Sędziuje: Piotr Lasyk
Widzów:
Aura:

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Szromnik - Janasik (85. Cotugno), Bejger, Poprawa, Tamas, Stiglec - Praszelik (75. Zylla), Mączyński, Makowski, Sobota (60. Pich) - Exposito (85. Piasecki) Trener: Jacek Magiera
Lechia Gdańsk:(stroje: białe) Kuciak - Kopacz, Tobers, Maloca, Conrado - Biegański (62. Gajos), Makowski, Udovicić (62. Saief), Kubicki - Paixao, Zwoliński (86. Fila) Trener: Piotr Stokowiec

Śląsk Wrocław: Frasik, Cotugno, Pawelec, Lewkot, Scalet, Pawłowski, Zylla, Pich, Piasecki
Lechia Gdańsk: Alomerović, Pietrzak, Gajos, Haidary, Saief, Żukowski, Fila, Koperski, Kałuziński

90+4 min. - Koniec meczu. Niestety dzielimy się punktami z Lechią przez błąd Soboty i niewykorzystywane świetne sytuacje.
90+3 min. - Aut dla Śląska.
90+1 min. - Gajos centruje, Poprawa interweniuje. Świetny mecz stopera Śląska.
90 min. - Świetna interwencja Poprawy, który gra jak profesor. Flavio ucierpiał, Lechia przerywa grę.

Cztery minuty dolicza sędzia.

89 min. - Faul w środku pola Karola Fili.
88 min. - Potężnie Conrado z narożnika pola karnego, ale ponad bramką Szromnika!
86 min. - Zmiana w Lechii. Fila za Zwolińskiego.
86 min. - Piasecki rozpoczyna grę faulem. Lechia utrzymuje się przy piłce.
85 min. - Podwójna zmiana w Śląsku Wrocław. Schodzą Exposito i Janasik, a zastąpią ich Piasecki i Cotugno.
84 min. - Rzut rożny dla Śląska, a do wejścia szykują się Cotugno i Piasecki.
82 min. - Po drodze przedłużał piłkę Tamas.
82 min. - Dobra centra Mączyńskiego, ale nikt tego nie zamknął.
81 min. - Mączyński miękko do Stigleca, ten zgrywa w pole karne. Ucierpiał Pich, strzelał też Exposito i mamy rzut rożny.
80 min. - Ale teraz szczęście Śląska! Flavio idealnie centrował do Zwolińskiego, który miał wiele miejsca, strzelał głową, ale ponad bramką.
79 min. - Zwoliński ma strzał z niczego, ale broni Szromnik!
79 min. - Kolejny rajd Bejgera, podawał w pole karne, ale tam nikt nie przyjął piłki. Brakuje dojścia do strzału, czyli czegoś, co mieliśmy w pierwszej połowie
76 min. - Dobrze wyglądająca kontra Śląska, Exposito w roli skrzydłowego centrował do Janasika, ale nie dostał piłki.
75 min. - Zylla zmienia Mateusza Praszelika.
74 min. - Strata Praszelika, Lechia konstruuje akcję.

O proszę i chyba wejdzie Zylla, bo właśnie się ubiera.

72 min. - Siadło trochę tempo spotkania, wydawałoby się, że przydadzą się kolejne zmiany. Mamy na ławcę chociażby Pawłowskiego czy Zyllę.
69 min. - Kolejny faul i żółta kartka, tym razem sprawcą Bejger.
68 min. - Faul Tamasa i żółta kartka.
68 min. - Ależ piłkę po linii bocznej dał Pich, przeturlała się chyba po 20 metrach. Ale już przy piłce Lechia.
65 min. - Faulowany Tamas w polu karnym.
64 min. - Fauluje Tamas w środku pola, powstrzymując Zwolińskiego od wyjścia z groźną kontrą.
62 min. - Podwójna zmiana w Lechii. Schodzą Biegański i Udovicić, a wchodzą Gajos i Saief.
62 min. - Mączyński mocno dokręcona piłka z rzutu rożnego, broni to Kuciak, a w starciu z nim ucierpiał Poprawa.
61 min. - Korner Śląska Wrocław.
60 min. - Sobota po tej akcji schodzi z boiska, a zastępuje go Pich.
59 min. - Sobota świetnie przyjmuje, zgrywa w pole karne, a tam Praszelik... nie trafia w piłkę.
58 min. - Co to było? Bejger przedryblował sporą część boiska, minął kilku rywali i stracił piłkę dopiero pod polem karnym Lechii, gdzie przejął ją Flavio.

Będzie zmiana w Śląsku. Ubiera się Robert Pich.

