Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky – Stiglec, Puerto, Golla, Celeban, Pałaszewski (90 Makowski), Mączyński, Musonda (73 Pawłowski), Zylla (41 Praszelik), Pich, Exposito (73 Piasecki) Trener: Vitezslav Lavicka
Jagiellonia Białystok:(stroje: żółto-czerwone) Węglarz – Bodvarsson, Tiru (84 Augustyn), Runje, Olszewski, Makuszewski (66 Mystkowski), Romanczuk, Pospisil, Twardek (84 Wyjadłowski), Imaz, Bida (66 Lopez) Trener: Bogdan Zając

Śląsk Wrocław: Szromnik, Pawelec, Tamás, Cotugno, Makowski, Lewkot, Pawłowski, Praszelik, Piasecki
Jagiellonia Białystok: Dziekoński, Augustyn, Mystkowski, Sobczak, Cernych, Lopez, Wyjadłowski, Majsterek, Toporkiewicz

90+5 min. - Zakotłowało się w polu karnym Śląska, lecz piłka w końcu została wybita, a sędzia zakończył spotkanie! Śląsk zdobywa 3 punkty i ląduje na czwartym miejscu, wyprzedzając m.in. dzisiejszego rywala.
90+4 min. - Stiglec za wysoko uderza z wolnego.
90+3 min. - Praszelik szarżuje, Augustyn go powala. Będzie rzut wolny przed polem karnym Jagi.
90+2 min. - Imaz podcina Pawłowskiego. Śląsk dobrze się broni.
90+1 min. - Kartka dla trenera Jagiellonii.
90 min. - Makowski zmienia Pałaszewskiego.
89 min. - - Pich chce przejąć piłkę przed polem karnym gości, ale fauluje rywala.
87 min. - Stiglec wybija na uwolnienie. Potem WKS mógł wyjść z kontrą, ale Augustyn fauluje Piaseckiego. Napastnik Śląska zalał się krwią, rozcięty łuk brwiowy.
86 min. - Po złym przyjęciu piłki Mączyńskiego po chwili fauluje Pałaszewski.
84 min. - Schodzą Twardek i Tiru, wchodzą Augustyn i Wyjadłowski.
83 min. - Jeden z graczy gości główkuje po kornerze nad bramką.
82 min. - Stiglec wybija piłkę głową na rzut rożny. Naciska Jagiellonia.
81 min. - Próbuje przewrotką Imaz, ale wysoko nad bramką.
80 min. - Jagiellonia atakuje, Pawłowski wyszedł z kontrą, ale Piasecki spalił akcję.
78 min. - Imaz dostał podanie po ziemi w pole karne od Lopeza, ale źle uderzył z ostrego kąta.
77 min. - Praszelik uderzył z dystansu, ale wysoko nad bramką. Śląsk teraz gra wysokim pressingiem.
76 min. - Piasecki nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale sędzia asystent po chwili i tak zasygnalizował spalonego.
75 min. - Twardek wrzuca piłkę w pole karne do nikogo.
74 min. - Źle dośrodkował Pawłowski do Piaseckiego.
73 min. - Pawłowski i Piasecki wchodzą za Musondę i Exposito.
71 min. - Złe podanie Praszelika na prawą stronę, goście wyszli z akcją, ale Śląsk odbudował ustawienie i wybronił się.
69 min. - Dobre podanie Pałaszewskiego do Praszelika, który zwolnił akcję i dał się sfaulować.
68 min. - Świetnie powalczył w defensywie Pałaszewski i został sfaulowany.
66 min. - Zmiany u gości: schodzą Bida i Makuszewski, weszli Lopez i Mystkowski.
65 min. - Świetnie wybił piłkę z pola karnego Celeban, a potem Praszelik został sfaulowany przed własnym polem karnym.
63 min. - Kolejną wrzutkę pewnie łapie bramkarz Śląska.
62 min. - Czwarta kartka w sezonie dla Stigleca. Będzie pauzował w Gdańsku.
61 min. - Exposito z boku ściął akcję do środka i oddał strzał sprzed pola karnego, który został zablokowany. Po rzucie rożnym wrzucał Stiglec, ale piłka nie znalazła adresata.
59 min. - Niecelne podanie Golli do środka pola napędziło akcję gości, ale dobrze interweniował Celeban.
58 min. - Zła wrzutka z wolnego Mączyńskiego, który trafił w pierwszego rywala, Jaga wyszła z kontrą, ale udało się wrócić i przejąć piłkę.
56 min. - Po stracie gola goście ruszyli odważniej do przodu. Putnocky broni strzał z 18 metrów Makuszewskiego.
54 min. - Musonda przeciął podanie z głębi pola Pospisila.
53 min. - Putnocky pewnie łapie wrzutkę z prawej strony.
50 min. - Musonda dryblował przed szesnastką, ale nie przedarł się przez środkowych obrońców.
49 min. - GOOOOL!!! Mateusz Praszelik! Młodzieżowiec Śląska popędził samotnie na bramkę po fatalnym błędzie Bidy i pewnie pokonał bramkarza!
