Śląsk Wrocław:(stroje: Zielone) Szromik - Janasik, Puerto, Tamas, Stiglec - Pałaszewski (62 Sobota), Mączyński - Pawłowski, Zylla (56 Praszelik), Pich (81 Samiec-Talar) - Exposito (81 Piasecki) Trener: Vitezslav Lavicka
Raków Częstochowa:(stroje: Czerwone) Szumski, Niewulis, Piątkowski, Schwarz - Kun (45 Bartl), Tijanic (72 Poletanovic), Sapała, Cebula (84 Szelągowski), Tudor (88 Malinowski) - Lopez (84 Zawada), Gutkovskis Trener: Marek Papszun

Śląsk Wrocław: Szczerbal, Pawelec, Makowski, Sobota, Praszelik, Scalet, Samiec-Talar, Piasecki
Raków Częstochowa: Pindroch, Wilusz, Mamic, Zawada, Malinowski, Szelągowski, Poletanovic, Bartl, Mikołajewski

94 min. - Koniec! Lider pokonany! 3 punkty zostają we Wrocławiu! Znakomity debiut w zespole zalicza Michał Szromik!
93 min. - Super Szromik!!!!!! Bramkarz Śląska kolejną niesamowitą interwencją ratuje zespół Śląska! Mocny strzał pod poprzeczkę sparowany przez naszego golkipera!
91 min. - Szymon Marciniak dolicza 4 minuty
91 min. - Szczęście sprzyja Śląskowi. Kolejne wstrzelenie piłki w nasze pole karne i dobry strzał Sapały. Obrońcy Śląska na rzut rożny
89 min. - Ależ okazja dla Rakowa! Dośrodkowanie w pole karne Śląska wprost na głowę niepilnowanego Zawady. Ten jednak bardzo niecelnie!
88 min. - Malinowski za Tudora
87 min. - Schwarz z rzutu wolnego wprost na głowę Gutkovskisa. Strzał nad naszą bramką
86 min. - Śląsk wyraźnie się cofnął aby bronić korzystnego wyniku. Oby to się nie zemściło
85 min. - Rzut wolny dla Śląska, blisko lini bocznej. Tym razem Szumski bardzo pewnie
84 min. - Również Marek Papszun decyduje się na podwójną zmianę. Zawada oraz Szelągowski w miejsce Lopeza i Cebuli
81 min. - Podwójna zmiana w Śląsku. Piasecki zmienia Exposito a Samiec-Talar wchodzi w miejsce Picha
78 min. - Raków próbuje odrobić straty, jednak Śląsk gra skutecznie w defensywie
72 min. - Druga zmiana w zespole gości. Poletanovic zmienia Tijanica
71 min. - Goooooooool dla Śląska!!!!!!!! Fatalna postawa Szumskiego! Pawłowski z lewego skrzydła strzela na jego bramkę. Szumski nie łapie futbolówki i kieruje ją do własnej bramki
67 min. - Gra Śląska nareszcie nabiera rozpędu. Aktywny Janasik wrzuca w pole karne. Niestety faul bezbarwnego w dzisiejszym meczu Exposito
64 min. - Dobra kontra Śląska! Pich napędza akcje w środku boiska. Podaje do Praszelika który wypuszcza Pawłowskiego. Skrzydłowy Śląska ścina na lewą nogę i dobrze uderza na bramkę Rakowa. Szumski z ogromnym trudem paruje piłkę!
63 min. - Druga połowa bardziej wyrównana
62 min. - Druga zmiana w Śląsku. Pałaszewskiego zastępuje Waldek Sobota
56 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku. Praszelik w miejsce Zylli
55 min. - Kontra Rakowa. Cebula strzela na naszą bramkę. Piłkę z lini bramkowej wybija Puerto!
50 min. - Słupek! Lopez popisuje się dobrym rajdem w naszym polu karnym. Oddaje mocny strzał. Słupek ratuje zespół Śląska!
48 min. - Śląsk bardziej aktywny na początku tej drugiej części spotkania
45 min. - Zmiana w Rakowie. Damian Bartl na boisku w miejsce Patryka Kuna

