Jagiellonia Białystok:(stroje: żółto-czerwone) Dziekoński - Prikryl, Runje, Tiru, Nastić (57' Wrzesiński) - Romanczuk, Kwiecień (59' Pospisil), Makuszewski, Imaz, Wdowik - Puljić (83' Bortniczuk) Trener: Rafał Grzyb
Śląsk Wrocław:(stroje: jednolite zielone) Szromnik - Bejger, Poprawa, Tamas - Janasik, Mączyński, Scalet (68' Pawłowski), Stiglec - Sobota (58' Pich), Praszelik, Exposito (68' Piasecki) Trener: Jacek Magiera

Jagiellonia Białystok: Steinbors, Mazur, Wrzesiński, Mystkowski, Twardek, Borysiuk, Pospisil, Bida, Bortniczuk
Śląsk Wrocław: Frasik, Cotugno, Lewkot, Musonda, Makowski, Pawłowski, Pich, Piasecki

Koniec spotkania! Śląsk po raz pierwszy od listopada 2020 roku kończy wyjazdowe spotkanie z trzema zainkasowanymi punktami, a trener Jacek Magiera udanym debiutem rozpoczyna swoją przygodę z ekipą z Wrocławia!

90+5 min. - Ostatnia szansa gospodarzy z rzutu wolnego z dalekiej odległości, jednak wrocławianom udało się wybronić.
90+4 min. - Fatalnie rozegrał kontrę Śląska Pich, podając wprost pod nogi przeciwnika.
90+3 min. - Znów świetną paradą popisał się Szromnik po strzale z bliskiej odległości Romanczuka, który przerzucił sobie piłkę nad Poprawą niczym zawodnik z brazylijskich boisk.
90 min. - Sędzia dolicza 5 minut do podstawowego czasu gry.
90 min. - Wrocławianie dobrze bronią się po rzucie rożnym dla rywala.
89 min. - Znakomitą okazję po zagraniu Pawłowskiego miał Pich, ale zbyt długo zastanawiał się nad wykończeniem akcji i defensorzy wybili mu futbolówkę.
86 min. - Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Pawłowskiego na bramkę próbował zamienić Piasecki, ale został uprzedzony przez Dziekońskiego.
83 min. - Runje ukarany żółtą kartką za faul na Pawłowskim. Obrońca Jagi nie zagra w następnym meczu z Cracovią.
83 min. - Za Puljicia wchodzi na boisko Bortniczuk.

Bilans spotkań tych drużyn w lidze jest bardzo wyrównany. Śląsk wygrał 16-krotnie, Jagiellonia 15-krotnie, a 11 razy doszło pomiędzy nimi do podziału oczek. Jaga próbuje walczyć chociaż o jeden punkt.

80 min. - Jagiellonia gra w dziesiątkę. Drugim kartonikiem za stempel na Pichu ukarany Makuszewski.
79 min. - Świetna interwencja Poprawy, który zablokował strzał Romanczuka. Przypomnijmy, że jest to jego pierwszy od niemal 3 lat występ w Ekstraklasie.
77 min. - Po płaskim dograniu Pawłowskiego strzał Piaseckiego zostaje zablokowany przez defensora rywali.
76 min. - Makuszewski przy próbie strzału w polu karnym fauluje Poprawę i zostaje napomniany żółtą kartką.
75 min. - Wrzutka Pawłowskiego z rzutu wolnego kończy się strzałem głową i dobitką Piaseckiego, który był jednak na spalonym.
74 min. - Żółty kartonik dla Wrzesińskiego za przerwanie dobrze zapowiadającej się kontry Śląska.
71 min. - Znakomita interwencja Szromnika po indywidualnej akcji i strzale Wdowika. Gospodarze oddali w krótkim czasie 3 niebezpieczne uderzenia na naszą bramkę.
68 min. - Podwójna zmiana w Śląsku. Za strzelca gola melduje się Piasecki, a Scaleta zmienia Pawłowski.
67 min. - Groźne sytuacje Jagi w naszym polu karnym. Najpierw sytuację uratował wślizgiem Janasik, a później strzał z daleka Romanczuka świetnie obronił Szromnik.
66 min. - Wrocławianie przejęli piłkę pod polem karnym rywala, ale strzał Janasika niecelny.
63 min. - Groźne uderzenie Imaza odbija się od Janasika, ale sędzia nakazuje grać od bramki.
61 min. - Strzał Janasika zatrzymuje się na Tiru i wychodzi za boisko. Kolejny rzut rożny dla Śląska.
59 min. - Pospisil w miejsce Kwietnia.
58 min. - Za Sobotę pojawia się na boisku Pich, który od początku sezonu we wszystkich meczach wychodził w pierwszym składzie.
57 min. - Kontuzjowanego Nasticia zmienia Wrzesiński, dla którego będzie to debiut w zespole z Białegostoku.
56 min. - - Makuszewski centrował w pole karne gości, ale nikt nie wbiegał na zagraną przez niego piłkę.
53 min. - Exposito ukarany za zagranie ręką żółtym kartonikiem.
52 min. - Atak Śląska kończy się brakiem porozumienia Praszelika z Sobotą oraz spalonym.

