Lech Poznań:(stroje: niebieskie) Van der Hart - Czerwiński, Rogne, Milić, Puchacz - Sýkora (84' Kravets), Karlström, Tiba, Kamiński - Ramirez - Johannsson (76' Szymczak) Trener: Dariusz Żuraw
Śląsk Wrocław:(stroje: biało-zielone) Putnocky - Cotugno, Celeban, Pawelec, Stiglec - Praszelik (79' Łyszczarz), Pich (61' Sobota), Scalet - Musonda (70' Exposito), Piasecki, Pawłowski (79' Janasik) Trener: Vitezslav Lavicka

Lech Poznań: Bednarek - Marchwiński, Dejewski, Salamon, Pacławski, Borowski, Kvekveskiri, Palacz
Śląsk Wrocław: Szromnik - Bejger, Wilusz, Tamas, Pałaszewski

Śląsk po kolejnym fatalnym meczu w swoim wykonaniu tym razem przegrywa z Lechem 0:1.

90+3 min. - Koniec meczu.
90 min. - Sędzia dolicza minimum trzy minuty.
88 min. - Celeban na spalonym.
84 min. - Z boiska schodzi Sýkora.
80 min. - Piasecki na spalonym.
79 min. - Podwójna zmiana w Śląsku. Łyszczarz zmienia Praszelika, a Janasik Pawłowskiego.
76 min. - Szymczak zmienia autora jak dotąd jedynej bramki w dzisiejszym spotkaniu.
74 min. - Blisko drugiej bramki dla Lecha, ale piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Putnockiego.
73 min. - Rzut rożny dla Lecha.
70 min. - Exposito zmienia Musondę.
69 min. - Tym razem żółtą kartką upomniany Pawelec.
68 min. - Żółta kartka dla Celebana za faul na Sýkorze.
66 min. - Tiba fauluje Praszelika i otrzymuje żółtą kartkę.
61 min. - Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Sobota zmienia Picha.

Sýkora dośrodkował w pole karne, a w nim Johannsson zgubił obrońców i strzałem głową z najbliższej odległości pokonał Putnockiego.

57 min. - Bramka dla Lecha! Lech 1:0 Śląsk!
55 min. - Sýkora uderzył sprzed pola karnego, ale wysoko ponad bramką.
54 min. - Rzut rożny dla Lecha po strzale Johannssona i rykoszecie od gracza Śląska.
52 min. - Pawelec uderzył z linii pola karnego i minimalnie chybił.
51 min. - Rzut rożny dla Śląska po zagraniu Piaseckiego i interwencji Milicia.
50 min. - Czerwiński fauluje Pawłowskiego.
47 min. - Pawłowski oddał mocny strzał z pola karnego, ale Van der Hart zatrzymał uderzenie.
46 min. - Druga połowa rozpoczęta.

Do przerwy Śląsk remisuje bezbramkowo z Lechem. Żadna z drużyn nie pokazało nic ciekawego w trakcie pierwszych 45 minut.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy.
45 min. - Sędzia dolicza minimum jedną minutę.
44 min. - Pawelec wybija dośrodkowanie Puchacza.
42 min. - Seria rzutów rożnych dla Lecha trwa.
40 min. - Piąty już korner w dzisiejszym meczu dla gospodarzy.
38 min. - Rzut rożny dla Lecha.
37 min. - Piasecki za faul na Sýkorze otrzymuje żółtą kartkę i pauzuje w następnej kolejce.
32 min. - Pich dostaje żółtą kartkę za faul na Ramirezie.
31 min. - Następny korner dla gospodarzy.
30 min. - Rzut rożny dla Lecha.
28 min. - Praszelik wbiegł w pole karne, ale zabrakło zrozumienia i obrońca wybił piłkę.
24 min. - Piasecki faulowany przez Tibę.
22 min. - Kamiński fauluje Celebana.
21 min. - Pawłowski odpowiedział strzałem obok bramki Lecha.
20 min. - Puchacz uderzył sprzed pola karnego, ale jego strzał przeleciał obok słupka.
19 min. - Rzut rożny dla gospodarzy.
15 min. - To powinna być bramka dla Lecha. Kamiński płasko dośrodkował w pole karne, a Johannsson wślizgiem próbował zmieścić piłkę w bramce.
14 min. - Obie drużyny od kilku minut nie potrafią przedostać się pod pole karne przeciwnika.
8 min. - Obrońca Lecha blokuje strzał Picha.
7 min. - Rzut rożny dla WKS-u.
3 min. - Nieudane dośrodkowanie Stigleca.
2 min. - Gospodarze utrzymują się na połowie Śląska.
1 min. - Lech rozpoczyna spotkanie.

W składzie Lecha zadebiutuje dzisiaj 30-letni napastnik Aaron Johannsson, za którego Werder Brema zapłacił kiedyś ponad 4 miliony euro.

Warto zauważyć też, że Fabian Piasecki posadził na ławce rezerwowych Erika Exposito ostatni raz w 9 kolejce. Dzisiaj kolejka numer 18.

Do pierwszej jedenastki po urazie powrócił też Lubambo Musonda, który zajął miejsce pauzującego za kartki Marcella Zylli.

Nie wiadomo jak wyglądałaby linia obrony, gdyby w składzie nie zabrakło dzisiaj kontuzjowanego Israela Puerto.

Nie Mark Tamas, a Piotr Celeban będzie dzisiaj partnerem Mariusza Pawelca na środku obrony Śląska!

Autor relacji: Adrian Dana