Strzelcy: Exposito 45'+3, Łyszczarz 83' - Prikryl 54', Imaz 90'+2

Śląsk Wrocław: (stroje: jednolite zielone ) Szromnik - Lewkot, Golla, Verdasca - Janasik, Mączyński, Makowski (67' Schwarz), Garcia - Praszelik (32' Zylla), Pich (67' Łyszczarz), Exposito Trener: Jacek Magiera
Jagiellonia Białystok: (stroje: żółto-czerwone) Dziekoński - Kwiecień, Puerto, Tiru (45' Pazdan) - Prikryl, Pospisil, Romańczuk, Nastić - Bida (76' Tabiś), Imaz, Żyro (76' Trubeha) Trener: Ireneusz Mamrot

Śląsk Wrocław: Putnocky, Poprawa, Iskra, Stiglec, Schwarz, Sobota, Łyszczarz, Zylla, Bergier
Jagiellonia Białystok: Abramowicz, Pazdan, Nalepa, Trubeha, Tabiś, Struski, Wdowik, Majsterek, Toporkiewicz

Kliknij, w zdjęcie by uruchomić konferencję prasową

Sędzia kończy spotkanie we Wrocławiu. Śląsk po raz kolejny traci komplet punktów w doliczonym czasie gry...

90+2 min. - Co tu się wydarzyło? Jesus Imaz niepilnowany w polu karnym Śląska z łatwością pakuje piłkę do siatki...

90 min. - Sędzia dolicza 2 minuty

90 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska kończy się już na pierwszym rywalu

88 min. - Groźna akcja lewą stroną Śląska, ale czujni defensorzy Jagi wybijają futbolówkę

87 min. - Zażegnane niebezpieczeństwo pod bramką wrocławian po dobrym ataku lewą stroną gości

83 min. - Jest i super zmiennik Śląska! Znakomicie odnalazł się w polu karnym Jagielloni Adrian Łyszczarz i głową skierował piłkę do siatki gości. Prowadzimy 2:1! Znakomita akcja duetu zmienników Zylla-Łyszczarz

80 min. - Znów zakotłowało się pod bramką Szromnika. Niepewnie blokował piłkę Golla, a wybił ją ostatecznie Lewkot

76 min. - Podwójna zmiana w zespole trenera Mamrota. Michała Żyro zastępuje Trubeha, a w miejsce Bidy melduje się Tabiś

76 min. - Ależ szansa Jagielloni! W słupek uderzył jeden z graczy gości, ale wybronili się wrocławianie

74 min. - Adrian Łyszczarz niestety stracił piłkę w nieźle zapowiadającej się akcji ofensywnej Śląska

72 min. - Rzut rożny dla gości nie przyniósł żadnego zagrożenia wrocławianom

70 min. - Nastić próbował zaskoczyć Szromnika centrostrzałem, ale niecelna te zagranie

67 min. - Podwójna zmiana w zespole Śląska. Z boiska schodzą Pich i Makowski, a w ich miejsce meldują się Łyszczarz i Schwarz

66 min. - Ależ miał dogodną sytuację do zdobycia bramki jeden z piłkarzy Jagi. Strzał głową jednak niecelny

65 min. - Michał Żyro wysoko nad poprzeczką z rzutu wolnego

64 min. - Żółtą kartką tym razem napomniany obrońca Śląska, Wojciech Golla. Będzie dobra okazja dla Jagielloni z rzutu wolnego

63 min. - Dośrodkowanie do Exposito, który próbował wykończyć akcję głową, ale nieczysto trafił w piłkę

61 min. - Znakomicie wyczekał Imaza Lewkot w polu karnym i odebrał mu piłkę, wyjaśniając akcję

59 min. - Próbował Bida przeciąć dośrodkowanie z prawej strony wślizgiem, ale nie sięgnął piłki

58 min. - Niebezpieczna akcja rywali. Krążył z piłką Żyro, ale dośrodkowanie wybił z pola karnego Verdasca

57 min. - Świetny przerzut Exposito do Verdaski, ale zażegnane niebezpieczeństwo przez gości

55 min. - Kolejna groźna akcja Dumy Podlasia, mają problemy wrocławianie

54 min. - Niestety, odbitą piłkę zbiera Prikryl i mocnym strzałem po ziemi z daleka umieszcza piłkę tuż przy słupku bramki

51 min. - Podwójna próba dośrodkowania Garcii, ale obie sytuacje wyjaśniają obrońcy gości

50 min. - off Próba strzału z daleka gości, ale sędzia ostatecznie zasygnalizował spalonego

49 min. - Groźnie uderzał głową Nastić, ale na posterunku jest czujny Michał Szromnik

48 min. - Będzie rzut wolny dla gości blisko pola karnego Śląska

46 min. - Niezły rzut rożny w wykonaniu wrocławian. Próbował kończyć tę akcję strzałem Verdasca, ale piłka przeniesiona nad poprzeczką

46 min. - Rozpoczynamy drugą połowę we Wrocławiu!

