Strzelcy: 50' Pich, 63' Exposito - 27' Grzesik, 77' Czyżycki
Aura: niedziela, pogoda idealna do gry w piłkę

Śląsk Wrocław: (stroje: zielone) Szromnik - Bejger, Lewkot, Verdasca - Musonda (46' Pawłowski), Schwarz, Mączyński(c), Stiglec (64' Garcia) - Praszelik (73' Quintana), Sobota (46' Pich) - Exposito(84' Piasecki) Trener: Jacek Magiera
Warta Poznań: (stroje: białe) Lis - Kiełb (76' Rodriguez), Ławniczak, Ivanov, Grzesik - Jakóbowski, Kupczak, Czyż (67' Czyżycki), Trałka, Corryn (60' Matuszewski) - Kuzimski(76' Zrelak) Trener: Piotr Tworek

Śląsk Wrocław: Putnocky, Poprawa, Garcia, Makowski, Pawłowski, Hyjek, Pich, Piasecki, Quintana
Warta Poznań: Prange, Kieliba, Rodriguez, Czyżycki, Sangowski, Matuszewski, Burman, Sopoćko, Zrelak

Na inaugurację rozgrywek ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował 2:2 z Wartą Poznań. Z perspektywy tych 90 minut jest to wynik zasłużony. Warta była lepsza w pierwszej połowie, Śląsk świetnie wszedł w drugą część meczu, ale niestety w końcówce dał się zaskoczyć.

90+4 min. - Koniec meczu

90+4 min. - Ostatnia próba Śląska, Pawłowski rusza prawym skrzydłem, ale za mocno wypuścił sobie piłkę.

90+4 min. - Jakubowski wstrzelił piłkę w pole karne, na szczęście ta minęła zawodnika Warty.

90+3 min. - Bomba Grzesika i poprzeczka ratuje Szromnika!

90+2 min. - Rzut wolny dla Warty na połowie Śląska.

90+2 min. - Lewkot zagrał do Piaseckiego, który dobrze znalazł sobie miejsce do strzału, lecz uderzył w bramkarza.

90 min. - Sędzia dolicza 4 minuty

90 min. - Piasecki przegrał pojedynek bark w bark z obrońcą i Śląsk nie wyszedł z atakiem.

89 min. - Pich spróbował uderzenia z 25 metrów, lecz tym razem znacznie się pomylił.

88 min. - Warta stara się trzymać Śląska z dala od własnej bramki, Śląsk ciosu kończącego

86 min. - Wrzutka Quintany z prawej strony wybita przez obrońcę

85 min. - Nierozważny faul Pawłowskiego, który wskoczył na plecy rywala

84 min. - Piasecki wchodzi w miejsce Exposito. Dziwna decyzja o tyle, że Hiszpan tworzył dużo zagrożenia w ostatnich minutach.

83 min. - Gorąco w polu karnym Warty! Exposito zamarkował strzał, oddał piłkę Pichowi, a jego strzał wybronił Lis. Efektowna akcja ofensywnych zawodników Śląska.

82 min. - W drużynę Warty wróciła wiara, Śląsk zamknięty na własnej połowie

81 min. - Dośrodkowanie Czyżyckiego z lewej strony przeciągnięte. Piłkę zbiera spod linii bocznej Grzesik.

Śląsk miał mecz pod kontrolą, ale dał się zaskoczyć po stałym fragmencie. Piłkę po wybiciu z pola karnego zebrał Czyżycki, zdecydował się na strzał, niefortunny rykoszet i niestety mamy remis.

77 min. - Niestety, gol dla Warty. Strzał sprzed pola karnego oddał zawodnik Warty, piłka odbiła się od obrońcy i po rykoszecie wpadła do bramki Szromnika.

75 min. - Za wspomniany faul kartkę teraz otrzymuje Trałka

74 min. - Ostro sfaulowany Robert Pich przy linii bocznej, sędzia już biegł z żołtym kartonikiem, ale Śląsk szybko wznowił grę. Pozycji strzeleckiej w polu karnym szukał Quintana, ale nie znalazł.

