Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Tekijaski, Wlazło, Grzybek, Hloušek – Stefanik (80' Bonecki), Bezpalec (7' Biedrzycki), Hubínek, Śpiewak (79' Orzechowski) – Mešanović (90+1' Radwański), Gergel (80' Zeman)

Śląsk Wrocław: Szromnik – Lewkot (75' Poprawa), Golla, Verdasca – Janasik, Schwarz (69' Sobota), Mączyński, Stiglec (69' Garcia) – Pich (80' Łyszczarz), Praszelik – Exposito (80' Quintana)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Kąkolewski, Radwański, Wasielewski, Orzechowski, Kukułowicz, Ma. Zeman, Pek, Bonecki, Biedrzycki.
Śląsk Wrocław: Putnocky – Poprawa, Garcia, Makowski, Hyjek, Sobota, Łyszczarz, Zylla, Quintana

Sędziuje: Zbigniew Dobrynin

Aura: złota niecieczańska jesień

Widzów: 2000

KLIKNIJ -> KOMENTARZ ZE STADIONU + DOPING + CZAT NA ŻYWO

90+8 min. - Już nawet nie wznawiają gry, koniec, Ślask przegrywa w Niecieczy po szalonym meczu 3:4.

90+7 min. - Na usta cisną się tylko przekleństwa.... zwariowany mecz, ale bez happy-endu. Dośrodkowanie Zemana przepuszcza Garcia, za jego plecami jest Grzybek, któy strzałem z ostrego kąta pokonuje Szromnika.

90+7 min. - Brzydki faul Quintany i żółta kartka

90+6 min. - Łyszczarz szukał prostopdałym podaniem Quintany, ale czujni byli obrońcy Niecieczy

90+5 min. - Szromnik w pewnym wyskoku łapie piłkę!

90+4 min. - Verdasca blokuje dośrodkowanie Radwanskiego, będzie rzut rożny

90+4 min. - Sobota w dryblingu wyjechał z piłką za linię końcową

90+3 min. - Dośrodkowanie Garcii nie trafia do Quintany

90+1 min. - Schodzi Mesanovic, wchodzi Radwański

90+1 min. - Znów Poprawa wygrywa bardzo ważny pojedynek biegowy!

90 min. - 6 minut dłużej potrwa ten mecz. Jeszcze będzie się działo!

90 min. - Faul Janasika na Boneckim

89 min. - Blisko hat-tricka był rozochocony Łyszczarz. Zdecydował się na strzał z rzutu wolnego i nieznacznie się pomylił.

To drugi gol Adriana Łyszczarza dla pierwszej drużyny Śląska!

88 min. - ŁYSZCZARZ!!! 3:3. Piękne uderzenia Adriana z 20 metrów, za kołnierz bezradnego Loski. Wejście smoka! Ależ mecz!

87 min. - Świetną szybkość pokazał Poprawa i uchronił Śląsk od kolejnej groźnej kontry

85 min. - Mączyński w kierunku Quintany, któemu zabrakło centymetrów by sięgnąć piłki glową

To pierwszy gol Adriana Łyszczarza dla pierwszej drużyny Śląska!

84 min. - Praszelik rozrzuca dzisiaj ciasteczka, teraz takowe dostało się Łyszczarzowi, który w tempo wbiegł w pole karne i dostawił stopę do tego idealnego podania. 2:3

80 min. - W Śląsku Quintana i Łyszczarz weszli w miejsce Picha i Exposito

79 min. - Zmiana u gospodarzy - Orzechowski w miejsce Śpiewaka

79 min. - Pich znalazł sobie trochę miejsca na 20 metrze od bramki rywala, ale uderzył bardzo niecelnie

76 min. - Teraz Golla skutecznym wślizgiem powstrzymuje kontratak druzyny z Niecieczy

75 min. - Poprawa wchodzi w miejsce Lewkota

75 min. - Dośrodkowanie Garcii, ale dobra interwencja Biedrzyckiego, który wybija piłkę głową

73 min. - Złe dośrodkowanie Garcii, prosto w ręce Loski

72 min. - Sobota powstrzymany w dryblingu na prawej stronie. Będzie rzut rożny

Śląsk po stracie dwóch bramek w niczym nie przypomina rozochoconej drużyny z pierwszej połowy. Mamy niecałe 20 mniut na zdobycie bramki kontaktowej

71 min. - Bardzo dobre dośrodkowanie Gergela, ale na szczęście nikt nie zdołał przeciąć toru lotu piłki.

