Strzelcy: Exposito 7', 11', 77', Verdasca 27', Zylla 90+5
Sędziuje: Piotr Lasyk
Widzów:
Aura: chłodno

Wisła Kraków: (stroje: czerwono - białe) Biegański - Hanousek, Sadlok (Hugi 33'), Uryga, Szota (Szot 46'), Gruszkowski (Yeboah 33') - Frydrych, Skvarka, Żukow, Starzyński (Sobol 74') - Brown Forbes (Kuveljić 85') Trener: Adrian Gula
Śląsk Wrocław: (stroje: zielone) Szromnik - Janasik, Lewkot, Golla, Verdasca, Stiglec (Garcia 73') - Mączyński, Schwarz (Makowski 82') - Pich (Sobota 73'), Praszelik (Zylla 86') - Exposito (Quintana 82') Trener: Jacek Magiera

Wisła Kraków: Kieszek - Wachowiak, Mehremić, Hugi, El Mahdioui, Sobol, Kuveljić, Yeboah, Szot
Śląsk Wrocław: Putnocky, Iskra, Pawłowski, Sobota, Łyszczarz, Makowski, Zylla, Quintana, Garcia

GOL UZNANY I KONIEC MECZU. POKONUJEMY WISŁĘ 0:5.

90+1 min. - Gol Marcela Zylli nieuznany przez pozycję spaloną. Trwa weryfikacja VAR.

89 min. - Świetna okazja Caye Quintany, jednak broni Biegański.

88 min. - Garcia strzela niecelnie z bliskiej odległości.

86 min. - Również w Śląsku pojawi się Marcel Zylla za Mateusza Praszelika.

85 min. - Zmiana w Wiśle. Kuveljić za Brown Forbesa.

83 min. - Biegański broni strzał Garcii.

82 min. - Kolejna podwójna zmiana w Śląsku. Quintana i Makowski za Exposito i Schwarza.

GOOOOOL! HATTRICK ERIKA EXPOSITO!

Rzut karny dla Śląska! Uryga faulował Exposito!

74 min. - Zmiana również w Wiśle. Starzyńskiego zmienia Sobol.

73 min. - Podwójna zmiana w Śląsku. Garcia i Sobota Zastąpią. Stigleca i Picha.

70 min. - Yebaoh uderzył z rzutu wolnego wysoko nad bramką Szromnika.

69 min. - Faul Lewkota na Yeboahu. Rzut wolny dla Wisły.

67 min. - Mocny strzał Yebaoha w krótki róg. Broni Szromnik.

64 min. - Proba dogrania Praszelika z prawej strony boiska, jednak sytuację wyjaśnili obrońcy gospodarzy.

60 min. - Rzut rożny dla gospodarzy.

55 min. - Yeboah również niecelnie zza pola karnego.

50 min. - Pich uderza niecelnie z dystansu.

46 min. - W zespole Wisły jedna zmiana. Na boisku pojawił się Dawid Szot w miejsce Serafina Szoty.

Wracamy po przerwie!

Koniec pierwszej połowy! Świetny wynik w Krakowie dla wrocławian!

45+5 min. - Exposito upada w polu karnym, lecz gwizdek sędziego milczy.

45+4 min. - Faul Żukowa na Pichu.

45 min. - Rzut rożny dla Śląska.

42 min. - Wisła znowu w natarciu bo dośrodkowaniu najpierw Hugiego, a potem Yeboaha nikt nie dopadł do piłki i skończyło się na strachu.

CO TU SIĘ WYDARZYŁO! Piłka po strzale Exposito odbiła się od poprzeczki, do dobitki dobiegł Pich, jednak nieczysto trafił w piłkę i ponownie uderzył w poprzeczkę. Pachnie kolejną bramką dla Śląska.

38 min. - Praszelik dobre uderzenie na bramkę, ale broni Biegański.

36 min. - Sędzia wznowił grę.

33 min. - Tymczasem trener Gula szykuje pierwsze zmiany. Na boisku pojawią się Hugi i Yeboah w miejsce Sadloka i Gruszkowskiego.

Sędzia przerywa grę z powodu odpalenia pirotechniki w sektorze gości i zadymienia stadionu.

30 min. - Skvarka na ślizgu z bliskiej odległości oddaje niecelny strzał.

29 min. - Teraz z kolei zamieszanie w polu karnym gości, jednak Wisła nie zdołała oddać celnego strzału.

27 min. - Kompletnie pogubili się obrońcy Wisły i zostawili niepilnowanego Portugalczyka, co wykorzystali wrocławianie! Świetny pokaz siły ofensywnej Śląska w dzisiejszym meczu.

GOOOOOOL! DIOGO VERDASCA PO DOŚRODKOWANIU STIGLECA Z RZUTU WOLNEGO GŁOWĄ PAKUJE PIŁKĘ DO SIATKI!

26 min. - Faul Żukowa na Schwarzu.

24 min. - Strzał Mączyńskiego z rzutu wolnego i piłka ląduje w rękach bramkarza.

23 min. - Blisko było trzeciej bramki. Pich do Exposito, ten do wychodzącego na pozycję Praszelika, jednak dobrze wyszedł Biegański i zablokował strzał. Później dobijał Erik, lecz bramkarz Wisły szczęśliwie odbił piłkę nogami.

21 min. - Janasik w pole karne do Picha, jednak strzał Słowaka zablokowany.

19 min. - Dobre dośrodkowanie na głowę Exposito, lecz tym razem strzał niecelny.

19 min. - Rzut wolny dla Śląska na wysokości pola karnego Wisły.

17 min. - Wrzut z autu Śląska na własnej połowie.

11 min. - Kolejna świetna akcja Exposito, który dostał piłkę przed polem karnym gospodarzy, ułożył sobie piłkę na lewej nodze i w swoim stylu uderzył tuż przy słupku!

ERIK PO RAZ DRUGI! CO ZA MECZ TEGO ZAWODNIKA!

10 min. - Znowu dobra piłka do Exposito i kolejny groźny strzał Hiszpana. Tym razem jednak lepszy Biegański.

7 min. - Świetna indywidualna akcja hiszpańskiego napastnika, który wyszedł sam na sam z Biegańskim i spokojnie wykorzystał sytuację.

GOOOOOOL! ERIK EXPOSITO WYPROWADZA ŚLĄSK NA PROWADZENIE!

4 min. - Po dośrodkowaniu Stigleca, piłkę wybijają gospodarze.

3 min. - Rzut rożny dla Śląska.

1 min. - Zablokowany strzał z dystansu Żukowa.

1 min. - Zaczynamy spotkanie!

Już za 5 minut rozpoczynamy relację z wyjazdowego meczu Śląska Wrocław przeciwko Wiśle Kraków!

Wiemy już w jakim składzie Śląsk zagra w Krakowie! Poniżej ustawienie wrocławian.

Autor relacji: Dominik Szpik