Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky – Celeban, Puerto, Tamás, Pawelec (83 Cotugno) – Mączyński, Sobota (75 Pałaszewski), Praszelik (83 Lewkot), Musonda (68 Pawłowski), Pich – Exposito (75 Piasecki) Trener: Vitezslav Lavicka
Górnik Zabrze:(stroje: biało-niebieskie) Chudy – Evagelou, Paluszek, Wiśniewski – Rostkowski (69 Wojtuszek), Manneh (86 Bainović), Nowak, Prochazka, Masouras (69 Ściślak), Krawczyk (86 Michalski), Sobczyk (63 Ryczkowski) Trener: Marcin Brosz

Śląsk Wrocław: Szromnik, Cotugno, Pałaszewski, Lewkot, Makowski, Pawłowski, Scalet, Samiec-Talar, Piasecki
Górnik Zabrze: Neugebauer, Bainović, Michalski, Ryczkowski, Ściślak, Wojtuszek

Osłabiony Górnik wywozi z Wrocławia jeden punkt. Słaby mecz Śląska. Podopieczni trenera Lavicki mieli problem z płynną grą i tworzeniem sytuacji, zwłaszcza po przerwie.

90+3 min. - Koniec meczu.
90+2 min. - Nieudany drybling i strata Pawłowskiego. Sytuację faulem taktycznym ratuje Mączyński.

3 minuty doliczone.

90 min. - Wrzutka z rzutu wolnego Pawłowskiego, świetnie znalazł się w polu karnym Piasecki, ale główkował obok bramki!
89 min. - Pawłowski dogrywa do wychodzącego na czystą pozycję Picha, ale ten nie zdołał dziubnąć piłki przed Chudym.
88 min. - Róg dla Górnika. Wrzutkę łapie Putnocky.
86 min. - Dwie zmiany w Górniku.
85 min. - Kolejna próba Nowaka po zejściu z lewej strony do środka. Obok bramki.
83 min. - Kolejne roszady w Śląsku. Za Praszelika Lewkot. Za Pawelca Cotugno.
81 min. - Obraz gry się nie zmienia. Śląsk ma problemy ze stwarzaniem sytuacji.
80 min. - Puerto fauluje na kartkę Sobczyka.
78 min. - Faul w ofensywie Piaseckiego.
77 min. - Wojtuszek podcina Pawłowskiego.
76 min. - Nowak groźnie strzela z dystansu, tuż obok bramki.
75 min. - Zmiany w Śląsku. Piasecki za Exposito. Pałaszewski za Sobotę.
74 min. - Piłka od Soboty minęła w polu karnym Celebana.
73 min. - Praszelik znalazł trochę miejsca i uderzył z kilkunastu metrów, ale został zablokowany. Po chwili Pawłowski wywalczył rzut rożny.
72 min. - Klepie znów Górnik, Ryczkowski uderza mocno w boczną siatkę.
70 min. - Zła wrzutka Prochazki.
69 min. - Zmiany w Górniku. Za Masourasa Ściślak. Za Rostkowskiego Wojtuszek.
68 min. - Pawłowski zmienia Musondę.
67 min. - Niegroźny strzał Praszelika.
66 min. - Znowu ładnie drybluje Exposito i dobrze dogrywa do Picha, ale ten marnuje kolejną okazję i traci piłkę.
65 min. - Bawił się w polu karnym Śląska Górnik, WKS dał radę wyjść z kontrą i na środku boiska Manneh powalił Praszelika. Kartka dla gracza z Zabrza.
63 min. - Za Sobczyka wchodzi Ryczkowski.
61 min. - Silny strzał z powietrza Sobczyka po centrze Masourasa, ale dobrze broni Putnocky.
60 min. - Szybką kontrę Śląska kończy lekkim strzałem z kilkunastu metrów Pich.

Nie klei się gra Śląskowi.