Nie jesteśmy świadkami wielkiego widowiska, jednak to Raków wydaje się zespołem lepiej poukładanym, przede wszystkim w ofensywie. Śląsk kolejny raz gra schowany za podwójną gardą. Oby po przerwie obraz gry się zmienił

45 min. - Koniec pierwszej połowy
42 min. - Dobra akcja Śląska prawym skrzydłem. Wywalczony rzut rożny
41 min. - Tempo meczu pod koniec pierwszej połowy, wyraźnie spadło
36 min. - Pawłowski wysoko nad poprzeczką
35 min. - Faul na 20 metrze przed bramką Rakowa. Dobra sytuacja dla Śląska
33 min. - Obraz meczu wygląda niezmiennie. Raków zdecydowanie przeważa, Śląsk kurczowo "trzyma się lin".
31 min. - Cebula mija Stigleca i dośrodkowuje w pole karne Śląska. Strzał Piątkowskiego, na szczęście mija prawy słupek bramki Szromika
28 min. - Ciężko ogląda się grę Śląska. Poza kontrami nie mamy póki co nic do zaoferowania
25 min. - Kapitalna parada Szromika! Ivi Lopez mocnym uderzeniem w lewy górny róg, był blisko zdobycia bramki. Szromik na posterunku!
24 min. - Niepotrzebny faul Picha na Gutkovskisie, blisko naszej bramki. Rzut wolny dla gości. Dobra okazja do strzału
21 min. - Niestety gołym okiem widać różnicę w organizacji i pomyśle na ten mecz. Raków sprawia wrażenie zespołu który ma na Śląsk konkretny plan
20 min. - Schwarz z rzutu wolnego szukał Niewulisa. Dobra interwencja Puerto. Rzut rożny dla gości
18 min. - Z każda minutą Raków zdobywa teren i zaczyna kontrolować to spotkanie
17 min. - Pierwsza interwencja Szromika! Gutkovskis posyła prostopadłe podanie do Cebuli, który wychodzi sam na sam z bramkarzem Śląska. Na szczęście nasz golkiper uprzedził zawodnika Rakowa
13 min. - Dwójkowa akcja Cebuli i Lopeza. Puerto blokuje dośrodkowanie w pole karne i uspokaja sytuacje pod nasza bramką
13 min. - Znakomity rajd Cebuli przez pół boiska. Prostopadłym podaniem próbował uruchomić Lopeza. Na nasz szczęście sędzia podnosi chorągiewkę.
11 min. - Exposito starał się posłać płaską piłkę w pole karne z lewej strony. Akcje przerywa Peter Schwarz. Rzut rożny
10 min. - Cytując klasyka, póki co jesteśmy świadkami typowego meczu walki
7 min. - Mączyński uderza z dużej odległości na bramkę Szumskiego. Strzał dla statystyk.
5 min. - Oba zespoły bojowo nastawione do tego meczu. Po stracie piłki, szybko starają się odebrać piłkę rywalowi.
2 min. - Mocne uderzenie Pawłowskiego z rzutu wolnego. Dobra interwencja Szumskiego. Było groźnie!
1 min. - Sędzia Marciniak rozpoczyna to spotkanie! Do boju WKS!

Już za chwilę początek meczu. Przypominamy o naszej relacji z komentarzem na YouTube. Po meczu zapraszamy na nasza stronę, gdzie będą czekać gorące materiały z tego spotkania!

Zaskakujący skład posłał do boju trener Vitezslav Lavicka. Miejmy nadzieje, że takie zestawienie, pozwoli nam po 90 minutach, cieszyć się z trzech punktów!

Do Twierdzy Wrocław przyjeżdza lider ekstraklasy. Czy Śląsk pozostanie niepokonany w roli gospodarza?

Autor relacji: Daniel Żuliński