Strzelcy: 34' Ivanić, 44' 58' Falcineli, 71' Pavkov

Śląsk Wrocław:(stroje: Zielone) Szromnik - Janasik (Cotugno), Puerto, Tamas, Stiglec - Pałaszewski (Lewkot), Sobota(Szpakowski) - Pawłowski(Samiec-Talar), Praszelik(Makowski), Zylla - Exposito (Piasecki) Trener: Vitezslav Lavicka
Crvena zvezda Belgrad:(stroje: Biało - czerwone) Borjan (Popović) - Gajić(Gobeljic), Degenek(Milunovic), Pankov, Rodic (Srnic) - Sanogo (Petrovic), Kanga(Nikolic), Ivanić (Odada), Ben - Bakayoko (Gavrić), Falićineli Trener: Dejan Stanković

Śląsk Wrocław: Szczerbal, Cotugno, Celeban, Pawelec, Makowski, Szpakowski, Lewkot, Samiec-Talar, Piasecki
Crvena zvezda Belgrad: Popovic, Gobeljić, Milunović, Eraković, Petrović, Odada, Stanković, Nikolić, Sniić, Gavrić, Vukanović, Pavkov, Krstović, Lazetić

Niestety Śląsk dziś okazał się zespołem zdecydowanie słabszym. Pierwsze 30 minut tego spotkania nie zapowiadało takie rozwoju sytuacji, jednak z każdą następną minutą przewaga lidera serbskiej ekstraklasy, wyraźnie wzrastała. To było ostatnie spotkanie podczas obozu w Turcji. Dziękujemy za uwagę. Hej Śląsk!

90 min. - Koniec meczu.
89 min. - Rzut wolny blisko pola karnego rywala. Stiglec zdecydował się na bezpośredni strzał. Niestety nad bramką
88 min. - Druga połowa to bardziej trening biegowy dla podopiecznych Vitezslava Lavicki. Serbowie cierpliwie wymieniają się podaniami
86 min. - Puerto fauluje rywala. Żółta kartka
85 min. - Pierwsza groźna akcja Śląska. Stiglec dośrodkował piłkę w pole karne minęła obrońców Crveny. Do futbolówki dopadł Piotr Samiec-Talar, jednak uderzył niecelnie
82 min. - Marcel Zylla w indywidualnej akcji przed polem karnym rywala. Niestety nie dostrzegł lepiej ustawionych kolegów i stracił piłkę
78 min. - Crvena zvezda w pełni kontroluje przebieg drugiej połowy, która toczy się jednak w wyraźnie słabszym tempie. Wrocławianie starają się, jednak póki co są bezradni w ataku
72 min. - Na boisku pojawili się Szpakowski, Makowski oraz Samiec-Talar w miejsce Soboty, Pawłowskiego i Praszelika
71 min. - 1,2,3, mało... Kolejna akcja i kolejny gol dla Crveny zvezdy. Serbowie prowadzą już 4:0. Bramkę zdobywa Pavkov
68 min. - Pierwsza składna akcja w ataku Śląska. Cotugno dośrodkowuje w pole karne. Piłkę na rzut rożny wybija jednak jeden z obrońców Crveny
65 min. - Stiglec naciskany przez rywala w prosty sposób wybija piłkę na rzut rożny
63 min. - Śląsk niestety w dalszym ciągu bezradny w ataku. Widoczna różnica klas pomimo wielu zmian w zespole Crveny
59 min. - Zmiany w Śląsku - Cotugno za Janasika, Lewkot za Pałaszewskiego, Piasecki za Exposito
58 min. - Niestety Śląsk traci kolejną bramkę. Tym razem Rodić dośrodkowuje w nasze pole karne z lewego skrzydła i do pustej bramki strzela Falcineli. To jego drugie trafienie w tym spotkaniu...
53 min. - Kanga strzela na bramkę Szromnika mocno niecelnie. Jednak to kolejny atak na naszą bramkę. Śląsk póki co bezradny w tej drugiej części spotkania
50 min. - Serbowie od początku drugiej połowy przejęli inicjatywę. Długo utrzymują się przy piłce, wymieniając dużą ilość podań
47 min. - W zespole Crveny w przerwie nastąpiła jedna zmiana. W bramce pojawił się Popović
46 min. - Zaczynamy drugą połowę. Śląsk póki co bez zmian

Raport medyczny z obozu Śląska. Krzysztof Mączyński - uraz kolana. Trenuje indywidualnie. Olivier Wypart - uraz stawu skokowego. Pich, Musonda, Scalet, Putnocky - drobne urazy

