Strzelcy: 49' Bravo, 84' Raz. Hakobyan - 20' Golla, 50' Piasecki, 70', 90' Pich

Ararat Erywań: (stroje: czerwone) Ermakov – Bravo (81' Rob.Hakobyan), Prijević, Mkoyan (C), Margaryan – Pobulić (72' Stanojević), Muradyan – Arakelyan (62' Manoyan), Deble (72' Silue), Malakyan (62' Raz.Hakobyan) – Kone Trener: Vardan Bichakhchyan
Śląsk Wrocław: (stroje: białe) Szromnik – Janasik (76' Pawłowski), Lewkot, Golla, Stiglec – Pich, Mączyński (C) (81' Schwarz), Makowski, Garcia Marin – Exposito, Piasecki (65' Sobota) Trener: Jacek Magiera

Ararat Erywań: Simonyan – Hakobyan, Vardanyan, Isah, Raz. Hakobyan, Manoyan, Silue, Stanojević, Malakyan, Nazaryan
Śląsk Wrocław: Putnocky – Verdasca, Sobota, Praszelik, Pawłowski, Schwarz, Bejger, Bergier, Poprawa

Rewanż za tydzień we Wrocławiu, a już w niedzielę inauguracja Ekstraklasy i mecz z Wartą. Bądźcie z nami! Dzięki za uwagę, Hej Śląsk!

90+5 min. - KONIEC MECZU! Po emocjonującym spotkaniu Śląsk wygrywa 4:2 z Araratem Erywań i wywozi z trudnego terenu bardzo dobry wynik!

90+5 min. - Jeszcze jedna próba po rzucie rożnym, ale żaden z graczy Araratu nie zdołał oddać groźnego strzału.

90+5 min. - Za faul przy poprzedniej kontrze żółtą kartkę obejrzał Golla

90+5 min. - Jeszcze jedna groźna kontra gospodarzy. Sytuację ratuje Schwarz świetnym powrotem.

90+4 min. - Strzał głową Prijevica po rzucie wolnym, piłkę łapie Szromnik.

90+3 min. - Faul Picha w bocznym sektorze, będzie rzut wolny dla Araratu

90+3 min. - Faulowany Garcia Marin. Rzut wolny dla Śląska na połowie rywala

90 min. - Pięć minut doliczone

90 min. - PICH PO RAZ DRUGI! Świetną pracę wykonał Exposito, który przy asyście dwóch rywali posłał idealne dośrodkowania na głowę Picha, a on w tej sytuacji się nie pomylił!

90 min. - Dobrze zachował się Pawłowski, który dał się sfaulować na wysokości linii środkowej.

Bardzo nerwowa końcówka, Śląsk stracił kontrolę nad meczem.

88 min. - Nieodpowiedzialna strata Lewkota, który w swoim stylu chciał wprowadzić piłkę do przodu, ale stracił. Sytuację znów musiał ratować Golla, który zablokował strzał Kone

88 min. - Za grę na czas żółtą kartką ukarany Szromnik

87 min. - Z przewrotki spróbował Kone, na szczęście źle się złożył do tej próby.

Ożywiły się trybuny, pierwszy raz na stadionie zrobiło się naprawdę głośno.

84 min. - Dążyli do zdobycia gola gospodarze i dopięli swego. Z dystansu uderza Razmik Hakobyan, Szromnik nie zdążył z interwencją.

83 min. - Zakotłowało się w polu karnym Śląska i znów to Golla jest tym, który zdecydowaną interwencją wyjaśnia sytuację.

82 min. - Strata Schwarza przy pierwszym kontakcie, faulem kontrę musiał powstrzymać Stiglec, za co otrzymał żółtą kartkę.

81 min. - Schwarz za Mączyńskiego w Śląsku, Hakobyan zmienia Bravo w Araracie.

80 min. - Dobrze prawą stronę w defensywie zaasekurował Golla i zażegnał niebezpieczeństwo. Bardzo dobry mecz powracającego po kontuzji obrońcy.