53 min. - Podanie Stigleca do Praszelika, błyskawiczne przyjęcie i strzał po ziemi młodzieżowca. O centymetry piłka mija słupek Kuciaka.
51 min. - Świetna centra Stigleca, Kuciak musiał ofiarnie interweniować, wskutek czego ucierpiał, zdarzając się z Praszelikiem. Obaj panowie leżą na murawie.
50 min. - Stiglec zakłada siatkę rywalowi i przenosi grę na drugą stronę boiska.
47 min. - Mączyński do Janasika, ten w pole karne do Exposito. Hiszpan przegrał starcie w powietrzu i wznawia Kuciak.
46 min. - Rozpoczynamy drugą połowę i już atakuje Lechia.
45+1 min. - Faul w środku pola na Exposito, a potem na Sobocie, arbiter gwiżdże, ale nie na faul. Koniec pierwszej połowy. Po bardzo dobrych, widowiskowych 45 minutach remisujemy z Lechią 1:1.
45+1 min. - Jednak minuta doliczona. Lechia ma rzut wolny spod linii bocznej.
45 min. - Ostatnie sekundy pierwszej połowy, możliwe, że nie będzie nic doliczone, bo przerw w grze nie było.
44 min. - Fantastyczne podanie Mączyńskiego do wbiegającego Janasika! To MUSIAŁ być gol, Janasik miał przed sobą tylko bramkarza...
43 min. - Dobrze podprowadza kontrę Exposito, podaje do Stigleca, ten oddaje mu piłkę, a Hiszpan strzela. Mamy wrzut z autu.
41 min. - Janasik dośrodkowuje i samobója mógł zdobyć Tobers. Dużo szczęścia Kuciaka, że akurat stał przed nim.
37 min. - Ale waleczny dzisiaj jest Exposito! Powalczył, odebrał piłkę, przedryblował rywali i wpadł w pole karne! Zabrakło tylko oddania strzału.
36 min. - Była szansa na rehabilitację! Kontra Śląska, Exposito do Soboty, ten poczarował w polu karnym, zgrał do Praszelika. Młodzieżowiec mocno uderzył, ale poradził sobie Kuciak.
34 min. - Fatalny błąd Soboty... za krótkie podanie do Szromnika, Makowski przejął piłkę i strzelił gola...
33 min. - Dużo pracuje Exposito w środku pola, walczy w powietrzu o piłki od Szromnika. Poza tym wraca się też do obrony. Może się dziś podobać Hiszpan.
32 min. - Za mocna centra Kubickiego, wznowi Szromnik.
31 min. - Strata Exposito i Lechia miała kontrę, ale już znów mamy piłkę.
30 min. - Flavio do Kubickiego, ten strzela lekko nad ziemią, ale na posterunku Szromnik.
28 min. - Znowu Stiglec, znowu Praszelik i pole karne Lechii. Tym razem nie doszedł do strzału Exposito.
28 min. - Zaraz kolejna akcja, Mąka do Praszelika w pole karne, młodzieżowiec miał świetną okazję, ale trafił w Kuciaka.
27 min. - Stiglec w pole karne, Exposito z półwoleja! Niestety nad bramką, ale groźny dziś jest Hiszpan.
26 min. - Przejęcie i rajd Soboty, oddał strzał po ziemi. Nieprzyjemne uderzenie, ale paruje je Kuciak.
25 min. - Kolejny faul Tamasa w środku pola.
25 min. - Dobra centra Mączyńskiego, był blisko Exposito i Makowski, ale żaden nie zdołał oddać strzału.
24 min. - Rzut wolny dla Śląska na ukos od pola karnego. Przy piłce Mąka i Sobota.
24 min. - Próba zagrania do Exposito zewnętrzą częścią stopy, ale broni to podanie Janasika Kuciak.
23 min. - Faulowany w środku pola Zwoliński. Sprawcą Mark Tamas.
21 min. - Conrado ukarany żółtą kartką.
21 min. - Wysoki pressing Lechii, Szromnik wybija, a w środku pola Conrado fauluje Janasika.
19 min. - Już po chwili kolejna dobra akcja, klepka pomocników Śląska w środku pola, dośrodkowanie Stigleca. Ucierpiał Makowski w polu karnym, ale sędzia kazał grać dalej.
19 min. - Exposito z woleja w poprzeczkę! Ależ to byłby gol...
17 min. - Krótkie rozegranie, Stiglec w pole karne, strzelał z woleja Sobota. Domagamy się rzutu rożnego, ale sędzia przyznał piłkę Lechii.
16 min. - W narożniku Mączyński.
16 min. - Świetne zagranie Praszelika, który jednym przyjęciem piłki uciekł rywalowi i miał miejsce w polu karnym. Mamy rzut rożny.
15 min. - Niebezpieczne są wrzutki Conrado z lewej strony. Na razie skutecznie się bronimy, ale trzeba uważać.
14 min. - Dobra szansa na kontrę Śląska, ale Mączyński zebrał się zbyt wolno do podania.
13 min. - Makowski strzela z pola karnego, ale broni to defensor Śląska. Duże tempo gry mamy teraz w tym meczu.
13 min. - Exposito teraz pracuje w obronie przy polu karnym Śląska. Ale agresywnie atakuje Lechia.
12 min. - Rzut rożny dla Lechii.
10 min. - Akcja Lechii, piłka w pole karne, ale interweniują nasi. Po chwili długa piłka na Exposito, dobry pomysł, ale Hiszpan źle przyjął.
7 min. - Zaczął to Bejger wrzutką, Stiglec zgrał do tyłu, Mączyński notuje asystę, która była nieudanym strzałem. Exposito przeciął lot piłki i skierował ją do bramki. Świetny początek WKS-u!
7 min. - GOOOOOL!!! ALE ODPOWIEDŹ ŚLĄSKA!!! EXPOSITO!
7 min. - Dwie wyśmienite obrony Szromnika, piłka dwukrotnie obiła poprzeczkę. Maloca był jednak na spalonym.
6 min. - CO ZA PARADA SZROMNIKA!!!
6 min. - Niebezpiecznie w polu karnym Śląska!
5 min. - Flavio w starciu z Poprawą, udaje mu się dośrodkować, ale łapie piłkę Szromnik.
3 min. - Dobra próba gry z pierwszej piłki w środku pola. Mamy wrzut z autu.
2 min. - Szybka odpowiedź Lechii, Zwoliński nabrał Tamasa na zwód i oddał strzał po ziemi. Piłka minęła słupek bramki Szromnika.
1 min. - Praszelik miękko wrzuca w pole karne, Janasik z problemami zdołał tylko zgrać głową do Kuciaka.
1 min. - GRAMY! Śląsk przy piłce.

Autor relacji: Wojtek Peciakowski