Strzelcy: Praszelik 25' Pich 35' – k., Pich 84' – k. – Krivotsyuk 30'

Śląsk Wrocław: (stroje: zielone) Szromnik - Lewkot, Golla, Verdasca - Pawłowski (75 Iskra), Schwarz, Mączyński (85 Makowski), Stiglec - Pich (90 Łyszczarz), Praszelik (85 Quintana), Exposito Trener: Jacek Magiera
Wisła Płock: (stroje: niebiesko-białe) Kamiński - Vallo (63 Furman), Michalski, Krivotsyuk, Tomasik - Lesniak, Lagator (83 Tuszyński) - Jorginho, Wolski, Kocyła (90 Gerbowski)- Sekulski (90 Walczak) Trener: Maciej Bartoszek

Śląsk Wrocław: Putnocky, Poprawa, Bejger, Iskra, Makowski, Łyszczarz, Sobota, Zylla, Quintana
Wisła Płock: Węglarz, Cielemęcki, Tuszyński, Šušnjara, Gerbowski, Zbozień, Walczak, Furman, Warchoł

90+6 min. - Koniec meczu! Śląsk nadal wiceliderem!

90+5 min. - Tomasik z wolnego, interweniuje głową Rafał Makowski. Po chwili piłka zeszła Wolskiemu. Od bramki Śląsk.

90+4 min. - Adrian Łyszczarz zmienia Roberta Picha.

Śląsk II przegrał w Suwałkach 0:1.

Sędzia doliczył 6 minut.

90+2 min. - Ładnie Schwarz oszukał na boku rywala i wycofał piłkę do Exposito, który nieczysto w nią trafił.

89 min. - Schodzą Kocyła, Sekulski, wchodzą Walczak, Gerbowski.

87 min. - Furman zagrał górą do Wolskiego, ale ten nie opanował piłki.

86 min. - Kontra Śląska, ale Quintana stracił piłkę już w polu karnym.

85 min. - Zmiany: schodzą Mączyński i Praszelik, wchodzą Makowski i Quintana.

84 min. - Robert Pich pewnie wykonuje jedenastkę!!!

83 min. - Tuszyński wchodzi za Lagatora.

82 min. - Jest rzut karny!

81 min. - Kontra Śląska. Iskra dośrodkowuje i trafia w rękę Tomasika. Jest gwizdek, ma być wolny, ale czy to było w polu karnym...?

80 min. - Dalekie podanie do Sekulskiego, ale piłka w rękach Szromnika. Po chwili Warchoł przeciągnął wrzutkę i piłka dla Śląska.

78 min. - Wolski poradził sobie w polu karnym z Lewkotem i wycofał piłkę, ale tam byli obrońcy Śląska.

77 min. - Golla przecina kolejne dośrodkowanie, po chwili Furman przestrzelił sprzed pola karnego.

76 min. - Miękkie zagranie w pole karne do Furmana. Golla go uprzedził i został jeszcze faulowany.

75 min. - Iskra wchodzi za Pawłowskiego.

73 min. - Najpierw dobra interwencja w obronie Golli, po chwili Verdaski. Atakuje dalej Wisła.

71 min. - Tomasik zagrał z kornera przed pole karne do Wolskiego. Jego strzał łapie spokojnie Szromnik.

70 min. - Wrzutka Furmana z wolnego, główkuje na rzut rożny Exposito.

69 min. - Fajna akcja Śląska, ale zabrakło Exposito odrobiny wyczucia w podaniu do Picha.

68 min. - Stiglec zagrał przed pole karne do Pawłowskiego, który od razu uderzył lewą nogą, ale obok słupka.

66 min. - Uderzenie Wolskiego z rzutu wolnego wysoko nad bramką.

64 min. - Mączyński faulował przed polem karnym Furmana. Interwencja medyków.

63 min. - Zmiany w Wiśle. Warchoł za Jorginho, wchodzi też Furman za Vallo.

62 min. - Kontra Wisły. Golla powtrzymał szarżującego Jorginho. Będzie korner.

61 min. - Fatalne rozegranie wolnego, pomylił się Stiglec, który próbował krótkiego podania.

60 min. - Faulowany Praszelik 30 metrów od bramki Wisły.

Była też kartka dla Exposito, to wynik przepychanki. Kartka dla Verdaski anulowana.

Nie ma karnego!

Jest jeszcze VAR, sędzia Musiał biegnie do monitora.

Kartki dla Verdaski i Tomasika za przepychankę.

55 min. - Rzut karny dla Wisły! Zdaniem sędziego Verdasca zablokował strzał ręką!

54 min. - Akcja Wolskiego, uderzył sprzed pola karnego, ale trafił w swojego kolegę.

53 min. - Zbyt głębokie dośrodkowanie Pawłowskiego trafia w ręce bramkarza.

Gol anulowany! VAR zasygnalizował spalonego w tej akcji, gdzieś na wcześniejszym etapie.

49 min. - Exposito i GOOOOOL!!! Rewelacyjna akcja Śląska: Schwarz do Stigleca, który spod linii końcowej wycofał piłkę po ziemi, Pich z premedytacją ją przepuścił, a nabiegający Exposito kapitalnie strzelił z kilkunastu metrów!

