Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky – Cotugno (85 Praszelik), Tamas, Bejger, Stiglec, Scalet, Janasik, Pich (78 Sobota), Musonda, Pawłowski (70 Zylla), Exposito (78 Piasecki) Trener: Vitezslav Lavicka
Legia Warszawa:(stroje: białe) Boruc – Juranović, Wieteska, Szabanow, Mladenović, Wszołek, Slisz, Gwilia, Kapustka, Lopes, Włodarczyk (50 Pekhart) Trener: Czesław Michniewicz

Śląsk Wrocław: Szromnik, Celeban, Lewkot, Pałaszewski, Sobota, Praszelik, Zylla, Piasecki
Legia Warszawa: Miszta, Tobiasz, Hołownia, Cholewiak, Kisiel, Skibicki, Kostorz, Muci, Pekhart

90+5 min. - Ostatnia szansa Śląska. Rzut wolny nieudany. Ale sędzia jeszcze nie skończył i był rzut rożny. Piłka trafiła do Praszelika, który uderzył z powietrza na długim słupku, lecz zamiast strzału wyszło podanie do Boruca. Koniec meczu.
90+3 min. - Kartka dla Boruca za opóźnianie gry.
90+2 min. - Musonda poradził sobie na skrzydle z Mladenoviciem i dobrze zacentrował po ziemi, ale skiksował Praszelik!

Sędzia dolicza 4 minuty.

90 min. - Nie dryblują piłkarze Śląska w ofensywie, więc zrobił to Putnocky z Kapustką. Duże ryzyko i duże szczęście bramkarza WKS-u.
88 min. - Musonda do Praszelika, który chce minąć rywala w kole środkowym, ale przegrywa ten pojedynek.
87 min. - WKS atakuje teraz Legię nieco wyżej, ale ciągle bez efektów.
85 min. - Za Cotugno wchodzi Praszelik.
84 min. - Śląsk bezradny w tych ostatnich minutach, Legia nie oddaje piłki.
83 min. - Co teraz zrobił Bejger?! Nieatakowany podał wprost pod nogi Pekharta zamiast Tamasa! Strzał Czecha wybronił nogami Putnocky!
82 min. - Lopes na spalonym.
81 min. - Legia cały czas przy piłce na połowie Śląska.
80 min. - Kapustka wypuszcza na prawej stronie Wszołka, ale z jego wrzutką znów radzą sobie wrocławianie. Po chwili Piasecki fauluje Slisza.
79 min. - Dośrodkowanie Wszołka wybija Tamas.
78 min. - Wchodzą Sobota i Piasecki za Picha i Exposito.
77 min. - Kartka dla Cotugno.
76 min. - Zagapili się goście po tym rzucie wolnym, w dobrej sytuacji znalazł się Scalet, ale jego strzał wziął na ciało Wieteska.
75 min. - Dobre podanie Bejgera do Musondy, którego faulował Wieteska. Będzie rzut wolny.
74 min. - WKS po długim czasie przejął piłkę, ale najpierw Musonda nie miał szans w pojedynku w polu karnym, potem próbował przedzierać się Zylla, ale bardziej siłą woli niż umiejętnościami. W efekcie od bramki zaczął Boruc.
72 min. - Legia spokojnie rozgrywa na swojej połowie, Śląsk nie potrafi przejąć piłki.
70 min. - Zylla zmienia Pawłowskiego.
69 min. - Stiglec i Pich dryblowali pod polem karnym Legii, ale legioniści przejęli piłkę.
67 min. - Suną kolejne ataki Legii, ale na razie bez strzałów.
64 min. - Przegrywamy 0:1. Paweł Wszołek dostał pilkę ze środka boiska i płaskim strzałem po długim rogu pokonał Putnockiego. Łukasz Bejger mógł szybciej zbiec w stronę skrzydłowego Legii.
63 min. - Tamas uderzył głową po rzucie rożnym tuż nad bramką.
62 min. - A teraz Pich w ostrego kąta, piłkę paruje Boruc!
60 min. - Ależ kontra Śląska! Musonda zagrał w tempo do Cotugno, który dobrze wrzucił na długi słupek, a tam Pawłowski z pierwszej piłki uderzył obok bramki!
58 min. - Kapustka wrzucił piłkę z rzutu rożnego, a ta trafiła w słupek po strzale Pekharta!
57 min. - Scalet wybija głową wrzutkę Juranovicia.
56 min. - Znów chciał wyjść z kontrą dryblingiem Musonda, tym razem się nie udało. Ostatecznie Cotugno faulował Lopesa.
54 min. - Pich dostaje kartkę za faul w walce powietrznej z Szabanowem.
53 min. - Wrzutka Pawłowskiego, piłka trafia przed pole karne, ale fatalna próba strzału Janasika. Piłka ląduje na aucie.
52 min. - Świetny drybling Musondy, Zambijczyk w ostatniej fazie jest faulowany przez Szabanowa.
51 min. - Kontra Legii. Lopes dośrodkowuje, piłkę podbija Tamas i łapie ją Putnocky.
50 min. - Pekhart wchodzi za Włodarczyka.
48 min. - Putnocky wyłapał wrzutkę Wszołka.
47 min. - Na razie gra toczy się na połowie Legii, dobry pressing Śląska.
46 min. - Śląsk zaczął drugą połowę.

