Strzelcy: Kozłowski 66' - Bergier 34', Łyszczarz 39', Bergier 45'

GKS Katowice:(stroje: żółto-czarne) Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Gałecki (49 Jaroszek), Rogala, Kurbiel (49 Kozłowski), Kołodziejski, Figiel (77 Urynowicz), Błąd (62 Kościelniak), Sanocki (62 Kiebzak), Woźniak Trener: Rafał Górak
Śląsk II Wrocław:(stroje: białe) Frasik - Boruń, Celeban, Caliński, Maruszak, Bargiel (90+1 Fediuk), Pałaszewski, Bukowski (70 Młynarczyk), Krocz, Łyszczarz, Bergier (90+2 Michalski) Trener: Piotr Jawny

GKS Katowice: Królczyk, Janiszewski, Pavlas, Szwedzik
Śląsk II Wrocław: Tysiak

90+4 min. - Koniec meczu! Śląsk wygrywa z GKS Katowice przy Bukowej 3:1 i cały czas ma kontakt z czołową szóstką tabeli II ligi
90+2 min. - I jeszcze jedna zmiana w Śląsku II - Michalski za Bergiera. Na ławce Śląska II pozostał już tylko bramkarz
90+1 min. - Fediuk zastępuje Bargiela jako drugi zmiennik w zespole gości
90+1 min. - Po rozegraniu rzutu wolnego Rogala trafia w boczną siatkę
90 min. - Co najmniej trzy minuty dłużej potrwa mecz przy Bukowej
90 min. - Młynarczyk fauluje przed polem karnym i jest rzut wolny dla GKS Katowice
89 min. - Nieznacznie zbyt mocne podanie Młynarczyka do Bergiera i akcję wrocławian przerywa obrońca gospodarzy
88 min. - Błąd w przyjęciu piłki Łyszczarza przy linii bocznej i akcja kończy się faulem zawodnika gości
86 min. - Wrzut piłki zza linii bocznej - Urynowicz kończy akcję bardzo niecelnym strzałem
86 min. - Po wrzutce Kiebzaka z rzutu rożnego, piłka znalazła się za linią boczną. Aut dla Katowic
84 min. - Młynarczyk nieprzepisowo zatrzymał kontrę gospodarzy
83 min. - Piłka wybita z pola karnego po dośrodkowaniu Bargiela
81 min. - Boruń ucierpiał po zderzeniu z Celebanem we własnym polu karnym
79 min. - Pałaszewski spokojnie wybija głową z pola karnego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego

Na Urynowicza trzeba uważać - jesienią strzelił Śląskowi II przy Oporowskiej dwa gole, a GKS Katowice wygrał 3:0