73 min. - Żółtą kartką upomniany Szymon Lewkot.

73 min. - Drugi debiut dnia dzisiejszego. W miejsca Praszelika wchodzi Caye Quintana.

72 min. - Mączyński dograł z rzutu wolnego w pole karne, w zamyśle miał to chyba zamykać Garcia, ale coś nie pykło.

71 min. - Długo prowadził piłkę Praszelik środkiem boiska i został sfualowany.

71 min. - Szybka akcja Śląska, Garcia zagrał przerzut do Exposito, napastnik spróbował miękkiego wrzucenia piłki w pole karne, ale połapał się w tym Lis i złapał piłkę

69 min. - Dośrodkowanie Kiełba z rzutu wolnego z prawej strony boiska. Na długim słupku zamykał akcję Kuzimski, który na szczęście nie trafia w piłkę.

Warta w drugiej połowie jest bezradna, dobrze rozgrywa te drugie 45 minut Śląsk

67 min. - Czyżycki zmienia Czyża w druzynie gości.

64 min. - Victor Garcia w miejsce Stigleca

63 min. - EXPOSITO! Idealny strzał Hiszpana, który znalazł sobie miejsce na 20 metrze i oddał precyzyjny strzał. Piłka odbiła się od prawego słupka bramki Lisa i wpadła do siatki. 2:1 !

60 min. - Reaguje trener Tworek. Wprowadza Matuszewskiego w miejsce Corryna.

59 min. - Strzału z dużej odległości spróbował Bejger. Do odnotowania jedynie próba.

59 min. - Verdasca ładną wcinką otwiera Stiglecowi lewą stronę. Dośrodkowanie Chorwata zatrzymuje się na pierwszym obrońcy.

Spiker ogłasza frekwencję: 8278 osób dziś na Stadionie Wrocław.

56 min. - Znów akcję rozpoczął Pich, który zagrał do Exposito, trochę nie w tempo, ale Hiszpan świetnie minął obrońcę Warty, po czym... oddał beznadziejny strzał. To powinien być przynajmniej strzał celny.

54 min. - Pich zagrał na lewą stronę do Stigleca, który miał po swojej stronie autostradę, ale nie zdecydował się na prowadzenie piłki. Uderzył mocno z 25 metrów i przeniósł piłkę nad bramką.

Dobrze wszedł Śląsk w drugą połowę, widać więcej agresji i pomysłu. Wygląda na to, że trener Magiera w szatni wykonał swoją robotę

53 min. - Sfaulowany Lewkot na połowie rywala. Piłkę ustawia Mączyński, 50 metrów od bramki.

50 min. - ROBERT PICH! Ależ forma Słowaka w ostatnich dniach. Tym razem indywidualnie pociągnął prawą stroną, wszedł w pole karne i pokonał bramkarza Warty! Wcześniej przytomna asysta Pawłowskiego.

50 min. - Interwencja Lisa na skraju pola karnego, wzmogły się gwizdy na trybunach, kibice uważają, że bramkarz Warty interweniował ręką poza polem karnym!

49 min. - Dośrodkowanie Mączyńskiego z rzutu wolnego wypiąstkowane przez Lisa.

48 min. - Dynamiczna akcja Pawłowskiego prawym skrzydłem, został sfaulowany przy linii końcowej.

47 min. - Świetne podanie Picha na lewą stronę do Stigleca, ten wrzuca w pole karne, ale dobra interwencja Grzesika, który wybija piłkę głową.

46 min. - Praszelik chciał w swoim stylu wejść przed rywala i dał się sfaulować, zamiast tego sfaulował on.

45 min. - Zaczynamy drugą połowę!

45 min. - Pawłowski zmieni Musondę, a za Sobotę na boisku pojawia się Robert Pich. Warta bez zmian.

