Strzelcy: Nkunku 42' - Sobota 14', Exposito 16'
Aura: słonecznie

RB Lipsk: (stroje: białe) Martinez - Simakan, Angelino, Nkunku, Mukiele, Moriba, Raebiger, Novoa, Henrichs, Kampl, Wosz Trener: Jesse Marsch
Śląsk Wrocław: (stroje: zielone) Putnocky (46' Szromnik) - Lewkot, Golla (85' Borys), Poprawa - Janasik (72' Boruń), Praszelik, Makowski (62' Pich), Stiglec (62' Pawłowski) - Łyszczarz (85' Młynarczyk), Sobota (85' Michalski), Exposito (65' Zylla) Trener: Jacek Magiera

RB Lipsk: Tschauner, Lelle, Klefisch, Friedrich, Winter, Kohl, Eutinger, Kostka

90+3 min. - Koniec meczu! Śląsk Wrocław sensacyjnie wygrywa w wyjazdowym sparingu z RB Lipsk 2:1

90+2 min. - Ależ zakotłowało się w polu karnym Śląska! W ostatniej akcji meczu Pawłowski dwukrotnie musiał wybijać piłkę sprzed bramki, ostatecznie wrocławianie wychodzą jednak z tych opresji zwycięsko

90+2 min. - Rezerwowy Pich dobrze powalczył pod linią boczną i RB Lipsk wypchnięty na własną połowę

90 min. - Po zagraniu Moriby zrobiło się niebezpiecznie w szesnastce wrocławian, Poprawa wyjaśnił sytuację wybiciem za linię boczną

89 min. - Faul Praszelika w środku pola, wznawiają od rzutu wolnego zawodnicy z Lipska

88 min. - Niebezpieczne dośrodkowanie w pole karne Śląska z lewej strony! Strzał zawodnika gospodarzy przeleciał jednak nad poprzeczką

87 min. - Zylla zatrzymany czyściutkim wślizgiem przez obrońcę wicemistrza Niemiec na lewej stronie

85 min. - Michalski, Młynarczyk i 15-letni (!) Borys w miejsce Soboty, Łyszczarza oraz Golli w zespole Śląska. Trener Magiera wpuścił na murawę już wszystkich rezerwowych

84 min. - Łyszczarz ładnym strzałem zakończył indywidualną akcję, ale golkiper RB Lipsk złapał futbolówkę

81 min. - Novoa nie dobiegł do piłki zagranej przez Moriby, bo poczuł skurcz i wylądował na murawie

79 min. - Interwencja Szromnika po niebezpiecznym strzale Moriby! Rzut rożny dla wicemistrza Niemiec

78 min. - Łyszczarz napomniany za faul na wysokości linii środkowej

77 min. - Zupełnie nieudane zagranie z połowy Lipska w szesnastkę wrocławian, spokojnie łapie piłkę Szromnik

74 min. - Lipsk podrażniony nieuznanym golem! Po stracie Praszelika w kierunku pola karnego Śląska ruszył Novoa, ale uderzył nad poprzeczką

73 min. - 2:2? Nie! Moriba wystawił piłkę Henrichsowi, a ten uderzył przy słupku, jednak arbiter zasygnalizował pozycję spaloną i gol nieuznany

73 min. - Poprawa świetną, czystą interwencją zatrzymał Moribę przed szesnastką wrocławian

72 min. - Boruń w miejsce Janasika w zespole z Wrocławia

71 min. - Niedokładne dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Śląska, nie interweniował Szromnik

69 min. - Zablokowany strzał Pawłowskiego, który po indywidualnej akcji znalazł się w polu karnym Lipska

68 min. - Niebezpieczne uderzenie Wosza, który wpadł w szesnastkę Śląska! Zawodnik wicemistrza Niemiec minimalnie obok słupka

67 min. - Zupełnie nieudany strzał przewrotką jednego z zawodników gospodarzy w polu karnym zespołu trenera Jacka Magiery

