Strzelcy: Exposito 44', 45'+2 - Bartkowski 11'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky - Cotugno, Bejger, Pawelec (k) (20 Tamas), Stiglec - Pawłowski, Scalet, Sobota (74 Lewkot), Praszelik (46 Musonda), Pich - Exposito Trener: Vitezslav Lavicka
Pogoń Szczecin:(stroje: białe) Stipica - Bartkowski (85 Fornalczyk), Zech, Malec, Mata (71 Smoliński) - Kucharczyk, Dąbrowski, Gorgon (67 Benedyczak), Kozłowski (67 Drygas), Kowalczyk (k) - Zahović Trener: Kosta Runjaić

Śląsk Wrocław: Szromnik, Janasik, Tamás, Lewkot, Pałaszewski, Łyszczarz, Musonda, Zylla, Bergier
Pogoń Szczecin: Bursztyn, Kostas, Stolarski, Podstawski, Drygas, Smoliński, Fornalczyk, Frączczak, Benedyczak

90+4 min. - Koniec meczu! Śląsk wygrywa 2:1! Pierwsza wygrana WKS-u w 2021 roku pozwala Wojskowym wrócić na 5. miejsce w tabeli.
90+4 min. - Stiglec niepotrzebnie wybija piłkę na rzut rożny. NAwet Stipica wędruje pod bramkę Śląska.
90+3 min. - Wrocławianie wybijają piłkę, już myślą raczej o obronie wyniku.
90+3 min. - Zbyt mocny przerzut na prawe skrzydło do Kucharczyka piłka poza boiskiem. Wrzutem wznowi Stiglec.
90+2 min. - Fornalczyk złapany na spalonym i Śląsk zyska trochę czasu zanim Putnocky wznowi grę.
90+1 min. - Pich miał piłkę meczową. Exposito zagrał wzdłuż bramki, Pich z 14 metrów uderza lekko i w sam środek bramki, gdzie stał Stipica.
90 min. - Zagramy jeszcze co najmniej 4 minuty.
90 min. - Exposito z 30 metrów, ale takie uderzenie nadawałoby się do futbolu amerykańskiego, piłka ląduje na wysokich sektorach stadionu.
89 min. - Rzut rożny dla Śląska, Pawłowski ale trafia w obrońcę na pierwszym słupku. Wybita piłka trafia do Lewkota, ale jego strzał zablokowany.
87 min. - Pich przekłada piłkę z nogi na nogi, próbuje zwodem minąć rywala w polu karnym, ale zablokowany traci piłkę.
87 min. - Ajjj mogło być 3:1. Cofnięty Exposito wrzucił piłkę na lewą stronę do Pawłowskiego ten popędził z piłkę, zagrał do Stigleca, ten niepotrzebnie zamiast uderzać próbował jeszcze wyłożyć ją do Musondy i wmieszali się we wszystko obrońcy Pogoni.
85 min. - Fornalczyk to kolejny zawodnik posłany do boju przez trenera Runjaicia.
84 min. - Drygas dobra wrzutka z głębi pola do wbiegającego w pole karne Zahovicia, na szczęście spalony.
83 min. - Strzał głową Zahovicia, ale zbyt mocno podszedł pod piłkę i znów grę wznawiać będzie Putnocky, bo piłka poleciala nad bramką.

Ważne, że piłkarze Śląska nie nastawiają się na obronę korzystnego wyniku, nie cofają się na własną połowę, tylko dość wysoko starają się naciskać na rywali.

81 min. - Putnocky wznawia grę od bramki.
79 min. - Drygas huknął z 8 metrów z boku bramki i piłka trafiła w poprzeczkę! Piłka trafia jeszcze pod nogi Dąbrowskiego, ten równie silnie, ale przenosi piłkę nad bramką.
78 min. - Bartkowski dośrodkowuje z prawej strony, Drygas zgrywa piłkę głową, ale do nikogo.
77 min. - Scalet próbuje przedzierać się lewą stroną pry linii bocznej, ale Kucharczyk ze spokojem wyłuskuje mu piłkę.

Trzecim kapitanem Śląska w tym meczu Robert Pich.

74 min. - Szymon Lewkot zmienia Waldemara Sobotę.

Będzie kolejna zmiana w zespole Śląska za chwilę.