58 min. - Krawczyk uderza z ostrego kąta w poprzeczkę!
55 min. - Faul Musondy na Rostkowskim. Z rzutu wonego Nowak trafia w mur.
54 min. - Dobrze rozegrał z głębi pola Exposito, ale potem zespsuł podanie Pich.
52 min. - Popracowali w pressingu Exposito i Musonda. Aut dla Śląska.
51 min. - Strata Picha po zgraniu głową Exposito.
50 min. - Nowak centrował z wolnego, ale dobrze obrona Śląska. WKS mógł wyjść z kontrą, ale złe rozegranie Musondy.
49 min. - Wrzutka Soboty z rzutu rożnego, piłka spadła pod nogi Tamasa, ale właściwie odbiła się od niego i wyszła na aut bramkowy.
48 min. - Ładne prostopadłe podanie Picha do Musondy, ale złe dogranie Zambijczyka przed pole bramkowe.
47 min. - Zablokowany strzał Prochazki po dograniu Rostkowskiego, mogło być groźnie.
46 min. - WKS zaczyna drugą połowę.
45+1 min. - Kontra Śląska, ale nieudany rajd Musondy. Po chwili strzał Masourasa obok bramki. Sędzia kończy pierwszą połowę.
45 min. - Róg dla gości. Piłkę z pola karnego wybija Pich. Atakuje Górnik.
43 min. - Debiutant Rostkowski wrzucił piłkę z lewego skrzydła. Żaden z graczy Śląska nie zareagował w polu karnym i do piłki dopadł Mansouras, który na szczęście uderzył nad bramką.
42 min. - Śląsk pozycyjnie, ale wszystko zespsuł fatalnym podaniem Musonda.
38 min. - Exposito walczył z Wiśniewskim w szesnastce i wywalczył rzut rożny. Po kornerze strzelał Pawelec, ale został zablokowany.
37 min. - Ależ szansa Górnika! Szybka kontra, piłkę w polu karnym dostał Sobczyk, który strzelił po krótkim rogu po ziemi, lecz Putnocky zdołał odbić piłkę!
36 min. - Kontra Górnika. Krawczyk zagrywa w pole bramkowe, piłka w rękach Putnockiego.
35 min. - Daleki przerzut Musondy do Picha, który zgasił piłkę w polu karnym i oddał strzał. Po bloku jest rzut rożny, który nie przyniósł jednak niczego dobrego.
33 min. - Sobota wrzucił piłkę z rzutu wolnego do Tamasa, ale uderzenie głową nie wyszło Węgrowi.
31 min. - Zaskakujący strzał z dystansu, z lewej nogi, Musondy, który złamał akcję do środka. Ale znowu spokojnie broni Chudy.
29 min. - Putnocky łapie piłkę po kolejnym dośrodkowaniu. Po chwili Pawelec traci piłkę na własnej połowie, Masouras pociągnął do przodu i zacentrował, ale piłka nie dotarła do adresata.
26 min. - Znowu dobrze Tamas, który wygrał pojedynek z rywalem przed polem karnym.
25 min. - Musonda rozprowadza akcję na prawo do Picha, który uderza z pola karnego po długim słupku, ale obok bramki.
24 min. - Dobra interwencja Tamasa, który dobrze się ustawił przed bramką i uprzedził napastnika Górnika po dograniu spod końcowej linii.
23 min. - Masouras nieźle centruje z prawej strony, ale Sobczyk nie dochodzi do piłki.
22 min. - Piłka z głębi pola do Praszelika, ale młodzieżowca Śląska uprzedza daleko na przedpolu Martin Chudy.
21 min. - Piłkę po kornerze wybija Pich.
20 min. - Teraz ciśnie Górnik. Kolejny korner.
19 min. - Śląsk dobrze w defensywie po rzucie rożnym wykonanym przez Górnika.
18 min. - Praszelik uderza lewą nogą z ponad 20 metrów, ale to znów nie był strzał, który mógłby sprawić kłopot bramkarzowi gości.
17 min. - Prochazka znowu wrzuca w ręce Putnockiego.
15 min. - Spokojny fragment meczu, walka w środku, dużo podań do tyłu.
13 min. - Wyjście z kontrą Śląska. Piłkę na wolne pole dostał Exposito, potem zwiódł zwodem obrońcę i dośrodkował na długi słupek, a tam po krótkim rogu główkował Praszelik. W boczną siatkę!
10 min. - Po pierwszym rożnym uderza Puerto, ale jest blokowany. Kolejny korner kończy się niecelną główką Celebana.
9 min. - Po centrze z wolnego w polu karnym odnalazł się jak zawsze Celeban. Po rykoszecie będzie korner.
8 min. - Wejście wślizgiem Evangelou w Celebana. Gracz Śląska chwilę pocierpiał, ale się podniósł. Wolny dla Śląska.
7 min. - Pich przegrywa pojedynek z obrońcą Górnika. Na środku boiska leży z urazem Exposito, ale Hiszpan będzie kontynuował grę.
6 min. - Wrzutkę w pole karne Prochazki spokojnie wyłapuje Putnocky.
4 min. - Celny strzał z ponad 30 metrów Exposito, ale bez problemu piłkę łapie Chudy. Odważna próba Hiszpana.
2 min. - Z rzutu rożnego wrzuca Nowak. Drugą piłkę zbiera przed polem karnym Manneh, ale został zablokowany.
1 min. - Zaczęli!

Z powodu problemów kadrowych w obronie Górnika zagra były piłkarz rezerw Śląska Paluszek. Zabrakło Jimeneza.

Z powodu zerwania więzadeł krzyżowych na treningu przed meczem z Górnikiem zabraknie Wojciecha Golli. Za kartki pauzuje Dino Stiglec, w jego miejsce zagra Mariusz Pawelec.

Podczas weekendu Śląsk miał zagrać z Lechią, ale ze względu na problemy z koronawirusem mecz 9. kolejki przełożono, a korzystając z okazji WKS rozrgra awansem mecz z Górnikiem Zabrze z 10. kolejki.

Autor relacji: Adam Osiński