Śląsk Wrocław:(stroje: jednolite zielone) Putnocky - Cotugno, Puerto, Pawelec, Stiglec - Pawłowski (65. Musonda), Praszelik, Pich, Scalet, Zylla - Exposito (73. Piasecki) Trener: Vitezslav Lavicka
Wisła Kraków:(stroje: jednolite białe) Lis - Burliga, Frydrych, Mehremić, Sadlok - Carlos Silva (73. Medved), Plewka, Savić (87. Starzyński), Żukow, Yeboah - Brown Forbes Trener: Peter Hyballa

Śląsk Wrocław: Szromnik, Celeban, Janasik, Bejger, Wilusz, Pałaszewski, Lewkot, Musonda, Piasecki
Wisła Kraków: Broda, Wachowiak, Boguski, Szota, Chuca, Duda, Buksa, Starzyński, Medved

Śląsk wciąż bez porażki u siebie i póki co utrzymuje wysokie czwarte miejsce w tabeli. Ale na dłuższą metę taka gra spowoduje spadek w rankingu.

90+6 min. - KONIEC MECZU. Śląsk dość szczęśliwie remisuje z Wisłą we Wrocławiu.
90+4 min. - Dobre podanie Musondy do Scaleta, ten przepuścił piłkę do Piaseckiego, ale on nie dobiegł do piłki. Rzut rożny Śląska i prawdopodobnie ostatnia akcja meczu.
90+3 min. - Sędzia zagwizdał na koniec meczu, ale przecież jeszcze minuta. Po chwili zrewidował swoją decyzję.
90+2 min. - Znów faulował Żukow. W środku pola na murawie leży Piasecki.
90+1 min. - Znów dwa kornery z rzędu dla Wisły.
90+1 min. - Wisła próbuje, a Śląsk w osobie Pawelca kontynuuje wyjaśnianie akcji rywala.
90+1 min. - Cztery minuty dolicza sędzia.
86 min. - No i jest podwójna zmiana. Janasik za Picha, a w Wiśle pojawił się na boisku nastoletni Starzyński.
86 min. - Jakiś uraz ma Robert Pich, w pewnym momencie złapał się za twarz i padł na murawę. Pomaga mu sztab medyczny.
85 min. - Po raz kolejny świetnie Pawelec! Ucierpiał jednak w tej interwencji.
84 min. - Świetny okres gry Pawelca, wyczyścił kilka niebezpiecznych akcji pod rząd.
79 min. - Obudził się nieco Śląsk, teraz za sprawą Praszelika i Piaseckiego dwie dobre, szybkie akcje, ale brakło dokładności w podaniach.
77 min. - Złe wybicie Putnockiego, aut dla Wisły.
76 min. - Stiglec dostał piłkę w polu karnym po dobrej akcji Śląska i upadł, ale sędzia zamiast przyznać karnego, ukarał Chorwata żółtą kartką za symulowanie.
75 min. - Żółta kartka dla Żukowa.
74 min. - Faulowany Praszelik przez Żukowa przy wyprowadzaniu kontry.
73 min. - Zmiana w Wiśle i w Śląsku. Piasecki zmienia Exposito, a Medved Silvę.
73 min. - Kontrę Wisły zatrzymuje Stiglec.
71 min. - To Wisła więcej próbuje i może się to opłacić. Krakowianie mają teraz na koncie aż 16 strzałów.
70 min. - Pawelec przed pole karne Wisły, zebrał to Pich i strzelał, ale pomógł sobie ręką.
69 min. - Scalet faulowany przez Żukowa.
68 min. - Świetny drybling Żukowa i podanie do Burligi. Pomocnik nie utrzymał jednak piłki w boisku.
66 min. - Zmiana w barwach Śląska Wrocław. Lubambo Musonda zmienia Bartłomieja Pawłowskiego, który w drugiej połowie nieco zgasł.

Śląsk nie potrafi utrzymać się przy piłce nawet przez minutę. Od razu dopada do nas Wisła i wywalamy na oślep albo tracimy.

65 min. - Dobre podanie Scaleta na dobieg do Exposito, ale wyszedł wysoko Lis i to wyjaśnił.
64 min. - Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Marcela Zylli. Śląsk dokończy mecz w 10.
62 min. - Strzał Mehremicia broni Putnocky.
62 min. - Kolejny korner dla Wisły.
60 min. - Żółta kartka dla Michała Frydrycha po faulu na Exposito w środku pola. Jednak piłka dla Wisły - Exposito zagrał ręką.
58 min. - Nie przestaje Wisła naciskać, zaraz po rzucie karnym dwa rzuty rożne dla krakowian.
57 min. - PUTNOCKY BRONI RZUT KARNY!
55 min. - Brown Forbes ustawia piłkę na 11. metrze.
55 min. - RZUT KARNY DLA WISŁY! Zylla blokował strzał Yeboaha ręką...
54 min. - Strzał Wiślaka głową ze skraju pola karnego, spokojnie łapie to Putnocky.
53 min. - Znów rzut wolny dla Wisły blisko pola karnego Śląska.
52 min. - Dobra akcja Śląska zakończona centrą Stigleca, ale byli na miejscu obrońcy.
52 min. - Sadlok znowu wysoko ponad bramkę, tym razem po centrze Savicia.
50 min. - Sadlok ze stojącej piłki wysoko ponad bramką.
49 min. - Faulował Forbesa Puerto przed polem karnym Śląska. Będzie okazja dla Wisły.
48 min. - Aut dla Śląska na połowie rywala.
46 min. - Z wysokiego C zaczyna Śląsk, Pawelec na wślizgu odbiera piłkę. Chwilę później faulowany Pich.
45 min. - ROZPOCZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

Piłkarze Śląska już wybiegają na murawę. Wiślacy jeszcze w tunelu.

