Sędziuje: Tomasz Musiał (Kraków)
Widzów: 7323
Aura: słonecznie ciepło

Śląsk Wrocław: (stroje: jednolite zielone) Szromnik - Stiglec, Golla, Lewkot (66' Pawłowski) - Bejger, Schwarz, Mączyński (66' Makowski), Garcia - Pich (79' Piasecki), Praszelik, Exposito (66' Quintana) Trener: Jacek Magiera
Górnik Łęczna: (stroje: szaro-czarne) Gostomski - Rymaniak, Szcześniak, Midzierski, Dziwniel - Krykun, Gol, Drewniak, Michał Mak (76' Banaszak) - Gąska (82' Wojciechowski), Śpiączka Trener: Kamil Kiereś

Śląsk Wrocław: Putnocky, Verdasca, Poprawa, Hyjek, Makowski, Łyszczarz, Pawłowski, Quintana, Piasecki
Górnik Łęczna: Nowaczek, Banaszak, Baranowski, Goliński, Kalinkowski, Leandro, Pajnowski, Tymosiak, Wojciechowski

Kończymy spotkanie we Wrocławiu. Duży niedosyt po tym meczu mogą odczuwać zawodnicy Śląska, bo mecz z ostatnią drużyną w tabeli nie zdarza się codziennie. Zabrakło przyspieszenia akcji, większej dokładności zagrań i stwarzania szans pod bramką rywala. Dla Górnika Łęczna ten punkt jest niczym łyk górskiej wody po maratonie. Da odrobinę odetchnąć łęcznianom w tabeli.

96 min. - Dobrą sytuację miał Quintana, ale tak jak w poprzednich sytuacjach, jego strzał został zablokowany

95 min. - Dośrodkowywał Schwarz z rzutu rożnego, ale nikt nie zdołał sięgnąć tej piłki głową

95 min. - Zablokowane dogranie Garcii z lewej strony boiska

93 min. - Śląsk rozgrywał piłkę przed polem karnym, ale wyjaśnili sytuację obrońcy Górnika

91 min. - Sędzia dolicza 6 minut

86 min. - Ależ dzieje się we Wrocławiu. Fabian Piasecki już cieszył się z gola po asyście Pawłowskiego, ale po długiej weryfikacji bramka nie została uznana

83 min. - Znakomitą okazję na gola miał Schwarz, ale nie sięgnął piłki

82 min. - Próbował zagrozić bramce rywala Pawłowski, ale został zablokowany

81 min. - Tym razem roszada w składzie gości. Za Gąskę wchodzi Wojciechowski

80 min. - Wrzutka Pawłowskiego zbyt przeciągnięta, piłka opuściła boisko

79 min. - Za Picha na boisku melduje się Piasecki

78 min. - Zbyt głębokie dośrodkowanie Śpiączki ląduje w rękach Szromnika

77 min. - Górnik blisko pola karnego gospodarzy, ale wszystko wyjaśnia Bejger

75 min. - Za Michała Maka na boisku melduje się Banaszak

74 min. - Nie sięgnął dośrodkowania Pawłowskiego Quintana

73 min. - Dobry okres gry Śląska. Najpierw wybijał Szcześniak, a później futbolówkę piąstkował z powodzeniem Gostomski

72 min. - Za faul taktyczny na Praszeliku ukarany Rymaniak

71 min. - Dwukrotnie próbował zagrać piłkę w pole karne Gąska, ale zagrożenie zostało zażegnane przez zawodników Śląska

70 min. - Świetna okazja do objęcia prowadzenia przez Śląsk, ale na spalonym po zagraniu Bejgera był Quintana

66 min. - Potrójna zmiana w szeregach wrocławian. Za Lewkota pojawił się Pawłowski. W miejsce Mączyńskiego zameldował się Makowski, a Quintana zmienił Exposito

65 min. - Strzał z rzutu wolnego Exposito daleki od ideału

64 min. - Będzie rzut wolny dla Śląska blisko pola karnego gości. Faulowany był Praszelik

62 min. - Golla dobrze poradził sobie w starciu z Michałem Makiem

62 min. - Kolejne zagranie z kornera kończy się wybiciem piłki z pola karnego gospodarzy

61 min. - Piłka po dośrodkowaniu Drewniaka zostaje wybita przez obrońcę Śląska

60 min. - Górnik prowadził akcję lewą stroną, będzie rzut rożny

59 min. - Tym razem żółtą kartką ukarany Mączyński

59 min. - Ponownie wrzutka Mączyńskiego z rzutu wolnego zatrzymuje się na pierwszym zawodniku gości

57 min. - Zagranie Exposito na lewe skrzydło do Garcii było niecelne, a dodatkowo Hiszpan był na spalonym

55 min. - Strzał Praszelika z dystansu ląduje wprost w rękach Gostomskiego

52 min. - Próbował finalizować akcję przewrotką Śpiączka, ale nie sięgnął piłki

50 min. - Fatalne rozegranie stałego fragmentu gry przez Mączyńskiego. Płaskie podanie w pole karne zostało błyskawicznie wybite przez defensorów Górnika

