Łyszczarz 78'
Koniec meczu
21. kol. ekstraklasy
11.02.2022 (18:00)

Górnik Łęczna: Adrian Kostrzewski - Kryspin Szcześniak, Bartosz Rymaniak, Leandro - Sergiej Krykun, Janusz Gol, Szymon Drewniak, Daniel Dziwniel - Przemysław Banaszak, Damian Gąska (74' Midzierski), Jason Lokilo (74' Mak)

Trener:

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik - Diogo Verdasca (90' Bejger), Wojciech Golla, Mark Tamas - Patryk Janasik (69' Iskra), Waldemar Sobota (64' Pich), Szymon Lewkot, Victor Garcia (64' Łyszczarz) - Marcel Zylla, Dennis Jastrzembski - Fabian Piasecki (64' Quintana)

Trener: Jacek Magiera

Górnik Łęczna: Tomasz Woźniak, Michał Goliński, Marcel Wędrychowski, Łukasz Szramowski, Alex Serrano, Tomasz Midzierski, Bartłomiej Kalinkowski, Ruben Lobato, Michał Mak
Śląsk Wrocław: Józef Burta, Daniel Gretarsson, Łukasz Bejger, Jakub Iskra. Adrian Bukowski, Javier Hyjek, Adrian Łyszczarz, Robert Pich, Caye Quintana

Sędzia: Paweł Raczkowski

Aura: zima

Widzów: 1500

Śląsk kończy serię porażek. Kończy remisem. A przecież powinien wygrać. Ahhhhh Robert Pich. Słowak zmarnował sytuację, której zmarnować się nie dało.

95 min. - Ajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj. Bohaterem meczu Kostrzewski. Bramkarz Górnika właśnie obronił strzał Picha. To powinien, to miał być gol. Pich dostał idealne podanie, był sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Przxegrał ten pojedynek.

94 min. - Ajjjjjjjj. Znakomita interwencja Kostrzewskiego ratuje Górnika po strzale Quintany. To mógł być gol.

93 min. - Czerwona kartka dla członka sztabu Kamila Kiresia. Było gorąco pod linią boczną, tuż przy ławce gospodarzy.

93 min. - Gra toczy sie juz tylko na połowie Górnika.

Sędzia Raczkowski doliczył co najmniej 5 minut.

90 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Bejger w miejsce Verdaski.

87 min. - Gramy. Dośrodkowanie Leandro wybija Szromnik. W międzyczasie kartę otrzymał Banaszak.

87 min. - Zamieszanie po rzucie rożnym. Na murawie leży Verdasca, sędzia przerwał grę. Będzie powtórka stałęgo fragmentu gry.

85 min. - Indywidualna akcja Michała Maka zakończyła się rzutem rożnym dla gospodarzy.

84 min. - Walka i faul Zylli. To dzisiaj najbardziej aktywny zawodnik Śląska.

81 min. - Gospodarze skupili się już tylko na obronie. Śląsk powoli zaciska pętlę na szyi Górnika.

79 min. - Asyata Roberta Picha, jednak to była bardziej indywidualna akcja Łyszczarza, który przed strzałem minął jeszcze zawodników Górnika.

78 min. - GOOOOOLLLLLLLL. Joker Łyszczarz. Asysta Roberta Picha.

77 min. - Czwarty celny strzał Śląska. Strzelał aktywny Zylla.

16 strzałów Śląska. Tylko trzy z nich były celne.

76 min. - Trener Kiereś musiał przemodelować ustawienie swojego zespołu. Midzierski zajął miejsce Szcześniaka w trójce stoperów. Mak dołączył do Banaszaka.

74 min. - Zmiana w zespole gospodarzy. Midzierski zmienia Gąskę, Mak w miejsce Lokilo.

73 min. - Strzał z rzutu wolnego z 40 metrów Roberta Picha ląduje na plecach Gąski. Gąska pada na murawę. Mocny cios. Ale na co liczył Pich...

71 min. - Druga żółta i czerwona kartka dla Szcześniaka. PRzepraszam Państwa, przegapiłem pierwsze napomnienie obrońcy Górnika.

71 min. - Kolejny faul na Marcelu Zylli.

69 min. - Czwarta zmiana w Śląsku. Iskra w miejsce Janasika.

