Strzelcy: Conrado 56' Flavio 66' Zwoliński 82' - Pich 20' Pawłowski 78'

Lechia Gdańsk:(stroje: białe) Alomerović – Pietrzak, Kopacz, Nalepa, Fila – Kubicki, Kałuziński, Saief (69 Zwoliński), Conrado (86 Żukowski), Mihalik (86 Haydary) – F. Paixao Trener: Piotr Stokowiec
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky – Stiglec, Puerto, Tamás, Celeban Pawelec – Mączyński, Sobota (73 Pałaszewski), Praszelik (77 Makowski), Zylla (67 Pawłowski), Pich (77 Samiec-Talar) – Piasecki (73 Exposito) Trener: Vitezslav Lavicka

Lechia Gdańsk: Kuciak, Maloca, Tobers, Urbański, Gajos, Egy, Żukowski, Zwoliński, Haydary
Śląsk Wrocław: Szromnik, Cotugno, Pawelec, Makowski, Pałaszewski, Pawłowski, Musonda, Exposito, Samiec-Talar

Śląsk przegrywa czwarty mecz wyjazdowy z rzędu. Dwa ładne gole nie dały nawet jednego punktu. Po przerwie zawiodła defensywa.

90+3 min. - Koniec meczu.
90+2 min. - Za głęboka wrzutka Samca-Talara do Celebana.
90+1 min. - Zła wrzutka Pawłowskiego, ale będzie aut dla Śląska.
90 min. - Samiec-Talar wszedł w drybling i wywalczył rzut rożny.
88 min. - Ciągle bez zagrożenia pod bramką Lechii.
86 min. - Haydary zmienia Mihalika, a Żukowski Conrado.
82 min. - 3:2 dla Lechii. Conrado znów zagrywa po ziemi, tym razem do Zwolińskiego, który strzałem od słupka pokonuje Putnockiego. Stał sam, między Puerto a Tamasem.
78 min. - GOOOOL!!! Bartłomiej Pawłowski z rzutu wolnego! Najpierw uderzył z dystansu, ale piłkę ręką zatrzymał Nalepa przed polem karnym. Poprawił z wolnego i piłka ląduje w siatce!
77 min. - Dalsze zmiany. Na boisku meldują się Makowski i Samiec-Talar. Schodzą Pich i Praszelik.
76 min. - Rajd Praszelika, fauluje go przed polem karnym Kubicki. Z wolnego centruje Stiglec, a przed szansą stanął Puerto, lecz uderzył nad poprzeczką!
75 min. - Korner dla Lechii. Po wrzutce Pietrzaka dobrze wybija Pałaszewski.
73 min. - Exposito i Pałaszewski są na boisku, a poza nim Sobota i Piasecki.
71 min. - Pawłowski chciał wyjść z kontrą, ale był faulowany.
69 min. - Zwoliński wchodzi za Saiefa.
68 min. - Dwa kornery dla Śląska, ale nie ma zagrożenia pod bramką Alomerovicia.
67 min. - Pawłowski wchodzi za Zyllę.
66 min. - Flavio trafia na 2:1. Piłki zagranej ze skrzydła po ziemi nie przeciął Puerto, z czego skorzystał Portugalczyk.
65 min. - Przed dobrą szansą stanął Zyllą, ale huknął nad bramką.
64 min. - Dobra akcja Śląska! Rozgrywa Piasecki, potem piłka trafia do Praszelika, który zagrywa do Piaseckiego, próbuje jeszcze wślizgiem Celeban, bez efektu.
63 min. - Celeban łapie szarżującego środkiem Saiefa i dostaje kartkę.
61 min. - Putnocky broni nogami strzał z bliska głową!
60 min. - I znów Conrado dośrodkowuje, Celeban blokuje. Rzut rożny.
59 min. - Lechia utrzymuje się przy piłce, ale daleko od bramki Śląska.
56 min. - Conrado wyrównuje. Centra po ziemi z prawej strony, piłkę odbił nogą Tamas, a ta spadła szczęśliwie pod nogi niepilnowanego Conrado.
55 min. - Tamas wybił wrzutkę Kałuzińskiego.
54 min. - Dobrze wybił piłkę po kornerze Flavio, ubiegł Celebana.
53 min. - Pich zagrał na lewo do Stigleca, który dośrodkował w stronę Praszelika, ale piłkę na róg wybił jeden z obrońców.
50 min. - Centrował Conrado, ale dobrze pilnowany Flavio był poza światłem bramki i główkował niecelnie.
49 min. - Celeban zablokował wrzutkę Conrado. Korner dla Lechii. Jeden z graczy Śląska odbił piłkę głową, ta spadła pod nogi Mihalika, ale jego strzał pofrunął nad bramką.
47 min. - Drybling Praszelika na prawym skrzydle, ale nieudany. Piłka na aucie bramkowym. Po chwili z dystansu uderza Piasecki, ale niecelnie.
46 min. - Lechia zaczęła drugą połowę.

