Strzelcy: 2' Amaral, 30', 54' Kamiński, 56' Ishak

Lech Poznań: (stroje: niebieskie) Bednarek – Šatka (73' Pereira), Salamon, Milić, Rebocho, Kalstrom, Tiba (73' Kvekveshkiri), Ramirez, Kamiński (66' Marchwiński), Ishak (77' Sobiech), Amaral (73' Skóraś) Trener: Maciej Skorża
Śląsk Wrocław: (stroje: zielone) Szromnik – Verdasca, Golla, Lewkot (81' Bejger), Stiglec (46' Janasik), Mączyński, Schwarz (73' Makowski), Pawłowski (46' Iskra), Pich (81' Łyszczarz), Praszelik, Expósito Trener: Jacek Magiera

Lech Poznań: Mrozek, Pereira, Douglas, Marchwiński, Skóraś, Murawski, Skrzypczak, Kvekveshkiri, Sobiech
Śląsk Wrocław: Putnocky, Poprawa, Tamas, Bekger, Iskra, Janasik, Makowski, Łyszczarz, Sobota

Bardzo przykry wieczór dla fanów Śląska. W meczu na szczycie Lech brutalnie pokazał nam miejsce w szeregu i wygrał 4:0. Przed nami przerwa na mecze reprezentacyjne, dla piłkarzy Śląska t oczas na ciężką pracę, bo dziś wyglądali bardzo słabo.

90+1 min. - Koniec meczu

90 min. - Sędzia dolicza jedną minutę

90 min. - Chwilę potem rzut rożny, uderza głową Salamon i ponownie świetna interwencja Szromnika

89 min. - Szromnik uchronił nas przed totalną kompromitacją. Sobiech wycofał do Ramireza, a jego strzał wspaniale, instynktownie obronił Szromnik

84 min. - Dani Ramirez z wolnego w mur

83 min. - Praszelik sfaulował Skórasia, będzie rzut wolny dla Lecha z groźnej pozycji

81 min. - Łyszczarz i Bejger za Picha i Lewkota

78 min. - Były wątpliwości, czy Janasik nie faulował w polu karnym, ale sędzia puścił grę

76 min. - Ramirez zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył wysoko nad bramką

73 min. - W Śląsku Makowski za Schwarza

73 min. - Potrójna zmiana w Lechu - Skóraś za Amarala, Satka za Pereire i Kvekveshkiri za Tibę

Zatrważająca jest liczba błędów zawodników Śląska, które napędzają ataki Lecha

71 min. - Beznadziejne wykonanie rożnego przez Schwarza napędza atak Lecha, Amaral będąc w polu karnym próbuje lobować Szromnika. Nieskutecznie.

70 min. - Marchwiński szukał Ishaka, ale zagrał niecelnie. Bliżej jest piątej bramki dla Lecha niż peirwszej dla Śląska

66 min. - Z boiska schodzi Kamiński, zastępuje go Marchwiński

65 min. - Strzał rozpaczy w wykonaniu Expostio... bardzo niecelny

65 min. - Strata Iskry, kolejną kontrę Lecha przerywa Verdasca

63 min. - Znów dziura w obronie Śląska, ale tym razem Kamiński dogrywał na pamięć i niecelnie

62 min. - Golla świetnie przeczytał prostopdałe podanie Tiby i przerwał akcję

Na trybunach przy bułgarskiej oprawa, na murawie Lech również się bawi, Śląsk walczy już tylko o gola honorowego

60 min. - Exposito uderzyłz rzutu wolnego z 35 metrów, wysoko nad bramką

56 min. - Koszmar... Lewkot traci piłkę na rzecz Kamińskiego, przez co Ishak wychodzi 1 na 1 ze Szromnikiem i pokonuje go...

54 min. - Kamiński wbiega w pole karne, dryblingiem mija Mączyńskiego i Iskrę i strzałem w długi róg pokonuje Szromnika

52 min. - Pich zablokowany, będzie rzut rożny

51 min. - Płaskie dośrodkowanie Amarala, piłka wybita przez Gollę

49 min. - Pozycyjny atak Śląska zakończony zablokowanem strzałem Mączyńskiego

47 min. - Praszelik w pole karne, głową w kierunku Picha zgrywa Iskra, ale wyjaśniają obrońcy Lecha

45 min. - Zaczynamy drugą połowę

W przerwie zmiany na wahadłach. Iskra i Janasik w miejsce Stigleca i Pawłowskiego

Po pierwszej połowie Śląsk zasłużenie przegrywa 0:2. Lech był druzyną o klasę lepszą i wrocławianie nie dali nam zbyt wielu argumentów, by z optymizmem czekać na drugą połowę. Mimo to wierzymy do końca, liczymy, że trener Magiera w przerwie natchnie swoich podopiecznych do powrotu w tym meczu