79 min. - Ofensywne wejście Stigleca i Mączyńskiego, ten ostatni znalazł się w roli skrzydłowego, ale nie wygrał pojedynku na lewej stronie.

Kapitan Śląska wstaje o własnych siłach i pokazuje gotowość do gry.

77 min. - Na boisku leży Mączyński, wygląda to na problem z achillesem

76 min. - Dośrodkowanie Mączyńskiego ląduje w rękawicach Ermakova

76 min. - Pawłowski pojawia się na boisku w miejsce Janasika.

74 min. - Było bardzo groźnie. Najpierw nieprzyjemne uderzenie Hakobyan broni Szromnik, na szczęście wobec dobitki Malakyana już nie musiał interweniować, piłka poszybowała na bramką.

72 min. - Na boisku leży Janasik, konieczna interwencja sztabu medycznego

70 min. - ROBERT PICH w najlepszym wydaniu! Będąc na 30 metrze zamarkował uderzenie, zszedł do środka na lewą nogę i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza Araratu.

70 min. - Tym razem z dystansu próbuje Mączyński, ale znów na posterunku Ermakov.

69 min. - Lewkot upomniany za faul na Kone.

68 min. - Dziwaczna akcja, Sobota już był w polu karnym 1 na 1 z bramkarzem, niestety stracił równowagę i oddawał strzał leżąc na murawie. Ermakov złapał piłkę.

67 min. - Makowski spróbował z dystansu z około 30 metrów. Celnie, lecz zbyt lekko, by zapisać się na liście strzelców.

67 min. - Mączyńskie świetnie zagrał w uliczkę do Janasika, który dobrze dograł w pole karne z prawej strony, nie wiedzieć czemu nikogo tam nie było...

65 min. - Postraszył z dystansu Pobulić. Na strachu się skończyło, strzał niecelny.

65 min. - Waldemar Sobota melduje się na boisku w miejsce Piaseckiego.

63 min. - Pich spróbował uderzenia z dystansu, ale zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza Araratu.

62 min. - Zmiany w Araracie: Hakobyan za Malakyana i Manoyan za Arakelyana

61 min. - Exposito powstrzymany w polu karnym, będzie rzut rożny

59 min. - FENOMANALNA interwencja Wojciecha Golli. Lewkot podłączył się do akcji ofensywnej, ale nie zdążył wrócić. W powstałą po nim dziurę podanie dostał Kone, któremu świetnym wślizgiem piłkę w ostatnim momencie wygarnął Golla!

59 min. - Na spalonym złapany Arakelyan

58 min. - Bardzo dobra akcja Patryka Janasika, który schodząc do środka z prawej strony efektownie minął trzech rywali i oddał strzał, niestety za lekki.

57 min. - Kolejny chamski faul po stronie gospodarzy. Tym razem na Pichu, sędzia słownie upomina Malakyana.

56 min. - Mączyński ładnie zebrał piłkę na połowie rywala, po czym za mocno zagrał w kierunku Garcii Marina i atak spalił na panewce.

56 min. - Lewkot w swoim stylu, długo "cross" do Expostio na lewą stronę. Hiszpan niestety nieskuteczny w dryblingu.

54 min. - Żółtką kartką ukarany strzelec bramki dla gospodarzy - Bravo. Agresywnie faulował Garcię.

53 min. - Druga próba dośrodkowania przez Malakyana, znów niewygodna piłka "za kołnierz" Szromnika, lecz on tym razem interweniuje pewnie.

53 min. - Malakyan z rzutu rożnego, piłkę wybija Garcia Marin

50 min. - BŁYSKAWICZNA odpowiedź Śląska, prowadzimy 2:1! Exposito ładnie wziął do tańca obrońców, dośrodkował z lewej strony na długi słupek, z piłką minął się bramkarz Araratu, a znalazł się tam Piasecki, który perfekcyjnie dołożył głowę!

