Pogoń Szczecin:(stroje: granatowo-bordowe) Stipica - Stec, Konstantinos, Zech, Matynia - Kucharczyk, Dąbrowski, Żurawski (63 Drygas, 90 Bartkowski), Gorgon, Kowalczyk (81 Smoliński) - Cibicki (63 Benedyczak) Trener: Kosta Runjaić
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Putnocky - Celeban, Golla, Tamas, Stiglec - Musonda (60 Pawłowski), Pałaszewski (Szpakowski), Sobota, Scalet (71 Exposito), Pich - Samiec-Talar (46 Lewkot) Trener: Vitezslav Lavicka

Pogoń Szczecin: Bursztyn, Malec, Bartkowski, Drygas, Smoliński, Fornalczyk, Kozłowski, Benedyczak, Turski.
Śląsk Wrocław: Tysiak, Pawelec, Poprawa, Szpakowski, Lewkot, Bargiel, Łyszczarz, Pawłowski, Exposito

Pechowa porażka Śląska. Można było zdobyć punkt na trudnym terenie, grając w mocno przebudowanym składzie, m.in. ze Scaletem, Samcem-Talarem, Pałaszewskim, Lewkotem i Szpakowskim na placu gry. Ale błąd jednego z tych doświadczonych, Putnockiego, którego niefortunna interwencja skutkowała rzutem karnym, sprawił, że Śląsk przegrywa pierwszy mecz w sezonie. W doliczonym czasie znakomitą szansę na wyrównanie zmarnował Exposito.

90+5 min. - W końcówce Putnocky jeszcze broni strzał gospodarzy, po czym sędzia kończy spotkanie.
90+4 min. - Lewkot fauluje Kucharczyka.
90+3 min. - Wrzutka Stigleca, Exposito główkuje nad bramką.
90+2 min. - Sobota wykłada piłkę Exposito, a ten nie trafia z 10 metrów w bramkę! Co za sytuację zmarnował Hiszpan!