Do przerwy nie udało się oddać celnego strzału:

Śląsk Wrocław zasłużenie do przerwy przegrywa z Wartą Poznań 0:1. Goście są drużyną konkretniejszą w ofensywie i dobrze zorganizowaną w obronie. Śląsk musi sporo zmienić w przerwie, jeśli chce ten mecz wygrać. Na razie goście wyglądają na bardziej zdeterminowanych.

45 min. - Koniec pierwszej połowy!

45 min. - Przerzut Verdasci do Musondy, który tym razem po dryblingu schodzi do środka i oddaje strzał z lewej nogi. Niecelnie.

Nerwowo przy linii bocznej reaguje trener Tworek, który jest napominany przez sędziego technicznego.

44 min. - Drugi raz dryblingiem piłkę próbuje wprowadzić Lewkot i drugi raz traci. Inna sprawa, że brakuje ruchu z przodu, koledzy nie tworzą mu opcji.

43 min. - I jeszcze jedna dobra wrzutka Musondy, tym razem na głowę Praszelika, któremu niestety zabrakło trochę centymetrów by oddać groźny strzał.

42 min. - Strzał Mączyńskiego z dwudziestu metrów zablokowany.

41 min. - Rzut rożny rozegrany krótko, po czym zbyt mocno zagrał Schwarz i piłka przeleciała całe pole karne.

40 min. - Kolejne dobre dośrodkowanie Musondy, ale piłkę przechodzi całe pole karne. Akcję zamyka Stiglec, którego strzał został zablokowany.

38 min. - Wcześniej faulował Stiglec, sędzia puścił grę, ale wrócił do tej sytuacji i ukarał Chorwata.

38 min. - Czyż dryblował lewą stroną, świetnie znalazł przed polem karnym Jakóbowskiego, a jego mocny, celny strzał, świetnie broni Szromnik.

37 min. - Śląsk wymienia sporo podań na własnej połowie, ale na połowie rywala na razie bez pomysłu.

35 min. - Stiglec szukał prostopadłym podaniem ofensywnie wchodzącego Mączyńskiego, ale znów było to przewidywalne.

34 min. - Kolejny długi wrzut z autu w pole karne Śląska. Najwyżej wyskoczył Ławniczak i uderzył nad bramką Szromnika.

31 min. - Musonda prostopadle w kierunku Exposito, lecz ten przegrywa pojedynek biegowy z obrońcą Warty. Śląsk na razie w ofensywie wygląda bardzo przeciętnie.

Świetne dośrodkowanie Czyża na głowę Grzesika, po strzale którego piłka odbiła się jeszcze od słupka. Szromnik bez szans.

27 min. - Gol dla Warty. Głową bramkę zdobył Jan Grzesik. 0:1

26 min. - Wychodził z kontrą Śląsk, ale źle zachował się Sobota, który zagrał za plecy Exposito.

25 min. - Dobra wrzutka Musondy z prawej strony, o piłkę walczył Praszelik, zdołał oddać strzał, ale niegroźny, bo obrońca Warty do końca był z nim koszulka w koszulkę.

24 min. - Odważne wprowadzenie piłki dryblingiem przez Bejgera. Młodzieżowiec Śląska powstrzymany faulem.

23 min. - Wrzutka Praszelika z lewej strony na głowę Musondy, ten umiejętnie zgrywa do Exposito, który niestety źle sobie ją przyjął i nie stworzył zagrożenia.

22 min. - Teraz to Warta wymienia sporo podań na połowie Śląska.

20 min. - Błąd Lewkota, który przepuścił prostą piłkę, Corryn ruszył prawą stroną, wycofał na 16 metr do Kuzimskiego, którego strzał poszybował nad bramką.

19 min. - Sfaulowany Exposito w walce o górną piłkę. Rzut wolny na wysokości linii środkowej.

18 min. - Długi wrzut z autu w pole karne Śląska, zakotłowało się, ale piłka ostatecznie wybita.

17 min. - Niuedana próba rozgrywania piłki od własnej bramki, będzie aut dla Warty na wysokości pola karnego.

