Aura:

Śląsk Wrocław: (stroje: zielone) Szromnik – Verdasca, Poprawa, Bejger, Stiglec, Makowski (64 Lewkot), Mączyński, Pawłowski, Praszelik (73 Schwarz), Qiuntana (64 Pich), Piasecki (64 Exposito) Trener: Jacek Magiera
Lechia Gdańsk: (stroje: białe) Alomerović – Conrado (78 Pietrzak), Maloca, Kopacz, Żukowski, Makowski, Durmus, Kubicki, Gajos (63 Diabate), Cessay (63 Sezonienko), Zwoliński (63 Paixao) Trener: Piotr Stokowiec

Śląsk Wrocław: Putnocky, Pich, Exposito, Schwarz, Janasik, Garcia, Radkowski, Łyszczarz, Lewkot
Lechia Gdańsk: Kuciak, Pietrzak, Diabate, Paixao, Biegański, Koperski, Musolitin, Sezonienko, Kałuziński

Śląsk stracił zwycięstwo w doliczonym czasie, choć mógł wcześniej podwyższyć prowadzenie. Wielka szkoda.

90+9 min. - Sędzia Przybył kończy mecz.

90+8 min. - Mecz ciągle trwa, szarżuje Pawłowski, ale fauluje w ofensywie.

Gol uznany!

Bejger padł trafiony ręką przez Flavio, dlatego sędzia weryfikuje jeszcze tego gola.

90+5 min. - I niestety tracimy gola. Makowski trafia głową!

90+4 min. - Schwarz do Picha, ten strzela po ziemi z ostrego kąta, ale w bramkarza.

Sędzia dolicza aż 6 minut.

90 min. - Exposito szarżuje raz za razem, ale uderza obok bramki. Lechia nadziewa się na kontry.

89 min. - Szromnik uprzedza zawodnika gości, który starał się dojść do piłki zagranej z głębi pola.

87 min. - Tym razem bramkarz Lechii broni strzał Mączyńskiego!

85 min. - Diabate zablokowany w ostatniej chwili!

83 min. - Exposito do Picha, który uderza mocno z 16 metrów po ziemi, ale broni Alomerović!

81 min. - Lewkot kapitalnie zagrał do Schwarza, który wpadł w pole karne, ale skiksował!

80 min. - Dośrodkowanie Stigleca, piłka trafia do Lewkota na szesnasty metr, ale uderzył za wysoko.

78 min. - Pietrzak zmienia Conrado.

76 min. - Wrzutka Durmusa, Diabate mija się z piłką na piątym metrze.

75 min. - Lewkot źle wyprowadził piłkę z własnej połowy. Lechia ciągle w ataku pozycyjnym.

73 min. - Pich z Exposito ne przebili się środkiem przez obronę Lechii. Po chwili Schwarz zmienia Praszelika.

72 min. - Kolejny korner dla gości. Wybija Exposito.

71 min. - Durmus wrzuca piłkę na głowę Diabate, ale ten nie trafia w bramkę.

70 min. - Verdasca uprzedza Sezonienkę i wybija piłkę na rzut rożny.

67 min. - Niesygnalizowany strzał Praszelika zza szesnastki mija bramkę!

65 min. - Akcja rezerwowych: Paixao do Sezonienki, który przegrywa pojedynek sam na sam ze Szromnikiem!

63 min. - Seria zmian w obu drużynach, po trzy.

62 min. - Świetny strzał z dystansu Durmusa tuż obok bramki.

61 min. - Kąśliwe uderzenie w krótki róg Quintany, ale broni Alomerović! Po chwili świetne dośrodkowanie Pawłowskiego i setkę marnuje Piasecki, który stał na siódmym metrze stał, ale źle trafił głową!

60 min. - Kartka dla Conrado po brzydkim faulu na Pawłowskim.

Trudna sytuacja do oceny, Piasecki chyba mógł się utrzymać na nogach.

Nie ma karnego.

Sędzia sprawdza sytuację przy monitorze.

56 min. - Quintana świetnie w tempo do Piaseckiego, który mija rywala w polu karnym i zostaje powalony przez Kopacza! Rzut karny!

55 min. - Quintana poradził sobie z Conrado, ale dobra asekuracja Malocy.

54 min. - Verdasca uruchomił aktywnego Pawłowskiego, ale zawodnik Śląska faulował teraz w ofensywie.

53 min. - Kubicki faulował Pawłowskiego, który po chwili ładnie zacentrował z wolnego, ale dobra interwencja Malocy.

52 min. - Piasecki znów na prawo do Pawłowskiego, ale fatalna wrzutka skrzydłowego.

51 min. - Piasecki dobrze dograł do Pawłowskiego, który złamał akcję do lewej nogi, ale został zablokowany.

50 min. - Wrzutkę Ceesaya wybija Verdasca. Po chwili bardzo niecelnie uderza z daleka Zwoliński.

48 min. - Makowski nadepnął Quintanę, Hiszpan to odczuł.

47 min. - Ładnie Mączyński zagrał na lewo do Stigleca, ale słabe dośrodkowanie Chorwata.

46 min. - Lechia zaczęła drugą połowę.