67 min. - Akcja gospodarzy zatrzymana przez obrońców Śląska szesnaście metrów od bramki Szromnika

65 min. - Zylla zastępuje Exposito w zespole zielono-biało-czerwonych

64 min. - Zamieszanie w polu karnym Lipska! Znowu aktywny był Sobota, pojawił się też Praszelik, ale młodzieżowiec Śląska złapany na spalonym

64 min. - Nie przypilnowali linii ofsajdu gospodarze

63 min. - Po stracie Łyszczarza strzał w środek bramki, ale spokojnie interweniuje Szromnik

62 min. - Pich i Pawłowski w miejsce Makowskiego oraz Stigleca

62 min. - Niecelny strzał Henrichsa, ale piłka nieznacznie minęła słupek bramki Śląska

60 min. - Rzut wolny dla RB Lipsk po faulu przed linią pola karnego

57 min. - Zablokowana próba dośrodkowania Stigleca z lewej strony, w polu karnym czekał już Exposito

56 min. - Sobota uruchomił Łyszczarza prawą flanką, ale zawodnik Śląska uprzedzony przez wychodzącego z bramki Martineza

56 min. - Efektownie rzucił się w kierunku dośrodkowanej piłki Szromnik, jednak nie musiał interweniować, bo wrzutka z prawej strony była niedokładna

55 min. - Wosz znowu próbował opanować sobie piłkę na linii pola karnego, tym razem skutecznie zatrzymywał go Stiglec

54 min. - Poprawa świetnie wybił piłkę spod nóg Wosza we własnym polu karnym. Gdyby nie to, byłoby naprawdę groźnie dla Śląska

53 min. - Lewkot faulowany czterdzieści metrów od bramki gospodarzy, rzut wolny dla przedstawiciela ekstraklasy

53 min. - Lipsk długo utrzymywał się przy piłce na połowie Śląska, ale dośrodkowanie w pole karne pada łupem skoncentrowanego Szromnika

51 min. - Próba prostopadłego zagrania Moriby w pole karne łatwo przerwana przez dobrze ustawionego Praszelika

50 min. - Akcja gospodarzy przerwana po tym, jak arbiter dopatrzył się zagrania ręką w ofensywie

49 min. - Niezłe dośrodkowanie Stigleca z własnego pola karnego wybija Mukiele

48 min. - Zablokowana próba strzału Praszelika po podaniu od Łyszczarza i rzut rożny dla wrocławian

46 min. - Zaczynamy drugą połowę!

46 min. - Szromnik zastępuje Putnockiego między słupkami Śląska, a piłkarze RB Lipsk już nie w czarnych... tylko w białych koszulkach

45 min. - Koniec pierwszej połowy - Śląsk prowadzi w Lipsku 2:1

45 min. - Śląsk nie był w stanie zagrozić rywalowi po kornerze, dośrodkowana piłka minęła wszystkich zawodników obecnych w polu karnym

44 min. - Rykoszet po strzale Exposito z linii pola karnego, sędzia wskazuje na rzut rożny dla wrocławian

42 min. - Nkunku znalazł się w polu karnym Śląska i strzałem z bliskiej odległości trafia na 1:2

41 min. - Lewkot faulowany przez Moribę blisko własnego pola karnego, wrocławianie umiejętnie wybijają z rytmu RB Lipsk

40 min. - Nkunku złożył się do strzału przewrotką, jednak jego próba minęła słupek bramki Putnockiego

39 min. - Świetna interwencja Golli, który wybił piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Angelino

38 min. - Obrońcy Śląska zażegnali niebezpieczeństwo we własnym polu karnym po dośrodkowaniu z prawej strony

35 min. - Poprawa naprawił błąd Lewkota, któremu zawodnik Lipska uciekł spod kontroli w polu karnym. Piłka wybita na rzut rożny

33 min. - Janasik z trudem wznawia grę od wrzutu z autu. Obrońca wrocławian poczuł ból w kolanie, ale kontynuuje grę