4 minuty doliczone

90 min. - Strzał Exposito, Stipica broni!
89 min. - Kucharczyk w środek bramki, Putnocky w rogu, piłka w siatce. 1:0 dla Pogoni.
87 min. - Wrzutka Kucharczyka, wychodzi z bramki Putnocky i nokautuje ciosem w głowę Drygasa! Rzut karny i żółta kartka dla bramkarza!
86 min. - Szpakowski wchodzi za Pałaszewskiego.
85 min. - Tworzą się dziury w środku pola. Teraz strzał Drygasa minimalnie niecelny.
84 min. - Faul na Exposito. Stiglec wrzuca z wolnego, ale za wysoko.
82 min. - Tamas blokuje strzał z dystansu.
81 min. - Smoliński wchodzi za Kowalczyka
80 min. - Kartka dla Gorgona za faul na Pałaszewskim
78 min. - Świetnie znalazł się w polu karnym Pich, odegrał dobrze do niepilnowanego Exposito, ale Hiszpan uderzył obok bramki.
77 min. - Składna akcja Śląska, centra Celebana przyblokowana. Po chwili Celeban wrzuca z autu, ale dobrze obrona Pogoni.
75 min. - Wrzutka Soboty z wolnego, walczy Stiglec, dośrodkowuje, ale bez efektu.
74 min. - Nie wyszedł strzał Drygasowi.
73 min. - Wrzutka Stigleca nie znalazła nikogo z graczy Śląska w polu karnym.
72 min. - Kartka dla Pałaszewskiego za łapanie Drygasa.
71 min. - Powrót Exposito, który zmienia Scaleta.
69 min. - Sobota zagrał na prawo do Pawłowskiego, który uderzył z dystansu, ale bez problemu broni Stipica.
68 min. - Tyleż mocno, co wysoko nad bramką strzela Gorgon.
67 min. - Faul Lewkota na Drygasie. Wolny z 30 metrów.
64 min. - Błąd w przyjęciu piłki Lewkota po podaniu Pawłowskiego.
63 min. - Schodzą Cibicki i Żurawski, wchodzą Benedyczak i Drygas.
62 min. - Celeban powstrzymuje rajd Kowalczyka. Korner dla Pogoni.
61 min. - Kartka dla Tamasa, który popracował rękoma w starciu z Cibickim na środku boiska.
60 min. - Debiut Bartłomieja Pawłowskiego. Zmienia Musondę.
59 min. - Celeban wybija piłkę ze swojego pola karnego. Scalet wychodzi z kontrą, ale został przytrzymany przez Dąbrowskiego. Żółta kartka.
58 min. - Dalekie podanie w pole karne do Picha, który główkuje nad bramką.
57 min. - Korner dla Śląska. Na długim słupku zgrywa Golla, ale bez skutku.
56 min. - Sobota prostopadle do Picha, Słowak wrzucił do Musondy, który próbował przewrotki, ale został uprzedzony przez Kucharczyka.
53 min. - Złe zagranie w pole karne zewnętrzną częścią stopy Dąbrowskiego.
52 min. - Wrzutka do Cibickiego, ale dobrze Putnocky. Wcześniej strata Stigleca na rzecz Kucharczyka.
50 min. - Po rożnym główkuje wysoko nad bramką Lewkot.
49 min. - A teraz przed szansą Śląsk! Pałaszewski zagrał inteligentnie do Picha, który strzelał z bliska, ale został zablokowany.
48 min. - Matynia mógł mieć czystą sytuację, ale w ostatniej chwili interweniował Sobota!
47 min. - Stiglec przyblokował wrzutkę Kucharczyka.
46 min. - Zaskakująca zmiana w przerwie: Lewkot wchodzi za Samca-Talara.
45 min. - Koniec pierwszej połowy.
43 min. - Mogła być dobra kontra Śląska, ale Sobota, podając do Picha, trafił w jego pięty.
40 min. - Pałaszewski świetnie zgarnął piłkę w polu karnym przed Dąbrowskim.
39 min. - Korner dla Pogoni po interwencji głową Stigleca.
38 min. - Znowu bez zagrożenia pod bramką Pogoni po rzucie rożnym.
37 min. - Sobota do Scaleta, ten do Stigleca, który uderza z ostrego kąta, ale broni świetnie nogami Stipica!
36 min. - Strzał Dąbrowskiego z dalszej odległości, ale Putnocky zbił piłkę do boku.
34 min. - W ataku pozycyjnym Pogoń, ale bez okazji podbramkowych.
32 min. - Cibicki na spalonym po podaniu z głębi pola.
31 min. - Lekki strzał Kucharczyka po ziemi łapie Putnocky.
30 min. - Wybija obrońca Pogoni, potem zabawa z piłką Musondy kończy się stratą. Pogoń za wolno wyszła jednak z kontrą.
29 min. - Dobra kontra Śląska, Pich do Stigleca, ten wrzuca, będzie rzut rożny.
27 min. - Faul Soboty na Cibickim. Po rzucie wolnym głową uderza Żurawski, ale daleko od bramki.
26 min. - Kolejna wrzutka Steca i znowu uderza głową Gorgon przy asyście Golli. Obok bramki.
24 min. - Fatalne podanie do tyłu Musondy, ale Pogoń zwolniła i Śląsk zdążył się ustawić. Po chwili jednak Kucharczyk był blisko strzelenia gola.
21 min. - Tym razem to Kucharczyk wrzucał piłkę spod linii końcowej, a tuż nad bramką główkował Gorgon.
20 min. - Stec centruje, Kucharczyk główkuje w środek bramki. Spokojna interwencja bramkarza Śląska.
17 min. - Świetny atak pozycyjny Śląska! Ruszył środkiem Sobota, potem z lewej strony centrował po ziemi Samiec-Talar, zamykał to Celeban, ale uderzył w słupek!
15 min. - Stiglec zagrywa w pole karne do Picha, ale Słowak tylko trącił piłkę głową. Po chwili Musonda minął znów Matynię, ale pośliznął się i przypadkowo faulował rywala.
14 min. - Dobra interwencja poza polem karnym Putnockiego, który uprzedził Cibickiego.
12 min. - Wrzutkę Soboty wybijają Portowcy.
11 min. - Ładna klepka na prawej stronie i faul Matyni na Musondzie.
8 min. - Strata Pałaszewskiego na własnej połowie, całe szczęście bez konsekwencji.
7 min. - Za krótko bity korner przez Sobotę.
6 min. - Samiec-Talar zagrał do Musondy, który powalczył przy linii końcowej i wywalczył rzut rożny.
5 min. - Kucharczyk centruje z rzutu wolnego, ale dobrze obrona Śląska.
3 min. - Kowalczyk zagrywa po ziemi w pole karne Śląska, ale tam nie ma żadnego z jego kolegów.
2 min. - Scalet faulowany przez Cibickiego. Z rzutu wolnego centrował Sobota, piłkę zgrywał głową Golla, a walkę w powietrzu wygrał Samiec-Talar, który celnie, ale lekko główkował. Piłkę łapie Stipica.
1 min. - Zaczął Śląsk.

Mateusz Praszelik jest zakażony koronawirusem, to jest powód jego absencji.

Zobaczymy, jak przebudowany Śląsk będzie wyglądał na tle Pogoni, która przed tygodniem tylko zremisowała u siebie z krakowską Wisłą.

Na ławce rezerwowych zasiadł Erik Exposito, wciąż nieobecny jest Fabian Piasecki.

Kubę Łabojkę w środku pola zastąpi Maciej Pałaszewski. W miejsce nieobecnego w kadrze na to spotkanie Mateusza Praszelika trener Lavicka wstawił Piotra Samca-Talara. Mark Tamas zagra zamiast Puerto, a Stiglec zamiast Pawelca.

Śląsk świetnie zaczął sezon gromadząc 7 punktów w trzech meczach. Czy wrocławianie wrócą z kolejną zdobyczą ze Szczecina i nadal pozostaną niepokonani w ekstraklasie?

Autor relacji: Adam Osiński