Strzelcy: Golla(s) 35' - Praszelik 14', Exposito 26', 62'

Zagłębie Lubin: (stroje: pomarańczowe) Hładun - Chodyna (71' Wójcicki), Soler, Kruk, Bartolewski (86' Balić) - Poręba, Zhigulev (46' Pakulski), Starzyński, Daniel, Ratajczyk (71' Podliński) - Szysz Trener: Dariusz Żuraw
Śląsk Wrocław: (stroje: zielone) Szromnik - Lewkot, Golla, Bejger - Pawłowski, Makowski (60' Pich), Mączyński(c), Praszelik (78' Sobota), Schwarz, Garcia - Exposito Trener: Jacek Magiera

Zagłębie Lubin: Bieszczad, Lepczyński, Balić, Wójcicki, Bashkirov, Pakulski, Pieńko, Podliński
Śląsk Wrocław: Putnocky, Poprawa, Verdasca, Stiglec, Hyjek, Łyszczarz, Sobota, Pich, Quintana

90+3 min. - Koniec! Śląsk wygrywa z Zagłębiem 3:1! Hej Śląsk!

90+2 min. - Kontratak zakończony strzałem Mączyńskiego. Niegroźnym.

Śląsk był dziś lepszy. Kibice Zagłębia nie czekają na ostatni gwizdek i zbierają się do domu

90 min. - Trzy minuty doliczone

90 min. - Zbyt mocne zagranie Pakulskiego do Podlińskiego, Zagłębie bez pomysłu

88 min. - Po długim wrzucie z autu strzał głową oddał Kruk, ale zbyt lekko by pokonać Szromnika

86 min. - Balić wchodzi na boisko za Bartolewskiego

85 min. - Świetnie czubkami palców zmienia tor lotu piłki Szromnik po strzale Bartolewskiego i chroni swój zespół przed stratą bramki

84 min. - Strata Picha, ale Zagłębie nie jest w stanie wyjść z groźnym kontratakiem

83 min. - Faulowany Robert Pich ma połówce Śląska. Spokojne tempo tego meczu, tak trzeba to dowieźć

81 min. - Dobry odbiór Golli, ale złe wprowadzenie piłki do gry i nici z kontrataku

80 min. - Nieporozumienie na linii Garcia-Sobota, od bramki wznawia Hładun

78 min. - Waldemar Sobota melduje się na boisku w miejsce Praszelika.

77 min. - Wychodzi z kontrą Śląsk, Exposito uderza w bramkarza z ostrego kąta

75 min. - Dobre dośrodkowanie aktywnego na prawej stronie Daniela, bardzo dobre ustawienie Pawłowskiego i sytuacja wyjaśniona

71 min. - Podwójna zmiana w Zagłębiu. Wójcicki za Chodynę i Podoliński za Ratajczyka

71 min. - Złe wybicie Kruka, po którym nastąpiło złe zagranie Garcii. Zła akcja

69 min. - Teraz strzał z 20 metra oddał Pakulski, ale to zabrakło mu precyzji

Uspokoił ten mecz gol Exposito. Lewa noga Hiszpana jest prima sort!

62 min. - Exposito! Zebrał piłkę na 20 metrze po dośrodkowaniu i wykonał egzekucję! Kolejne wspaniałe uderzenie zza pola karnego Hiszpana. 3:1 dla Śląska!

60 min. - Robert Pich zmienia Rafała Makowskiego

60 min. - Ponownie Erik Daniel, ale tym razem był na spalonym

60 min. - Strzał Daniela z pola karnego broni Szromnik

59 min. - Złe przyjęcie Makowskiego, u którego mnożą się błędy w drugiej połowie

58 min. - Faulował Golla, z rzutu wolnego Szysz, ale bez zagrożenia

57 min. - Znowu przeciągnięte dośrodkowanie Starzyńskiego

57 min. - Zamiast zagrania ręką Daniela, sędzia odgwizduje rożny dla gospodarzy

55 min. - Faul Exposito na Chodynie

54 min. - Dobre dośrodkowanie Garcii, niestety żaden z zawodników Śląska nie przeciął toru lotu piłki

53 min. - Strzał Chodyny mocno niecelny

52 min. - Trwają ataki Zagłębia, teraz na rzut rożny wybija Bejger

52 min. - Strata Makowskiego na własnej połowie, chwilę później uderzenie Szysza zablokowane przez Gollę

50 min. - Po rożnym piłkę na długim słupku zbiera Ratajczyk, uderza z dystansu i broni Szromnik.