68 min. - Uderzenie nad murem i nad bramką. Nieudana próba.

68 min. - Rzut wolny z 20 metra dla Śląska. Do piłki podchodzi Łyszczarz.

66 min. - Zmiana ustawienia w Śląsku. Jastrzembski przechodzi na lewe wahadło. Łyszczarz wchodzi do środka do Lewkota, Pich obok Zylli a Quintana na szpicy.

64 min. - Garcia, Sobota i Piasecki już poza boiskiem. Na śniegu meldują się Łyszczarz, Pich i Quintana.

63 min. - Trener Magiera właśnie otwiera hurtownię ze zmianami. Za chwilę trzy zmiany w zielono-biało-czerownych barwach. No, dzisiaj tylko białych.

61 min. - Dobry strzał Zylli. W efekcie rzut rożny dla Śląska, który kończy się kontrą.

60 min. - Ksrtka dla Lokilo. Nie chciał oddać piłki po własnym faulu. Głupia kartka.

58 min. - Pierwsze napomnienie w tym meczu. Kartka dla Tamasa.

54 min. - Śląsk, szczególnie w środku pola, próbuje budować akcje krótkimi podaniami. W tych trudnych warunkach jest to ryzykowne, ale może być bardzo zaskakujące. Nadal brakuje nednak konkretów. Brakuje strzałów, które wymagałby interwencji Kostrzewskiego.

53 min. - Śląsk przed dłuższą chwilę znajdował się na połowie przeciwnika. Dwukrotnie dośrodkowywał Garcia, pierwsza wrzutka zablokowana, druga wylądowała na głowie zawodnika z Łęcznej.

52 min. - Gospodarze lepiej weszli w drugą połowę.

51 min. - Indywidualna akcja i groźny strzał Lokilo. Na posterunku Szromnik.

Kliknij TUTAJ i sprawdź aktualny kurs LV BET na Śląsk!

48 min. - W odwecie akcja gospodarzy. Dośrodkowanie ląduje w rękawicach Szromnika.

46 min. - Pierwsza akcja Śląska. Strzał Piaseckiego blokują obrońcy Górnika.

Oba zespoły są już na murawie. Nie będzie zmian. Zaczną gospodarze.

Śląsk traci gola do szatni. Wrocławianie mieli przewagę w pierwszej połowie. Wraz z upływem minut WKS oddał inicjatywę gospodarzom, którzy stworzyli groźniejsze okazje. Tuż przed przerwą wróciły stare demony Śląska. PRzegrana walka w bocznym sektorze boiska, dośrodkowanie i gol dla gospodarzy.

44 min. - Korekta. Gola samobójczego strzelił Garcia. Hiszpan był naciskany przez Krykuna.

43 min. - Gol dla gospodarzy. Dośrodkowanie Lokilo zamyka strzałem głową Krykun. Śląsk dał się zaskoczyć w bocznym sektorze boiska,

41 min. - Dośrodkowanie Jastrzembskiego wybijają zawodnicy Górnika. Na uwolnienie.

40 min. - Strzał Soboty po rykoszecie minimalnie przelatuje nad poprzeczką. Rzut rożny dla Śląska.

Ostatnie zwycięstwo Śląska na stadionie Górnika (ale w Lublinie) miało miejsce w październiku 2016 roku. Wtedy wrocławianie wygrali 3:0 po bramkach Morioki, Bilińskiego i Grajciara. Trenerem Wojskowych był Mariusz Rumak, a w zespole grali tacy zawodnicy jak Sito Riera, Łukasz Madej, Augusto czy Lasha Dvali. W obecnym składzie Śląska nie ma żadnego zawodnika, który pamiętałby tamto spotkanie. W drużynie zielono-czarnych z kolei takimi zawodnikami są Leandro, Bartosz Śpiączka i Szymon Drewniak.

39 min. - Dośrodkowanie Gąski przeciągnięte. Piłka ląduje za linią końcową.

38 min. - Kolejny rzut rożny gospodarzy. W narożniku Damian Gąska.

36 min. - Strzał Dziwniela odbija się od zawodnika Śląska. Rzut rożny dla gospodarzy. Może być gorąco pod bramką Szromnika. Do dośrodkowanej piłki najwyżej wyskakuje jednak Golla.