45 min. - Strzela Burliga, broni Putnocky, a sędzia kończy pierwszą połowę. Połowę na remis, ale z widoczną przewagą Wisły Kraków. Jeśli Śląsk nie będzie lepiej bronić, w drugiej połowie straci gola.
42 min. - Centra Sadloka do Savicia idealna, ale pomocnik uderzał głową zbyt nieczysto.
41 min. - Dobra centra Cotugno, ale nie doszliśmy do strzału.
40 min. - Przyzwoite dośrodkowanie, próbował z dystansu Zylla, ale za dużo było obrońców przed nim, piłka się odbiła.
39 min. - Rzut wolny dla Śląska w środku pola. Praszelik z kolei upomniany przez sędziego za dyskutowanie, tym razem jednak bez kartki.
39 min. - Putnocky interweniuje wślizgiem kilka metrów przed polem karnym, ale na spalonym i tak był Forbes.
37 min. - Niebezpiecznie zgrywał piłkę Puerto po centrze z rzutu rożnego, zamykał to Forbes i mogło się to skończyć golem. Kolejny już korner Wisły
36 min. - Kolejny rzut rożny dla Wisły...

Potwierdza to statystyka strzałów. Wisła oddała ich 9, a Śląsk 4. Obie drużyny po dwa celne.

35 min. - Okres po golu to kopanina z obu stron, wybicia na oślep i próby główkowania, ale lepiej technicznie wypada tu Wisła.
34 min. - W końcu Śląsk przy piłce, wznawiamy z autu.
33 min. - Nabrała wiatru w żagle Wisła i nie przestaje atakować. Rzut rożny.

Krótko cieszył się Śląsk z prowadzenia...

30 min. - GOL DLA WISŁY. Yeboah z dystansu i piłka po rykoszecie ląduje w siatce...
29 min. - Yeboah do Carlosa w pole karne, ten strzela, ale piłka odbija się od jednego z defensorów Śląska. Rzut rożny dla Wisły.
24 min. - Rzut wolny dla Wisły w środku pola, a po nim strzał Savicia z dystansu, jednak piłka zamiast poziomo poleciała niemal pionowo.

Piłka spadła Scaletowi pod nogę po niefortunnej interwencji Yeboaha i mamy pierwszego gola Śląska w 2021 roku!

23 min. - GOOOOOOOOL!!!! MATHIEU SCALET!!!!
22 min. - Kolejna szybka akcja Śląska, Praszelik pokusił się o strzał. Mamy rzut rożny.
21 min. - Zamieszanie po dośrodkowaniu Śląska, próbował Zylla, a potem z dystansu Stiglec
20 min. - Rzut wolny dla Śląska w środku pola.
17 min. - Teraz dobre podanie Pawłowskiego do Picha, Słowak przyjął piłkę, ale blisko był obrońca i zdołał ją wybić.
16 min. - Sekundy później dobra interwencja Putnockiego po drugiej stronie boiska.
16 min. - Dobry rajd Pawłowskiego, zgrywał do Exposito już w polu karnym, ale odbił to Frydrych.
15 min. - Dobrą szansę na kontrę miał Śląsk, Praszelik holował piłkę, ale przez stan murawy nie udało mu się dobrze podać na lewo do Zylli.
14 min. - Dobry strzał głową Savicia po centrze z rzutu rożnego. Teraz kolejny korner dla Wisły po interwencji Stigleca.
14 min. - Rzut rożny dla Wisły.
12 min. - Faulowany Scalet w środku pola.
12 min. - Dobra kontra Wisły i jeszcze lepsza interwencja Pawelca w polu karnym.
11 min. - Dobre podanie do Picha w polu karnym Słowak strzelał, ale dzięki rykoszetowi bramkarz nie miał problemów ze złapaniem tego strzału.
10 min. - Długie podanie Pawelca do Pawłowskiego, ale skrzydłowy za długo holował piłkę. Mamy aut.
9 min. - Kopanina w polu karnym Śląska, piłkę miał Savić, ale nie zdołał oddać strzału.
5 min. - Zaraz znowu Forbes, tym razem piętką! Wybija Puerto, ale Wisła zbyt szybko przedostaje się w pole karne Śląska.
5 min. - Yeboah skrzydłem i w swoim stylu interweniuje Pawelec, atakując wślizgiem tak umiejętnie, że piłka odbija się jeszcze od Wiślaka.
4 min. - Korner Wisły - było trochę zamieszania, ale gra już przeniesiona do środka pola.
3 min. - Ależ teraz kontra Wisły! Zakończona strzałem Brown Forbesa, który z problemami wybronił Putnocky!
2 min. - Krótkie rozegranie i dobra centra Picha, było niebezpiecznie. Musiał interweniować Lis.
1 min. - Rzut wolny dla Śląska w środku pola i zaraz mamy rzut rożny. Do narożnika biegnie Stiglec.
1 min. - Rozpoczynamy pierwszy mecz we Wrocławiu w 2021 roku!

Za chwilę rozpoczynamy pierwszy mecz 17. kolejki na zaśnieżonym boisku we Wrocławiu. Murawa była dziś pięknie odśnieżona i gotowa do gry, jednak pogoda nas nie rozpieszcza, około godzinę przed meczem zaczął padać gęsty śnieg, który pokrywa teraz trawę.

Czy Śląsk wiosną w końcu zaprezentuje się na miarę oczekiwań? Kibice WKS-u w dwóch pierwszych meczach nie doczekali się bramki strzelonej przez zielono-biało-czerwonych.

Autor relacji: Wojtek Peciakowski