Śląsk Wrocław: (stroje: Zielone) Szromnik - Lewkot, Golla, Tamas - Janasik (71' Musonda), Mączyński, Makowski, Garcia (81' Stiglec) - Sobota (71' Schwarz), Praszelik (64' Pich) - Exposito (64' Piasecki) Trener: Jacek Magiera
Paide Linnameeskond: (stroje: Białe) Aksalu - Tur, Kanda, Yusif, Kase (69 Piht), Saliste - Luts (69' Drame), Mośnikov (45 Ojamaa), Frolov - Anier, Sekyere (45' Mool) Trener: Vjatseslav Zahovaiko

Śląsk Wrocław: Putnocky, Stiglkec, Pich, Pawłowski, Piasecki, Schwarz, Musonda, Radkowski, Bergier
Paide Linnameeskond: Sapp, Pelt, Kokla, Piht, Drame, Sinilaid, Klavan, Ojamaa, Kallas, Mool, Palumets

93 min. - KONIEC!!!! Śląsk pewnie pokonuje 2:0 Paide i melduje się w drugiej rundzie UEFA Europe Conference League!

92 min. - Makowski strzela sprzed pola karnego. Bez zagrożenia. Aktywny jest dziś Rafał Makowski

91 min. - Makowski podcina piłkę w pole karne do Piaseckiego, ten jednak pogubił się w tej akcji. To powinno być 3:0!!!!

90 min. - Arbiter dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry

89 min. - Drame zewnętrzną częścią stopy mocno strzela na bramkę Szromnika. Ten jednak bez problemu łapie piłkę

87 min. - Końcówka tego spotkania. Tempo lekko siadło. Śląsk pewny awansu do kolejnej rundy. Goście już bez wiary

83 min. - Dobra akcja Śląska. Mączyński posyła mocną piłkę w pole karne z prawej strony. Kanda na rzut rożny

82 min. - Musonda ambitnie naciskał na obrońcę Paide i wywalczył rzut rożny

81 min. - Zmiana w Śląsku. Dobrze dysponowanego Garcie zmienia Stiglec. Dobry mecz Hiszpana!

80 min. - Śląsk sam sprokurował groźna sytuacje we własnym polu karnym. Szromnik źle wyszedł do piłki, jednak goście na całe szczęście trafiają w jednego z oborńców

79 min. - Garcia znakomicie dostrzegł Picha i ładnym podaniem po ziemi dogrywa z lewego skrzydła. Słowak niestety wprost w bramkarza. To była bardzo dobra okazja.

77 min. - Pierwszy atak gości na bramkę Śląska w drugiej połowie. Szybko jednak tracą piłkę

73 min. - Kolejne odważne podłączenie się do akcji ofensywnej Szymona Lewkota. Dostrzegł w polu karnym Makowskiego, jednak ten źle przyjmuje piłkę

72 min. - Petr Schwarz debiutuje w zespole Śląska!

71 min. - Musonda za Janasika oraz Schwarz za Sobote

69 min. - Dwie zmiany w zespole gości. Piht oraz Drame za Kase i Lutsa

67 min. - Goście bezradni. Coraz większy luz w grze Śląska. Druga połowa to pokaz siły Śląska

66 min. - GOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Znakomita akcja Śląska. Sobota oszukał rywala z prawej strony, dośrodkował w w światło bramki a tam do piłki dopadł Garcia. 2:0 do Śląska!

64 min. - Zmiany w Śląsku. Na plac gry wchodzi Fabian Piasecki oraz Roberta Picha. Schodzą Praszelik i Exposito

59 min. - Sobota w indywidualnej akcji przekłada sobie piłkę na lewą nogę w narożniku pola karnego, jednak blokuje ten strzał jeden z obrońców

56 min. - Kolejny raz bardzo dobrze dośrodkowuje Garcia! Piłkę głową uderza Exposito, jednak niecelnie.

55 min. - Śląsk w drugiej połowie może się bardziej podobać. Dalej utrzymujemy się przy piłce, jednak odważniej gramy bliżej pola karnego

54 min. - Zaskakująco Garcia z rzutu wolnego, trafia w słupek!!!!

53 min. - Lewkot odważnie przed polem karnym utrzymał się przy piłce. Wywalczył rzut rożny

51 min. - Indywidualna akcja Soboty. Mamy rzut rożny

50 min. - Obraz meczu się nie zmienia. Śląsk ciągle dominuje w ataku pozycyjnym

46 min. - Dwie zmiany w zespole gości Ojama i Mool w miejsce Mosnikova oraz Sekyere

45 min. - Rozpoczynamy drugą połowę

Mecz pod dyktando Śląska. Jednak poza dogodną sytuacją Exposito oraz bramką Janasika, mecz toczony w dość spokojnym tempie. Paide nie wygląda na zespół który jest w stanie zagrozić Śląskowi, jednak podopieczni Jacka Magiery będą musieli podkręcić tempo chcąc strzelić kolejne bramki. Pogoda na pewnie nie pomaga.