Śląsk nie stracił gola w pierwszej połowie w siódmym meczu z rzędu.

45 min. - Sędzia Jakubik kończy pierwszą połowę.
44 min. - Wrzutka Kubickiego na długi słupek, ale dobrze blokuje Conrado Celeban i od bramki zacznie Śląsk.
43 min. - Faul Soboty na Conrado. Będzie wolny dla gospodarzy.
42 min. - Słaba wrzutka Stigleca, potrafi to zrobić dużo lepiej.
41 min. - Przyblokowany strzał Conrado zza szesnastki łapie Putnocky.
39 min. - Walczył w powietrzu po kornerze Piasecki, ale przegrał pojedynek. Po chwili Pich uderza z dystansu po ziemi lewą nogą, ale broni bez problemu Alomerović.
38 min. - Z wolnego wrzuca Stiglec, do piłki miał dojść Puerto, ale obrońca Lechii wybił na rzut rożny.
37 min. - Saief ukarany kartką, znów faul na szarżującym Praszeliku.
36 min. - Mocny strzał z wolnego Piaseckiego, ale pół metra nad bramką.
35 min. - Przejęcie piłki Puerto, wprowadził do gry Praszelika, który został faulowany gdzieś na 30 metrze.
32 min. - Dobre wybicie pilki Stigleca z własnego pola karnego. Po chwili piłkę łapie Putnocky. Śląsk radzie sobie z wrzutkami gospodarzy.
30 min. - W odpowiedzi Lechia, ale faulowany był w powietrzu Celeban przez Conrado.
29 min. - Długo grał teraz Śląsk na połowie Lechii, ale Piasecki i Stiglec byli krótko pilnowani w polu karnym i nie zdołali oddać strzału.
27 min. - Dobrze zapowiadała się akcja Lechii, ale źle wrzucił piłkę Pietrzak, do nikogo.
26 min. - Zylla podał przed pole karne do Soboty, który chciał wkręcić piłkę po długim słupku, ale uderzył nad bramką.
24 min. - Po rzucie wolnym głową uderzał Fila, ale przeszkadzał mu Praszelik i piłka ledwo doleciała do bramki.
20 min. - A teraz Alomerović puszcza strzał Picha!!! Śląsk prowadzi w Gdańsku po mocnym strzale z ostrego kąta Słowaka po fantastycznym podaniu Mateusza Praszelika!
19 min. - Dobra wrzutka Celebana, ale nie dał rady oddać strzału głową Zylla, po chwili soczysty strzał z powietrza oddał Stiglec, ale spokojnie broni Alomerović.
18 min. - Kartka dla Kopacza za faul w środku pola na Pichu.
16 min. - Piasecki pakuje piłkę do siatki, ale wcześniej przypadkowo odbiła mu się od ręki i sędzia odgwizdał rzut wolny dla Lechii. Była to dobitka zablokowanego strzału Zylli, który dobrze zachował się tuż przed polem karnym.
13 min. - Kolejny pojedynek Celebana z Pietrzakiem. Dobrze blokował piłkę gracz WKS-u i od bramki zaczyna Putnocky.
12 min. - Z rzutu wolnego dośrodkował Stiglec, ale obrońcy Lechii wybili piłkę.
11 min. - W ataku pozycyjnym Śląsk, ale Pich nieudanie dryblował w środku pola.
8 min. - Cały czas atakuje Lechia. Przed chwilą fatalna strata Soboty przed własnym polem karnym, ale na razie gospodarze nie korzystają z błędów wrocławian.
6 min. - Celeban wybił piłkę na rzut rożny, po którym masę szczęścia miał Śląsk. Po wrzutce z kornera piłkę przedłużył w polu karnym głową Piasecki i wystawił ją w ten sposób Nalepie, który główkował tuż obok spojenia słupka i poprzeczki!
4 min. - Puerto wybija na uwolnienie, z przody walczy Piasecki, ale jest bez szans.
3 min. - Tym razem Celeban w ofensywie, ale niecelnie dośrodkował.
2 min. - Celeban blokuje wrzutkę Pietrzaka.
1 min. - Zaczęli! Na spalonym Flavio.

W bramce Lechii dziś Alomerović, a nie Kuciak. W pierwszej jedenastce jest też 18-letni pomocnik Jakub Kałużiński.

Dwóch młodzieżowców dziś w składzie Śląska (Praszelik, Zylla), a na szpicy Fabian Piasecki. Na ławca usiedli Lubambo Musonda i Erik Exposito. Do jedenastki wraca Dino Stiglec.

Po przerwie reprezentacyjnej zespół Śląska w meczu przyjaźni zmierzy się z Lechią. Czy przerwa w rozgrywkach pozwoliła WKS-owi na poprawienie mankamentów?

Autor relacji: Adam Osiński