Pierwszy kwadrans wyrównany, Śląsk stara się prowadzić grę, ale Warta oddała już dwa bardzo groźne strzały i pokazuje, że nie będzie dzisiaj łatwym rywalem.

15 min. - Strzał Ivanova z ponad 40 metrów... do statystyk.

14 min. - Mączyński znalazł dogodną pozycję strzelecką na 25 metrze. Niestety uderzył niecelnie.

12 min. - Łatwo Kuzimski doszedł do pozycji strzeleckiej w polu karnym i znów na wyżyny umiejętności bramkarskich musiał wznieść się Szromnik. Mogło być 0:1.

11 min. - Stiglec szukał opcji poprzez dlugie podanie za plecy obrońców Warty, zła decyzja, nie było tam nikogo.

10 min. - Musonda długim podaniem znalazł Praszelika w polu karnym, ten dobrze przyjął na klatkę piersiową, ale jego strzał został zablokowany. Było blisko..

10 min. - Musonda powstrzymany faulem na wysokości linii środkowej. Mogła to być groźna kontra.

9 min. - Dobra interwencja Verdasci w defensywie, goście wznowią od autu.

Na sektorze gości około 50 osobowa grupka kibiców Warty.

7 min. - Łukasz Bejger wygrywa pojedynek główkowy i sytuacja zażegnana.

6 min. - Natychmiastowa odpowiedź Warty. Świetny strzał Jakubowskiego, z powietrza, z 20 metrów, z trudem wyciągnął to Szromnik. Będzie rzut rożny.

5 min. - Pierwsza groźna okazja, ładnie dryblingiem podprowadził Sobota, znalazł przed polem karnym Exposito a Hiszpan strzałem z 16 metrów przeniósł piłkę nad bramką.

4 min. - Próba miękiego wrzucenia piłki w pole karne przez Verdascę okazała się nieskuteczna. Piłkę ma bramkarz Warty.

3 min. - Długi, cierpliwy atak pozycyjny Śląska, zakończony został zablokowaną wrzutką Musondy.

2 min. - Wrzutka Ivanova w pole karne, walczył o piłkę Czyż, ale piłka w rękach Szromnika.

1 min. - Na początek ostry faul Praszelika na Kupczaku.

1 min. - Rozpoczyna Śląsk, atakujemy na bramkę pod sektorem Oporowska.

Przypomnijmy, że w minionym sezonie tylko dzięki lepszemu bilansowi starć bezpośrednich, Śląsk kosztem Warty awansował do eliminacji europejskich pucharów. To sprawiło, że na początku nowego sezonu obie drużyny są w zupełnie innym punkcie. Śląsk już w rytmie meczowym walczy kolejną rundę eliminacji Ligi Konferencji i w dobrych nastrojach zaczyna sezon ligowy. Warta, rewelacja ubiegłego sezonu, do kolejnego sezonu startuje z pozycji underdoga.

Zawodnicy obu drużyn zakończyli rozgrzewkę, murawa jest teraz zraszana i zaraz przyjmie korki aktorów dzisiejszego widowiska.

Frekwencja dzisiaj daleka od rekordowej, na 15 minut przed rozpoczęciem spotkania stadion świeci pustkami. Wszyscy oszczędzają gardła na czwartek?

Zachęcam do przeczytania naszej zapowiedzi tego spotkania:

TUTAJ

Poza kadrą meczową znaleźli się Wojciech Golla i Patryk Janasik. W barwach Śląska zadebiutuje pozyskany tego lata Diogo Verdasca.

Trener Magiera przed meczem zapewniał, że nie zamierza oszczędzać żadnego piłkarza na czwartkowy mecz pucharowy i wystawi do gry najlepszą obecnie jedenastkę. Mimo to w porównaniu do czwartkowego meczu w Armenii mamy aż 6 zmian w składzie.

Witam wszystkich czytelników, zapraszam na tekstową relację LIVE z inauguracji rozgrywek ekstraklasy w sezonie 2021/22. Przeciwnikiem Śląska będzie dziś Warta Poznań.

Autor relacji: Konrad Omieljaniuk