71 min. - Kolejna zmiana w Pogoni - Smoliński zastępuje Matę.
71 min. - Znów szansa dla Pogoni na remis. Świetnie przedarł się Benedyczak pod linię końcową, próbował wycofać do nadbiegającego Zahovicia, ale tam wrocławianie wybijają tę piłkę.
70 min. - Dużo aktywniejsi wrocławianie nie dopuszczają rywali do przeprowadzanie groźnej akcji, muszą Portowcy wycofać piłkę do Stipicy.
67 min. - Gorgon i Kozłowski schodzą z boiska, w ich miejsce Drygas i Benedyczak.
66 min. - Świetnie Putnocki! Zagranie na dalszy słupek, zgranie piłki wzdłuż bramki, tam nadbiega Kucharczyk i bramkarz WKS-u ratuje Wojskowych przed stratą gola.

Szykują się zmiany w zespole gości, dresy zdjęli Drygas i Benedyczak.

64 min. - Bartkowski atakuje Stigleca w konsekwencji ukarany żółtą kartką.
63 min. - Było groźnie. Prostopadłe podanie do wbiegającego Zahovicia, ale dobrze wybiegł z bramki Putnocki i złapał ją na przedpolu.
63 min. - Pawłowski przy asyście dwóch rywali próbuje dośrodkować, ale nie udało się. Futbolówka poza boiskiem, Stipica będzie wznawiać.
61 min. - Mocno trafiony w głowę piłkę Pawłowski, ale nie ma konieczności wkroczenia służb medycznych. Pomyłka sędziów, zamiast wskazać na rzut rożny dla Pogoni przyznali rzut od bramki wrocławianom.
60 min. - Groźna akcja gości, wstrzelenie piłki w pole karne, Gorgon przepuszcza piłkę, ale nie nadbiegał żaden z kolegów.
60 min. - Znów leży na murawie Pich, tym razem sędzia nie przerywa gry.
58 min. - W narożniku Kucharczyk, mocna centra, Putnocky piąstkuje z problemami. Po chwili Kozłowski fauluje Picha w walce o piłkę w polu karnym.
58 min. - Kucharzyk stara się uderzyć z ostrego kąta, zablokowany przez Musondę.
57 min. - Wrzutka w pole karne Śląska, niepilnowany Gorgon główkuje, ale był w trudnej pozycji i jedynie odbija piłkę, która ląduje prosto w rękawicach Putnickiego.
55 min. - Pada na boisko Cotugno po starciu z Kowalczykiem, wydawało się, że był fauowany, ale sędzie nie przerywa gry. Konieczna interwencja masażystów, którzy zamrażają staw skokowy obrońcy.
55 min. - Ładna akcja Śląska, podanie w pole karne do Exposito, ale Hiszpan nie opanował piłki, szkoda, bo miał przed sobą tylko bramkarza.
54 min. - Ale dziwna sytuacja, Putnocki wybija piłkę, przejmuje ją wracający po rogu Stiglec, ale był na pozycji spalonej wbiegając około 20 metrów na swoją połowę.
54 min. - I tym razem także nie zakończona akcja strzałem.
53 min. - Nic nie wyszło z tego stałego fragmentu gry, ale po chwili Stiglec będzie mieć kolejną szansę.
52 min. - Pawłowski szarżuje prawym skrzydlem, minął rywali, wbiegł w pole karne przy linii końcowej, tam zatrzymany, ale będzie rzut rożny.
51 min. - Faul w ofensywie Scaleta, Pogoń będzie budować akcję od tyłu. A po chwili to Scalet faulowany, tym razem przewinił Kowalczyk.
49 min. - Korner dla Pogoni, Pawłowski na przedpole, Malec strzela z woleja, ale dobrze blokuje to uderzenie Sobota.
48 min. - Śląsk bardziej aktywny, niż przed przerwą, ustawiony wyżej. Próba prostopadłego podania, przerywa to Zech.
47 min. - Pierwsza akcja Musondy, utrzymał się przy piłce, odegrał do Picha, który jednak osaczony ją stracił.
46 min. - Piotr Lasyk daje znak do rozpoczęcia drugiej połowy.
46 min. - Zmiana w przerwie - Musonda zastępuje Praszelika, co oznacza zmianę ustawienia, na pozycję 10 powędruje Pich.

Piłkarze wracają na murawę, za chwilę początek drugiej połowy. Spodziewamy się dużo emocji, bo Pogoń z pewnością będzie chciała wracać ze zdobyczą punktową z Wrocławia.

Dzisiaj swój mecz rozegrały także drugoligowe rezerwy Śląska. Wrocławianie zremisowali 1:1 z Błękitnymi Stargard i awansowały do strefy barażowej o 1. ligę.