50 min. - Pojedynek Szysz-Bejger, będzie rożny dla Zagłębia

49 min. - Skutecznie Praszelik w defensywie powstrzymał Erika Daniela

48 min. - Z rzutu rożnego dograł Starzyński, piłka minęła wszystkich zawodników

46 min. - Błąd w wyprowadzeniu po stronie Zagłębia, strata na własnej połowie. Piłka trafiła do Praszelika, ten ponownie spróbował technicznego strzału z dystansu, ale przeniósł futbolówkę nad bramką

46 min. - Gracze Zagłębia wznawiają grę

46 min. - W Zagłębiu Dawid Pakulski zmienia Zhiguleva

Piłkarze obu drużyn wrócili na boisko, przed nami druga część tego spotkania.

By wygrać to spotkanie Śląsk musi ustrzec się błędów w defensywie. Bramka dla Zagłębia u korzeni miała stratę Bejgera, który wdał się w drybling przy wyprowadzeniu piłki. Ponadto zbyt wiele razy gracze Zagłębia znajdowali się niekryci w polu karnym. Po drugiej stronie Śląsk nie ma dzisiaj problemów z kreowaniem sytuacji, liczymy więc, że licznik z przodu zostanie jeszcze podreperowany.

Nie ma szczęścia w tym sezonie Wojciech Golla do takich interwencji, bo podobną bramkę samobójczą zaliczył też w Estonii w meczu z Paide.

Świetnie się ułożyło to spotkanie, Śląsk był drużyną skuteczniejszą, nie minęło pół godziny gry i prowadził 2:0. Klasę pokazali Praszelik oraz Exposito, który zdobyli piękne bramki. Niestety później pech Wojtka Golli przy interwencji przywrócił Zagłębie do życia i tutaj cały czas będzie ostra walka o trzy punkty.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy

45 min. - Minutę dolicza sędzia do pierwszej połowy

44 min. - Dobrze na przedpolu ustawiony Szromnik, który wybija piłkę po długim podaniu od Starzyńskiego

43 min. - Dobra interwencja Lewkota powstrzymuje kontrę Zagłębia

42 min. - Nie było zagrożenia po dośrodkowaniu Starzyńskiego z rzutu wolnego

41 min. - Faulowany Szysz przez Pawłowskiego na prawej stronie

41 min. - Schwarz spróbował prostopadłego podania do Exposito, trochę zabrakło mu precyzji

39 min. - Ufff.. strzał Starzyńskiego z linii pola karnego minimalnie minęło bramkę Szromnika. Wraca do gry Zagłębie

39 min. - Teraz strzału z rzutu wolnego spróbował Garcia, ale zrobił to trochę słabiej niż Erik i nie trafił w bramkę

37 min. - W ferworze walki o piłkę w twarz uderzony został Exposito. Sędzia ocenił to na żółtą kartkę, którą ukarał Kamila Kruka

35 min. - Strata Bejgera przy wyprowadzeniu piłki, z kontrą ruszyło Zagłębie, lewym skrzydłem pognał Ratajczyk, który dośrodkował w pole karne. Ponownie interweniował Wojciech Golla, tym razem jednak niefortunnie, bo trafił do własnej bramki. 1:2.

34 min. - Szysz nie opanował piłki w polu karnym, ale nie powinien zostać niekryty w polu karnym. Byłaby stuprocentowa sytuacja.

33 min. - Ładnie skonstruowany atak pozycyjny przez gospodarzy, Daniel wbiegł w pole karne, ale jego wrzutkę w pole karne powstrzymuje nie kto inny, tylko Wojciech Golla

31 min. - Zasłużona żółta kartka dla Łukasza Poręby

31 min. - Świetny odbiór piłki przez Mateusza Praszelika, młodzieżowiec Śląska ruszył w samotny rajd i w swoim stylu wbiegł przed rywala i dał się sfaulować

29 min. - Świetnie ustawiony Golla po raz kolejny zatrzymuje atak Zagłębia.

Świetny początek meczu w wykonaniu Śląska, a kibice Zagłębia w nieparlamentarnych słowach starają się poderwać swoich pupili do walki

26 min. - ... piłka wraca jednak w pole gry, ponownie Exposito decyduje się na strzał sprzed pola karnego, tym razem bezbłędnie. Ależ ma tą lewą nogę Hiszpan!

26 min. - POPRZECZKA! Exposito obija obramowanie bramki strzałem z rzutu wolnego

25 min. - Faulowany Makowski przed polem karnym Zagłębia. To będzie dobra pozycja do uderzenia.

25 min. - Druga prosta strata Zagłębia na własnej połowie, niestety podanie od Praszelika w pole karne nie dociera do Exposito

24 min. - Schwarz niedokładnie go Garcii, z autu wznowi Zagłębie

23 min. - Strzału z 25 metrów spróbował Praszelik, ale bardzo niecelnie.

