Strzelcy: Praszelik 76' – Gutkovskis 64' Lopez 69'

Śląsk Wrocław: (stroje: zielone) Szromnik – Lewkot, Golla, Bejger, Janasik, Schwarz, Mączyński (83 Łyszczarz), Garcia, Pich (77 Sobota), Praszelik, Exposito Trener: Jacek Magiera
Raków Częstochowa: (stroje: białe) Kovacević – Petrasek, Niewulis, Tudor, Kun, Poletanović, Papanikolaou, Lederman (77 Gwilia), Wdowiak (73 Szelągowski), Lopez (83 Sturgeon), Gutkovskis (73 Arak) Trener: Marek Papszun

Śląsk Wrocław: Putnocky, Iskra, Stiglec, Sobota, Makowski, Zylla, Łyszczarz, Poprawa, Pawłowski
Raków Częstochowa: Trelowski, Musiolik, Szelągowski, Guedes, Luis, Arak, Sturgeon, Długosz, Gvilla

W końcówce Śląsk zepchnął gości do obrony, ale nie wykreował żadnej okazji na zdobycie wyrównującej bramki.

90+4 min. - Koniec meczu.

90+3 min. - Sturgeon został sfaulowany przez Gollę.

90+2 min. - Kartka dla Araka za faul na Łyszczarzu.

90 min. - Raków oddalił grę od swojego pola karnego.

Sędzia dolicza 3 minuty.

88 min. - Ciśnie Śląsk. Po rzucie rożnym jednak zero zagrożenia, po wrzutce Soboty też nic. Po chwili Sobota przerywa kontrę i obejrzał żółtą kartkę.

87 min. - Dalekie podanie Schwarza do Exposito, ale jest na posterunku bramkarz gości.

85 min. - Sobota centruje w pole karne, Kovacević ratuje Raków, blisko był Praszelik, by przejąć tę piłkę.

83 min. - W rakowie Sturgeon zmienia Lopeza, w Śląsku Łyszczarz zmienia Mączńskiego.

82 min. - Kovacević wyłapuje dośrodkowanie.

81 min. - Śląsk dąży do wyrównania. Teraz za mocne podanie Golli w pole karne do Schwarza.

79 min. - Faul Lopeza na Lewkocie i kolejna kartka.

78 min. - Znowu głową uderza Petrasek, bez problemu broni Szromnik. Po chwili przepychanka Szromnika z Tudorem, obaj upomniani kartkami.

77 min. - Rzut rożny dla Rakowa.

76 min. - Praszelik!!! Łapiemy kontakt! Zakotłowało się w polu karnym, miejsca szukał Exposito, w końcu piłka trafiła do naszego młodzieżowca, który świetnie uderzył po długim słupku!

75 min. - Pich z woleja uderza przy krótkim słupku, ale Kovacević jest czujny!

74 min. - Szromnik broni na linii strzał głową Petraska.

73 min. - Schodzą Wdowiak i Gutkovskis, wchodzą Szelągowski i Arak.

72 min. - Złe podanie Bejgera, ale Schwarz naprawił błąd kolegi.

71 min. - Śląsk w ataku pozycyjnym, ale bez pomysłu, jak złamać obronę gości.

69 min. - Ivi Lopez i przegrywamy 0:2. Szybka kontra, Lopez uciekł Lewkotowi.

68 min. - Lewkot uruchomił na skrzydle Janasika, który zacentrował, piłka przypadkowo trafiła do Picha, który uderzył w boczną siatkę.

67 min. - Faul Praszelika na środku boiska na Tudorze.

66 min. - Za krótka wrzutka Schwarza z rzutu rożnego.

64 min. - Gol Gutkovskisa! Łotysz lewą nogą wykończył świetne, miękkie podanie Lopeza między Gollę i Janasika.

62 min. - Tym razem głupia strata Rakowa, ale Pich został zablokowany.

61 min. - Ależ sytuacja Gutkovskisa! Strata Janasika, Łotysz minął zwodem Schwarza, ale uderzył minimalnie niecelnie.

60 min. - Exposito przydał się we własnym polu karnym, po chwili zła wrzutka Lopeza.

59 min. - Kontra Rakowa prawym skrzydłem po stracie Bejgera. Będzie korner.

57 min. - Exposito drybluje w polu karnym, ale został wypchnięty przez dwóch rywali.

56 min. - Garcia nie zrozumiał się z Exposito w polu karnym.

55 min. - Kontra Śląska trzech na dwóch, Praszelik zagrał na prawo do Picha, ale Słowakowi piłka nie siadła dobrze na nodze.

54 min. - Garcia dobrze zablokował Kuna przy linii końcowej.

53 min. - A tym razem próba Exposito, który szukał sobie miejsca przed polem karnym i znalazł, ale uderzył nad bramką.

51 min. - Bardzo mocny strzał Gutkovskisa sprzed pola karnego minął spojenie słupka i poprzeczki.

50 min. - Kontra Śląska, Exposito zagrywa do Praszelika, ale piłkę przejął Pich, lecz uderzył lewą nogą nieczysto, bardzo lekko obok bramki.

49 min. - Błąd Golli, ale Gutkovskis nie przejął piłki w polu karnym.

