Strzelcy: Nawrocki 40' , Rodriguez 90' - Exposito 49', 59', Pich 82'

Warta Poznań:(stroje: jednolite zielone) Lis - Grzesik (77. Burman), Ivanov, Nawrocki, Kuzdra - Trałka (81. Janicki), Kupczak, Jakóbowski (77. Rodriguez), Żurawski (66. Czyżycki), Baku - Nawrocki Trener:
Śląsk Wrocław:(stroje: jednolite białe) Szromnik - Bejger, Puerto, Tamas - Janasik, Lewkot, Mączyński, Stiglec - Pich (91. Bergier), Exposito (89. Piasecki), Sobota (77. Zylla) Trener:

Warta Poznań: Bielica, Handzlik, Kopczyński, Ławniczak, Czyżycki, Rodriguez, Janicki, Burman, Zrelak
Śląsk Wrocław: Putnocky, Pawelec, Scalet, Makowski, Łyszczarz, Pawłowski, Zylla, Bergier, Piasecki

90+4 min. - KONIEC! Wygrywamy na wyjeździe z Wartą 3:2!
90+3 min. - Miał szansę Bergier, Piasecki zgrywał do niego, ten strzelił, ale nabił obrońcę, a potem swoją rękę.
90+1 min. - Schodzi z boiska Robert Pich, a zastępuje go notujący świetne występy w rezerwach Sebastian Bergier.
90+1 min. - Trzy minuty doliczył arbiter i Warta nie przestaje naciskać.
90 min. - Gol dla Warty. Kuzdra, Janicki i Rodriguez zdobywa drugiego gola dla Warty.
90 min. - Faul w środku pola na Czyżyckim.
89 min. - Zmiana w Śląsku - z boiska schodzi bohater meczu - Erik Exposito. Zdobył dwie bramki i zaliczył asystę. Zastępuje go Piasecki.
88 min. - Kuzdra spoza pola karnego i bardzo niecelnie. Wznawia Szromnik. Dwie minuty do końca regulaminowego czasu gry.
86 min. - Najpierw poprzeczka, Szromnik się wyciągnął, a potem zdążył wstać i sparować stuprocentową sytuacją! Genialny jest golkiper Śląska.
86 min. - FENOMENALNA INTERWENCJA SZROMNIKA!
86 min. - Niebezpieczny Baku dostaje piłkę w polu karnym, ale ofiarnie interweniuje Tamas. Rzut rożny dla gospodarzy.
82 min. - Świetna centra Exposito niczym rasowego skrzydłowego i Pich zamyka to na wślizgu. Prowadzimy 3:1 na wyjeździe!
8 min. -
82 min. - GOOOOOOOOL!!! ROBERT PICH!!! ASYSTA EXPOSITO!!!
81 min. - Zmiana gospodarzy. Trałka opuszcza boisko, a zastępuje go Robert Janicki.
81 min. - Puerto marnuje dobrą akcję, podając do nikogo.
79 min. - Znów korner i znów Mączyński przy piłce.
77 min. - Podwójna zmiana gospodarzy. Schodzą Grzesik i Jakóbowski, a w ich miejsce Rodriguez i Burman.
77 min. - Schodzi z boiska Waldemar Sobota, a jego miejsce zajmie Zylla.
76 min. - Dobre zagranie Janasika w pole karne, był tam Pich, ale interweniuje Nawrocki.
71 min. - Faul na Mączyńskim i żółta kartka dla Jakóbowskiego.
70 min. - Dłuższa chwila posiadania piłki przez Wartę.
66 min. - Schodzi Maciej Żurawski, w jego miejsce Mateusz Czyżycki.
64 min. - Źle wykonany rzut rożny przez Mączyńskiego. Fatalnie dziś podaje z kornerów kapitan.
63 min. - Exposito dostał piłkę od Lewkota, podholował piłkę i uderzał z dystansu. Mamy korner.
62 min. - Niebezpiecznie było w polu karnym Śląska, Kupczak miał piłkę na głowie na wprost bramki, ale odbił pionowo.
61 min. - A jednak rzut wolny, Tamasowi nabito rękę.
61 min. - Korner dla Warty.
59 min. - Kontratak, piłka do Picha, ten do Hiszpana i mamy prowadzenie!
59 min. - GOOOOOOL!!!! EXPOSITO!!!!!
56 min. - Grzesik teraz niemalże pokonał własnego bramkarza. Uchylając się uderzył w stronę swojej bramki. Piłka minęła słupek o centymetry.Mamy rzut rożny.
55 min. - Świetne przyjęcie kierunkowe Baku i oddany strzał. Obok bramki.
54 min. - Mocne uderzenie Ivanova z rzutu wolnego, ale obok bramki Szromnika.
52 min. - Żółta kartka dla Puerto. Z początku sędzia Gil puścił grę, ale wrócił do tej sytuacji.
51 min. - Pich dostał piłkę w pole karne, ale zakręcił się i za lekko podał do partnera.
49 min. - Zaczął to Sobota, Janasik zalicza asystę, a Exposito zdobywa ósmego gola w tym sezonie.