77 min. - Ostatnia roszada w ekipie Katowic - Urynowicz zastępuje Figiela
76 min. - Jaroszek napomniany za faul w środku pola na Pałaszewskim
75 min. - Świetna szansa Woźniaka! Strzał z woleja napastnika katowiczan wpadł w kozioł po zgraniu Jaroszka i na szczęście minął słupek bramki zespołu trenera Jawnego
74 min. - Kolejny faul wrocławian - tym razem Maruszak przewrócił Kiebzaka
74 min. - Bergier faulował w walce o piłkę na połowie gospodarzy
73 min. - Żaden z piłkarzy gospodarzy nie ruszył do dośrodkowania w pole karne i wznowi grę Frasik
72 min. - Łyszczarz zagrał zbyt mocną piłkę w pole karne do Bergiera, ten utrzymał ją przed linią końcową i zdołał jeszcze zagrać do Bargiela, ale ten został zablokowany
70 min. - Młynarczyk za Bukowskiego jako pierwszy zmiennik w ekipie wrocławian
69 min. - Kozłowski przewrócił się w polu karnym po starciu z obrońcą wrocławian, sędzia jednak odgwizdał spalonego
68 min. - Jaroszek zatrzymał Bergiera, który ruszył z piłką w kierunku pola karnego katowiczan
66 min. - Kozłowski trafieniem z pola karnego wieńczy szybką, sprawną akcję Katowic i jest już tylko 1:3
63 min. - Kozłowski zatrzymany przez Calińskiego w polu karnym i wznowi grę Frasik
62 min. - Kościelniak za Błąda i Kiebzak za Sanockiego - chwilę temu na kolejne dwie zmiany zdecydował się trener gospodarzy
62 min. - Zaskakujący centrostrzał Bergiera z lewej strony! Piłka nieznacznie nad poprzeczką katowiczan
60 min. - Niebezpieczeństwo w polu karnym Śląska II po dośrodkowaniu z rzutu rożnego - strzał Jaroszka, ale piłka mija słupek bramki Frasika
57 min. - Krocz powalczył do ostatnich centymetrów boiska i dośrodkował spod linii końcowej, jednak żaden z zawodników Śląska II nie ruszył do piłki
56 min. - Blisko gola na 1:3 - Kozłowski trafia we Frasika po zagraniu w pole karne
55 min. - Ucierpiał na własnej połowie jeden z obrońców GKS Katowice, zespół trenera Góraka zacznie od rzutu wolnego
54 min. - Łyszczarz próbował wbiec w pole karne przeciwnika, jednak na jego drodze stanęli obrońcy gospodarzy
51 min. - Przyblokowana próba dośrodkowania Maruszaka z prawego skrzydła
49 min. - Kozłowski to jeden z dwóch piłkarzy wprowadzonych przez trenera Góraka w przerwie, razem z nim zameldował się także Jaroszek. Plac gry opuścili Gałecki i Kurbiel
49 min. - Ależ fatalnie Kozłowski! Nie trafił nawet w bramkę i Śląsk II nadal prowadzi 3:0
48 min. - Arbiter podbiegł z czerwoną kartką do ławki Śląska II i wyrzucił na trybuny trenera Piotra Jawnego!
47 min. - Mięciutkie zagranie Błąda z rzutu wolnego w pole karne, zamieszanie w polu karnym Śląska II i sędzia dyktuje rzut karny za zagranie ręką Maruszaka
46 min. - Zaczynamy drugą połowę, od środka zawodnicy Śląska II
45 min. - Koniec pierwszej połowy przy Bukowej - Śląsk II gromi GKS Katowice 3:0
45 min. - I już 3:0 dla Śląska! Nie do wiary! Świetna piłka Łyszczarza do Bergiera w pole karne, a ten spokojnym strzałem zdobywa bramkę do szatni
44 min. - Krocz zatrzymał Kurbiela na prawym skrzydle - jest rzut rożny dla Katowic
41 min. - Niecelny strzał głową zawodnika gospodarzy z prawego skrzydła, piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę Frasika
39 min. - 2:0 dla Śląska! Kolejna zabójcza kontra w wykonaniu wrocławian. Bargiel trafił w poprzeczkę, ale piłka spadła pod nogi Łyszczarza i ten również od poprzeczki trafia do siatki
38 min. - Po wrzucie z autu odgwizdany faul w ofensywie GKS Katowice i wrocławianie zaczynają od rzutu wolnego we własnej szesnastce
37 min. - Celeban wygrał kluczowy pojedynek w polu karnym po dośrodkowaniu z wolnego, a piłkę wyekspediował Maruszak
36 min. - Bargiel fauluje pod linią boczną - katowiczanie zaczynają od rzutu wolnego