- Końcówka napawa optymizmem, ale trzeba się mieć na baczności - mówił w przerwie meczu Waldemar Sobota.

Posiadanie piłki 38% - 62%

Śląsk oddał w 1. połowie 2 celne strzały i oba zakończyły się golami.

45+3 min. - Koniec 1. połowy. Śląsk prowadzi w Twierdzy Wrocław, choć piłkarsko lepsza Pogoń. Zapowiada się ciekawa 2. połowa na Stadionie Wrocław.
45+2 min. - Co tu się dzieje! ERIK EXPOSITO daje Śląskowi prowadzenie! Zamieszanie w polu karnym po aucie wykonanym przez Cotugno, uderza Praszelik, jest zablokowany, dopada do piłki Hiszpan i uderza silnie, a Stipica jest bez szans. Śląsk prowadzi 2:1!
45 min. - Trzy minuty dłużej potrwa co najmniej 1. połowa.
44 min. - GOLLLLLLLLLLLLLLLLL. Aktywny Stiglec silnie zacentrował na dalszy słupek, Stipica niepotrzebnie wyszedł z bramki, Expoito przeskoczył Matę i głową wpakował piłkę do siatki. We Wrocławiu 1:1.
43 min. - Leży na boisku Exposito, po chwili Hiszpan wstaje trzymając się za bok, musiał zaliczyć bolesny upadek.
41 min. - Stiglec wrzuca z lewej strony, główkuje Exposito, ale naciskany nie zdołał dobrze przymierzyć i piłka przelatuje nad poprzeczką.
41 min. - Gorgoń dalekie zagranie zbyt silne, Putnocky wznowi grę z 5 metra.
37 min. - Pierwsze napomnienie - Praszelik bez pardonu atakuje Matę i obejrzał żółtą kartkę.
37 min. - Centra Soboty, ale koledzy nie wygrali powietrznej walki. Po chwili z drugiej strony próbuje Stiglec i tym razem nie trafia do adresata.
35 min. - Kozłowski tym razem z dystansu, Putnocky na posterunku.
34 min. - Ależ było gorąco pod bramką Śląska. Podanie w pole karne do Kozłowksiego, ten uderza, rykoszet od Bejgera myli całkowicie bramkarza Śląska, który odprowadza piłkę wzrokiem, a ta na szczęście dla wrocławian szybuje obok słupka.
32 min. - Zupełnie niepilnowany Gorgon z lewej strony, popatrzył gdzie są w polu karnym koledzy, centruje do Kucharczyka, ten uderza, ale wprost w nogi Tamasa.
32 min. - A po chwili Kowalczyk spóźniony wślizgiem podcina Sobotę, kończy się na słownej reprymendzie od sędziego Lasyka.
31 min. - Przyspieszenie Pogoni, Kowalczyk w pole karne, ale Sobota dobrze przeczytał ten zamysł i przechwycił piłkę.
30 min. - Kucharczyk płasko dośrodkowuje, Tamas na posterunku wybija piłkę.
29 min. - Chyba będzie potrzebna zmiana także w zespole ze Szczecina, na razie Zech poza boiskiem.
28 min. - Zech doznał urazu podczas boiskowej walki. Wydaje się, że obrońca został gdzieś uderzony w głowę.
27 min. - Kapitan fauluje kapitana - Sobota, który przejął opaskę od Pawelca, popchnął Kowalczyka i sędzia przerwał grę.
26 min. - Moment przewagi Śląska. Teraz Cotugno próbuje prostopadle uruchomić Scaleta, zbyt silnie zagrana piłka opuszcza plac gry. Za chwilę grę wznowi Stipica.
25 min. - Pawłowski mocne wstrzelenie piłki w pole karne, Praszelik w trudnej pozycji skleił piłkę w powietrzu, odegrał do Stigleca, ten dośrodkowuje, ale zablokowany - będzie róg.
24 min. - Pawłowski dośrodkowuje, Portowcy wybijają piłkę.
24 min. - Bejger właczył się do akcji ofensywnej, przedarł się prawą stroną i wywalczył rzut rożny.
23 min. - Stiglec próba dośrodkowania, Mata wybija piłkę.
22 min. - Sobota miękka wrzutka przed pole karne, Pawłowski zgrywa piłkę głową... do nikogo.
21 min. - Aktywny Kowalczyk jest faulowany przez Praszelika, piłka w posiadaniu Pogoni.
20 min. - Tamas zastępuje Pawelca. O zgranie linii defensywy Śląska nie będzie mowy.
20 min. - Kapitan Śląska kładzie się na murawę, to już chyba pewne, że będzie zmiana.
19 min. - Pawelec wraca na boisko, ale czy to jest odpowiedzialne zachowanie? Oby nie skończyło się to poważniejszym urazem.
18 min. - Pawelec schodzi z boiska, wejdzie prawdopodobnie Mark Tamas.
17 min. - Groźna kontra Pogoni, Mariusz Pawelec pada na murawę z powodu kontuzji, goście sunął na bramkę, na szczęście zabrakło im precyzji w wykończeniu tej akcji - niedokładne podanie sprawia, że goście nie kończą jej stzrałem.
16 min. - Expoito cofnął się na środek boiska, żeby pomóc kolegom, ciekawie zawiązywała się akcja Śląska, ale nie udało się przebić pod bramkę Pogoni.
15 min. - Śląsk spychany do defensywy, wrocławianie wybijają piłkę na oślep byle dalej od bramki.
14 min. - I znów groźnie pod bramką Śląska. Kucharczyk dośrodkowuje i w ostatniej chwili Pawelec - a jakże - wślizgiem uprzedza nadbiegającego Zahovicia.