70 min. - Świetna indywidualna akcja Praszelika, który przebiegł z piłką niemal przez całą połowę Niecieczy. Niestety w momencie strzału piłka mu podskoczyła i uderzył źle

69 min. - Zmiany w Śląsku. Na boisku meldują się Sobota i Garcia, za Schwarza i Stigleca

68 min. - SZROMNIK! Bramkarz Śląska wyczuł intencje strzelca i broni rzut karny!

66 min. - Karny dla Niecieczy. Lewkot faulował Gergela...

65 min. - Kolejna grożna kontra gospodarzy, Szromnik dobrze wychodzi do dośrodkowania i wybija piłkę

64 min. - Teraz bramkarz Niecieczy dobrze interweniuje po rzucie rożnym, Śląsk nie składa broni

63 min. - Techniczny strzał Praszelika z boku pola karnego, Loska przenosi futbolówkę nad poprzeczkę

60 min. - Była szansa na błyskawiczną odpowiedź, ale strzał Exposito minimalnie minął słupek bramki Loski

59 min. - Strata Śląska na własnej połowie. Bru-Bet po mistrzowsku wymienia trzy podania, Śpiewak w polu karnym wykonuje swoją robotę i podwyższa na 3:1

56 min. - Verdasca zdecydowanym faulem przerywa atak gospodarzy i otrzymuje żółtą kartkę

55 min. - Ponownie Praszelik idealnym podaniem obsłużył Exposito, ten w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem trafił w niego

Mecz, który od pierwszych minut wydawał się układać idealnie pod Śląsk, teraz, przez brak skuteczności i odpowiedzialności, będzie nerwowy

50 min. - Strata Exposito i zabójcza kontra Termaliki. Śląsk był ustawiony bardzo wysoko, Stefanik po odebraniu piłki Erikowi natychmiastowo wypuścił na wolne pole Mesanovica, a ten wspaniałym strzałem od poprzeczki pokonał Szromnika

49 min. - Niezłe dośrodkowanie Stigleca z rzutu rożnego, z trudem piąstkuje Loska

47 min. - Agresywny pressing w wykonaniu Stigleca na lewej stronie zakończony faulem

45 min. - Sędzia wznawia grę, czas na drugą połowę

Obie drużyny wróciły na murawę, za moment zaczynamy drugą część spotkania.

Szczególnie pierwsze 25 minut było bardzo dynamincze z obu stron. Śląsk jest dobrze dysponowany w ofensywie, tworzy sytuacje, ale jest problem z wykończeniem. To trzeba zmienić po przerwie, bo Bruk-Bet Nieciecza również jest dzisiaj drużyną dobrze dysponowaną i wyprowadza groźne kontrataki.

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy

45 min. - Exposito fauluje w walce o piłkę na własnej połowie

45 min. - Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy

44 min. - Teraz wysokim pressingiem zagrali gospodarze i Szromnik zmuszony do wybicia w aut

41 min. - Żółta kartka dla Hlouska, klasyczne ratowanie się wślizgiem po zbyt dalekim wypuszczeniu piłki. Nie wyglądało to ładnie, ucierpiał Mączyński

39 min. - Wlazło zebrał piłkę po rzucie rożnym i uderzył z dystansu. Był to strzał niecelny

37 min. - Kolejna próba szybkiej kontry u gospodarzy. Długie podanie dobrze przerywa Lewkot

35 min. - Śląsk gra dzisiaj taki futbol, że nagle po ataku pozycyjnym w pole karne z piłką wbiegł Verdasca. Niestety z ostrego kąta uderzył w bramkarza. Przewaga Śląska, ale trzeba to udokumentować bramką

32 min. - Teraz Praszelik po nieprzyjemnym starciu z rywalem wylądował na murawie. Po interwencji sztabu medycznego jest gotów wrócić na boisko. To dobrze, bo jest dzisiaj świetnie dysponowany,