49 min. - Niestety 1:1. Dośrodkowanie na dalszy słupek z rzutu rożnego, z piłką mija się Szromnik, a głową do bramki trafia Bravo.

48 min. - Ależ bomba Malakyana z 20 metrów i jeszcze lepsza obrona Szromnika!

47 min. - Próba prostopadłego podania do Exposito ląduję w rękawicach Ermakova.

W obu drużynach bez zmian. Śląsk teraz gra pod wiatr, który w pierwszej połowie wiał dość mocno.

45 min. - Zaczynamy drugą połowę!

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy. Potwierdziło się, że Ararat to rywal ze znacznie wyższej półki niż Estońskie Paide. Rywal jest groźny i agresywny, ale podopieczni Magiery podjęli rękawice, wykorzystali stały fragment gry i do przerwy są w bardzo korzystnym położeniu. Ararat 0:1 Śląsk

45+1 min. - Mkoyan agresywnie atakuje Piaseckiego, napastnik Śląska odczuł boleśnie to starcie.

45 min. - Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

44 min. - Przez dłuższy czas gospodarze przybywali na naszej połowie, ale nic z tego nie wynikło. Śląsk chce dowieźć do szatni ten wynik.

42 min. - Dobrze pojedynek defensywny na prawej stronie wygrał Janasik. Ararat próbuje zagrać wyższym pressingiem.

40 min. - Świetnie prawą stroną podłączył się Bravo, idealnie dograł w pole karne, na szczęście Malakyan źle dołożył nogę i wznowi od bramki Szromnik.

39 min. - Dośrodkowanie z prawej strony trafiło na głowę Deble, ale ten pilnowany przez Janasika nie był w stanie oddać dobrego strzału.

38 min. - Tym razem dobrze w defensywie Makowski i zagrożenie wyeliminowane.

38 min. - Arakelyan dryblował na prawej stronie, zablokował go Golla i będzie rzut rożny dla Araratu.

37 min. - Muradyan chciał przerzucić piłkę przez całe boisko na prawą stronę, zrobił to za mocno. Śląsk wznowi od autu na własnej połowie.

35 min. - Wrzutka Malakyana z rzutu wolnego zakończyła się na głowie Piaseckiego, który dobrze odnalazł się we własnym polu karnym.

34 min. - Błąd Śląska przy wyprowadzeniu piłki, trzeba było ratować się faulem i piłkę na 40 metrze ustawia Malakyan.

33 min. - Wcześniej żółtą kartkę obejrzał też Kone, o czym nie wspomniałem. Także po pół godzinie gry już trzy żółte kartki u Ormian. Czerwona wisi w powietrzu.

33 min. - Bardzo niebezpieczne i agresywne są wślizgi zawodników Araratu, teraz żółtą kartkę obejrzał Malakyan.

32 min. - Ładna wymiana poda n pomiędzy Piaseckim i Mączyńskim. Fabian wyszedł 1 na 1 z bramkarzem, niestety miał ostry kąt i kopnął w niego. Dobitka również została wybroniona.

30 min. - Margaryan poradził sobie z Gollą na lewej stronie, ale źle dośrodkował. Piłka u Szromnika.

29 min. - Zbyt głębioke dośrodkowania Garcii Marina, łapie piłkę Ermakov.

28 min. - Z przewrotki próbował Exposito po dośrodkowaniu Garcii Marina i nie wiele się pomylił. Trudna to jednak była pozycja do takiego strzału.

28 min. - Żółtą kartkę za faul w środkowej strefie obejrzał Deble.

25 min. - Nie minęło kilka sekund i znow gorąco w polu karnym Śląska. Po dośrodkowaniu z prawej strony głową uderzał Kone, na szczęście niecelnie.

25 min. - Nowa piłka, ten sam Szromnik! Fantastyczna interwencja naszego bramkarza po strzale Deble z pola karnego. Wcześniej świetnym podanien popisał się Malakyan, groźni są Ormianie

25 min. - Trzeba było wymienić... piłkę

24 min. - Po stracie Piaseckiego z kontrą ruszyli gospodarze, lecz podanie Malakyana świetnie rozczytał Lewkot i przejął piłkę.