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy

45 min. - Sędzia dolicza jedną minutę do peirwszej części spotkania

45 min. - Z rzutu rożnego dośrodkował Schwarz, na drugim słupku do piłki wyskoczył Praszelik i uderzył tuż nad bramką

44 min. - Schwarz prowadzi piłkę w środku pola. Poprawia, raz, drugi, trzeci, nikt nie pokazuje się do gry, ostatecznie Czech sfaulowany

42 min. - Prosty błąd Lewkota, rusza z kontrą Lech, naprawia Verdasca

42 min. - Dosrodkowanie Stigleca z lewej strony, wybija głową Salamon

41 min. - Ishak na 3:0, ale chorągiewka sędziego bocznego w górze

39 min. - Dośrodkowanie Schwarza trafia na głowę pierwszego obrońcy Lecha

38 min. - Faul na Pawłowskim, będzie rzut wolny dla Śląska z prawej strony

37 min. - Strata Stigleca na lewej stronie, braki w dynamice po stronie Chorwata są dziś bezlitośnie obnażane

35 min. - Teraz za to świetna interwencja Mączyńskiego w defensywie, asekurował nieskutecznie wprowadzajacego piłkę Lewkota

35 min. - Nerwowe zagranie Mączyńskiego do Stigleca zupełnie niecelne

W strzałach celnych 9:2 dla Lecha. Śląsk w ofensywie bez pomysłu, dobrze ustawiony Lech kasuje większość akcji w zarodku

33 min. - Tiba przepuszcza do Ishaka, ale kapitan Lech na spalonym

32 min. - Strata Picha przy kontrataku

30 min. - Brak słów... Po rzucie rożnym dla Śląska, piłkę zbiera na 35 metrze od bramki Maczyński. Będąc ostatnim zawodnikiem decyduje się na strzał, który został zablokowany, wobec czego Kamiński przez 60 metrów biegnie sam w kierunku bramki Szromnika i pokonuje go

28 min. - Ahhh... Pich, był blisko. Świetny przerzut Lewkota do Stigleca, który zgrał głową na 25 metr. Do piłki dopadł Pich, ale jego atomowe uderzenie z trudem obronił Bednarek

28 min. - Amaral znalazł w polu karnym Ramireza i tylko świetny powrót Pawłowskiego ratuje nas przed kolejnym zagrożeniem

26 min. - Stiglec przegrywa pojedynek w ofensywie na lewej stronie, kontra Lecha zatrzymana przez Praszelika

25 min. - Świetne podanie Ishaka do Kalstroma, ale ten beznadziejnie przyjął i wygonił się pod linię boczną

23 min. - Wcninka w pole karne do Kamińskiego, ale bardzo dobra interwencja Verdasci i wybijamy piłkę

22 min. - Rebocho znów skutecznie po lewej stronie, dośrodkował do Amarala, ale jego strzał głową był za lekki by pokonać Szromnika

21 min. - Próba wyższego pressingu w wykonania Śląska, ale poradził sobie Lech

19 min. - Exposito wbiegł w pole karne, ale jego podanie nie znalazło adresata. Szkoda, była to najlepsza jak do tej pory sytuacja Śląska

19 min. - Strzała Amarala z dystansu nie groźny

17 min. - W pojedynku główkowym Stiglec sfaulował Ishaka. Sędzia ukarał gracza Śląska żółtą kartką

Zafrasowane oblicze Jacka Magiery, Śląsk jak do tej pory bez jakiejkolwiek szansy pod bramką Lecha

16 min. - Dani Ramirez w mur z rzutu wolnego

15 min. - Faul Verdasci na Tibie. Będzie rzut wolny 35 metrów od bramki Szromnika

14 min. - Błąd Lewkota w polu karnym, ale strzał Ishaka zablokowany

Śląsk nie jest w stanie utrzymać dłużej piłki w środkowej strefie

11 min. - Strzał Ishaka z 20 metrów minął prawy słupek bramki Szromnika

Kibice Śląska głośnym dopingiem wspierają swoich piłkarzy

10 min. - Golla prostopadle do Stigleca, ale Chorwat na spalonym

9 min. - Za mocno Schwarz do Pawłowskiego, od bramki wznowi Bednarek. Dużo nerwowościw poczynaniach Śląska

8 min. - Z autu Pawłowski, ale Exposito nie jest w stanie opanować piłki

Źle wszedłw ten mecz Śląsk, Lech kontroluje boiskowe wydarzenia

6 min. - Kamiski przedzierał się prawą stroną, ofiarny wślizg Lewkota go powstrzymuje

2 min. - Zły początek meczu - Amaral zbiera piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu i strzałem w dalszy róg pokonuje Szromnika. 0:1

1 min. - Rozpoczęli gospodarze!

Obie drużyny już na boisku, świetna atmosfera na zapełnionym stadionie w Poznaniu, lada moment zaczynamy!

Autor relacji: Konrad Omieljaniuk