31 min. - Praszelik otrzymał długie podanie na wolne pole, pięknie przerzucił piłkę nad defensorem, ale strzał był zdecydowanie najsłabszym elementem tej akcji

30 min. - Stiglec szukał Exposito prostopadłym podaniem, ale ciut za mocno

27 min. - Znowu dobre dośrodkowanie Stigleca, ale tym razem nie trafia w piłkę Janasik, który próbował złożyć się do strzału z woleja

26 min. - Stiglec mając przed sobą praktycznie pustą bramkę po podaniu od Exposito trafia w słupek! Na jego szczęście po całej akcji sędzia odgwizdał spalonego

24 min. - Mesanovic poradził sobie z Lewkotem, ale jego strzał nie był groźny dla Szromnika

23 min. - Strzał Janasika z ostrego kąta poszybował wysoko nad bramką Bruk-Bet Niecieczy

22 min. - Lewkot bliski groźnej strony, ale sędzia odgwizdał faul na nim

21 min. - Grzybek znalazł w polu karnym Mesanovica. Obrońcy Śląska nieroztropnie zamarli, pewni, że sędzia wskaże spalonego. Nie wskazał, a Mesanovic pomylił się nieznacznie

19 min. - Ależ blisko był Mączyński. Stiglec w swoim stylu wycofał spod linii końcowej piłkę na jedenasty metr. Tam był kapitan Śląska, którego strzał świetnie obronił Loska

18 min. - Zakotłowało się w polu karnym Śląska, ostatnie odgwizdany spalony i wznowią goście

17 min. - Nieciecza z rożnego! Wyjaśnia wybiciem Lewkot

Szybki otwarty mecz, Śląsk ofensywnie nastawiony, ale nadziewa się na kontry

15 min. - Fenomenalne zagrane Exposito do Picha, ten będąc w polu karnym niestety nie opanował piłki.

14 min. - Samuel Stefanik doprowadza do remisu. Pierwszy groźny atak gospodarzy, centra w punkt od Hlouska z lewej strony i Stefanik pewnie wykańcza tę akcję strzałem z pola karnego

13 min. - Strata Stigleca na własnej połowie, ale Bruk-Bet nie potrafi z tego skorzystać

8 min. - Świetna kontra Śląska. Praszelik zagrał w tempo do Expostio, a ten idealnym strzałem w długi róg wykończył akcję. Niestety VAR zweryfikował, że Hiszpan był na minimalnym spalonym. Wciąż 1:0 dla Śląska.

7 min. - Wymuszona zmiana w szeregach gospodarzy. Kontuzjowanego Bezpalca zmienia Biedrzycki

51 gol Picha w ekstraklasie. Do trzeciego strzelca w historii Śląska w ekstraklasie - Ryszarda Tarasiewicza brakuje mu już tylko 5-ciu trafień

5 min. - 1:0! Pich tym razem skuteczny! Świetne dośrodkowanie na głowę posłał mu Exposito, a Pich idelanie wyskoczył do główki i skierował piłkę do siatki!

3 min. - Teraz Praszelik spróbował strzału z 20 metrów, ale zbyt lekko by zaskoczyć Loskę

3 min. - Aaah Pichu... W sytuacji 1 na 1 Słowak trafił w bramkarza. Wcześniej otrzymał świetne podanie prostopadłe od Praszelika.

2 min. - Teraz Stiglec strzałem głową zamykał akcję na lewej stronie. Strzeł niecelny

1 min. - Pich na lewą stronę do Stigleca. Chorwat posłał ciekawą wrzutkę w pole karne, ale czujnie obrona gospodarzy

1 min. - Zaczęli!

Skład Śląska bez zmian po ostatnim wspaniałym spotkaniu w Krakowie i wygranej 5:0. Liczymy więc na taki sam wynik ;)

Dzień dobry w to piękne, jesienne poludnie. Obie druzyny meldują się na murawie i zaraz zaczyanmy spotkanie 13. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Bruk-Bet Niecieczą a Śląskiem Wrocław

Autor relacji: Konrad Omieljaniuk