Podbeskidzie Bielsko-Biała:(stroje: biało-czerwone) Pesković – Danielak, Komor Rundić, Gach, Rzuchowski (72 Nowak), Koscis (82 Martin), Marzec (63 Ubbink), Sitek (82 Gutowski), Sierpina (72 Miakuszko), Roginić Trener: Krzysztof Brede
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky – Stiglec, Tamas, Celeban, Musonda, Pałaszewski, Mączyński (89 Makowski), Praszelik (63 Zylla), Pawłowski (77 Sobota), Pich (89 Janasik), Exposito (77 Piasecki) Trener: Vitezslav Lavicka

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Leszczyński, Nowak, Figiel, Ubbink, Laskowski, Miakushico, Gutowski, Martin
Śląsk Wrocław: Szromnik, Pawelec, Janasik, Sobota, Makowski, Zylla, Scalet, Samiec-Talar, Piasecki

Śląsk przerywa passę czterech porażek na wyjeździe z rzędu i wygrywa w Bielsku-Białej.

90+4 min. - Śląsk kontrolował mecz w końcówce. Sędzia zakończył spotkanie.
90+2 min. - Martin potraktował łokciem Celebana.

Sędzia dolicza aż 5 minut.

89 min. - Makowski za Mączyńskiego, debiutant Janasik za Picha.
88 min. - WKS przed szansą, ale źle centrował po ziemi Mączyński.
86 min. - Zylla źle dośrodkował z rzutu rożnego, potem błąd popełnił Musonda i gospodarze wyszli z kontrą. Szczęśliwie udało się wybić piłkę z pola karnego.
85 min. - Danielak uderzył z dystansu, ale wprost w Putnockiego.
83 min. - Błąd na boku Tamasa, ale był asekurowany, piłkę wybił na róg Mączyński. WKS nie dał się zakoczyć po kornerze.
82 min. - Dalsze zmiany. Gutowski za Sitka, Martin za Kocsisa.
81 min. - Faulowany Piasecki na wysokości pola karnego. Wrzuca Stiglec, ale odchylony Pich nie miał szans na skuteczną główkę.
79 min. - Roginić źle przyjął piłkę w polu karnym. Łapie Putnocky.
78 min. - Piasecki i Sobota na boisku, schodzą Exposito i Pawłowski.
77 min. - Dryblował w polu karnym ponownie Pich, ale osaczony, dał się wypchnąć, po czym faulował.
76 min. - Mjakuszko uderzył bezpośrednio z wolnego, ale w boczną siatkę.
75 min. - Celeban fauluje przed polem karnym Roginicia.
73 min. - Walka Musondy przy linii, kartka dla Zambijczyka. Chwilę wcześniej Pich miał w polu karnym pojedynek jeden na jeden z obrońcą, ale nie dał rady go minąć.
72 min. - Nowak wchodzi za Rzuchowskiego.
69 min. - Po dobrej interwencji Tamasa jest korner dla bielszczan. Putnocky wypiąstkował daleko piłkę, ale przy okazji znokautował Celebana. Po minucie obrońca Śląska podnosi się z murawy.
66 min. - Zyllaaaaa!!! 2:0! Wrzutkę Stigleca wybija Gach, ale wprost pod nogi rezerwowego Zylli, który uderzył z pierwszej piłki precyzyjnie przy słupku!
64 min. - Zły strzał z dystansu Stigleca.
63 min. - Zylla wchodzi za Praszelika, a Ubbink za Marca.
62 min. - Znów dobrze w obronie WKS. Po chwili Gach fauluje na środku Praszelika.
61 min. - Musonda zablokował strzał Marca. Będzie kolejny korner dla gospodarzy. A Zambijczyk nabawił się urazu.
60 min. - Ładnie gospodarze wyszli spod pressingu, piłkę dostał na prawej stronie Danielak, ale został zablokowany przez Stigleca. Z wrzutką z kornera radzą sobie wrocławianie.
59 min. - Wrzutkę Górali wybija Exposito.
58 min. - Praszelik fauluje w środku pola Kocsisa.
57 min. - Groźna wrzutka w pole karne Śląska, ale dwóch graczy gospodarzy minęło się z piłką.
55 min. - Celeban fauluje w środku pola i otrzymuje żółtko.
53 min. - Pozycyjnie atakuje Podbeskidzie, ale na razie Śląsk dobrze ustawiony.
51 min. - Marzec dostał piłkę na boku od Gacha, ale był na wyraźnym spalonym.
49 min. - Dynamiczna akcja Danielaka, mocno strzelił, ale pewny chwyt Putnockiego.
48 min. - Wrzutka z wolnego, w polu karnym Podbeskidzia odnalazł się Tamas, który zagrał górą, a przed szansą stanął Pich. Słowacki skrzydłowy z ostrego kąta trafił jednak w nogi słowackiego bramkarza.
46 min. - Piłkarze wznowili grę.