47 min. - Verdasca dobrze uprzedził rywala, ale ucierpiał przy interwencji.

46 min. - WKS zaczął drugą połowę.

W Suwałkach do przerwy bez zmian – Śląsk II przegrywa 0:1.

45+4 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę.

45+3 min. - Znowu gorąco pod bramką Śląska, ale obrońcy Śląska blokują rywali. W ostatniej sytuacji Verdasca czujnie uprzedził Michalskiego.

Sędzia dolicza 3 minuty.

44 min. - Strzał Tomasika blokuje Lewkot.

42 min. - Wisła mogła wyrównać, ale mieliśmy serię świetnych interwencji Szromnika. Goście wyszli z kontrą i w jednej akcji uderzali Sekulski, Jorginho i Wolski, ale wciąż mamy remis.

40 min. - Wrzutkę Pawłowskiego przecina jeden z obrońców. Wrzutkę Schwarza z rożnego też wybijają goście.

39 min. - Koronkowa akcja gości, prostopadłe podanie do Jorginho, który padł w polu karnym, ale przewrócił się raczej o własne nogi, a nie z powodu interwencji Lewkota.

38 min. - Pawłowki zablokował dośrodkowanie Lesniaka i piłka jest w rękach Szromnika.

Odnotujmy jeszcze, że tuż przed strzałem Exposito żółtą kartkę za faul na Schwarzu zobaczył Lagator.

35 min. - GOOOOOL!!! Robert Pich trafia z 11 metrów! Szczęśliwie, po rękach Kamińskiego.

- Jeszcze mamy VAR... ale będzie karny.

33 min. - Dzieje się! Rzut karny dla Śląska po strzale Exposito! Krivotsyuk blokuje piłkę ręką.

30 min. - Gol dla Wisły! Głową z bliska pokonuje Szromnika Krivotsyuk. Był rzut wolny, Michalski zgrał piłkę głową do Ukraińca i mamy remis.

Exposito kontynuuje grę.

W Suwałkach niestety Śląsk II przegrywa od 22 minuty po golu Sowińskiego.

27 min. - Exposito leży, trzymając się za kolano.

25 min. - GOOOOOL!!! Mateusz Praszelik trafia głową po świetnej wrzutce Pawłowkiego zewnętrzną częścią stopy!

24 min. - Uff! Stuprocentowa sytuacja Wisły. Kapitalne dośrodkowanie z lewej strony Tomasika, sam na piątym metrze stał Jorginho i fatalnie przestrzelił głową.

22 min. - Pich zacentrował, a Exposito wygrał pojedynek o górną piłkę, lecz uderzył niecelnie.

21 min. - Po wrzutce Mączyńskiego z rożnego próbował główkować Verdasca, ale źle trafił piłkę.

20 min. - I znów fajnie pograł Śląsk. Akcję zbudowali Praszelik, Stiglec i Schwarz, ale w polu karnym zablokowani zostali Exposito i Pawłowski.

18 min. - Rewelacyjna akcja Śląska! Mączyński zagrał dobrze do Praszelika, który znakomicie wypatrzył wbiegającego w pole karne Picha i posłał mu piłkę po ziemi. Słowak ją przyjął, lecz uderzył prawą nogą tuż obok słupka!

16 min. - Schwarz fauluje na środku Wolskiego. Śląsk nie przedarł się prawą stroną. Słabszy fragment meczu.

12 min. - Wisła na chwilę przesunęła grę na połowę Śląska, ale bez konkretów. Po chwili goście wyprowadzili jeszcze kontrę, ale Lewkot przyblokował Lesniaka, a po chwili wszystko wyjaśnił Golla.

11 min. - Dalekie wybicie Szromnika, ale Praszelik na spalonym.

9 min. - Kontra WKS-u. Exposito upadł w walce z rywalem, ale piłkę przejął i ruszył na bramkę Praszelik. Młody pomocnik nie przedarł się jednak przez ostatniego obrońcę.

8 min. - Mączyński z boku zagrał sprytnie do Stigleca, który wbiegł w pole karne, ale Chorwat uderzył z ostrego kąta bardzo niecelnie

6 min. - Dośrodkowanie Stigleca trafia do Praszelika, który został przyblokowany.

5 min. - Golla faulował w powietrzu Kocyłę na środku boiska.

4 min. - Ładnie teraz wymieniali piłkę na połowie Wisły piłkarze Śląska, ale nie dotarli w pole karne.

2 min. - Zła wrzutka Pawłowskiego. Po chwili walczy przed polem karnym Exposito i sygnalizuje rękę rywala, ale sędzia nie reaguje.

1 min. - Zaczęli. Praszelik faulowany na środku boiska.

W Śląsku zabraknie kontuzjowanego Victora Garcii – w jego miejsce oczywiście wchodzi Stiglec.

W zespole Wisły zabraknie ważnych piłkarzy: Rzeźniczaka, Warchoła i Szwocha.

O tej samej godzinie co mecz Śląska z Wisłą rozpocznie się wyjazdowe spotkanie Śląska II z Wigrami Suwałki. Będziemy tutaj również podawać wynik tego pojedynku II ligi.