Źle wygląda Śląsk w tej potyczce z wiceliderem. Wrocławianie nie potrafią utrzymać się przy piłce i oddają inicjatywę rywalom.

11 min. - Niestety. Napór Pogoni kończy się bramką. Po centrze z rogu całkowicie niekryty Bartkowski na 8 metrze główkuje, a piłka mimo próby wybicia przez Putnockiego i Picha ląduje pod poprzeczką. Śląsk przegrywa z Pogonią 0:1.
11 min. - I znów taka akcja, kończy się zablokowaniem i rzutem rożnym.
10 min. - Kolejna próba dalekiego przerzutu na prawe skrzydło do Kucharczyka, ale Kozłowski robi to nieprecyzyjnie. To już trzecia taka próba gości na szybkie przerzucenie piłki na skrzydło.
9 min. - Bartkowski niedokładne dalsze zagranie i piłka ląduje poza boiskiem, aut dla WKS-u.
8 min. - Niepotrzebna zabawa Bejgera, niewiele zabrakło by stracił piłkę pod bramką naciskany przez Kowalczyka.
7 min. - Po centrze z rogu główkuje Malec, obok bramki
7 min. - Gorgon z dystandu silnie uderza podkręconą piłkę, rykoszet od Soboty i Putnocky końcówkami palców wybija piłkę.
6 min. - Strzał z 18 metrów Kozłowskiego, ale w środek bramki, Putnocky bez problemów łapie piłkę.
5 min. - Zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym, wrocławianie na chwilę oddalają zagrożenie.
4 min. - Kucharczyk próbuje dośrodkowania z okolic narożnika boiska, ale firmowe zagranie Pawelca - wślizgiem blokuje piłkę i korner dla gości.
3 min. - Wrocławianie cofnięci, czekają na ruch przeciwnika na włanej połowie.
2 min. - Próba prostopadłego podania Scaleta, ale zbyt mocne i od bramki grę wznowi Stipica.
1 min. - Po wybiciu piłki przez gości, Praszelik uderza z dystansu, ale bardzo, bardzo niecelnie.
1 min. - Pierwszy rzut rożny w meczu, wrzucać będzie Pawłowski
1 min. - Pierwszy gwizdek i zaczynamy.

Losowanie za nami, goście wygrali i wybrali połowę boiska, mecz zaczną wrocławianie.

Mariusz Pawelec w kolejnym meczu wyprowadza zespół Śląska na boisko w roli kapitana

Jesienią Portowcy wygrali 1:0 po golu z rzutu karnego strzelonym przez Michała Kucharczyka tuż przed końcem meczu.

Z powodu żółtych kartek pauzować muszą dzisiaj Piotr Celeban i Fabian Piasecki.

W barwach Śląska debiutuje dziś Łukasz Bejger - obrońca zimą dołączył do WKS-u z młodzieżowego zespołu Manchesteru United.

Kibice Śląska czekają na pierwszą wygraną w 2021 roku. Czy uda się dzisiaj wywalczyć komplet punktów? Pogoń to trudny rywal, a według bukmacherów faworytem są goście.

Autor relacji: Marcin Polański