Strzelcy: Puerto 5' Pawłowski 53' - Janicki 76'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Szromnik – Musonda, Puerto, Tamas, Pawelec (84 Cotugno), Mączyński (46 Sobota), Pałaszewski, Pawłowski (75 Celeban), Praszelik (67 Zylla), Pich, Exposito Trener: Vitezslav Lavicka
Warta Poznań:(stroje: białe) Lis – Spychała (82 Kiełb), Kieliba, Ławniczak, Kuzdra, Trałka, Laskowski, Grzesik (89 Ivanov), Czyżycki (57 Janicki), Jakóbowski, Kuzimski Trener: Piotr Tworek

Śląsk Wrocław: Putnocky, Wypart, Cotugno, Celeban, Sobota, Makowski, Zylla, Samiec-Talar, Piasecki
Warta Poznań: Bielica, Kiełb, Ivanov, Handzlik, Szmyt, Janicki, Smykowski, Jaroch

90+6 min. - Koniec meczu! Śląsk zdobywa trzy punkty w ostatnim meczu w 2020 roku!
90+5 min. - Źle pod polem karnym zachował się Pich, niecelne podanie, potem faul.
90+4 min. - WKS teraz trzyma piłkę daleko od swojej bramki.
90+3 min. - Kontra Śląska, Exposito miał miejsce, ale dał się dogonić. Oddał strzał w boczną siatkę, po nodze rywala, dlatego jest rzut rożny.

Sędzia doliczył 5 minut.

90+1 min. - Warta ciśnie! Koleny blok, po chwili Celeban nie trafia w piłkę, ale Kuzimski jest spychany do boku.
90 min. - Tamas wybija piłkę z bramki. Węgier ratuje Śląsk!
88 min. - Exposito walczy w polu karnym, ale w końcu goście wybijają piłkę.
87 min. - Po wrzutce z wolnego Kieliba główkuje wysoko nad bramką.
86 min. - Zakotłowało się w polu karnym Śląska po wrzutce Kuzdry, Kuzimski nie trafił czysto w piłkę.
85 min. - Sobota centruje z rożnego, ale piłka nie trafia do żadnego gracza Śląska.
84 min. - Cotugno wchodzi za Pawelca.
82 min. - Opatrywany jest Pawelec, który ucierpiał w starciu powietrznym.
81 min. - Zablokowany strzał Picha, do którego podawał na lewo Exposito.
80 min. - Tamas za krótko zagrywa głową do Szromnika, bramkarz Śląska ledwo zdążył ubiec rywala.
79 min. - Pawelec blokuje w polu karnym Grzesika.
76 min. - GOL dla Warty! Janicki płaskim strzałem pokonuje Szromnika, była spora dziura w polu karnym Śląska.
75 min. - Celeban wchodzi za Pawłowskiego. Musonda zagra wyżej.
73 min. - Zylla mógl wyjść z kontrą, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i jeszcze brzydko faulował.
71 min. - Spychała z ostrego kąta trafił w słupek. A po chwili Szromnik świetnie broni strzał z powietrza Janickiego!
69 min. - Faul na Puerto w wyskoku.
68 min. - Niezły strzał Kuzdry z daleka, było jeszcze obtarcie i będzie korner.
67 min. - Zylla wchodzi za Praszelika.
66 min. - Kieliba główkował nad bramką po wrzutce z wolnego.
64 min. - Kartka dla Pawelca.
63 min. - Szromnik broni strzał z bliska Jakubowskiego. Potem jeszcze były dwie dobitki z bliska, obie zablokowane, świetnie na linii ustawił się Puerto!
62 min. - Uderzenie z 25 metrów Praszelika, bardzo niecelne.
61 min. - Kuzimski mógł wyjść sam na sam ze Szromnikiem, ale znów świetnie interweniował Tamas. Węgier zdołał jeszcze nabić rywala, od bramki Śląsk.
60 min. - Pawłowski zagrał do Exposito, który dryblował wzdłuż pola karnego, aż znalazł miejsce, ale uderzył wysoko nad bramką.
59 min. - Szansa dla Warty. Zakotłowało się na ósmym metrze przed bramką, gdzie Tamas zablokował strzał Kuzdry.
57 min. - Janicki za Czyżyckiego.
53 min. - GOOOL!!! Tym razem Pawłowski bezbłędnie! Wybita piłka trafiła do niego przed pole karne, zdusił ją klatką piersiową i uderzył z powietrza, piłka otarła się jeszcze o plecy obrońcy i wpadła do siatki!
52 min. - Świetny rajd Praszelika i wyłożenie piłki do Pawłowskiego, który soczyście uderzył zza pola karnego, ale Lis sparował piłkę!
50 min. - Kontra, ale Pawłowski za mocno zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Praszelika.
49 min. - Mogła być kontra, ale fatalne, za lekkie podanie Pałaszewskiego do Musondy.
47 min. - Pawłowski zagrał do Musondy, który nieźle wrzucił, ale dobrze wyszedł i wypiąstkował piłkę Lis.
46 min. - Warta zaczyna drugą połowę.

