Legia Warszawa: Miszta – M. Johansson, Wieteska, Nawrocki, Mladenović – Wszołek, Slisz, Çelhaka (62' Muci), Rosołek (62' R.Lopes) – Josue (90+3' Kastrati)– Pekhart (77' Sokołowski)

Śląsk Wrocław: Szromnik – Janasik, Verdasca, Golla, Stiglec – Mączyński (80' Piasecki), Olsen (75' Łyszczarz) – Pich (78' Quintana), Sobota (75' Schwarz), Zylla (75' Jastrzembski) – Expósito.

Legia Warszawa: Strebinger – Hołownia, Kastrati, Sokołowski, Muci, R. Lopes, Skibicki, Rose, Jędrzejczyk
Śląsk Wrocław: Putnocky – Iskra, Grétarsson, Jastrzembski, Piasecki, Schwarz, Garcia, Quintana, Łyszczarz

Sędzia: Tomasz Musiał

Aura: chłodny wieczór

Widzów: bez szału

Śląsk kończy ten mecz bez celnego strzału na bramkę. Śląsk kończy ten mecz w ustawieniu symbolizującym kompletne zagubienie i bezradność. Nie widać pozytywów.

90+4 min. - Koniec meczu, Śląsk przegrywa z Legią 0:1.

90+3 min. - Schodzi na najlepszy dziś na boisku Josue, wchodzi Kastrati

90+2 min. - Exposito do Piaseckiego, który przegrywa pojedynek główkowy

90 min. - 3 minuty dolicza sędzia, a my toniemy

Nic tu się nie klei, desperackie zmiany Magiery, pchnięcie wszystkich do przodu i długie podania na nikogo. Legia ani trochę zaniepokojona chce doprowadzić to bezpiecznie do końca

87 min. - Prosty błąd techniczny Janasika i strata

84 min. - Strzał Quintany z ostrego kąta nie mógł zaskoczyć Miszty

Jeden wielki bałagan w tym momencie na boisku. Czy w tym szaleństwie jest metoda? Chyba nie, bo przeważa Legia

80 min. - I jeszcze Piasecki za Mączyńskiego. Wszystkie siły rzucone na boisko przez Magierę

78 min. - Quintana za Picha w Śląsku

77 min. - Sokołowski za Pekharta w Legii

77 min. - Bardzo słaby dziś Exposito oddał bardzo słaby strzał z dystansu

Przed nami ostatni kwadrans. Sądny kwadrans dla losów trenera Magiery? Bardzo możliwe

75 min. - Potrójna zmiana w Śląsku. Schodzą Zylla, Sobota i Olsen. Wchodzą Schwarz, Jastrzembski i Łyszczarz

74 min. - Niesamowite dogranie Josue do Wszołka, ale strzał z powietrza tego drugiego technicznie nie dorównał podającemu

73 min. - Strata Olsena, na szczęście Legia nieporadna w kontrataku

69 min. - Długie podanie za linię obrony Śląska, Szromnik wyszedł na 12 metr po czym się zawahał, wobec czego Wszołek go przelobował. 0:1....

68 min. - Bardzo słaby strzał Olsena a sytuacja była dogodna

66 min. - Strzał Janasika okazał się być podaniem, ale adresat Sobota był na spalonym

65 min. - zablokowany strzał Josue z łatwością złapał Szromnik

64 min. - Dobre dośrodkowanie Mladenovia ale strzał głową Wieteski bardzo niecelny

62 min. - Zmiany w Legii. Schodzą Çelhaka i Rosołek. Wchodzą Muci i Lopes

62 min. - Bardzo groźnie wyglądający stempel butem na nodze Mączyńskiego. Winowajca Nawrocki ukarany żółtą kartką

61 min. - Mączyński ładnie dograł do Janasika na prawej stronie, ale ten mając mnóstwo miejsca zagrał niecelnie

60 min. - Dobrze zastawia się Exposito, ale nie jest w stanie się odwrócić i napędzić. Fauluje go Slisz

58 min. - Teraz dośrodkowanie minęło wszystkich piłkarzy

57 min. - Niezłe dośrodkowanie Olsena piąstkuje z trudem Miszta, będzie korner z drugiej strony

57 min. - Sprytnie Zylla nabił Johanssona w trudnej sytuacji i będzie rzut rożny

56 min. - Akcja Legii z łatwością powstrzymana i sfaulowany Pich po odbiorze piłki

Obiecująco wszedł Śląsk w drugą połowę, w końcu jesteśmy w stanie wymienić kilka płynnych podań.