22 min. - Ostre starcie Deble z Mączyńskim, zakończone faulem tego pierwszego. Niepotrzebne pretensje do sędziego, faul ewidentny.

"WKS! WKS!" niesie się po trybunach po tej bramce.

20 min. - Golla gol!!! Mączyński dobrze z rzutu rożnego, tam odnajduję się Wojciech Golla, przykłada głowę i mamy 1:0 dla Śląska!!

19 min. - Ach, teraz "setka" Śląska! W pole karne dynamicznie wbiegł Pich, niestety Słowak nie wykorzystał sytuacji 1 na 1 z bramkarzem. Będzie rzut rożny.

18 min. - Uffff.... strata Exposito na własnej połowie i Ararat ruszył z szybkim atakiem w swoim stylu. Deble został powstrzymany, ale piłka trafiła w polu karnym Śląska pod nogi Kone, którego strzał o centymetry minął prawy słupek bramki Szromnika.

17 min. - Z groźnym atakiem wychodził Ararat, na szczęście poślizgnął się Kone.

16 min. - Był zalążek pierwszej, dobrej akcji zespołowej, ale Mączyński ciut za mocno wypuścił Garcię lewą stroną. Od bramki zacznie Ermakov.

15 min. - Makowski próbował prostopadłym podaniem znaleźć Exposito, lecz podanie było zbyt mocne.

Zawodnicy Śląska na razie dość nerwowo przy wyprowadzeniu piłki, nie weszliśmy dobrze w ten mecz.

14 min. - Arakelyan z rożnego, ale dobra interwencja defensorów Śląska

13 min. - Prosty błąd Lewkota w przyjęciu, będzie rzut rożny dla Araratu.

12 min. - Próba wysokiego pressingu, impuls daje Mączyński, który wyszedł wysoko, odebrał piłkę i od bramki wznowi Ermakov.

11 min. - Margaryan dobrze wrzucił z lewej strony po dynamicznej akcji, Szromnik z trudem paruje ten "centrostrzał". Na razie groźniejsi są gospodarze.

10 min. - Exposito wdał się w drybling z boku pola karnego, Hiszpan ucierpiał w tym starciu, ale według sędziego obrońca Araratu interweniował prawidłowo.

9 min. - Pich przejmuje piłkę na linii środkowej, rozpoczyna rajd, lecz zostaje sfaulowany.

8 min. - Makowski blokuje wrzutkę rywala z prawej strony, od autu Bravo.

6 min. - Maragyan z rzutu wolnego z około 40 metrów dorzucił w pole karne, lecz interweniuje Szromnik. Słońce nieco oślepiło naszego bramkarza, interwencja niepewna, ale skuteczna.

5 min. - Próba wypuszczenia Piaseckiego prostopadłym podaniem przez Mączyńskiego. Nieco za mocna, bramkarz wychodzi i interweniuje.

Od pierwszych minut gospodarze prostymi środkami próbują przetransportować do swoich szybkich napastników. Śląsk na razie czujnie w obronie.

1 min. - Rozpoczęli!

Trener Jacek Magiera nieco zamieszał w kotle z wyjściowym składem. Z powodu urazu wypadł z niego Mark Tamas, do gry wskoczył Dino Stiglec. W porównaniu do ostatniego meczu z Paide nie ma również Soboty i Praszelika. Grają Pich i Piasecki.

Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę, murawa jest zraszana.

Rano w Armenii nieco padało, nie jest aż tak gorąco jak zapowiadano - mamy około 27 stopni.

Już o godzinie 15:00 pierwszy gwizdek sędziego Popova rozpocznie spotkania 2 rundy eliminacji Ligi Konferencji. W upalnej Armenii Śląsk Wrocław zmierzy się z Araratem Erywań.

Autor relacji: Konrad Omieljaniuk