Śląsk oddał jeden celny strzał i prowadzi do przerwy. Gospodarze oddają groźne uderzenia i zdecydowanie dłużej utrzymują się przy piłce, ale szczęście dopisuje wrocławianom.

45 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę.
44 min. - Putnocky spokojnie łapie centrę z lewej strony.
42 min. - Pawłowski zagrał ze środka do Stigleca, który nieźle wrzucił, ale jeden z nabiegających graczy Śląska faulował w wyskoku.
40 min. - Piłkę dostał w polu karnym Exposito. Najpierw jego wrzutka została wybita, potem uderzył niecelnie z bardzo ostrego kąta. Mógł to Hiszpan inaczej rozegrać...
39 min. - Po kolejnej wrzutce Sierpiny z rzutu wolnego bez zagrożenia.
37 min. - Pich wrzuca, obrońca wybija, Pich strzela, piłka mija bramkę.
35 min. - Putnocky minął się z piłką, ale wyręczyli go obrońcy.
34 min. - Powtórka. Sierpina z wolnego, Celeban wybija głową, po chwili po kolejnej wrzutce Tamas głową zagrywa na rzut rożny.
33 min. - Sierpina wrzucił piłkę z rzutu wolnego, Putnocky ją wypiąstkował.
32 min. - Stiglec blokuje dośrodkowanie. Piłka nadal jest daleko od jednego i drugiego pola karnego.
30 min. - Piłka teraz znajduje się głównie w środkowej strefie boiska.
27 min. - Dalekie podanie do Exposito, ale Hiszpan faulował przed polem karnym obrońcę Górali.
26 min. - Sierpina dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, tam wyskoczył Rzuchowski, uprzedził Putnockiego, ale główkował nad bramką.
24 min. - Pich ściął do środka i miękko zagrał w pole karne do Praszelika, ale za głęboko.
22 min. - Rzut wolny dla Śląska. Stiglec zagrał krótko do Mączyńskiego, który kompletnie zepsuł wrzutkę i piłkę spokojnie złapał Pesković.
21 min. - Lewą nogą z powietrza uderza z daleka Sierpina, a piłka ląduje na poprzeczce! Putnocky tylko odprowadził ją wzrokiem.
20 min. - Na spalonym Pich.
18 min. - Praszelik zagrał na prawe skrzydło do Pawłowskiego, który wbił mocno piłkę przed bramkę, ale zbyt głęboko, złapał to bramkarz gospodarzy.
17 min. - Kolejny strzał z dystansu, tym razem groźny! Rzuchowski zmieściłby piłkę pod poprzeczką, ale świetnie zachował się bramkarz WKS-u!
16 min. - Wrzutka Pawłowskiego na Exposito, który jednak przegrał pojedynek w powietrzu.
15 min. - Pressing Exposito, ale Hiszpan faulował Roginicia.
14 min. - Pawłowski holował piłkę na połowie Podbeskidzia, zbyt długo zwlekał z podaniem, a gdy w końcu chciał przerzuć piłkę na lewo, zrobił to niecelnie.
11 min. - Korner dla Górali. Ostatecznie Praszelik wybił piłkę z pola karnego. Ta wróciła pod bramkę Śląska. Groźnie strzelał Sierpina, Putnocky to obronił, a dobijał jeszcze młodzieżowiec Sitek i posłał piłkę nad poprzeczką, choć miał mnóstwo miejsca i odkrytą sporą część bramki. Dużo szczęścia miał Śląsk!
9 min. - Teraz z daleka, z ponad 30 metrów, strzela Kocsis, ale wysoko nad bramką.
7 min. - Tym razem Roginić strzela zza szesnastki celnie, ale dobrze broni Putnocky.
4 min. - GOOOOL!!! Robert Pich! Fatalna strata Danielaka na własnej połowie, piłkę przejął Exposito, pociągnął kilka metrów i wyłożył ją przed bramkę do Słowaka, który z bliska po ziemi pokonał Peskovicia!
3 min. - Roginić uderzył z kilkunastu metrów, ale piłka poleciała nad... stadionem.
2 min. - Faulowany Pałaszewski w środku pola.
1 min. - Zaczął Śląsk.

Kibice Śląska dawno nie mieli okazji do radości po wygranej WKS-u na wyjeździe. Czu zielono-biało-czerwonym uda się wrócić z tarczą z Bielska-Białej?

Autor relacji: Adam Osiński