Wisła Płock:(stroje: niebieskie) Kamiński - Zbozień, Uryga, Rzeźniczak, Obradović - Cabezali, Lesniak, Lagator, Kocyła (67 Pyrdoł), Szwoch (74 Gjertsen) - Sheridan (74 Tuszyński) Trener: Radosław Sobolewski
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Putnocky - Celeban, Golla, Tamas, Stiglec - Pawłowski (72 Scalet), Mączyński, Sobota, Praszelik (72 Zylla), Pich - Exposito (64 Piasecki) Trener: Vitezslav Lavicka

Wisła Płock: Wrąbel, Michalski, Rasak, Tomasik, Tuszyński, Pyrdoł, Gjertsen, Pawlak, Szumilas
Śląsk Wrocław: Szromnik, Pawelec, Puerto, Boruń, Pałaszewski, Zylla, Scalet, Samiec-Talar, Piasecki

Śląsk przegrał 0:1. W pierwszej połowie wrocławianie odbijali się od obrony gospodarzy, a po przerwie było tylko gorzej. WKS oddał inicjatywę i w końcówce został ukarany za pasywność. Szczęście też nie sprzyjało Śląskowi, bo tuż przed stratą gola Robert Pich trafił z bliska w poprzeczkę.

90+3 min. - Koniec meczu.
90+2 min. - Tamas blokuje strzał Pyrdoła po stracie Stigleca.
90+1 min. - Stiglec trafia z wolnego w mur.
90 min. - Ale tym razem Pich jest faulowany przed polem karnym! Rzut wolny daje nadzieję na remis.
89 min. - Pich jest przed polem karnym, ale niepotrzebnie wchodzi w drybling.
88 min. - Mączyński uderza pod poprzeczkę, ale świetnie broni bramkarz Wisły!
87 min. - 1:0 dla Wisły. Gjertsen świetnie uderzył z dystansu, miał za dużo wolnego miejsca przed polem karnym.
85 min. - Ależ okazja! Pich w poprzeczkę z dwóch metrów po zgraniu Piaseckiego, a potem poprawia przewrotką, ale nad bramką!
84 min. - Kontra Śląska, Piasecki wywalczył korner.
83 min. - Putnocky piąstkuje piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego.

Napierają w końcówce meczu gospodarze.

82 min. - Gjertsen wyłożył piłkę Pyrdołowi, ale świetnie młodzieżowca zablokował Celeban!
80 min. - Świetna szansa Wisły. Uryga rozegrał na prawą stronę do Zbozienia, który wrzucił piłkę na krótki słupek, a tam Tuszyński strzelił w boczną siatkę.
79 min. - Fatalna strata Scaleta, Wisła napędza się, ale dobrze we własnym polu karnym wybija Sobota.
78 min. - Piasecki zagrywa ręką po dośrodkowaniu i dostaje za to kartkę.
77 min. - Zylla wywalczył na boku rzut rożny.
74 min. - Wchodzą Tuszyński i Gjertsen za Sheridana i Szwocha.
73 min. - Piaseckie celnie uderza przewrotką, ale wprost w Kamińskiego.
72 min. - Zylla i Scalet wchodzą za Praszelika i Pawłowskiego.
70 min. - Szwoch dośrodkowuje, a Celeban bezpiecznie wybija piłkę na rzut rożny. Po kornerze piłkę wybijają obrońcy Śląska.
68 min. - Rezerwowy Pyrdoł ruszył lewą stroną i wrzucił do niepilnowanego Zbozienia, który fatalnie uderzył lewą nogą, wysoko nad bramką.
67 min. - Ładnie powalczył w defensywie Pawłowski i nabił jeszcze rywala. Pyrdoł wchodzi za Kocyłę.
66 min. - Niecelnie Sobota w pole karne do PIaseckiego.
65 min. - Golla faulowany przez Lagatora we własnym polu karnym.
64 min. - Piasecki zmienia Exposito.
63 min. - Szwoch dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale dobra interwencja Golli. Po chwili Zbozień wrzucił piłkę na głowę Sheridanowi, a ten w dobrej sytuacji uderzył głową niecelnie.
61 min. - Rzadki obrazek: Wisła w ataku pozycyjnym.
59 min. - Garcia fauluje Pawłowskiego. Lepiej radzi sobie nowy gracz Śląska po przerwie.
57 min. - Nieudany strzał Pawłowskiego lewą nogą z dystansu.
56 min. - Na prawej stronie pociągnął Pawłowski i świetnie dorzucił w pole karne, a tam szczupakiem na piłkę poszedł Praszelik, lecz trafił tylko w boczną siatkę! Było blisko!
55 min. - Ładnie na lewej stronie WKS. Po wrzutce Stigleca jest rzut rożny. Wszystko kończy strzał głową obok bramki Exposito.
52 min. - Stiglec za mocno dośrodkował do Exposito.
50 min. - Pozycyjny atak Śląska, Pawłowski zostawia piłkę Pichowi, który znowu strzela, tym razem celnie, ale lżej. Kamiński łapie piłkę.
48 min. - Pich znalazł nieco miejsca i uderzył z 25 metrów tuż nad bramką!
47 min. - Mączyński wrzuca z rzutu wolnego, ale znów stały fragment gry nie stwarza zagrożenia.
46 min. - Wisła rozpoczęła drugą połowę.