32 min. - Kolejnej próby ataku spróbowali gospodarze, zabrakło jednak dokładności przy podaniu w szesnastkę Putnockiego

31 min. - Poprawa wybija piłkę na aut po szybkim wznowieniu od rzutu wolnego przez RB Lipsk

30 min. - Stiglec napomniany przez arbitra za zagranie ręką, które przerwało rozwijającą się akcję wicemistrza Niemiec

30 min. - Ostre wejście Simakana w nogi Łyszczarza w środku pola, na szczęście zawodnikowi Śląska nie stało się nic groźnego

28 min. - Praszelik faulowany na własnej połowie, wznawiają grę goście

26 min. - Martinez odbija piłkę po kolejnej próbie efektownego uderzenia Soboty

26 min. - Wicemistrz Niemiec ruszył z kolejnym atakiem, zagranie Mukiele wyłapał jednak bramkarz Śląska

25 min. - Niecelne uderzenie Novoy sprzed pola karnego, wznowi grę z piątego metra Putnocky

25 min. - Żaden zawodnik gospodarzy nie spuentował uderzeniem dośrodkowania z lewej strony boiska

24 min. - Stiglec miał okazję na oddanie strzału sprzed pola karnego, jednak uprzedził go Moriba

23 min. - Dobra praca Poprawy we własnym polu karnym, który naciskał oddającego strzał zawodnika RB Lipsk i piłkę złapał Putnocky

22 min. - Kontra wrocławian przerwana faulem, rzut wolny dla gości w środku pola

21 min. - Piłka wybita przez obrońców Śląska po rzucie rożnym Angelino

19 min. - Praszelik faulowany pod własnym polem karnym, Śląsk wznawia grę od rzutu wolnego

16 min. - Sobota odebrał piłkę obrońcy Lipska tuż przed bramką i wyłożył piłkę Exposito, który podwyższył na 2:0

16 min. - Stiglec nie opanował piłki na lewej stronie po przerzucie Stigleca

15 min. - Dobre zachowanie Lewkota, który dał się sfaulować w środku pola i wywalczył rzut wolny dla wrocławian

14 min. - Ależ bramka Waldemara Soboty! Zawodnik Śląska strzałem z własnej połowy pokonuje wysuniętego bramkarza Lipska

12 min. - Rozegranie kornera przez wicemistrza Niemiec kończy się celnym strzałem Angelino, jednak spokojnie łapie Putnocky

12 min. - Po strzale z dystansu rykoszet i rzut rożny dla Lipska

10 min. - Zupełnie nieudany przerzut na lewą stronę boiska w akcji Niemców, Śląsk wznawia grę od autu

9 min. - Sobota szukał podania pod pole karne gospodarzy, jednak Martinez czujnie wyszedł przed szesnastkę i przerwał akcję

9 min. - Gra przerwana po zagraniu ręką zawodnika Śląska na wysokości linii środkowej, rzut wolny dla RB Lipsk

8 min. - Zbyt mocne zagranie Angelino w pole karne Śląska, wyłapał Putnocky

7 min. - Po stracie Makowskiego z atakiem prawą stroną ruszyli gospodarze, ale szesnastkę z własnej szesnastki wybił Golla

6 min. - Praszelik odzyskał piłkę w środku pola, kolejny raz dobrze popracował w tym fragmencie boiska młodzieżowiec

4 min. - Wrocławianie tym razem spróbowali drugim skrzydłem, w polu karnym zatrzymany jednak Verdasca

1 min. - Dośrodkowanie Janasika z prawej strony boiska wybite za linię końcową

1 min. - Zaczynamy!

RB Lipsk to obecny wicemistrz Niemiec i uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów

Cztery dni po pierwszej porażce w nowym sezonie ekstraklasy (0:4 z Lechem), Śląsk rozegra prestiżowy sparing w Lipsku

Autor relacji: Karol Bugajski