45 min. - Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Śląsk prowadzi na własnym stadionie 1:0 po bramce Janasika!

45 min. - Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy

44 min. - Pierwsza od bardzo dawna kontra gości. Długie zagranie do Aniera przerywa jednak Szromnik

41 min. - GOOOOOOOOOL! Wstrzelenie w pole karne Paide. Piłkę przyjął Exposito, który utrzymał się przy piłce i zostawił ją Janasikowi. Ten uderza po długim rogu i mamy 1:0!

39 min. - Ciekawe rozwiązanie rzutu rożnego. Mączyński krótko rozegrał piłkę, która ostatecznie znalazła się pod nogami Soboty. Ten sprzed pola karnego dośrodkował w kierunku Mączyńskiego, jednak za mocno.

38 min. - Strzał z dystansu po rzucie rożnym. Mamy kolejny korner

37 min. - Garcia wywalczył rzut rożny dla Śląska

36 min. - Mecz póki co bez większych emocji.

33 min. - Mączyński wstrzelił piłkę w pole karne na głowę Praszelika, który zgrywa w stronę Exposito, jednak piłka nie dociera do naszego napastnika.

31 min. - Praszelik dobrze dostrzegł podłączającego się do akcji ofensywnej Janasika. Ten dośrodkował jednak wprost na głowę rywala.

28 min. - Obraz tego spotkania specjalnie się nie zmienia. Śląsk prowadzi grę a Paide tylko się broni. Gospodarze próbują znaleźć sposób na przejście przez zasieki rywala

25 min. - Nadal bezbramkowy remis na Stadionie Wrocław. Paide głównie się broni, jednak Śląsk gra zbyt wolno. Optyczna przewaga po stronie podopiecznych Jacka Magiery

22 min. - Dobra akcja Praszelika z Exposito. Hiszpan jednak w dogodnej sytuacji strzela prosto w bramkarza. To powinien być gol!

21 min. - Z dobrej strony pokazuje się debiutujący w wyjściowym składzie Garcia. Kolejna akcja i kolejne dośrodkowanie Hiszpana w pole karne Paide. Tym razem spalony

17 min. - Paide długim podaniem do napastnika próbowało zaskoczyć Śląsk. Zyskali jedynie rzut z auto po złym wybiciu piłki przez Szromnika

W pierwszym składzie debiutuje na lewym wahadle Garcia. Z kolei na ławce zasiadł Peter Schwarz

15 min. - Kolejny strzał, tym razem niecelnie na bramkę uderza Garcia. Śląsk zaczyna grać odważniej

14 min. - Nareszcie strzał na bramkę Paide! Śląsk cierpliwie budował akcję w ataku pozycyjnym. Piłkę przed polem karnym dostał Makowski, który zdecydował się na uderzenie. Aksalu łapie jednak strzał w środek bramki.

13 min. - - Śląsk kontroluje przebieg spotkania, jednak Paide bardzo mądrze przesuwa się w defensywie.

11 min. - Rzut wolny dla Śląska sprzed pola karnego. Uderzał Mączyński jednak prosto w mur

10 min. - Fatalne zagranie bramkarza Paide. Źle przyjął piłkę jednak zbyt wolno do niego dobiegli gracze Śląska. To mogła być akcja bramkowa.

8 min. - Golla długim podaniem próbował znaleźć wbiegającego w pole karne Praszelika. Podanie jednak zbyt mocne

7 min. - Paide pomimo niekorzystnego wyniku pierwszego spotkania, póki co głównie stara się przeszkadzać Śląskowi. Śląsk prowadzi grę, jednak póki co gra zbyt wolno

5 min. - Tamas strzela z dystansu. Strzał mocno niecelny.

4 min. - Śląsk zaczyna grać atakiem pozycyjnym. Póki co bez zagrożenia.

2 min. - W pierwszej akcji tego spotkania, dobrą interwencją w obronie popisał się Golla

1 min. - - Rozpoczynamy to spotkanie! Do boju WKS!

Witamy was bardzo serdecznie. Już za chwilę zaczynamy naszą relację ze spotkania rewanżowego I rudny kwalifikacji do UEFA Europe Conference League!

Autor relacji: Daniel Żuliński