48 min. - Garcia na spalonym.

47 min. - Wrzutkę Tudora łapie Szromnik.

46 min. - Raków rozpoczyna drugą połowę. Dobrze w obronie Śląsk.

Wyrównana pierwsza połowa, po dwa strzały celne. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał na początku Mateusz Wdowiak, ale nieczysto trafił w piłkę po wrzutce Tudora.

45+1 min. - Lopez dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale faul w ofensywie jednego z zawodników gości. Sędzia kończy pierwszą połowę.

45 min. - Pich ściął do środka i uderzył prawą nogą w pełnym biegu, ale za lekko. Broni spokojnie bramkarz.

44 min. - Ivi Lopez uderzył mocno z wolnego, ale wprost w Szromnika.

43 min. - Golla fauluje Gutkovskisa. Rzut wolny jakieś 30 metrów od bramki.

42 min. - Kun fauluje Picha na środku boiska.

40 min. - Celny strzał Praszelika z dystansu, ale bez problemu piłkę chwyta Kovacević.

39 min. - Efektowny, kilkudziesięciometrowy rajd Exposito kończy się przed polem karnym.

38 min. - - Kolejna akcja Rakowa, Poletanović zamiast strzelać, szuka jeszcze partnera, a wszystko wyjaśnia Lewkot.

37 min. - Odpowiedź Rakowa. Tudor znowu centruje po ziemi, ale z piłką minął się Gutkovskis.

36 min. - Znowu dłużej pograł Śląsk, ostatecznie wrzutka Lewkota ląduje w rękach golkipera.

33 min. - Gra długo toczyła się na połowie Rakowa, kilka strat z obu stron, a w końcu strata i faul Janasika.

31 min. - Niewulis upomniany za faul na Pichu.

30 min. - Dobrze w obronie zachował się Lewkot i podał do Picha, a ten łatwo stracił piłkę.

29 min. - Teraz w ataku pozycyjnym Raków.

27 min. - Golla zagrał w niedokładnie w pole karne do Janasika.

26 min. - Bejger nie dał się przepchnąć przy linii końcowej Poletanoviciowi. Od bramki WKS.

25 min. - Centra z rzutu rożnego Garcii i dobra interwencja Kovacevicia.

24 min. - Dobra wrzutka Schwarza, Petrasek wybija głową na rzut rożny.

23 min. - Długi, pozycyjny atak Śląska kończy się faulem na Praszeliku przy linii bocznej.

22 min. - Praszelik uderza z 30 metrów bardzo niecelnie.

21 min. - Ostre dośrodkowanie Picha z prawej strony ląduje w rękach bramkarza.

20 min. - Bejger odbiera piłkę i zagrywa do Praszelika, który ładnie wychodzi, prowadząc piłkę, ale jest faulowany.

19 min. - Exposito przegrał pojedynek jeden na jeden z Niewulisem.

18 min. - Lopez zagrał z wolnego po ziemi do Wdowiaka, a jego wrzutkę łapie Szromnik.

17 min. - Exposito uderzył z wolnego w mur.

16 min. - Pich wyprowadził akcję, podał do Praszelika, który został faulowany tuż przed polem karnym, na wprost bramki.

15 min. - Podanie za linię obrony do Wdowiaka, który uciekł Lewkotowi, ale wychodzi dobrze Szromnik i łapie piłkę.

14 min. - Lederman uderzał z ostrego kąta, piłkę chwyta Szromnik.

13 min. - Złe podanie Golli do Garcii skutkuje kontrą gości, którą przerwał Lewkot.

12 min. - Praszelik szuka Garcii, ale zagrywa niecelnie.

11 min. - Schwarz ładnie zagrywał piłkę na skrzydło do Exposito, ale czujny był Niewulis.

10 min. - Janasik wyprowadzał piłkę i został faulowany przez Kuna.

8 min. - Uderzenie Mączyńskiego sprzed pola karnego zostało zablokowane.

7 min. - Kontra Rakowa prawie przyniosła im gola. Ruszył prawym skrzydłem Tudor, który świetnie zacentrował po ziemi do wbiegającego Wdowiaka. Ten trącił piłkę, ale nieczysto, i ta minęła bramkę o centrymetry.

5 min. - Walczy na prawym skrzydle Lewkot, ale traci piłkę w dryblingu.

3 min. - Złe wybicie Kovacevicia, ale nie skorzystali z tego piłkarze Śląska. Wrocławianie wysoko jednak odbierają teraz piłkę zawodnikom z Częstochowy. Dobry pressing.

2 min. - Dalekie zagranie w pole karne do Garcii, ale dobrze interweniował obrońca Rakowa.

1 min. - Zaczął Śląsk. Ale piłka jest już pod polem karnym wrocławian.

W tabeli Raków jest punkt przed Śląskiem, ale ma jeszcze jeden mecz zaległy.

Do bramki Rakowa wraca bohater meczu z Rubinem Kazań, czyli Kovacević.

Do pierwszego składu Śląska na mecz z wicemistrzem Polski wracają wahadłowi Patryk Janasik i Victor Garcia. W obronie zagra Łukasz Bejger, a nie Diogo Verdasca.

Autor relacji: Adam Osiński