20. kol. ekstraklasy 05.02.2022 (20:00)
Lechia Gdańsk
2:0 (1:0)
22' Kałuziński, 57' Nalepa
Widzów: ok. 8000

Lechia Gdańsk: Kuciak - Conrado, Maloca, Nalepa, Stec - Gajos (76' Terrazzino), Kałuziński (76' Biegański), Kubicki - Durmus (87' Pietrzak), Flavio (87' Zwoliński), Ceesay(81' Koperski)

Trener: Tomasz Kaczmarek

Śląsk Wrocław: Szromnik - Verdasca, Golla, Bejger - Stiglec (64' Quintana), Schwarz, Lewkot (64' Mączyński), Janasik (82' Iskra)- Jastrzembski, Pich (64' Zylla) - Piasecki (82' Łyszczarz)

Trener: Jacek Magiera

Lechia Gdańsk: Buchalik, Pietrzak, Tobers, Kryeziu, Zwoliński, Terrazzino, Biegański, Koperski, Clemens
Śląsk Wrocław: Putnocky, Gretarson, Iskra, Garcia, Mączyński, Sobota, Łyszczarz, Zylla, Quintana

Sędziuje: Bartosz Frankowski

Aura: rześka nadbałtycka

90+4 min. - Ostatni gwizdek sędziego. Bezbarwny Śląsk przegrywa w Gdańsku 0:2.

90+4 min. - Indywidualna akcja Łyszczarza i strzał w boczną siatkę kończą ten mecz

90+4 min. - Conrado mija obrońców Śląska niczym tyczki, ale jego uderzenie w kierunku bramki jest niecelne

90+3 min. - Zwoliński łatwo ogrywa Verdascę, ale jego strzał z ostrego kąta ląduje na bocznej siatce

90+2 min. - Śląsk nie jest w stanie rozgrywać na swojej połowie. Teraz piłkę pod nogi rywala zagrywa Verdasca

90+1 min. - Dośrodkowanie Mączyńskiego wprost w ręce Kuciaka

90 min. - Sędzia dolicza cztery minuty

90 min. - Terrazzino brzydko faulował Łyszczarza i dostał żółtą kartkę

89 min. - Kolejny strzał po rzucie rożnym wyłapany przez Szromnika

89 min. - Znów nieudane wyprowadzenie piłki od tyłu, Kubicki przechwytuje, dogrywa do Zwolińskiego, który przegrywa pojedynek sam na sam ze Szromnikiem

89 min. - Pietrzak zdecydował się na strzał z dystansu. Niecelnie

87 min. - Jeszcze dwie zmiany w Lechii. Zwoliński i Pietrzak za Paixao i Durmusa

86 min. - Mączyński dostał żółtą kartkę, która eliminuje go z gry w następnym meczu

85 min. - Strata Jastrzembskiego na własnej połowie, błąd kolegi naprawia Golla.

83 min. - Łyszczarz niestety potknął się w polu karnym będąc w dogodnej sytuacji do strzału

82 min. - Podwójna zmiana w Śląsku. Iskra i Łyszczarz meldują się w miejsca Piaseckiego i Janasika

81 min. - Za Ceesaya wchodzi Koperski

80 min. - Ceesay świetnym podaniem obsłużył Terrazzino, ale Włoch uderzył bardzo niecelnie

79 min. - Wyborna szansa przed Flavio, ale Portugalczyk nieczysto trafił w piłkę

78 min. - Strata Terrazzino, Jastrzembski biegnie sam przez całą połowę boiska, ale przegrywa pojedynek oko w oko z Kuciakiem

76 min. - Podwójna zmiana w Lechii. Schodzą Kałuziński i Gajos. Wchodzą Biegański i Terrazzino

75 min. - Mączyński w kierunku Quintany, ale czujny na przedpolu Kuciak wybija piłkę

73 min. - Dla równowagi teraz Zylla oddał strzał w aut

72 min. - Fenomenalne uderzenie Zylli z 30 metrów i z największym trudem Kuciak przenosi futbolówkę nad bramką

71 min. - Jastrzembski świetnie do Quintany w polu karnym, Hiszpan niestety trafia w słupek. Było blisko

69 min. - Bejger bohatersko rozwiązał problem, który sam stworzył. Najpierw skisował przy wybiciu, potem zablokował dośrodkowanie

11:0 dla Lechii w rzutach rożnych!