48 min. - Puerto blokuje wrzutkę Bidy. Będzie korner dla gości. Pospisil wycofał po ziemi piłkę przed pole karne, ale dobrze blokują strzał Bodvardssona obrońcy Śląska
47 min. - Makuszewski wpadł w pole karne Śląska, ale świetnie zachował się Golla, ktry jeszcze nabił rywala.
46 min. - WKS zaczął drugą połowę.
45+1 min. - Koniec pierwszej połowy.
45 min. - Kotłowało się w polu karnym Jagiellonii! Wrzucał z wolnego Stiglec, najpierw zablokowano strzał Picha, a potem Węglarz sparował strzał z powietrza Exposito.
43 min. - Świetna wrzutka Mączyńskiego z prawej strony, a tam niespodziewanie wyrósł Celeban i uderzył głową po krótkim słupku, lecz intuicyjnie broni Węglarz!
42 min. - Bida oddał strzał po złym odbiciu piłki przez Puerto. Ale broni Putnocky.
41 min. - Zylla schodzi z urazem, za niego wchodzi Praszelik.
40 min. - - Kontra gości, ale Bida zbyt głęboko dośrodkował do Makuszewskiego.
39 min. - Pospisil wrzuca, Romanczuk główkuje obok bramki, ale nie było to silne uderzenie.
38 min. - Romanczuk uderza z daleka, po bloku będzie rzut rożny.
36 min. - Musonda trzy razy w ciągu minuty dośrodkowuje, trzy razy trafia w rywala.
34 min. - A teraz wrzutka Stigleca, z miejsca wybija się do głowy Exposito, ale tym razem tylko trącił piłkę i nie był w stanie posłać jej w kierunku bramki.
32 min. - Dobre dośrodkowanie Picha w kierunku Exposito. Hiszpan wygrał pojedynek w powietrzu i oddał silny strzał głową, ale obok słupka.
31 min. - Pociągnął środkiem Exposito i zagrał za linię obrony do Musondy, który był na minimalnym spalonym. Ale Zambijczyk i tak nie potrafił pokonać w tej sytuacji Węglarza.
30 min. - Złe rozegranie w środku pola Jagiellonii. Nie może na razie nabrać rumieńców ten mecz.
28 min. - Israel Puerto faulował w ofensywie. Od bramki Węglarz.
27 min. - Musonda zebrał drugą piłkę i oddał strzał zza pola karnego, lecz został zablokowany. Będzie korner.
26 min. - Celeban świetnie zachował się w defensywie, Śląsk wyszedł z kontrą, którą fatalnym podaniem zepsuł Musonda.
24 min. - Najpierw Golla blokuje w polu karnym strzał rywala, a po chwili Putnocky świetną paradą broni strzał głową Imaza!
22 min. - Po niecelnym podaniu Musondy do przodu wyszła Jaga, ale Twardek za głęboko dośrodkował.
19 min. - Dalekie podanie na prawo Mączyńskiego do Celebana, lecz ten za mocno zgrywa piłkę głową w pole karne do Musondy.
18 min. - Dużo niedokładności z obu stron, gra się w tej chwili nie klei.
15 min. - Po raz kolejny złe dośrodkowanie Celebana. Powinien jednak dłużej pograć piłką, w polu karnym nie było nikogo.
14 min. - Bardzo niecelny strzał Pospisila.
12 min. - Stiglec blokuje dośrodkowanie, a piłkę łapie Putnocky. Teraz to jednak Jaga w ataku.
10 min. - Węglarz wypiąstkował wrzutkę z kolejnego kornera.
9 min. - Musonda strzela z kilku metrów, ale zablokował go Bodvardsson. Śląsk zamknął teraz gości w ich polu karnym.
7 min. - Składną akcję Śląska kończy niedokładne dośrodkowanie Celebana. Po chwili Pich nie opanował w polu karnym przeciągniętej wrzutki.
5 min. - W odpowiedzi z rzutu rożnego wrzuca Pospisil, ale dobre zachowanie obrony Śląska.
4 min. - Tym razem walczył w powietrzu Exposito, ale uderzył obok słupka. Były to jednak dobre wrzutki Mączyńskiego.
3 min. - Skacze w polu karnym Celeban i zgrywa piłkę, ale ta nie dociera do nikogo. Ale będzie kolejny korner.
2 min. - Musonda wywalczył rzut rożny.
1 min. - Zaczęła Jagiellonia.

Dziś w składzie Śląska zabrakło Waldemara Soboty, a na ławce zasiądzie Mateusz Praszelik. Za nich zagrają Pałaszewski i Zylla. W bramce Jagiellonii Węglarz zamiast Steinborsa.

Wyniki i gra Śląska po przerwie reprezentacyjnej są dalekie od oczekiwań fanów WKS-u. Czy podpiecznym trenera Lavicki uda się utrzymać Twierdzę Wrocław? Jagiellonia na wyjazdach spisuje się wyśmienicie - wygrała oba dotychczasowe mecze.

Autor relacji: Adam Osiński