49 min. - GOOOOOL!!! EXPOSITO!!!
47 min. - Exposito mocno na drugą stronę boiska do Stigleca, ten dośrodkował po ziemi, ale źle trafił w piłkę Pich. Poprawiał Exposito z dystansu, ale ponad bramką.
46 min. - Rozpoczynamy drugą połowę. Przed Śląskiem 45 minut na poprawę postawy i powalczenie jeszcze o wyższe miejsce w tabeli.
45 min. - Bez doliczonego czasu Paweł Gil kończy pierwszą połowę. Przegrywamy 1:0 po asyście przy golu z wrzutu z autu.
43 min. - Janasik do Lewkota, ten strzela technicznie zza pola karnego, ale łapie to Lis.
43 min. - A teraz mogło być 2:0! W końcu dobrze interweniował Puerto, Kuzimski miał przed sobą już tylko Szromnika.
40 min. - Tracimy bramkę po głębokim wrzucie z autu w pole karne. Zdobywcą gola Maik Nawrocki.
37 min. - Lewkot ratuje Śląsk! Świetna akcja Warty, drybling Kuzimskiego, podanie i Lewkot zgarnia piłkę sprzed rywala, mającego przed sobą już tylko bramkę.
33 min. - Pich faulowany przez dryblującego Baku.
31 min. - Dla odmiany dobra centra w pole karne, ale udanie interweniuje Lewkot. Warta ma rzut rożny, do piłki idzie Trałka.
31 min. - Baku faulowany przez Tamasa przy linii bocznej. Rzut wolny dla gospodarzy.
30 min. - I znów Puerto w aut zamiast do kogoś z zespołu. Fatalnie dziś podaje Hiszpan.
28 min. - Puerto zgrywa do Janasika przed pole karne, ten strzela, ale bardzo niecelnie.
27 min. - Dobra akcja Śląska! Centra Soboty, strącenie Exposito i zamykał to Stiglec. Broni Lis i mamy kolejny rzut rożny.
24 min. - Mieliśmy pięć rzutów rożnych w ciągu ostatnich dwóch minut, niestety żaden nie został dobrze rozegrany - nie stworzyliśmy z nich żadnej sytuacji.
24 min. - I kolejny rzut rożny.
23 min. - Kiepsko rozgrywa rzuty rożne Mączyński. Po raz kolejny krótko i do nikogo.
23 min. - Kolejny rzut rożny.
22 min. - Podobny strzał Mączyńskiego, jednak tym razem w mur. Kolejny korner dla Śląska.
22 min. - Teraz faulowany Exposito przed polem karnym. Czy Mączyński powtórzy pięknego gola?
21 min. - Ale akcja Śląska! Sobota dostał piłkę w polu karnym i miał przed sobą tylko bramkarza, próbował strzelać, ale prosto w golkipera.
20 min. - Mocna centra kapitana, Exposito zamykał to, ale pomógł sobie ręką. Wznowi Lis.
20 min. - Czwarty już korner w ostatnich minutach dla Śląska.
19 min. - Exposito strzela mocno z narożnika pola karnego! Lis z problemami paruje na rzut rożny.
18 min. - Tragiczne rozegranie tego rzutu rożnego przez Mączyńskiego. Za lekko, po ziemi, prosto do rywala.
17 min. - Pomyłka Kupczaka i dobra akcja Śląska. Lewkot próbował odgrywać do Exposito spod samej bramki Warty, ale blokował obrońca. Mamy rzut rożny.
15 min. - Bardzo wysoko pressuje Warta.
14 min. - Znów strata Puerto, tym razem w polu karnym. Na szczęście nabił rywala.
13 min. - Mamy problemy z rozegraniem. Po raz kolejny Puerto w aut, tym razem przekopując wszerz boisko.
11 min. - Brał już tam zamach na strzał z woleja Exposito, ale zdjął mu piłkę z nogi Kuzimski.
11 min. - Rzut wolny dla Śląska.
10 min. - Puerto przejmuje piłkę i zamiast do partnera wybija ją w aut.
9 min. - Była szansa na kontrę, ale za wolno biegł Pich. Dogoniło go aż trzech rywal i stracił piłkę.
8 min. - Było groźnie! Kupczak miał tam szansę, ale stanęli na wysokości zadania obrońcy WKS-u.
7 min. - Dobiega do piłki Baku i nabijając Tamasa wygrywa dla gospodarzy korner.
5 min. - Pierwsze pięć minut zupełnie bez historii, na boisku nie wydarzyło się nic. Więcej posiadania piłki ma Śląsk, ale nic z tego nie wynika.
2 min. - Przejęcie Soboty, piłka na prawo do Janasika, ale wahadłowy dośrodkowuje niecelnie.
1 min. - Rozpoczynamy ostatni wyjazdowy mecz Śląska w tym sezonie!

Autor relacji: Wojtek Peciakowski