67 min. - Błyskawiczna kontra Lechistów i znowu ratuje Bejger

67 min. - Dobre dośrodkowanie Quintany w pole karne, ale nie opanował Piasecki

66 min. - Flavio fauluje Bejgera w polu karnym Śląska

65 min. - Dobra interwencja Bejgera, który blokuje dośrodkowanie zawodnika Lechii

64 min. - Potrójna zmiana. Pich, Lewkot i Stiglec schodzą, Quintana, Zylla i Mączyński wchodzą

63 min. - Nieporozumienie na linii Stiglec - Jastrzembski. Bardzo dużo tych nieporozumień dziś w ekipie Magiery

62 min. - W drybling wdał się Jastrzembski i stracił

61 min. - Z dystansu uderzył Conrado po długim rajdzie, ale Szromnik nie miał z tym uderzeniem problemów

61 min. - Pich dostał futbolówkę pod nogę w polu karnym, ale po raz kolejny został uprzedzony przez obrońcę, który w ostatnim momencie czysto wybił mu piłkę spod nóg.

57 min. - Wrzutka Durmusa z rzutu wolnego spada na nogę Nalepy i wędruje do siatki bramki Szromnika. 0:2

57 min. - Lewkot zamiast w piłkę kopnął Steca w głowę i będzie kolejny stały fragment dla gospodarzy

56 min. - Verdasca dobrze zastawił napastnika w polu karnym. Chwilę później źle ręką wznowił Szromnik i przy piłce znów Lechia.

54 min. - Strzał Durmusa z rzutu wolnego broni Szromnik

53 min. - Dziwaczne zachowanie Picha, który w niegroźnej sytuacji wskoczył rywalowi na plecy i sędzia odgwizdał faul. Będzie rzut wolny dla Lechii z boku pola karnego.

52 min. - Śląsk ponownie zepchnięty do defensywy. Teraz wybiciem na rzut rożny ratuje się Stiglec

50 min. - Paixao łatwo poradził sobie z Verdaską, ale dośrodkował niecelnie

49 min. - Najpierw strzał Conrado broni Szromnik, parę sekund później Ceesay uderza w poprzeczkę. Dużo szczęścia.

48 min. - Stiglec do Szromnika, Szromnik na rzut rożny. Nieprzyjemne zagranie do bramkarza Śląska

47 min. - Na spalonym Lewkot

45 min. - Zaczynamy drugą połowę. Bez zmian w składach obu ekip

Śląsk był drużyną słabszą w pierwszej połowie tego meczu i na przerwę schodzimy przegrywając 0:1.

45+4 min. - Koniec pierwszej części meczu

45+3 min. - Strata Lewkota, z kontrą rusza Conrado, Lewkot wraca za swoim błędem, fauluje rywala i dostaje zasłużoną żółtą kartkę

45+2 min. - Na murawie leży poturbowany Flavio Paixao, sędzia przerywa grę

45+1 min. - Jastrzembski w akcji indywidualnej, ale nie znalazł zrozumienia z kolegami i stracił

45 min. - 3 minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.

45 min. - Teraz dobra współpraca pomiędzy Stiglecem i Piaseckim, Fabian oddaje sytuacyjny strzał z pola karnego, z trudem broni Kuciak. Najlepsza okazja Śląska jak do tej pory

44 min. - Stiglec znalazł Piaseckiego na 16 metrze, ale Fabian źle przyjął piłkę

42 min. - Michał Nalepa wyskoczył najwyżej w polu karnym i oddał niecelny strzał głową.

42 min. - Bejger wygrał ważny pojedynek biegowy z Durmusem i wybił piłkę na rzut rożny

41 min. - Stykowe starcie Lewkota i Conrado, piłkarz Lechii był nieco szybszy i został sfaulowany.

39 min. - Jastrzembski pokazał niezłą szybkość na lewej stronie, po czym dobrze dograł do Picha. Ten za to pokazał słabą szybkość myślenia i zanim złożył się do strzału obrońca zabrał mu piłkę.

37 min. - Zdecydowanie przeciągnięte dośrodkowanie w wykonaniu Schwarza, bez problemu łapie Kuciak

36 min. - Golla na wolne pole do Piaseckiego, ale Piasecki chciał podanie do nogi

36 min. - Mecz został wznowiony, dym powoli opada

Może w tej wymuszonej przerwie trener Magiera trochę natchnie swoich piłkarzy, bo na razie wyglądają mizernie.

33 min. - Sędzia przerywa mecz z powodu dużego zadymienia. Na trybunach kibice obu drużyn prezentują wspólną oprawę.

