Śląsk Wrocław:(stroje: czerwone) Putnocky - Cotugno, Puerto, Tamas, Stiglec -Musonda (46. Pawłowski), Scalet, Pich (81. Sobota), Janasik, Zylla (34. Praszelik) - Piasecki (65.Exposito) Trener: Vitezslav Lavicka
Wisła Płock:(stroje: zielone) Kamiński - Vallo, Rzeźniczak, Michalski, Cabezali - Rasak, Lesniak, Szwoch, Adamczyk (57. Wolski), Kocyła (78. Lewandowski) - Tuszyński (78. Gjertsen) Trener: Radosław Sobolewski

Śląsk Wrocław: Szromnik, Lewkot, Mączyński, SObota, Makowski, Praszelik, Pawłowski, Exposito
Wisła Płock: Gradecki, Zynek, Wolski, Sheridan, Gjertsen, Zbozień, Lewandowski, Rodriguez, Lagator

90+3 min. - Koniec kolejnego bezbarwnego meczu Śląska. Przed nami przerwa reprezentacyjna - miejmy nadzieję, że Śląsk wykorzysta ten czas, by się odbudować. Tu już nie chodzi o walkę o TOP4. Coraz bliżej nam do dolnej części tabeli...
90+1 min. - Śląsk próbuje, ale trochę za późno wziął się do ataków.
89 min. - Hiszpan poprawia głową po centrze z rzutu rożnego, jednak piłka leci nad bramką.
88 min. - Szansa Śląska, Exposito z woleja! Mamy korner.
86 min. - Praszelik faulowany przy dryblingu. Rzut wolny spod linii końcowej.
83 min. - Exposito do Praszelika, który strzela sprzed pola karnego bardzo niecelnie.
81 min. - Zmiana w Śląsku. Sobota wchodzi na boisko za Picha, przejmując opaskę kapitańską.
80 min. - Do tego poprawia faulem.
80 min. - Pich po raz kolejny traci piłkę.
80 min. - Putnocky łapie centrę Garcii.
78 min. - Podwójna zmiana Wisły Płock. Schodzą Tuszyński i Kocyła, a w ich miejsce Gjertsen i Lewandowski.
77 min. - Dobra kontra Śląska, Praszelik do Pawłowskiego, ten na drugą stronę do Exposito. Hiszpan strzelał, ale piłka minęła poprzeczkę.
76 min. - Taktyczny faul Janasika na wychodzącym z kontrą rywalu. Żółta kartka.
76 min. - Świetny strzał Tamasa główką po centrze Pawłowskiego i jeszcze lepsza parada Kamińskiego.
75 min. - Korner dla Śląska po strzale Scaleta.
72 min. - Pich marnuje dobrą akcję, podając niecelnie. Naprawdę w fatalnej formie jest Słowak.
70 min. - Kilka dobrych podań Śląska w pole karne rywali, ale nie doszło nawet do żadnego strzału.
70 min. - Exposito zbiera piłkę na skraju pola karnego i strzela niecelnie z woleja.
68 min. - Wystarczyło podać do Exposito, który był lepiej ustawiony...
68 min. - Świetne podanie do Picha, ten wpadł w pole karne, ale za wiele dryblował. Szkoda, był sam na sam z bramkarzem...
67 min. - Fauluje Praszelik w środku pola.
65 min. - Zmiana w Śląsku. Exposito za Piaseckiego.
63 min. - Od kilku minut trwa walka w środku pola, nic ciekawego się nie dzieje. Śląsk próbuje pressować.
61 min. - Szwoch strzela, ale broni Putnocky bez problemów.
61 min. - Faul i żółta kartka dla Puerto i rzut wolny z linii bocznej pola karnego. Będzie niebezpiecznie.
59 min. - Znowu ratuje nas Putnocky przed golem z kilku metrów!
67 min. - Zmiana w barwach gości. Rafał Wolski zmienia Huberta Adamczyka.
57 min. - Teraz ładna akcja Śląska, Pich do Stigleca w polu karnym, ten po ziemi do środka, atakował piłkę Piasecki, ale nie doszedł do niej.
55 min. - Okres nijakiej gry po obu stronach. Co chwilę straty i przejęcia.
53 min. - Przewaga Wisły, od dłuższej chwili akcja kręci się wokół pola karnego Śląska.
51 min. - Dobrze zapowiadała się kontra Śląska, ale Piasecki podał niedokładnie.
50 min. - Szwoch bezpośrednio w bramkę Putnockiego! Golkiper broni koniuszkami palców.
49 min. - Faulowany Garcia przy linii końcowej na połowie Śląska. Wcześniej Garcia efektownie minął dwóch rywali.
47 min. - Dobra centra Pawłowskiego, nabiegał w polu karnym na piłkę Praszelik, ale faulował rywala.
46 min. - Niezła wrzutka Stigleca, ale nie dobiegł do piłki Pawłowski.

Ruszamy z drugą połową! W Śląsku zmiana - Pawłowski za Musondę.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Do przerwy bez goli, chociaż po ostatniej akcji to goście mieli prawo prowadzić w tym meczu. Śląsk wciąż w letargu, który trwa od początku roku.

