Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Szromnik – Stiglec (74 Musonda), Tamas, Lewkot, Bejger, Janasik, Mączyński, Makowski (68 Piasecki), Praszelik, Pich (87 Łyszczarz), Exposito (74 Sobota) Trener: Jacek Magiera
Zagłębie Lubin:(stroje: pomarańczowe) Hładun – Balić, Crnomarković, Kruk, Chodyna, Bashkirov, Żubrowski, Starzyński, Drazić (78 Ratajczyk), Szysz, Podliński Trener: Martin Sevela

Śląsk Wrocław: Putnocky, Pawłowski, Piasecki, Pawelec, Musonda, Zylla, Sobota, Łyszczarz, Scalet
Zagłębie Lubin: Simić, Poręba, Mraz, Forenc, Ratajczyk, Wójcicki, Stoch, Oko, Łakomy

Kiepski mecz derbowy kończy się bezbramkowym remisem. Śląsk nie przeskoczył Zagłębia i jest siódmy w tabeli.

90+4 min. - Balić dostał jeszcze czerwoną kartkę już po końcowym gwizdku za okazywanie niezadowolenia po tym, jak sędzia nie pozwolił mu wyrzucić piłki z autu na wysokości pola karnego Śląska.
90+3 min. - Sędzia kończy mecz.
90+2 min. - Fatalna wrzutka Starzyńskiego.
90+1 min. - Końcówka dla Zagłębia, będzie rzut rożny.
90 min. - Kolejne dośrodkowanie z wolnego w pole karne Śląska, było małe zamieszanie, ale ostatecznie został odgwizdany spalony.
89 min. - Szysz z łatwością minął Tamasa, ale jego wrzutkę dobrze przeciął Lewkot.
88 min. - Szromnik łapie piłkę po wrzutce z wolnego Starzyńskiego.
87 min. - Łyszczarz zmienia Picha.
86 min. - Balić faulował w powietrzu.
85 min. - Podliński radzi sobie z Lewkotem, ale dobra asekuracja Tamasa. Po rzucie rożnym Janasik wybija piłkę na kolejny korner.
84 min. - Piłka przeleciała przez całe pole karne, poradzili sobie gracze Śląska, ale w ataku pozycyjnym ciągle Zagłębie.
83 min. - Janasik wybija piłkę na rzut rożny.
82 min. - Szybsza akcja Śląska, wrzutka Mączyńskiego, ale wybija głową Balić.
81 min. - Musonda się przeliczył i wyjechał z piłką za linię końcową.
79 min. - Szromnik broni strzał z 20 metrów Starzyńskiego.
78 min. - Ratajczyk zmienia Drazicia.
77 min. - Nieudane dalekie podanie Tamasa.
76 min. - Ni to strzał, ni dośrodkowanie z ostrego kąta Mączyńskiego.
75 min. - Ładnie poradził sobie z dwoma rywalami Piasecki, ale ostatecznie za daleko wypuścił sobie piłkę.
74 min. - Sobota wchodzi za Exposito, Musonda za Stigleca.
73 min. - Drazić dostał piłkę w polu karnym, ale był dobrze blokowany i odegrał do nikogo. Po chwili niecelny strzał sprzed szesnastki Starzyńskiego.
72 min. - Chodyna zablokowany przez Stigleca, Janasik wybija piłkę na środek do nikogo.
70 min. - Dobrze wprowadza piłkę Lewkot, ale co z tego, skoro Pich nie potrafi jej przyjąć? Dużo niedokładności w tym meczu.
68 min. - Wrocławianie radzą sobie z kornerem Zagłębia. Piasecki wchodzi za Makowskiego.
67 min. - Tamas wybił piłkę spod nóg Szysza na rzut rożny.
66 min. - W ataku pozycyjnym Zagłębie, ale na razie bez pomysłu na rozmontowanie obrony Śląska.
64 min. - Janasik uderza z daleka w trybuny.
63 min. - Kontrę Śląska wyprowadza Praszelik, ale jest faulowany przez Starzyńskiego. Jest kartka.
62 min. - Zablokowane uderzenie z daleka Bashkirova.
61 min. - Balić zobaczył kartkę za faul bez piłki na Exposito na środku boiska.
60 min. - Kartka dla trenera gości.
58 min. - Exposito strzela po ziemi zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.
57 min. - Janasik uderza z ostrego kąta, mocno, ale piłka ląduje na aucie.
56 min. - Wrzutka Stigleca ląduje na głowie obrońcy.
55 min. - Najlepsza okazja w meczu dla Zagłębia! Szysz rewelacyjnie zagrał piłkę po ziemi do Drazicia, który stał niemal sam przed Szromnikiem, ale tylko musnął piłkę i nie oddał celnego strzału.

WKS dobrze zaczął drugą połowę.

52 min. - Ładna akcja Śląska, ale wrzutka Picha nie znalazła głowy Exposito, choć było blisko.
51 min. - Praszelik zagrał do Exposito, ale Hiszpan faulował rywala, walcząc o pozycję.
50 min. - Krótkie rozegranie wolnego, będzie rzut rożny po próbie dośrodkowania Mączyńskiego. Po kornerze piłka trafia do Stigleca, ale kolejne dośrodkowania wyłapuje Hładun.
49 min. - Bashkirov fauluje Praszelika.
48 min. - Ładnie podłączył się Stiglec i podał na lewo do Makowskiego, ale ten źle zacentrował po ziemi.
47 min. - Ruszył Praszelik, odegrał do Bejgera, który zbiegł do boku i dośrodkował, ale piłkę wybił obrońca Zagłębia.
46 min. - Goście zaczęli drugą połowę.

