący Filip Bednarek
18 min. - Lech ruszył prawą stroną - Alan Czerwiński był jednak bardzo uważnie pilnowany przez Mariusza Pawelca, który nie pozwolił na skuteczne dośrodkowanie. Piłka odbita od nogi obrońcy Śląska ląduje w rękach Matusa Putnockiego

Trzy minuty i dwa rzuty rożne wstrząsnęły Lechem Poznań! Niesamowity zwrot akcji już w pierwszym kwadransie na Stadionie Wrocław

16 min. - Sędzia Piotr Lasyk zwlekał ze wskazaniem na środek boiska, bo piłkarze Lecha reklamowali faul na Mikaelu Ishaku w polu karnym. Arbiter nie podbiegał jednak do monitora VAR, zaufał sędziom na wozie i uznał drugą bramkę dla Śląska
14 min. - 2:1! Kolejny rzut rożny daje Śląskowi prowadzenie. Tym razem z narożnika dośrodkował Mateusz Praszelik, pojedynek główkowy wygral Wojciech Golla, a z bliska piłkę za linię bramkową przepchnął Mathieu Scalet
11 min. - 1:1! Kapitalne dośrodkowanie z rzutu rożnego Waldemara Soboty prosto na głowę Piotra Celebana przynosi bramkę wyrównującą. Były kapitan Śląska wyskoczył najwyżej w polu karnym i nie dał szans na interwencję bramkarzowi Lecha!
11 min. - Kolejna próba Śląska - Waldemar Sobota zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, z interwencją zdążył jednak Jakub Moder. Będzie rzut rożny
10 min. - Mateusz Praszelik uderza z dystansu - wysoko nad bramką
9 min. - Śląsk chce szybko odpowiedzieć na straconego gola. Próba przeniesienia ciężaru gry na prawą stronę kończy się jednak niepowodzeniem po technicznym błędzie przy przyjęciu Lubambo Musondy
6 min. - 1:0 dla Lecha. Jakub Moder ruszył środkiem boiska, rozegrał do prawej strony do Michała Skórasia, a ten dośrodkował na piąty metr. Miejsce do oddania strzału Mikaelowi Ishakowi wypracował Pedro Tiba, a napastnik Lecha otwiera wynik meczu
3 min. - Mateusz Praszelik zagrywał z prawej strony pola karnego w kierunku Roberta Picha, który znajdował się w świetle bramki. Słowak nie zdążył do piłki
1 min. - Zaczął Lech

Trzy roszady w Lechu po remisie w 2. kolejce - Dorde Crnomarković, Alan Czerwiński i Jakub Kamiński zastępują Lubomira Satkę, Roberta Gumnego i Kamila Jóźwiaka.

Jedna zmiana w wyjściowym składzie Śląska po wygranej w Krakowie - Fabiana Piaseckiego zastępuje Mathieu Scalet.

Zespół Śląska świetnie rozpoczął sezon wygrywając z Piastem Gliwice i Wisłą Kraków. Czy trzecim pokonanym przez WKS będzie Lech? Odpowiedź w sobotni wieczór.

Autor relacji: Karol Bugajski