Stal Mielec:(stroje: jednolite białe) Gliwa - Granlund, Matras, Chorbadzhyiski, Flis, Getinger - Tomasiewicz, Pawłowski, Domański (45. Zjawiński), Jankowski (61. Dadok) - Kolev (61. Prokić) Trener: Leszek Ojrzyński
Śląsk Wrocław:(stroje: jednolite zielone) Putnocky - Janasik, Puerto, Tamas, Stiglec - Pawłowski, Pałaszewski, Praszelik, Sobota (76. Zylla), Pich (71. Makowski) - Exposito (76. Piasecki) Trener: Vitezslav Lavicka

Stal Mielec: Strączek, Seweryn, Urbańczyk, Prokić, Forsell, Sadłocha, De Amo, Dadok, Zjawiński
Śląsk Wrocław: Szromnik, Cotugno, Celeban, Pawelec, Bejger, Szpakowski, Makowski, Zylla, Piasecki

Mimo wszystko to cenny punkt, który pozwala Śląskowi wskoczyć na czwarte miejsce w tabeli. Nie odrabiamy jednak znacznych strat do czołowej trójki.

90+5 min. - Koniec meczu. Śląsk bezbramkowo remisuje bezbarwny mecz ze Stalą Mielec.
90+2 min. - Urazu nabawił się Mateusz Matras. Prosi o zmianę na dwie minuty przed końcem meczu. Do wejścia szykuje się Te Amo.
90 min. - Cztery minuty dolicza sędzia. Śląsk nie schodzi z połowy Stali w tej końcówce meczu.
87 min. - Dobra akcja Śląska, centra Pawłowskiego, zamykał to Praszelik strzałem. Mamy rzut rożny.
86 min. - Praszelik miał dużo miejsca na strzał lub podanie, zdecydował się uderzać jednak strzał był kiepski i niecelny.
84 min. - Drugi kartonik dla Prokicia. Nie nagrał się za długo zawodnik Stali. Schodzi z boiska z czerwoną kartką.
83 min. - Żółta kartka dla Leszka Ojrzyńskiego. Druga już w tym sezonie.
83 min. - Piasecki zrobił coś, czego przez poprzednie 75 minut nie zrobił Exposio - doprowadził do akcji podbramkowej. Nie ma gola, ale w końcu budzi się Śląsk.
80 min. - Niebezpieczny strzał Domańskiego minimalnie mija słupek bramki Śląska.
76 min. - Jeszcze zmiana w Śląsku, i to podwójna. Sobotę i Exposito zmieniają Zylla i Piasecki.
74 min. - Forsell zmienia Granlunda.
71 min. - Zmiana w Śląsku Wrocław. Rafał Makowski zmienił Roberta Picha.
70 min. - Getinger znów próbuje z dystansu.
69 min. - Przy ławce Śląska do wejścia szykuje się Rafał Makowski.
65 min. - Prokić ukarany żółtą kartką za faul na wyprowadzającym kontrę Pałaszewskim.
63 min. - Błąd Pałaszewskiego w środku pola i przerywa akcję Israel Puerto.
62 min. - Z bardzo dużego dystansu próbował Getinger.
61 min. - Podwójna zmiana w barwach Stali. Schodzą z boiska Kolev i Jankowski, a w ich miejsce Prokić i Dadok. W Śląsku wciąż bez zmian.
60 min. - Nie mogą piłkarze Śląska nic ugrać, zbyt tłoczno jest w polu karnym Stali.
59 min. - Faulowany Exposito w środku pola.
56 min. - Strzał z dystansu Janasika, nabił obrońcę i mamy kolejny korner.
56 min. - Doszedł do strzału głową Exposito po dość kiepskim dośrodkowaniu Pawłowskiego. Ale mamy chociaż rzut rożny.
55 min. - Faulowany Praszelik przed polem karnym Stali. W końcu Śląsk utrzymał się chwilę przy piłce i od razu są tego efekty.
55 min. - W końcu jakaś akcja Śląska, ale tylko zakończona dobrą centrą.
51 min. - Kolejne dośrodkowanie Pawłowskiego do nikogo. Tym razem w ogóle poza boisko...
50 min. - Coraz śmielej poczyna sobie Stal. Jak Śląsk się nie obudzi, to w końcu padnie prawidłowa bramka.
49 min. - NIE MA GOLA!

Sędzia sprawdza na VAR-ze czy nie było faulu Stali. Wygląda na to, że Pich był faulowany...