Śląsk do straty pierwszej bramki nie ustępował klasą rywalowi. Utrata pierwszego gola, zmieniła diametralnie obraz tego spotkania. Crvena częściej znajdowała się pod bramką Śląska. Efektem tego był drugi gol pod koniec pierwszej połowy

45 min. - Koniec pierwszej połowy. Crvena zveda prowadzi ze Śląskiem po bramkach Ivanica oraz Falcineliego.
44 min. - Kolejna bramka. Tym razem bardzo dobrym strzałem popisał się Falcineli. Strzałem prosto w okno z 13 metra, nie dał szans Szromnikowi
42 min. - Tempo spotkania wyraźnie spadło. Oba zespoły chyba są już myślami w szatni
39 min. - Kolejna groźna akcja Crveny. Na całe szczęście Rodić nie doszedł do dośrodkowania z prawej flanki
36 min. - Zespół z Belgradu po zdobyciu bramki przejął inicjatywę w tym meczu. Kolejna akcja, kolejny rzut rożny
34 min. - Bramka dla Crveny zvezdy. Mirko Ivanić z bliskiej odległości pakuje piłkę do bramki po rzucie rożnym
30 min. - Trudno wskazać zespół który aktualnie przejął inicjatywę w tym spotkaniu. Śląsk bardzo gra bardzo aktywnie. Póki co nie widać różnicy klas pomiędzy Śląskiem a uczestnikiem fazy pucharowej Ligi Europy.
29 min. - Śląsk od dłuższego czasu przy piłce. Mamy dzięki temu rzut rożny
27 min. - Strzał na bramkę Śląska. Dobre dośrodkowanie z lewego skrzydła Rodica, wprost na głowę Gavrica. Ten jednak przenosi piłkę nad poprzeczką.
25 min. - Kolejna okazja dla Śląska. Po słabym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pawłowskiego, Śląsk zebrał drugą piłkę i strzałem na bramkę zakończył ją Praszelik. Niestety niecelnie.
22 min. - Groźnie pod bramką Śląska. Dobrze we własnym polu karnym zachował się Tamas. Mamy rzut rożny dla Crveny
20 min. - Zmiana w zespole Crveny. Wchodzi Gavrić w miejsce kontuzjowanego Bakayoko
18 min. - Bardzo dobry strzał Pawłowskiego! Mocne uderzenie z dystansu zmusiło do interwencji Milana Borjana. Ten sparował piłkę na poprzeczkę!
16 min. - Na uwagę zasługuje fakt wymienności pozycji ofensywnego tercetu Zylla, Praszelik, Pawłowski.
14 min. - Puerto fauluje rywala blisko naszego pola karnego. Będzie dobra okazja do dośrodkowania dla Crveny zvezdy
13 min. - Dobra akcja Crveny . Blisko klarownej sytuacji był Ivancić. W porę ubiegł go jednak Janasik i wybił piłkę na rzut rożny
10 min. - Mamy pierwszy strzał na bramkę. Pawłowski dobrze dograł do Marcela Zylli, a ten strzałem sprzed pola karnego próbował zaskoczyć bramkarza Crveny. Strzał jednak wysoko nad poprzeczką
9 min. - Ładny rajd lewym skrzydłem Soboty. Ten faulowany przez rywali. Mamy rzut wolny
7 min. - Pierwsze minuty zdecydowanie dla Śląsk. Podopieczni Vitezslava Lavicki są aktywni w ataku jak i w obronie. Crvena zvezda póki co bez groźnej akcji.
5 min. - Dobra akcja dwójkowa duetu Stiglec - Praszelik. Niestety zakończona złym dośrodkowaniem w pole karne. Jednak dobry początek Śląska
3 min. - Aktywność przyniosła efekt w postaci pierwszego rzutu rożnego.
2 min. - Śląsk pomimo tego, że to tylko spotkanie towarzyskie, to od początku postawił na wysoki pressing, zmuszając rywali do błędów.
1 min. - Zaczynamy ostatni mecz kontrolny podczas obozu w Turcji!

Crvena Zvezda to najbardziej wymagający rywal z jakim Śląsk zmierzy się podczas tego obozu. Zespół z Belgradu jest 10 - krotnym mistrzem Serbii, oraz regularnie występuje w europejskich pucharach. Największą gwiazdą tego zespołu jest niewątpliwie trener, Dejan Stanković

Poznaliśmy już wyjściowe składy obu zespołów. W drużynie Śląska w kadrze zabrakło dziś Picha, Putnockiego, Scaleta, Musondy, Mączyńskiego oraz Wyparta

Witamy. Dziś Śląsk rozegra ostatni sparing podczas zgrupowania w Turcji. Rywalem Trójkolorowych będzie mistrz Serbii, Crvena Zvezda.

Autor relacji: Daniel Żuliński