32 min. - Z rzutu wolnego Schwarz, Piasecki nie zdążył przeciąć toru lotu piłki na pierwszym słupku i łapie Kuciak

32 min. - Piasecki faulowany przy linii bocznej

31 min. - Teraz błąd techniczny Lewkota, któremu piłka odskakuje przy prostym przyjęciu i cała akcja spaliła na panewce

29 min. - Znów intensywny pressing w wykonaniu gospodarzy. Schwarz traci piłkę pod tą presją, ale wcześniej był faulowany.

27 min. - Golla świetnym podaniem otworzył Stiglecowi całą lewą stronę, ale partnerzy nie zrozumieli zamiarów Chorwata i jego dośrodkowanie nie trafiło do żadnego z kolegów.

Lechia kontroluje boiskowe wydarzenia, Śląsk kompletnie zagubiony jeśli chodzi o próbę wykreowania czegokolwiek w ofensywie.

23 min. - Strzał Patryka Janasika z 25 metrów został zablokowany

22 min. - Piąty rzut rożny dla Lechii w tym meczu przyniósł efekt bramkowy. Na pierwszym słupku przedłużył głową jeden z zawodników gospodarzy, akcję zamykał Kałuziński, który skierował piłkę do siatki

22 min. - Pojedynek Ceesay-Verdasca na prawej stronie. Obrońca Śląska wybija na rzut rożny.

21 min. - Taktyczny faul Jastrzembskiego i może się cieszyć dzisiejszy debiutant, że nie dostał za to żółtej kartki.

Śląsk ustawiony całą drużyną na własnej połowie oddaje pole gry Lechistom.

19 min. - Teraz Pich za mocno do Piaseckiego, który i tak był na spalonym. Nie klei się gra jak do tej pory.

18 min. - Bardzo złe przyjęcie piłki przez Stigleca, prosty błąd techniczny i będzie korner dla Lechii.

17 min. - Czekamy na kontry no i nadarzyła się okazja. Maloca podał pod nogi Piaseckiego, który zagrał do Schwarza, niestety Czech dokonał złego wyboru i podał niecelnie.

Pierwszy kwadrans ze wskazaniem na Lechię. Śląsk nisko ustawiony czeka na kontry, ale na razie to gospodarze są groźniejsi w swoich atakach.

15 min. - Durmus ekwilibrystycznym strzałem o mało nie pokonał Szromnika po rzucie rożnym. Piłkę głową wybił Łukasz Bejger

15 min. - Teraz Flavio Paixao zdecydował się na strzał z 20 metrów, piła po rykoszecie od Verdaski sprawiła sporo problemów Szromnikowi

14 min. - Zbyt mocne podanie w kierunku Flavio

11 min. - Po dośrodkowaniu do strzału głową doszedł Durmus, ale uderzył niecelnie

11 min. - Agresywny doskok Verdasci do rywala i niepotrzebny faul na 40 metrze od bramki

9 min. - Piasecki faulowany w obrębie koła środkowego

8 min. - Ceesay ogrywa Stigleca na prawej stronie boiska i posyła dobre dośrodkowanie w pole karne. Golla w zwarciu z Flavio - obaj się przewracają, Flavio chce karnego, sędzia nie daje.

7 min. - Kolejny dobry odbiór Picha, Lewkot podciągnął akcję do przodu, ale zagrał za plecy Piaseckiego, który musiał zwolnić całą akcję

6 min. - Śląsk stara się krótko wznawiać grę z piątego metra, na razie nie przynosi to efektów w postaci płynnego wyprowadzenia piłki na połowę rywala

5 min. - Fatalna wrzutka Kałuzińskiego z rzutu wolnego, od bramki wznowi Szromnik

4 min. - Golla fauluje Kałuzinśkiego 35 metrów od bramki Śląska.

4 min. - Dobry odbiór piłki na połowie rywala w wykonaniu Picha, ale Śląsk nie wyszedł z szybkim atakiem

3 min. - Próba podania w pole karne Szromnika, ale Gajos posłał piłkę za głęboko i z łatwością łapie bramkarz WKS-u

1 min. - Sędzia Frankowski dał sygnał do startu. Gramy!

Zawodnicy obu drużyn meldują się na murawie w Gdańsku. Za moment zaczynamy.

W pierwszej jedenastce Śląska dziś jeden debiutant - pozyskany z Herthy Berlin młodzieżowiec Denis Jastrzembski. Na ławce rzerwowych mecz rozpocznie powracający po urazie Krzysztof Mączyński.

TUTAJ znajdziecie wszystkie potrzebne informacje przed pierwszym meczem Śląska po zimowej przerwie.

Kliknij TUTAJ i sprawdź najnowsze kursu w LV BET na zwycięstwo Śląska!

Autor relacji: Konrad Omieljaniuk