47 min. - No i mamy gola. Jankowski wyprowadza Stal na prowadzenie. Śląsk się doigrał.
47 min. - Druga połowa od początku w dalszym ciągu pod dyktando Stali. Śląsk jest kompletnie niewidoczny.
45 min. - ROZPOCZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

Śląsk po raz 12. z rzędu nie traci gola w pierwszej połowie i to niestety jedyny plus po stronie wrocławian w tym meczu.

45 min. - Bez doliczonych minut kończy tę nudną pierwszą połowę sędzia Raczkowski.
44 min. - Żółtą kartkę obejrzał Pich za to zagranie.
44 min. - Pawłowski w pole karne, w które sprintem wbiegał Pich, naskoczył na piłkę, ale poleciała nad bramką. Przy okazji ucierpiał ofiarnie rzucający się Flis.
43 min. - Tomasiewicz strzela z dystansu, ale broni bez problemów Putnocky. To jednak kolejny celny strzał Stali. Śląsk nie oddał jeszcze żadnego.
38 min. - Żółta kartka dla Koleva, który po raz kolejny fauluje, tym razem powstrzymując obiecującą kontrę wrocławian.
37 min. - Pawłowski po raz kolejny w dobrej sytuacji podaje do rywala...
35 min. - Kolejna wrzutka i kolejny celny strzał Koleva.
34 min. - Błąd Puerto i akcja zakończona groźnym strzałem Stali. Z dystansu uderzał Granlund. Mielczanie mają jeszcze rzut rożny.
33 min. - Stal zaczyna się z nami bawić, Domański próbował właśnie dośrodkowywać (albo strzelać) miękkim lobem ponad obrońcami.
32 min. - Traci piłkę Pawłowski pod polem karnym Stali.
31 min. - Ładnie wyprowadzi Śląsk spod presji Pałaszewski. Mamy więcej miejsca w środku.
31 min. - Dobra akcja Śląska, ale zakończona dziwnym centrostrzałem Pawłowskiego.
30 min. - Śląsk ma spore problemy z utrzymaniem się przy piłce, szybko ją tracą.
28 min. - Kolejna akcja Stali zakończona strzałem głową, tym razem przez... prawego wahadłowego, Granlunda. Śląsk prosi się o gola.
25 min. - Niebezpieczna akcja Stali, zakończona strzałem Koleva. Broni Putnocky, ale musimy się mieć na baczności, bo gospodarze przejmują inicjatywę w tym meczu.
24 min. - Aut dla Śląska na wysokości pola karnego Stali.
23 min. - Flis wygrywa pojedynek główkowy, ale uderza obok bramki.
23 min. - Kolejny korner dla gospodarzy.
22 min. - Szczęście Śląska. Getinger nie trafił czysto w piłkę po dośrodkowaniu. Stal ma jednak rzut rożny.
21 min. - Znów ucieka się do faulu Janasik, tym razem jego ofiarą padł Kolev.
20 min. - Zmarnowany rzut wolny Stali, Chorbadziyski na spalonym.
19 min. - Tomasiewicz faulowany przez Janasika w środku pola.
17 min. - Ładna akcja Śląska, zwód Pawłowskiego, podanie do Picha, Słowak oddał do Stigleca, który centrował do Exposito. Hiszpan nie sięgnął piłki, jednak ta akcja mogła się podobać.
15 min. - Pałaszewski faulowany przez Koleva w środku pola.
14 min. - Strzał głową Koleva po centrze Granlunda, ale piłka leci wysoko ponad bramką.
11 min. - Strzał Pawłowskiego z bardzo daleka mija bramkę Putnockiego.
10 min. - Dobra centra Getingera, ale główkuje Tamas.
9 min. - Obiecująca kontra Picha, podał do Pawłowskiego, ten trochę za długo zbierał się do strzału, ale mamy rzut rożny po rykoszecie.
7 min. - Pierwsza dobra akcja Stali, zakończona strzałem z dystansu Domańskiego. Na raty broni Putnocky.
5 min. - Śląsk prowadzi grę od początku meczu, jednak na razie nic z tego nie wynika.
4 min. - Strzał zza pola karnego oddał Robert Pich, ale nie trafił czysto i Gliwa złapał piłkę bez problemów.
2 min. - Dobre dośrodkowanie w pole karne Stali, ale Pawłowski nie sięgnął piłki.
1 min. - Kiepskie dośrodkowanie Stigleca, ale wciąż przy piłce Śląsk.
1 min. - Szybko w środku pola faulowany Sobota. Przewinienie Pawłowskiego na dobrze przyjmującym piłkę Sobocie.
1 min. - Rozpoczynamy mecz ze Stalą Mielec. Zaczyna Śląsk.

Autor relacji: Wojtek Peciakowski