45+1 min. - No i FENOMENALNA asysta Putnockiego! Obronił strzał Tuszyńskiego z zaledwie trzech metrów!
45 min. - Faulował Stiglec z boku pola karnego Śląska. Żółta kartka dla obrońcy i niebezpieczny stały fragment dla Wisły. Przy piłce Szwoch.
44 min. - Pich fauluje Szwocha przy linii bocznej.
42 min. - Pich przejął w środku pola, podał do Piaseckiego, a ten zmarnował tę akcję, strzelając z dystansu ponad bramką. Można było to rozegrać znacznie lepiej.
41 min. - Wisła ma jednak coraz większą przewagę...
41 min. - Świetna centra Adamczyka, zamykał to Kocyła, ale uderzył wzdłuż bramki. Wybił to Tamas.

Mamy informację o zejściu Zylli - spowodował je uraz kostki.

40 min. - Fatalny błąd Tamasa! Praktycznie podał do rywala. Na szczęście nie padł z tego gol, a powinien.
39 min. - Szwoch do Rasaka, ale piłka wylatuje za boisko.
38 min. - Adamczyk drybluje w polu karnym Śląska i oddaje strzał. Blokowal Stiglec. Goście mają rzut rożny.

Pich przeszedł na skrzydło, a do środka zszedł Praszelik.

37 min. - Gra cofnięta do Putnockiego po faulu na Musondzie.
34 min. - Zmiana w Śląsku Wrocław. Z boiska schodzi Zylla, a w jego miejsce wbiega Praszelik.

Wciąż czekamy na więcej informacji o planowanej zmianie.

33 min. - Stiglec dośrodkowuje, piłka spada przed Musondę. Zambijczyk próbował strzelać, ale niecelnie.

Prawdopodobnie z boiska zejdzie Zylla.

Tymczasem do wejścia szykuje się Praszelik... Mamy dopiero 32. minutę.

32 min. - Faulowany Pich w środku pola.
32 min. - Świetne podanie Piaseckiego do Zylli, jednak ten źle przyjął piłkę, a poza tym był na pozycji spalonej.
29 min. - Szwoch z rożnego do Garcii przed pole karne, ten uderza z woleja, ale bardzo niecelnie.
29 min. - Sprytnie teraz nabija Tamasa Adamczyk. Goście mają rzut rożny.
28 min. - Dobrze prowadzi dziś Śląsk wysoki pressing.
27 min. - Zylla w pole karne, oddajemy strzał, ale niecelny.
27 min. - Janasik! Świetny strzał lobem sprzed pola karnego, nie bez problemów sparował to Kamiński. Mamy korner.
26 min. - Z woleja strzelał Scalet, ale uderzył w obrońcę. Jednak znów przy piłce jest Śląsk.
26 min. - Stiglec do Piaseckiego, interweniuje Michalski. Mamy rzut rożny. Stiglec w narożniku.
25 min. - Aut dla Śląska na wysokości pola karnego Wisły.
24 min. - Dobry drybling Vallo i prostopadłe podanie do Kocyły. Na szczęście szybszy był Putnocky.
24 min. - Gorąco w polu karnym Śląska, ale Pich wybija piłkę daleko w głąb boiska.
22 min. - Piłka opuściła boisko, a na murawie leży Piasecki, który ucierpiał w pojedynku z rywalem.
21 min. - Przejęła Wisła, ale wrócił się Janasik i odebrał piłkę. Wciąż w posiadaniu Śląsk.
20 min. - Kilka podań Śląska w pole karne Wisły, jednak albo wybijali obrońcy, albo łapał bramkarz.
19 min. - Za blisko Zylla, wybijają obrońcy i mamy aut.
19 min. - Korner dla Śląska.
18 min. - Garcia centrował, ale po rykoszecie piłkę wyłapał Putnocky.
18 min. - Garcia do Tuszyńskiego w polu karnym, ten długo utrzymywał się przy piłce, oddał do Garcii.
15 min. - Teraz bliźniacza akcja po drugiej stronie, w roli czyściciela Tamas.
15 min. - Długie podanie górą do Piaseckiego przed pole karne Wisły, próbował przyjmować, ale poradził z nim sobie Rzeźniczak.
13 min. - Znów inicjatywę przejęła Wisła Płock, ale już przejmujemy piłkę. Faulowany Piasecki.
12 min. - Pich miękko w pole karne, był tam Piasecki, strzelił, ale lekko i nieco obok bramki. Dobra akcja Śląska!
12 min. - Cotugno podłącza się z prawej strony i konstruują akcję z Musondą. Mamy rzut z autu.
11 min. - Dobra akcja Śląska, Stiglec dwukrotnie w pole karne, strzelać próbowali Musonda i Pich.
10 min. - Stiglec dośrodkowuje, Kamiński łapie.
9 min. - Musonda faulowany przy linii bocznej.
8 min. - Stiglec z Zyllą krótko z rzutu rożnego, dobra centra, piłkę zbierał Musonda i próbował uderzać z dystansu, ale trafił w gąszcz obrońców.
7 min. - Po chwili podobne dośrodkowanie Stigleca, był tam Piasecki, ale faulował obrońcę.
7 min. - Głębokie dośrodkowanie w pole karne Śląska łapie Putnocky.
5 min. - Dobre przejęcie Zylli w środku pola, zagrał szybko do Piaseckiego, ale napastnik nie doszedł do tego podania.
4 min. - Cały czas przy piłce Wisła Płock.
2 min. - Początkowe minuty pod dyktando gości, jednak to głównie wymiana podań w środku pola.
1 min. - ROZPOCZYNAMY MECZ WE WROCŁAWIU!

Autor relacji: Wojtek Peciakowski