23 min. - Teraz krótko rozegrany rzut rożny. Wytrenowany wariant niestety się nie powiódł - Mączyński za mocno do Schwarza.

22 min. - Bardzo dobre dośrodkowanie Garcii z rzutu wolnego, z najwyższym trudem wybija głową obrońca Zagłębia.

22 min. - Świetnie obrócił się z rywalem na plecach Exposito, po czym został sfaulowany

21 min. - Zbyt mocny przerzut Mączyńskiego na prawą stronę do Pawłowskiego.

20 min. - Zagłębia próbuje ustawić atak pozycyjny, Śląsk poza akcją z 17 minuty na razie szczelny w obronie.

17 min. - Znakomite zagranie Ratajczyka do Daniela, który przegrywa pojedynek oko w oko ze Szromnikiem!

16 min. - Garcia dobrze powstrzymuje Erika Daniela na lewej stronie boiska.

Upominał się trener Magiera o liczby u Mateusza Praszelika i ma. Młodzieżowiec Śląska z łatwością minął obrońcę Zagłębia, wszedł w pole karne i technicznym strzałem przy dalszym słupku pokonał Hładuna!

14 min. - Praszelik! Fantastyczne techniczne uderzenie, Śląsk prowadzi 1:0

13 min. - Dośrodkowanie Garcii z lewej strony, ale Exposito tym razem uprzedzony przez obrońcę nie był w stanie oddać strzału

12 min. - Błąd Praszelika przy wyprowadzeniu piłki. Z autu wznowi Zagłębie

Początek mecz bardzo wyrównany, trwa walka o dominację w środku pola

10 min. - Expostio wrzucił piłkę z lewej strony, ale w polu karnym zabrakło... Exposito

9 min. - Tym razem Schwarz i piłka wybita przez obrońcę Zagłebia. Natychmiastowa kontra Zagłębia powstrzymana w polu karnym Szromnika przez Pawłowskiego

8 min. - Teraz z rożnego Garcia, zakotłowało się w polu karnym Zagłębia, będzie jeszcze jeden korner

8 min. - Z autu wznowił Pawłowski, Mączyński dograł w pole karne do Schwarza, a ten źle przyjął piłkę w dogodnej sytuacji

7 min. - Z rzutu wolnego dośrodkował Garcia, Poręba wygrał pojedynek główkowy i wybił piłkę

6 min. - Faulowany Exposito 30 metrów od bramki Hładuna

5 min. - Szysz świetnie z pierwszej piłki do Ratajczyka, na szczęście był na spalonym gracz Zagłębia.

4 min. - Faulowany na własnej połowie Praszelik

3 min. - Śląsk za wszelką cenę chcę wznowić krótko od bramkarza, Szromnik do Lewkota, ostatecznie trzeba wybić piłkę daleko

2 min. - Rzut rożny dla Zagłębia po interwencji Bejgera. Starzyński dośrodkował na głowę Bartolewskiego, który uderzył niecelnie

1 min. - Wojciech Golla powstrzymuje pierwszy atak gospodarzy

1 min. - Gramy!

Śląsk będzie atakował w pierwszej części na bramkę pod sektorem "Przodek". Rozpoczyna Exposito ze środka.

Tymczasem skupiamy się na tym co tu i teraz. Zawodnicy obu drużyn pojawiają się na murawie w Lubinie. Przed nami 47. derby Dolnego Śląska

Trener Magiera w przedmeczowym wywiadzie: Myślę, że coś się jeszcze wydarzy w tym okienku transferowym i będzie to transfer do, niż z klubu.

Obie drużyny zakończyły swoje rozgrzewki i udali się do szatni. Do pierwszego gwizdka sędziego pozostało 15 minut. Trybuny powoli się zapełniają, ale nic nie wskazuje, że wypełnią się po brzegi. Obecna jest spora delegacja Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław. Sektor gości został dla fanów WKS-u zamknięty.

Ostatnie mecze Śląska w Lubinie? 5 porażek z rzędu. Czas przełamać tą fatalną serię. Gospodarze do tej pory w tym sezonie dwa razy wygrali i dwa razy przegrali.

Do składu na derby wraca kapitan Krzysztof Mączyński. Linia obronna ponownie w innej konfiguracji. Dziś przekonamy się jak funkcjonuje tercet Bejger-Golla-Lewkot. Za plecami Erika Exposito oglądać będziemy zaś Praszelika i Schwarza.

Dzień dobry z Lubina! Dziś przeprowadzę dla państwa tekstową relację live z derbów Dolnego Śląska.

Autor relacji: Konrad Omieljaniuk