Strzelcy: Mączyński 35', Biliński 61', Poprawa 83', Pich 90+5' - Janicki 41', Biliński 70', Roginic 78'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Szromnik - Tamas (79' Sobota), Poprawa, Puerto - Janasik, Mączyński, Scalet (54' Makowski), Pawłowski (54' Bejger) - Praszelik (71' Praszelik), Pich - Exposito Hernandez (71' Zylla) Trener: Jacek Magiera
Podbeskidzie Bielsko-Biała:(stroje: biało-niebieskie) Peskovic - Bashlay, Janicki, Modelski - Mamic (82' Sierpina), Bieroński (74' Wilson), Rzuchowski, Niepsuj (64' Danielak) - Hora - Roginic (82' Marco Tulio), Biliński (74' Frelek) Trener: Robert Kasperczyk

Śląsk Wrocław: Frasik, Lewkot, Pawelec, Stiglec
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Gutowski, Polacek, Sitek, Ubbink

Śląsk po szalonym meczu wygrywa z Podbeskidziem 4:3.

90+9 min. - Koniec spotkania.
90+8 min. - Rzut rożny dla Podbeskidzia.
90+6 min. - Zylla na spalonym.

Śląsk wyszedł z kontrą. Pich zdecydował się na strzał sprzed pola karnego i strzałem po ziemi przy słupku pokonuje Peskovicia.

90+5 min. - GOOOL! Śląsk 4:3 Podbeskidzie!
90+3 min. - Strzał Wilsona zablokowany.
90+2 min. - Frelek był blisko strzelenia bramki, ale uderzył niecelnie.
90+1 min. - Sędzia dolicza minimum siedem minut.
90 min. - Tulio uderza wysoko ponad bramką.
88 min. - Wilson fauluje Poprawę.

Bramkę dla WKS-u strzałem głową zdobywa Konrad Poprawa.

83 min. - GOOOL! Śląsk 3:3 Podbeskidzie!
82 min. - Na boisko wchodzi Tulio i Sierpina, a schodzi Mamic i Roginic.
78 min. - Roginic wykańcza dośrodkowanie Wilsona.
78 min. - Bramka dla Podbeskidzia! Śląsk 2:3 Podbeskidzie!
76 min. - Strzał Piaseckiego głową mija bramkę Peskovicia.
74 min. - Z boiska schodzi Biliński i Bieroński, a wchodzą Frelek i Wilson.
74 min. - Piasecki na spalonym.
74 min. - Bardzo dobra interwencja Peskovicia po strzale Piaseckiego.
71 min. - Zylla i Piasecki zmieniają Exposito i Praszelika.

Biliński wolejem z pola karnego zdobywa drugą bramkę dla zespołu z Bielska-Białej.

70 min. - Bramka dla gości! Śląsk 2:2 Podbeskidzie!
68 min. - Exposito próbował zaskoczyć Peskovicia strzałem z dystansu, ale uderzył wysoko ponad bramką.
67 min. - Praszelik na spalonym.
64 min. - Pierwsza zmiana w Podbeskidziu. Danielak wchodzi za Niepsuja.
64 min. - Niecelny strzał Bilińskiego sprzed pola karnego.
63 min. - Rzut rożny dla gości.

Janasik uderzył piłkę przed polem karnym po zagraniu Mączyńskiego z rzutu wolnego. Strzał odbił jeszcze Biliński zmieniając lot piłki i myląc Peskovicia.

61 min. - GOOOL! Śląsk 2:1 Podbeskidzie!
60 min. - Tomasz Kwiatkowski nie przyznaje rzutu karnego.
58 min. - Sędzia korzysta z VAR-u, żeby sprawdzić, czy dla Śląska należy się rzut karny po zagraniu piłki ręką przez Modelskiego.
56 min. - Następny korner dla Śląska.
55 min. - Rzut rożny dla WKS-u.
54 min. - Pierwsze zmiany w Śląsku. Z boiska schodzą Scalet i Pawłowski, a ich miejsce pojawiają się Makowski i Bejger.
54 min. - Tamas fauluje Roginicia.
51 min. - Podbeskidzie od początku drugiej części gry nie opuszcza połowy Śląska.
47 min. - Biliński pogubił się w polu karnym i nic nie wyszło z jego akcji.
46 min. - Podbeskidzie rozpoczyna drugą połowę.