49 min. - Faulował w bocznym sektorze boiska Gol i będzie rzut wolny dla Śląska

47 min. - Próbował szarżować Stiglec, ale został wyblokowany przez Szcześniaka

46 min. - Rozpoczynamy drugą część gry. Oby we Wrocławiu rozwiązał się worek z bramkami

Zawodnicy obu drużyn schodzą do szatni po pierwszej połowie. Można powiedzieć, że oglądaliśmy dwie fazy tych 45 minut. Najpierw w prowadzeniu gry przeważali łęcznianie, ale później to Śląsk powoli przejmował inicjatywę. Mecz ten na razie prowadzony jest na dosyć niskim tempie i widać to po ilości stworzonych okazji na zdobycie bramek

45 min. - Mocny strzał Exposito z pola karnego ląduje daleko poza bramką przyjezdnych

45 min. - Dobre zagranie Mączyńskiego z rzutu wolnego, ale sytuacja wyjaśniona przez Midzierskiego

43 min. - Niebezpieczne wejście Śpiączki w nogi Golli i łęcznianie także z pierwszym ostrzeżeniem. Było to zagranie na pograniczu czerwonego kartonika

42 min. - Niezłe dośrodkowanie z rzutu wolnego Drewniaka nie kończy się strzałem żadnego z zawodników gości

41 min. - Pierwszą żółtą kartką za faul na Michale Maku zostaje ukarany Lewkot

39 min. - Exposito zagrywał do Picha, ale został on wyprzedzony przez piłkarza Górnika

36 min. - Rzut wolny Schwarza z dalekiej odległości wychodzi na aut bramkowy

34 min. - Dwa razy wywołany do tablicy został Praszelik. Najpierw celnie uderzał z dystansu, ale obronił Gostomski, a później strzelił nieczysto z pola karnego

33 min. - Mocny strzał Mączyńskiego z dalszej odległości został zablokowany przez jednego z zawodników Górnika

29 min. - Świetne dośrodkowanie Praszelika do Golli zostało wyjaśnione przez Gostomskiego. Stoper Śląska źle zamortyzował piłkę na klatce piersiowej, dlatego wygarnął ją golkiper gości. Do tej pory najlepsza akcja wrocławian

29 min. - Mocna piłka Schwarza z rogu boiska nie ląduje na głowie żadnego z zawodników Śląska

27 min. - Następna akcja graczy ze wschodniej Polski. Znakomity odbiór i rozprowadzenie piłki kończy się zablokowanym strzałem Gąski

25 min. - Atak pozycyjny Górnika kończy się bardzo niecelnym strzałem Śpiączki

Dużo chaosu oglądamy na razie w poczynaniach wrocławian. Brakuje dokładności i wykreowania akcji ofensywnych zdolnych do zranienia rywala

20 min. - Stiglec odważnie szarżował lewą stroną boiska, ale zabrakło dokładnego dogrania do partnerów

19 min. - Świetny rajd Praszelika został zatrzymany w polu karnym przez Midzierskiego. Gwizdek sędziego jednak na razie milczy

18 min. - Po akcji indywidualnej Exposito wrocławianie wykonywali rzut rożny. Przeciągnięte dośrodkowanie nie sprawiło jednak większych problemów defensorom Górnika

16 min. - Strzał z daleka Praszelika daleki od bramki strzeżonej przez Gostomskiego

15 min. - Nie mija seria rzutów rożnych graczy przyjezdnych. Na szczęście, te stałe fragmenty nie przynoszą zagrożenia

14 min. - Górnik stworzył sobie kolejną szansę po akcji lewą stroną, ale interweniował ponownie Golla. Po rzucie rożnym piłka została wybita z pola karnego

13 min. - Znów próbowali zawodnicy z Lubelszczyzny po rzucie rożnym, ale tym razem bez wymiernego zagrożenia

9 min. - Niezła sytuację wypracowali sobie goście po rzucie rożnym, zabrakło odpowiedniego wykończenia

8 min. - Dobra interwencja głową Golli po akcji lewą stroną Górnika

7 min. - Pierwsza groźna akcja podopiecznych trenera Kieresia, ale na spalonym był Damian Gąska

6 min. - Garcia płasko zagrywał w pole karne łecznian, ale nie było tam żadnego z graczy Śląska

4 min. - Goście cierpliwie rozgrywają piłkę od własnej bramki, ale nie mogą przedrzeć się na połowę Śląska

2 min. - Pierwsza próba uruchomienia Garcii na lewym skrzydle kończy się niecelnym zagraniem

1 min. - Wybrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Musiała i rozpoczynamy starcie we Wrocławiu!

Już za nieco ponad 20 minut rozpoczniemy starcie pomiędzy Śląskiem Wrocław a Górnikiem Łęczna. Wrocławianie podejmują na własnym terenie ostatnią drużynę ligowej tabeli. Podopieczni Kamila Kieresia do tej pory uzbierali tylko 1 punkt. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji!

Autor relacji: Mateusz Włosek