W przerwie Sobota zmienia kontuzjowanego Mączyńskiego.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy.
45 min. - Pałaszewski zablokował strzał po kornerze Trałka wrzucił ponownie z przeciwległej strony, było trochę zamieszania, w końcu Kieliba uderzył z przewrotki, ale kopnął przy okazji Tamasa w głowę.
44 min. - Pojedynek przy linii Kuzimskiego z Tamasem. Będzie rożny dla Warty.
41 min. - Mączyński kontynuuje grę.
40 min. - Dalekie podanie do Exposito, który mimo asysty rywala dał radę zgrać piłkę przed pole karne do Pawłowskiego, ale ten uderza nieczysto.
38 min. - Mączyński upadł na murawę bez kontaktu z rywalem. Ma problem z kolanem. Do wejścia szykuje się Sobota.
37 min. - I jest kontra. Pawłowski zagrywa z prawej strony do Exposito, ale za głęboko.
36 min. - Gra toczy się teraz częściej na połowie Śląska. WKS szuka okazji do kontry.
34 min. - Kolejna wrzutka Trałki, ale dobrze broni się Śląsk. Po chwili miękkie podanie w pole karne do Pawłowskiego, który miał sporo miejsca na piątym metrze przed bramką, ale fatalnie spudłował!
32 min. - Szromnik pewnie wyłapał dośrodkowanie z wolnego Trałki.
30 min. - Faul Kieliby na Praszeliku, cierpi młody piłkarz Śląska, ale będzie grał dalej.
28 min. - Pich trafił w słupek po świetnym podaniu Praszelika!
26 min. - Strzał Praszelika z ostrego kąta, ale za lekko i niecelnie.
24 min. - Świetne przerzucenie piłki przez Pawłowskiego do Musondy, który świetnie wypatrzył w polu karnym Picha. Słowak uderzył czysto, ale niezbyt mocno i Lis spokojnie wyłapał ten strzał.
22 min. - Dużo walki w środku. Śląsk teraz pozwala pograć Warcie, chce szybko kontrować, ale na razie bez efektów.
18 min. - Goście przenieśli ciężar gry na połowę Śląska, ale tylko na chwilę i bez konkretów.
17 min. - Exposito drybluje w polu karnym, ale jego podanie zostało zablokowane. Wrzutkę z kornera łapie Lis.
15 min. - Ależ okazja na podwyższenie wyniku! Pawelec mocno zagrał w szesnastkę, Pich przepuścił piłke, ta trafiła do Pawłowskiego, który świetnie ją przyjął i dziubnął przed bramkarzem, ale ten zdołał ją odbić.

Na razie Śląsk kontroluje mecz i utrzymuje się z piłką na połowie Warty.

11 min. - Pojedynek biegowy Exposito z ostatnim obrońcą, ale dobrze zachował się gracz Warty i wbiegł przed Hiszpana.
9 min. - Goście pogubili się przed własnym polem karnym, ale podanie Mączyńskiego na prawo do Pawłowskiego było czytelne i zostało przechwycone.
7 min. - Tym razem Mączyński wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, wszystko zamykał Praszelik, który zgrał ją przed bramkę, ale za lekko, za głęboko.
5 min. - GOOOOL!!! Israel Puerto trafia głową po wrzutce z rożnego Mączyńskiego. Świetnie zachował się Hiszpan przy krótszym słupku.
3 min. - Wrzutka Łukasza Trałki, jeden z jego kolegów nie trafił czysto piłki w polu karnym.
2 min. - Kontra Warty i skuteczny wślizg w polu karnym Puerto. Będzie korner dla gości.

W środku pola zamiast Soboty zagra Pałaszewski. Stigleca zastąpi Pawelec, a Cotugno – Musonda.

Z powodu choroby dziś nieobecni Dino Stiglec oraz trener Vitezslav Lavicka. Z ławki drużynę poprowadzi Paweł Barylski.

Ostatni mecz sezonu w Twierdzy Wrocław. Czy Śląsk wywalczy 3 punkty rehabilitując się za porażkę w derbach?

Autor relacji: Adam Osiński