Przeciwko Dumie Podlasia aktualny bilans trenera Magiery wynosi po jednym zwycięstwie i remisie (4-1 w bramkach). Czy dzisiaj dopisze kolejne zwycięstwo?

47 min. - Uderzenie Mączyńskiego jednak było zbyt mocne i przeleciało obok słupka bramki gospodarzy.
47 min. - Śląsk będzie miał okazję z rzutu wolnego przy samej bocznej linii pola karnego.
46 min. - Prosta strata jednego z zawodników wrocławian zakończyła się niecelnym strzałem Romanczuka.
46 min. - Rozpoczynamy drugą część spotkania w Białymstoku!

Wydawało się, że pierwsza część gry zakończy się bezbramkowym remisem, ale wtedy kontra Śląska wyprowadziła gości na prowadzenie. Oglądamy bardzo dobre zawody w Białymstoku i czekamy na więcej emocji w drugiej połowie.

45 min. - GOOOOOL! Fenomenalny kontratak Śląska kończy się wyłożeniem piłki przez Praszelika Exposito, a ten nie myli się i umieszcza piłkę w siatce!
43 min. - Janasik z dalszej odległości trafia wprost do rąk Dziekońskiego.
42 min. - Praszelik rozrzucił akcję do Stigleca, ale ten oddał bardzo niecelny strzał na bramkę gospodarzy.

Przypomnijmy, że ostatnia wygrana wrocławian przy Słonecznej miała miejsce w październiku 2018 roku. Trzema golami popisał się wtedy Marcin Robak, a jedno trafienie dołożył Arkadiusz Piech.

38 min. - Rzut wolny dla Śląska z niebezpiecznej odległości kończy się słabą wrzutką Soboty.
35 min. - Bardzo groźnie zapowiadała się akcja Jagi, ale kapitalnie zachował się Poprawa, który nie dał się przedryblować i w efekcie Puljić nie zdołał oddać dobrego strzału.

W pierwszych dwóch kwadransach obserwujemy ciekawe widowisko przy Słonecznej w Białymstoku, jednak owoców w postaci bramek narazie brak.

31 min. - Kolejna świetna akcja Śląska lewą stroną. Po wymianie z Praszelikiem strzał Stigleca z pola karnego w nieprawdopodobny sposób broni Dziekoński.
29 min. - Odpowiedź Jagi zostaje zablokowana przez defensorów zespołu z Dolnego Śląska.
28 min. - Błąd w rozegraniu od własnej bramki gospodarzy stworzył zagrożenie pod bramką Dziekońskiego. W kolejnej akcji niecelnie uderzał Praszelik sprzed pola karnego.
27 min. - Znów atakują wrocławianie lewą stroną, ale strzał głową Exposito mija bramkę Dziekońskiego.
25 min. - Znakomitą sytuację po wrzutce w pole karne miał Śląsk, ale Tamas był na spalonym.
24 min. - Goście będą mieli rzut rożnym po kontrataku lewą stroną.
22 min. - Próba szybkiego ataku Śląska skończyła się niepowodzeniem, Exposito był na pozycji spalonej i nie mógł uczestniczyć w akcji.

Po mocnym początku wrocławianie spuścili nieco z tonu, w efekcie Duma Podlasia częściej utrzymuje się przy piłce i próbuje konstruować ataki

18 min. - Świetne dośrodkowanie Nasticia skończyło się groźnym strzałem Imaza, który minął bramkę Szromnika.

A przypomnijmy, że duet Imaz - Puljić zdobył łącznie w tym sezonie 19 goli oraz 6 asyst

14 min. - Jagiellonia przedarła się w pole karne drużyny z Wrocławia, co skończyło się niecelnym strzałem Puljicia.
12 min. - Dobrze zapowiadający się atak Śląska został zepsuty przez wycofujące podanie Scaleta na prawą stronę boiska.
10 min. - Ukarany pierwszym w meczu kartonikiem został Bartłomiej Wdowik.
8 min. - Bardzo dobra wrzutka Stigleca kończy się niecelnym strzałem głową Waldemara Soboty. Pierwsza dobra okazja Śląska.

Goście starają się prowadzić grę, bardzo aktywne są wahadła wrocławian (Janasik i Stiglec)

5 min. - Od początku gracze z Wrocławia szybko doskakują do przeciwnika, co zaowocowało faulem w okolicach połowy boiska
2 min. - Groźna akcja Śląska z prawej strony i będziemy mieli rzut rożny.
1 min. - Pierwszy gwizdek wybrzmiał i rozpoczynamy starcie w Białymstoku!

Przypominamy, że starcie z Jagiellonią będzie dla trenera Jacka Magiery debiutem na ławce trenerskiej Śląska. Ostatnie spotkanie w roli ekstraklasowego szkoleniowca 44-latek zaliczył 3 lata i 208 dni temu.

Dużo zmian w składzie Śląska na dzisiejszy mecz z Jagiellonią. Wrocławianie zagrają trójką środkowych obrońców, a do składu powrócił po kontuzji Krzysztof Mączyński. W składzie nie ma kontuzjowanych Matusa Putnockiego, Israela Puerto i Marcela Zylli

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live, pierwszy gwizdek arbitra już za 15 minut spotkania.

Autor relacji: Mateusz Włosek