35 min. - Niewiele się działo w ostatnich kilku minutach. Piłka głównie w środku pola, oba zespoły nie potrafiły zbudować akcji ofensywnej.

Wyrównał się obraz spotkania. Co więcej, to gospodarze stworzyli groźniejsze sytuacje. Śląsk ratuje Michał Szromnik.

31 min. - Strzał zza pola karnego Zylli zbyt słaby by zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

28 min. - Kolrjna gorźna sytuacja gospodarzy. Dośrodkowanie Lokilo, do strzału dochodzi Banaszak. Strzał broni jednak Szromnik. Po chwili słyszynmy gwizdek. Na spalonym próbujący dobijać Gol.

26 min. - Gramy dalej. Rzut wolny dla gospodarzy.

25 min. - Strzał Lewkota ląduje na ręce Drewniaka. VAR analizuje tą sytuację.

24 min. - Sobota inteligentnym podaniem uruchomił Jastrzembskiego, w w tych warunkach szybkość nowego zawodnika Śląska nie ma takiego znaczenia.

22 min. - Odpowiedź gospodarzy. Lokilo dośrodkował na głowę Banaszaka. Na linii kapitalna interwencją popisał się Szromnik. Po chwili obronił również dobitkę napastnika gospodarzy.

Śląsk ma przewagę. Śląsk jest zespołem lepszym, brakuje jednak strzałów.

20 min. - Ładna, kombinacyja akcja Śląska po ziemi zakończona strzałem Janasika. Uderzenie było jednak zbyt słabe by pokonać bramkarza Górnika.

18 min. - Garcia zepsuł akcję Śląska, wrocławianie wychodzili z kontrą po przechwycie Lewkota. Hiszpan zdecydował się na drybling i stracił piłkę. Po chwili faul Soboty.

16 min. - Pierwsza ofensywna akcja gospodarzy, dośrodkowanie z bocznego sektora boiska wybija głową Golla.

14 min. - Zamieszanie pod bramką Górnika po rzucie rożnym Śląska. Ostatecznie strzał Tamasa przelatuje nad bramką. To był dobrze rozegrany stały fragment gry.

13 min. - Kiks Zylli. Niestety śnieg dał o sobie znać. To była sytuacja strzelecka Śląska.

11 min. - Dośrodkowanie Soboty wybijają gospodarze. Po chwili piłka znów znajduje się w okolicy pola karnego Górnika. Tym razem rzut wolny dla Śląska. A jednak spalony Śląska.

10 min. - Strzał Janasika blokuje Rymaniak. Rzut rożny dla wrocławian. Przy piłce Waldemar Sobota.

7 min. - Śląsk zaczyna częściej gościć na połowie gospodarzy. Akcje WKS-u przeprowadzali Piasecki, Zylla, z bocznego sektora dośrodkowywał Jastrzembski.

4 min. - Przyjęcie Zylli i udrzenie z woleja. Piłka przelatuje nad poprzeczką gospodarzy.

3 min. - Taktyka na dzisiaj? Tylko piłka grana górą. Po ziemi niemal nie da się wymienić podania.

2 min. - Aut Śląska na połowie gospodarzy. Faul gości.

1 min. - Pierwszy strzał Marecela Zylli, śnieg już dał o sobie znać. Piłka stanęła.

1 min. - Śląsk rozpoczyna spotkanie w Łęcznej.

W drużynie rywala na pewno zabraknie Bartosza Śpiączki, który podobnie jak nasz kapitan przekroczył limit żółtych kartek.

W składzie wrocławskiej drużyny zabraknie Krzysztofa Mączyńskiego z powodu przekroczenia limitu żółtych kartek oraz Petra Schwarza z powodu kontuzji.

Seria ligowych porażek trwa i wrocławianie w Łęcznej będą walczyć o przełamanie po 4 ligowych porażkach z rzędu. Z kolei Górnik Łęczna notuje całkowicie odwrotną serię czterech meczów ligowych bez porażki.

Kliknij TUTAJ i sprawdź aktualne kursy w LV BET na zwycięstwo Śląska!

Zapowiada nam się mecz o 6 punktów! Czy Śląsk przełamie złą passę i zdobędzie ich komplet?