Wisła zabetonowała się na własnej połowie, ale na razie ta taktyka trenera Sobolewskiego sprawdza się, bo Śląsk ma problem z przebiciem się w pole karne gospodarzy. Płocczanie potrafili też ze trzy, cztery razy podejść pod bramkę Putnockiego i omal nie zdobyli gola.

45 min. - Kolejny faul gospodarzy. Z rzutu wolnego źle dośrodkowuje Mączyński, piłkę podbija jeszcze w pole karne jeden z graczy Śląska, walczą Pawłowski i Celeban, ale bez skutku. Sędzia kończy pierwszą połowę.
44 min. - Pich nieźle poradził sobie na prawym skrzydle, ale wrzucił piłkę zbyt głęboko.

Po starciu z Lagatorem Sobota cały czas utyka.

42 min. - Mączyński zepsuł podanie do Pawłowskiego, na drodze stanął Uryga.
39 min. - Czarnogórzec Lagator przerywa kontrę Śląska, faulując Sobotę.
37 min. - Kontra Wisły, Cabezali zagrał do Sheridana, który urwał się obrońcom, ale uderzył obok słupka!
36 min. - Piłkarze Śląska dobrze wybijali piłkę ze swojego pola karnego, Exposito uruchomił podaniem Pawłowskiego, ale ten nie potrafił wygrać na boku pojedynku jeden na jeden.
34 min. - Szwoch dośrodkował z rzutu wolnego, piłka spadła pod nogi Rzeźniczaka, ale uderzył wysoko nad bramką przy asyście Celebana.
33 min. - Golla powalił Szwocha przy linii bocznej na wysokości szesnastki. Będzie szansa dla Wisły z wolnego.
31 min. - Dobrze w obronie Śląsk, Pawłowski urwał się do kontry, ale został powalony przez Szwocha. Żółta kartka.
30 min. - Niecelne prostopadłe podanie Praszelika, Wisła wyszła z kontrą i będzie rzut rożny dla płoczczan.
29 min. - Nieudany strzał z dystansu Stigleca, od bramki Wisła.
28 min. - Kontra Ślaska, ruszył skrzydłem Exposito i dośrodkował do Pawłowskiego, ale ten był dobrze kryty i nie zdołał oddać strzału.
27 min. - Uderzenie zza szesnastki broni pewnie Putnocky.
26 min. - Wisła podeszła pod pole karne Śląska, rzadko się to zdarza w tym meczu.
24 min. - Gra toczy się teraz w środku. Próbował przedrzeć się Exposito, ale skończyło się na drugim rywalu.
21 min. - Pich wrzuca do Exposito, dobra interwencja debiutanta Obradovicia.
19 min. - Odpowiada groźnie Wisła! Szwoch znalazł lukę między Celebanem i Gollą i strzelił zza szesnastki tuż obok słupka.
18 min. - Dynamicznie ruszył środkiem Sobota i oddał strzał z dystansu, ale spokojnie broni Kamiński.
16 min. - Kolejny faula na Praszeliku, tym razem Kocyła. Nie radzą sobie gospodarze ze środkowym pomocnikiem Śląska.
15 min. - Mączyński wrzuca piłkę do Praszelika, ale ten nie miał szans wygrać pojedynku w powietrzu.
14 min. - Tym razem Sobota centruje wolnego, ale za gęboko i piłkę łapie Kamiński.
12 min. - Seria wrzutek w pole karne Wisły, najpierw Soboty z rożnego. Ale znów czujnie obrońcy.
11 min. - Krótkie rozegranie Stigleca do Mączyńskiego, ten w pole karne, ale połapali się defensorzy z Płocka.
10 min. - Teraz faulowany Pawłowski przez Szwocha. Będzie wrzutka w pole karne z rzutu wolnego.
9 min. - Dobra kiwka przy linii Picha, ale Słowak został faulowany. Po chwili faul na Praszeliku. Śląsk dalej pozycyjnie.
7 min. - Faul w ofensywie Pawłowskiego. Wisła zaczęła atak niedokładnym podaniem i teraz akcję od tyłu buduje WKS.
6 min. - Pawłowski wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego. Chwilę na boisku cierpiał poobijany Exposito.
3 min. - Wrzutka z prawej strony w pole karne Śląska. Angel Garcia strzela głową w słupek! Zawodnika gospodarzy bardzo słabo krył Bartłomiej Pawłowski...
1 min. - Zaczęli! Praszelik w 20 sekundzie oddał pierwszy strzał na bramkę (z dystansu), ale obok słupka.

To będzie 350. mecz Piotra Celebana w ektraklasie.

Piłkarze wychodzą na murawę.

W pierwszym składzie Śląska zadebiutuje dzisiaj Bartłomiej Pawłowski. Z kolei Mateusz Praszelik posadził na ławce Marcela Zyllę.

Partnerem głównym ŚLĄSKnetu jest firma Superbet - sprawdź najnowsze promocje!

Zespół Śląska wraca do gry po przerwie reprezentacyjnej i czekają go trzy trudne mecze w ciągu 7 dni. Pierwszym rywalem WKS-u będzie Wisła Płock, która w tym sezonie dotychczas nie wygrała jeszcze na własnym boisku.

Autor relacji: Adam Osiński