14.01.2021 (12:00)
1:0 (0:0)
Warta Poznań
Widzów: około 100

Śląsk Wrocław: (stroje: jednolite białe) I połowa: Szromnik - Bejger, Golla (32' Poprawa), Wypart - Iskra, Lewkot (32' Sobota), Mączyński (32' Schwarz), Garcia, Praszelik (32' Łyszczarz) - Piasecki (32' Pich), Quintana II połowa: Putnocky - Verdasca, Poprawa (65' Michalski), Radkowski - Janasik, Sobota (65' Gryglak), Schwarz (65' Hyjek), Stiglec, Łyszczarz (65' Zylla) - Pich (65' Jezierski), Bergier

Trener: Jacek Magiera

Warta Poznań: (stroje: jednolite zielone) Grobelny - Trałka, Szymonowicz, Ivanov - Grzesik, Maenpaa, Czyżycki, Szmyt - Papeau, Jakóbowski (32' Ouahim), Kuzimski

Trener: Dawid Szulczek

Śląsk Wrocław: Putnocky, Sobota, Poprawa, Schwarz, Łyszczarz, Pich, Hyjek, Janasik, Gryglak, Michalski, Verdasca, Stiglec, Jezierski, Zylla, Bergier
Warta Poznań:

Sędziuje: Damian Sylwestrzak

Aura: zimno, wietrznie

90 min. - Sędzia zakończył spotkanie przy Oporowskiej. Śląsk zaprezentował się z niezłej strony i dowiózł jednobramkową przewagę do końca spotkania.

89 min. - Groźny strzał skrzydłowego Warty, ale obronił Putnocky

85 min. - Świetny blok Michalskiego przy strzale marokańskiego pomocnika Warty. To już nie pierwsza dobra interwencja tego obrońcy

80 min. - Rzut wolny dla gości, ale strzał jednego z Warciarzy niecelny

76 min. - Kolejne zagrożenie w polu karnym gospodarzy, ale tym razem wyjaśnił sytuację Michalski

74 min. - - Próba zagrania pod bramkę Śląska, ale czujny był w defensywie Verdasca

71 min. - Kolejna strata, tym razem Gryglaka, ale znów niecelnie francuski pomocnik

69 min. - Strata jednego z defensorów Śląska, ale Papeau strzelił wprost w bramkarza

66 min. - Blisko zdobycia gola był Stiglec, ale minął się z piłką

64 min. - Strzał Kuzimskiego zablokował Poprawa

61 min. - Kolejny słabo wykonany rzut wolny przez piłkarzy Śląska

59 min. - Bardzo dobra akcja Śląska. Najpierw wrocławianie ruszyli prawą stroną, Pich odegrał przed pole karne do Schwarza, a ten oddał mierzony strzał w środek bramki

56 min. - Niezła próba Papeau z ostrego kąta obroniona przez Putnockiego

54 min. - GOOOOL! Najpierw uderzał z bliska Bergier, ale jego uderzenie wybronił golkiper. Był jednak bezradny przy strzale na pustą bramkę Schwarza

53 min. - Fatalnie wykonany korner przez Schwarza. Próbował poprawić Łyszczarz, ale uderzał bardzo niecelnie

51 min. - Podanie do Bergiera, ale na spalonym był napastnik Śląska

49 min. - Długa piłka do Stigleca bardzo niecelna

47 min. - Warta rozpoczyna od mocnego uderzenia, będzie rzut rożny

46 min. - Wznawiamy spotkanie przy Oporowskiej!

45 min. - Sędzia Damian Sylwestrzak zakończył pierwszą połowę przy Oporowskiej

40 min. - Zablokowany Pich w polu karnym Warty

39 min. - Fragment spokojnej gry ze strony obu zespołów

33 min. - Strzał głową Grzesika minimalnie minął słupek

31 min. - Znakomita interwencja Szromnika po akcji sam na sam Kuzimskiego!

30 min. - Złe podanie Quintany do Iskry przed polem karnym Warciarzy

27 min. - Długie podanie do Papeau, ale na spalonym był Francuz

24 min. - Próba prostopadłego zagrania do Piaseckiego, ale zbyt mocno podawał Quintana

24 min. - Znakomitą akcją indywidualną popisał się Ivanov, ale oddał zbyt lekki strzał

21 min. - Wrzutka Szmyta w pole karne Śląska, ale zagrożenie oddalone od bramki Śląska

19 min. - Pierwszy strzał wrocławian w tym meczu. Z dystansu próbował Piasecki, ale próba mocno niecelna

18 min. - Długa piłka do Quintany w pole karne, ale zabrakło więcej kompanów do wykończenia

16 min. - Ostry faul Piaseckiego w próbie odbioru

15 min. - Strzał głową Kuzimskiego, ale odległość od bramki była za duża, by zaskoczyć Szromnika

14 min. - Słaba wrzutka Mączyńskiego z rzutu wolnego niezakończona żadnym strzałem

13 min. - Dobry rajd Praszelika, ale został zatrzymany przez piłkarza gości

12 min. - - Wrzutka Grzesika w pole karne, ale dogranie nie dotarło do Kuzimskiego

10 min. - Dobra wrzutka Praszelika do Piaseckiego, ale wrocławianin nie sięgnął tej piłki

9 min. - Dużo przesuwania, taktyki i grania piłką w pierwszych 10 minutach tego meczu. Wrocławianie bardzo uważnie ustawieni i czekający na ruch gości

4 min. - Warta po początkowej dominacji Śląska w posiadaniu piłki, powoli próbuje konstruować akcje

2 min. - Niecelny strzał z dystansu Garcii, będzie kolejny korner

2 min. - Pierwszy rzut rożny dla Śląska, jednak brak jakiegokolwiek zagrożenia bramki Warciarzy

1 min. - Pierwszy gwizdek Damiana Sylwestrzaka i rozpoczynamy sparing z Wartą!

Już za kwadrans rozpoczynamy pierwsze sparingowe starcie Śląska w 2022 roku. Na Oporowską przyjechała Warta Poznań, w barwach której zaprezentuje się kilku nowych zawodników. Do składu gospodarzy wraca po wypożyczeniu ze Stali Fabian Piasecki

Autor relacji: Mateusz Włosek