Na razie słabe widowisko we Wrocławiu. Dużo niedokładności i niewiele, a właściwie brak sytuacji bramkowych.

45+1 min. - Mariusz Złotek kończy pierwszą połowę.
45 min. - Pich uderza po ziemi z 30 metrów, bardzo niecelnie.
44 min. - Wrzutka Janasika w pole karne, Pich tylko trącił piłkę.
43 min. - Nieudane zagranie przed własnym polem karnym Makowskiego, też nie pierwsze w tym spotkaniu...
42 min. - Próba wysokiego pressingu Śląska, ale Zagłębie skutecznie wyprowadza piłkę.
40 min. - Odważnie ruszył do przodu Lewkot, spróbował uderzenia, ale został zablokowany. Wrzutka Mączyńskiego z rożnego, ale nikt nie doszedł do piłki.
38 min. - Fatalne podanie Janasika w pole karne do Praszelika. Ma dziś Janasik problemy z grą do przodu.
37 min. - Praszelik się zagapił i stracił piłkę w środku pola.
36 min. - Świetnie Bejger w polu karnym odbiera piłkę Draziciowi.
35 min. - Janasik przeciągnął dośrodkowanie do Exosito.
34 min. - Tamas ładnie rozrzucił piłkę do Janasika, ten grał krótko z Praszelikiem, ale wrocławianie stracili piłkę przed polem karnym.
32 min. - Szromnik łapie spokojnie wrzutkę Drazicia.
30 min. - Strzelał z wolnego Exposito, lecz trafił w mur, zaraz potem blokowany był jeszcze Praszelik.
29 min. - Makowski znowu zablokowany (chwilę wcześniej Janasik nie bardzo wiedział, jak rozegrać akcję), a potem Praszelik został faulowany tuż przed polem karnym.
27 min. - Nieco więcej rozgrywa Zagłębie, Śląsk szuka kontry.
26 min. - Exposito odebrał w środku pola piłkę Bashkirovowi, zagrał na lewo do Stigleca, a po jego wrzutce strzału przewrotką spróbował Pich, ale posłał piłkę obok bramki.
24 min. - Dobra wrzutka z prawej strony Praszelika w stronę Makowskiego, który próbuje uderzać lewą nogą, ale nieczysto trafił w piłkę.
22 min. - Kilka minut chaosu i braku dokładności z obu stron.
20 min. - Bashkirov strzela sprzed pola karnego, piłka odbiła się od Makowskiego i wyszła na rzut rożny, po którym nie było zagrożenia.
17 min. - Dobrze w defensywie Mączyński, który asekurował Tamasa, potem faulowany jest Praszelik przy próbie wyprowadzenia piłki.
16 min. - Nieudany strzał Stigleca, trafił w mur na wysokości kolan, potem poprawiał jeszcze mocno Janasik, ale obok bramki.
15 min. - Strzał z daleka Makowskiego został zablokowany, po chwili Balić powalił w wyskoku Picha, będzie rzut wolny przed polem karnym Zagłębia.
13 min. - Bejger pociągnął do przodu, ale stracił piłkę. Akcję Zagłębia przerwał Mączyński, ale potem fatalnie zagrał długą piłkę, która wylądowała za bramką gości.
11 min. - Pich czarował w polu karnym, odegrał do Praszelika, który wrzucił piłkę na dalszy słupek, ale za mocno.
10 min. - Bejger wprowadza piłkę, Janasik zagrywa do Picha, który dośrodkowuje, ale został zablokowany.
9 min. - Korner dla Zagłębia, po którym jeden z graczy gości ustawiony przy krótkim słupku oddał strzał, ale obok bramki.
8 min. - Praszelik główkuje w polu karnym, ale nie miał z czego mocno uderzyć i Hładun spokojnie łapie piłkę.
7 min. - Zła wrzutka Starzyńskiego z rzutu wolnego po faulu Picha. Lewkot walczy przy linii z rywalem, piłka dla Śląska.
5 min. - Praszelik podaje do Exposito, ale niezbyt dokładnie i Hiszpana ubiegł obrońca. Po chwili kolejna dobra interwencja Janasika w obronie, wygrał pojedynek z Draziciem.
4 min. - Nikt nie doszedł do piłki zagranej z kornera.
3 min. - Złe podanie do tyłu Chodyny i WKS ma rzut rożny.
2 min. - Dobre zachowanie przy linii bocznej w obronie Janasika, ale Bejger wybija piłkę na oślep. Po chwili Stiglec wrzuca piłkę w pole karne, ale ta nie trafia do Exposito.
1 min. - Derby rozpoczęte!

W Zagłębiu stabilizacja. Zagra ta sama jedenastka co w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Piastem.

Konrada Poprawę zastępuje dzisiaj na środku Szymon Lewkot. Obok niego zagrają Tamas i Bejger.

Autor relacji: Adam Osiński