Śląsk do przerwy remisuje z Podbeskidziem 1:1.

45+3 min. - Koniec pierwszej połowy.
45+2 min. - Biliński na spalonym.
45+1 min. - Sędzia dolicza minimum trzy minuty.
45 min. - Bardzo niecelny strzał Rzuchowskiego sprzed pola karnego.
43 min. - Pawłowski fauluje w polu karnym gości.

Janicki strzela głową po dośrodkowaniu Mamicia.

41 min. - Bramka dla gości! Śląsk 1:1 Podbeskidzie!
40 min. - Rykoszet po strzale Rzuchowskiego i następny rzut rożny dla Podbeskidzia.
39 min. - Rzut rożny dla gości po strzale Bilińskiego i bardzo dobrej interwencji Szromnika.

Mączyński perfekcyjnie uderzył z rzutu wolnego. Bez szans Peskovic.

35 min. - GOOOL! Śląsk 1:0 Podbeskidzie!
35 min. - Rzut wolny dla Śląska sprzed linii pola karnego.
33 min. - Kontra Podbeskidzia. Goście wyszli dwójką zawodników. Biliński podał do Roginicia, ale on uderzył w poprzeczkę.
32 min. - Puerto fauluje Roginicia.
30 min. - Exposito przerzucił piłkę na drugą stronę pola karnego do Pawłowskiego, ale ten oddał lekki strzał, który nie zagroził bramce Peskovicia.
25 min. - Rzuchowski na spalonym.
23 min. - Peskovic broni strzał Pawłowskiego z pola karnego.
22 min. - Strzał Rzuchowskiego mija bramkę Szromnika o kilka metrów.
21 min. - Tomasz Kwiatkowski odwołuje rzut karny.
19 min. - Sędzia korzysta jeszcze z VAR-u.
18 min. - Rzut karny dla Śląska. Praszelik faulowany przez Bashlaya.
16 min. - Scalet zamykał akcję po dośrodkowaniu Mączyńskiego z rzutu wolnego, ale nie trafił piłką w światło bramki.
14 min. - Mamic fauluje Pawłowskiego na skraju pola karnego.
11 min. - Exposito fauluje Janickiego.
9 min. - Pich strzela gola, ale wcześniej był na spalonym.
8 min. - Rzut rożny dla Śląska. Mączyński zagrywa piłkę zbyt krótko.
6 min. - Nieudany strzał Roginicia z pola karnego.
5 min. - Roginic fauluje Mączyńskiego.
4 min. - Gra toczy się na połowie gości.
2 min. - Nieudane dośrodkowanie Praszelika.
1 min. - Śląsk rozpoczyna spotkanie.

O szansach na utrzymanie beniaminka, wiosennej pracy trenera Roberta Kasperczyka i wyjazdowej niemocy rozmawialiśmy z Michałem Trelą, dziennikarzem newonce.sport.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym quizie - co wiecie o Śląsku i Podbeskidziu przed tym spotkaniem?

Podbeskidzie nie wygrało żadnego z 13 ekstraklasowych meczów przeciwko zielono-biało-czerwonym, a na Stadion Wrocław przyjeżdża dziś po trzech kolejnych porażkach (co zresztą ciekawe z trzema różnymi trenerami Śląska). Więcej ciekawostek o rywalizacji WKS - TSP przeczytacie TUTAJ.

Przeciwko Śląskowi zagra dzisiaj Kamil Biliński, który wychował się na Oporowskiej. Dla pierwszej drużyny WKS-u zagrał 100 meczów, zdobył w nich 21 goli. Bila przeciwko Śląskowi zagrał dotychczas tylko raz - więcej przeczytacie o tym TUTAJ.

Będzie to 24 ligowy pojedynek tych drużyn, dotychczas WKS wygrał 11, 10 zakończyło się podziałem punktów, natomiast Górale wygrali dwukrotnie. Cały bilans starć WKS - TSP znajduje się TUTAJ.

Znamy już skład - trener Magiera przeprowadził aż cztery zmiany. Za Bejgera, Stigleca, Makowskiego i Zyllę grają Puerto, Pawłowski, Scalet i Pich. Ciekawym pomysłem wydaje się przetestowanie na lewej obronie Janasika.

Autor relacji: Adrian Dana