Robert Pich uderzał dwukrotnie celnie, ale Artur Boruc nie miał problemów z obroną tych strzałów. Matus Putnocky nie został zmuszony do interwencji. Śląsk wyglądał nieźle w pierwszej połowie, nie dał się zdominować. Posiadanie piłki na korzyść Legii, ale zaledwie 51 do 49%.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy.
45 min. - Strzał Slisza z ponad 20 metrów nad bramką.
44 min. - Seria błędów w środku pola z obu stron, w końcu piłka trafiła do Musondy, który wypuścił Cotugno. Urugwajczyk dośrodkował, walczył o piłkę Exposito, ale goście sobie z nim poradzili.
43 min. - Tamas zablokował klatką piersiową strzał Gwilii. Ale jest jeszcze analiza, czy tam nie było ręki Węgra. Nie było, gramy dalej.
41 min. - Legia po raz pierwszy od dawna pograła przed polem karnym Śląska, ale bez efektów.
40 min. - Dobra praca w odbiorze Picha, potem Exposito chciał uruchomić szybko Pawłowskiego, ale podanie przeciął Juranović.
39 min. - Strzał z wolnego Pawłowskiego do zapomnienia. Kilka metrów nad bramką.
38 min. - Ładnie pograli Pich z Musondą, a potem jest faul na Exposito. Rzut wolny.
36 min. - Szukał sobie miejsca w polu karnym Legii Pawłowski, centrował do Exposito, ale piłka odbiła się od niego po bloku i od bramki zaczął Boruc.
35 min. - Mladenović z rożnego podał do Juranovicia, który zacentrował, piłkę wypuścił co prawda w zamieszaniu Putnocky, ale jeden z jego kolegów ją wybił.
34 min. - Tamas ubiega Włodarczyka i wybija głową piłkę na rzut rożny.
32 min. - Wszołek mocno wbijał piłkę z prawego skrzydła w pole karne, ale ta do nikogo nie trafiła.
30 min. - Śląsk chciał spokojnie wyprowadzić piłkę od tyłu, ale nieatakowany Scalet fatalnie podawał do Cotugno. Piłka na aucie.
29 min. - Fatalne wybicie Putnockiego, goście przejęli piłkę przed polem karnym Śląska, ale strzał Kapustki został szczęśliwie zablokowany.
28 min. - Musonda uderza zza pola karnego, ale został zablokowany.
27 min. - Musonda powstrzymał w polu karnym Gwilię i wyszedł dryblingiem z kontrą, ale ostatecznie źle zagrywał do Exposito.
26 min. - Faul Musondy. Rzut wolny dla Legii, tym razem z lewej strony boiska. Wrzutkę Juranovicia wybijają obrońcy Śląska.
25 min. - Stiglec teraz dogrywa niedokładnie do Pawłowskiego. Miała być miękka podcinka w pole karne.
24 min. - Centrę Kapustki kończy strzałem w boczną siatkę Lopes.
23 min. - Dobre podanie Stigleca w stronę Exposito i Musondy w pole karne, ale Hiszpan nie opanował piłki.
22 min. - Exposito powalczył w kole środkowym, ale za mocno zagrał na lewo do Pawłowskiego.
21 min. - Nieporozumienie Szabanowa z Mladenoviciem na lewej stronie. Od bramki zacznie Śląsk.
19 min. - Faul w środku pola Scaleta na Kapustce, ale niezły pressing Śląska.
17 min. - Miękkie dośrokowanie Musondy do Picha. Słowak uderza głową po długim słupku, ale piłka była dosyć wysoko zawieszona i to nie był mocny strzał.
15 min. - Uderza z wolnego Gwilia. Legioniści reklamują rękę Pawłowskiego w polu karnym. Sędzia Jarzębak sprawdza tę sytuację. Uff, nie będzie jedenastki.
14 min. - Bejger fauluje tuż przed polem karnym Mladenovicia.
13 min. - Uderza z dystansu Pich, ale w środek bramki, Boruc reaguje bez problemu.
12 min. - Rzut wolny tym razem dla Śląska, ale Stiglec za lekko dośrodkowuje.
11 min. - Tym razem strzela z daleka Gwilia, ale niezbyt mocno i obok bramki.
10 min. - Strzela z dystansu Kapustka, ale wysoko nad bramką.
8 min. - Scalet fauluje Kapustkę. Mladenović znowu wrzuca z wolnego z podobnej pozycji, tym razem Putnocky dobrze piąstkuje.
7 min. - Legia znowu zaatakowała prawą stroną, ale Lopes źle zagrał w polu karnym do Kapustki.
6 min. - Mladenović dośrodkował z rzutu wolnego, jego koledzy dobrze nabiegali na piąty metr, ale piłkę złapał Putnocky.
5 min. - Exposito miał teraz dużo miejsca w środku pola, ale za długo się zbierał do rozegrania i stracił piłkę.
4 min. - Dalej WKS gra na połowie Legii. Niezły początek wrocławian.
3 min. - Śląsk atakował pozycyjnie dłuższą chwilę, celnie wrzucił ze skrzydła Cotugno, ale Musonda skiksował, stojąc samemu kilka metrów przed bramką Boruca.
1 min. - Zaczynamy!

W Śląsku na ławce pozostają Praszelik i Sobota. W pomocy awizowany jest Janasik.

Legia dziś bez ostatnio najlepszego zawodnika - Luquinhasa. I z najlepszym strzelcem Pekhartem na ławce. W pierwszym składzie w ataku zobaczymy natomiast Szymona Włodarczyka, który jest synem byłego napastnika Legii i Śląska, Piotra Włodarczyka.

Autor relacji: Adam Osiński