34 min. - 1:0 dla Śląska! Kapitalna akcja wrocławian, dogranie Łyszczarza do Bergiera w polu karnym, spokojne wykończenie i zespół Piotra Jawnego obejmuje prowadzenie przy Bukowej
33 min. - Dwa zablokowane strzały Łyszczarza w polu karnym - wrocławianie zaczną od autu
30 min. - Najlepsza okazja katowiczan! Figiel wpadł w pole karne i oddał strzał bez przyjęcia, odbija piłkę Frasik
29 min. - Dogodna okazja gospodarzy! Frasik odbił strzał Sanockiego
28 min. - Piłka trafiła w pole karne do Bergiera - jego uderzenie blokuje jednak Kołodziejski
28 min. - Mocny strzał Łyszczarza z rzutu wolnego trafia w mur
27 min. - Sprytne zagranie Bergiera owocuje faulem 30 metrów przed bramką i kartką dla Kołodziejskiego
26 min. - Caliński skutecznie wrócił za Sanockim i zatrzymał akcję katowiczan na wysokości linii środkowej
24 min. - Wojciechowski wygrał pojedynek bark w bark z Kroczem na lewym skrzydle - zawodnikowi wrocławian przeszkodziło koślawe przyjęcie piłki
23 min. - Rafał Figiel napomniany za faul na Adrianie Bukowskim - potrzebował chwili na dojście do siebie gracz wrocławian
23 min. - Krocz nie sięgnął piłki na lewym skrzydle po przerzucie ze środka pola
22 min. - Boruń wyprowadził piłkę z własnego pola karnego, choć był pod presją dwóch rywali i dużo ryzykował
21 min. - Łyszczarz umiejętnie utrzymał się przy piłce w środku pola i wywalczył rzut wolny
19 min. - Miał trochę więcej miejsca z prawej strony Sanocki, ale znowu przytomnie zszedł do niego i przerwał akcję Krocz
18 min. - Mocny strzał Bukowskiego sprzed pola karnego wysoko nad bramką GKS Katowice
17 min. - Sanocki fauluje Pałaszewskiego, goście zaczęli od rzutu wolnego w środku pola
16 min. - Faulowany przy lewej linii bocznej Pałaszewski, Śląsk II wznawia grę na własnej połowie
16 min. - Kolejny świetny powrót Krocza, który zatrzymuje na prawym skrzydle Sanockiego
15 min. - Zablokowane dośrodkowanie Maruszaka z prawej strony. Po chwili dośrodkowaniem akcję ponowił jeszcze Bargiel, piłka wybita jednak przez obrońców Gieksy
14 min. - Niecelny strzał głową Kołodziejskiego po rozegraniu wrzutu z autu przez gospodarzy. Było groźnie w polu karnym wrocławian
13 min. - Krocz świetnym wślizgiem zatrzymuje szarżę Sanockiego prawym skrzydłem
12 min. - Odważne wbiegnięcie Krocza w pole karne z lewego skrzydła, odegranie do Łyszczarza, ten jednak pozbawiony piłki przez obrońców Katowic
9 min. - Niecelne zgranie Bergiera do Łyszczarza po akcji tego drugiego, Śląsk II zgubił piłkę przed polem karnym gospodarzy
8 min. - Kolejna próba Maruszaka, jednak zbyt mocna piłka w kierunku Bergiera
7 min. - Wrzutka Maruszaka z prawego skrzydła spokojnie wyłapana przez Mrozka
6 min. - Faulowany pod linią boczną Krocz. Dużo walki w pierwszych minutach meczu
5 min. - Groźny strzał głową Maruszaka po dośrodkowaniu w pole karne - mamy pierwsze zagrożenie ze strony wrocławian! Piłka przelatuje nad poprzeczką
4 min. - Pierwsze minuty przy Bukowej pod znakiem wysokiego pressingu katowiczan - szukają szans na przejęcie piłki w polu karnym Śląska II
3 min. - Zbyt mocna piłka w pole karne Śląska II - nie zdążył jeden z wbiegających graczy gospodarzy
2 min. - GKS Katowice starał się ruszyć z piłką prawą flanką, po interwencji Krocza piłka znalazła się za linią boczną
1 min. - Pierwsze starcie w środku pola - od rzutu wolnego zaczną wrocławianie
1 min. - Zaczynamy!

Trener Piotr Jawny przeprowadza dwie zmiany w wyjściowej jedenastce w stosunku do środowego meczu z Hutnikiem - Frasik między słupkami zastępuje Szczerbala, a w polu Bargiel gra za Młynarczyka

Przed rezerwami Śląska II jeden z najtrudniejszych wyjazdów w obecnym sezonie II ligi - rywalem przy Bukowej jest GKS Katowice

Autor relacji: Karol Bugajski