Być może nie była to najciekawsza pierwsza połowa, ale najważniejszy jest jej rezultat, a o jego zmianę pokusił się w samej końcówce Erik Exposito. Czekamy na więcej goli we Wrocławiu!

49 min. - Jarosław Przybył zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie!

48 min. - Były chwile grozy, bowiem czekaliśmy w napięciu na oficjalny komunikat z systemu VAR. Bramka uznana!

48 min. - Ależ akcja Śląska. Dośrodkowanie z prawej strony wykończył znakomicie Exposito, zdobywając 9. bramkę w sezonie!

45 min. - 4 minuty doliczone do pierwszej połowy

45 min. - Zmiana w zespole gości. W miejsce Tiru melduje się Michał Pazdan

43 min. - Miał dużo miejsca przed sobą Pich, ale fatalnie zepsuł tą akcję Słowak, wypuszczając zbyt daleko piłkę

42 min. - Zatrzymany w akcji ofensywnej Exposito

40 min. - Wrocławianie aktywni w ofensywie, ale czujni są obrońcy gości

37 min. - Kwiecień znów bezpardonowo potraktował jednego z graczy Śląska łokciem, ale nie obejrzał drugiego kartonika

36 min. - Niesportowe zachowanie gości. Jeden z graczy Jagielloni daleko wykopał piłkę po gwizdku sędziego

35 min. - To już trzecia żółta kartka dla gości w tym spotkaniu. Tym razem za faul na Mączyńskim upomniany Bida

34 min. - Strata Lewkota kończy się akcją Jagielloni z lewej strony boiska. Było groźnie po centrze po ziemi, ale poradzili sobie wrocławianie

33 min. - Dobre dośrodkowanie na Picha, ale powstrzymany został Słowak

32 min. - Niestety, Mateusz Praszelik po starciu z Puerto nie może kontynuować zawodów. W jego miejsce Marcel Zylla

30 min. - Exposito mocno uderzył z rzutu wolnego, ale jak struna wyciągnął się Dziekoński!

29 min. - Ależ indywidualna akcja wykonaniu Exposito! Hiszpan wziął na siebie dwóch zawodników gości, ale zatrzymał go nieprzepisowo Kwiecień, który otrzymał żółtą kartkę

28 min. - Próbował z rożnego Mączyński, ale piłka z łatwością wybita przez białostoczan

27 min. - Żółtą kartką za to zajście został upomniany były zawodnik zielono-bialo-czerwonych, Israel Puerto

27 min. - Z szybką kontrą wychodzili wrocławianie, ale w stanowczy sposób został potraktowany Praszelik

25 min. - Ostry faul na Mączyńskim, ucierpiał w starciu z Bidą kapitan Śląska

22 min. - Najpierw niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Śląska, a później świetną okazję na gola zmarnował Pich, który nie miał pomysłu na rozegranie akcji i podał wprost pod nogi rywala

22 min. - Bida nieprzepisowo zatrzymywany przez Verdaskę, będzie rzut wolny dla Jagi

20 min. - Exposito rozciągnął akcję do Garcii, ale strzał Hiszpana sprzed pola karnego bardzo niecelny

20 min. - Nieporozumienie w akcji ofensywnej Śląska i znów wyjaśnia Jagiellonia

18 min. - Śląsk długo utrzymywał się przy piłce, ale dośrodkowanie Janasika zostało wybite z pola karnego

15 min. - Erik Exposito wychodził do dalekiej piłki, ale był na spalonym

14 min. - Próbował jeden z graczy Jagi przelobować z dalszej odległości Szromnika, ale była to dosyć nieudolna próba

12 min. - Próba Imaza lewą stroną zostaje zablokowana przez obrońców Śląska

11 min. - Znów próbowali goście przedostać się pod bramkę strzeżoną przez Szromnika, ale zagrożenie zostało zneutralizowane w zarodku

8 min. - Próba kontry wrocławian zatrzymana przez jednego z defensorów białostoczan

7 min. - Rzut wolny dla Jagielloni z boku boiska kończy się niezłym dośrodkowaniem, które zostaje wybite przez obrońców Śląska

6 min. - Próba długiego zagrania Puerto kończy się wybiciem przez obrońców Śląska

4 min. - Dobra akcja lewą stroną Verdaski z Praszelikiem, ale ten drugi został zatrzymany w polu karnym

1 min. - Niebezpiecznie było pod polem karnym Śląska. Próbował głową Imaz, ale znacznie się pomylił

1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczynamy starcie we Wrocławiu!

Do meczu został już tylko kwadrans! W składzie gospodarzy kilka zmian, ponieważ w miejsce Petra Schwarza pojawił się Rafał Makowski, a na lewym wahadle zobaczymy Victora Garcię, który zastąpił Dino Stigleca.

Już za około pół godziny rozpoczniemy starcie na Stadionie Wrocław. Przypomnijmy nieco historyczny kontekst dzisiejszej rywalizacji z Jagiellonią. Duma Podlasia nie wygrała w stolicy Dolnego Śląska od 2016r. a cztery kolejne mecze we Wrocławiu przyniosły jej zaledwie jedno oczko!