Śląsk prowadzi do przerwy po golu Dino Stigleca, choć Łukasz Zwoliński miał trzy znakomite sytuacje, m.in. przestrzelił z rzutu karnego.

45+3 min. - Koniec pierwszej połowy.

45+1 min. - Znów uderza głową Zwoliński, ale to była gorsza sytuacja od wcześniejszych. Spokojnie łapie piłkę Szromnik.

45 min. - Pawłowski zagrywa w pole karne do Praszelika, ale ten nie zdołał dojść do piłki.

44 min. - Makowski zagrywa z głębi pola górną piłkę do Zwolińskiego, ale ten nie najlepiej się ustawił i jej nie sięgnął.

43 min. - Quintana uderza z ostrego kąta po długim słupku, ale obok bramki!

42 min. - Pawłowski znalazł w polu karnym Piaseckiego, który szukał miejsca do oddania strzału, ale był dobrze blokowany. Potem uderzenie z daleka Verdaski, ale bardzo niecelne.

41 min. - Verdasca wybił piłkę głową na rzut rożny, po którym Maloca strzela głową, ale... SZROMNIK! Świetna interwencja na linii!

Śląsk uspokoił grę po zdobyciu gola.

38 min. - Stiglec dobrze podał przed pole karne do Piaseckiego, ale ten był na spalonym.

Bejger znakomicie uruchomił Praszelika, który podał po ziemi do Piaseckiego. Napastnika Śląska ubiegł Alomerović, ale bramkarz wypluł piłkę, do której dopadł Stiglec i z kilku metrów wbił ją do bramki!

33 min. - GOOOOL Dino Stigleca!!!

32 min. - Rożny dla Lechii. Interweniują defensorzy Śląska, po chwili nieporozumienie między nimi, ale Makowski oddaje beznadziejny strzał Makowskiego.

30 min. - Spod linii wrzuca Pawłowski, ale interweniuje Maloca, wybijając na rzut rożny. I znów Pawłowski, tym razem z kornera, ale to już było złe dośrodkowanie.

29 min. - WKS wychodził z kontrą, ale już trzecie podanie było niecelne.

28 min. - Durmus znakomicie dośrodkował do Zwolińskiego, który nieatakowany powinien strzelić gola głową, ale znów kapitalnie interweniuje Szromnik!

26 min. - Ładnie zachował się w środku Praszelik, zagrał do Quintany, który chciał zacentrować po ziemi, ale piłka została zblokowana.

24 min. - Praszelik faulował Żukowskiego. Gajos zagrywa z wolnego w pole karne, tam uderzył z pierwszej piłki Zwoliński, Szromnik odbił ten strzał!

22 min. - Cierpi nadepnięty przypadkowo Verdasca.

21 min. - Dobre dośrodkowanie Mączyńskiego z kornera, ale piłka zaskoczyła Bejgera i tylko się od niego odbiła. Od bramki Lechia.

19 min. - Conrado uderzył z narożnika pola karnego obok bramki.

18 min. - Dobra wrzutka z wolnego Durmusa, ale świetnie przeciął tor lotu piłki Makowski.

17 min. - Szarża w drugim polu karnym, ale Maloca wybił piłkę spod nóg Quintany.

16 min. - Rajd Ceesaya, nie nadążył za nim Mączyński, ale zawodnik gości źle uderzył z ostrego kąta.

15 min. - Znowu złe zagranie Poprawy, ale Durmus uderzył z dystansu obok bramki.

14 min. - Celny, ale leciutki strzał Praszelika sprzed pola karnego.

13 min. - Stiglec stracił piłkę na wysokości własnego pola karnego, ale Gajos fatalnie dośrodkował.

12 min. - Centra Stigleca znalazła w polu karnym Piaseckiego, który wygrał pojedynek powietrzny z Malocą, ale główkował obok bramki.

9 min. - Przechwyt Piaseckiego i strzał z dość ostrego kąta, spokojnie wybroniony. Chyba mógł podawać do Quintany...

8 min. - Łukasz Zwoliński przestrzelił! Piłka poszła wysoko nad poprzeczką!!!

7 min. - Kartka dla Verdaski i będzie jedenastka dla Lechii.

Arbiter korzysta z VAR-u. Verdasca trafił w nogi Cessaya.

5 min. - Ależ okazja dla gości! Kubicki świetnie podał do Cessaya, piłki nie sięgnął Poprawa, interwencja Verdaski i interweniuje Szromnik.

4 min. - Tym razem korner dla Lechii. Piłkę wybił głową Piasecki.

2 min. - Quintana wywalczył w bocznej strefie rzut rożny. Wrzutka przeszła jednak przez całe pole karne, nikt do niej nie doszedł.

1 min. - Zaczął WKS. Śląsk buduje atak pozycyjny.

Piłkarze wychodzą na murawę.

Po raz pierwszy w tym sezonie zobaczymy Konrada Poprawę.

Aż 9 zmian w składzie zaproponował trener Magiera w porównaniu z meczem z Hapoelem. W środku pola ostali się Makowski i Mączyński.

Śląsk pokrzepiony pucharowym zwycięstwem z Hapoelem Beer Szewa wraca do ekstraklasy. W niedzielny wieczór na Stadionie Wrocław zagra z Lechią Gdańsk

Autor relacji: Adam Osiński