52 min. - Piękna akcja Golli na.. prawym skrzydle. Stoper Śląska efektownym dryblingiem minął dwóch legionistów, posłał spytne dośrodkowanie w pole karne, niestety nikt nie przeciął toru lotu piłki

51 min. - Dośrodkowanie Zylli zatrzymuje się na łokciu Wieteski, ale według sędziego nie kwalifikuje się to na rzut karny

49 min. - Dobry pressing i odbiór Soboty na Çelhace. Zawodnik z Albanii ratował się faulem i otrzymał żółtą kartkę

47 min. - Złe zgranie Exposito będącego tyłem do bramki. W pierwszej połowie Hiszpan był nieobecny, czy odżyje w drugiej?

45 min. - Gwizdek sędziego Musiała rozpoczyna drugą połowę!

Obie drużyny wracają na murawę, wygląda na to, że bez zmian personalnych. Zaraz wznawiamy grę. Śląsku musisz!

Ahh, słabe to było. Teraz odetchnąć, zdystansować się i z nową nadzieją wejdźmy w drugą połowę. Przerwa.

45 min. - Strzał Soboty z woleja na głowę przyjął Wieteska, po czym sędzia kończy pierwszą połowę. Słaba pierwsza połowa, po której dzięki Szromnikowi schodziny na przerwę z wynikiem 0:0.

44 min. - Nic się nie działo, aż w końcu Legia wyprowadziła atak niemal kończący. Na szczęście w bramce Śląska jest SZROMNIK, który sparował strzał Pekharta na poprzeczkę

43 min. - Była szansa na kontratak, ale Sobota źle zabrał się z piłką

40 min. - Teraz Janasik na wiwat! Mamy pierwszy strzał na bramkę!

39 min. - 39 minuta, nie ma o czym pisać. Błąd za błędem z obu stron.

37 min. - Mączyński podaje do nikogo. Bezradnie wygląda Śląsk w ofensywie

36 min. - Bardzo dobry wślizg Stigleca kończy akcję Legii

34 min. - Slisz miał dobrą pozycję do strzału, ale uderzył fatalnie

30 min. - Wybiło pół godziny gry, Śląsk wciąż bez strzału na bramkę Legii

Strasznie szarpana gra z obu stron, na szczęście Śląsk na razie unika karygodnych błędów w defensywie

28 min. - ... choć w przypadku tego drugiego rożnego Wieteska oddał całkiem groźny strzał

28 min. - Dwa rzut rożne dla Legii w krótkim czasie, z obu Śląsk wyszedł bez szwanku

26 min. - Faulowany Josue sugestywnie wylicza sędziemu na palcach, ileż to już razy był kopany przez Mączyńskiego

25 min. - Faul Mączyńskiego w bocznej strefie. Legia ma rzut wolny na kształt rzutu rożnego

Trudno powiedzieć po pierwszych 25 minutach, która drużyna jest dzisiaj lepiej dysponowana. Prawdopodobnie obie są słabe i zadecydują detale.

22 min. - Pierwszy ofensywny epizod Janasika w tym meczu - wywalczył aut na połowie Legii

20 min. - Faulowany Sobota, który nie jest zbyt aktywny, ale gdy już ma piłkę przy nodze wygląda dobrze

20 min. - Mladenovic oddał strzał z tak samo marnym skutkiem jak w przypadku dwóch poprzednich dośrodkowań.

19 min. - Aj... wydawało się, że to jest Exposito time, gdy piłka spadała mu na lewą nogę na 16 metrze. Hiszpan jednak... nie trafił w piłkę :(

18 min. - Po raz kolejny nieporozumienie Mladenovica z kolegami i złe dośrodkowanie

16 min. - Exposito dośrodkował w kierunku Picha, który się poślizgnął. Wcześniej ładnie przewagę wypracował Sobota

16 min. - Ryzykowny faul Mączyńskiego, zatrzymujący kontrę Legii. Na szczęście bez kartki

13 min. - Teraz Śląsk skutecznie zamknął Legię na jej połowie, ale wysoki pressing przyniósł tylko aut

11 min. - Exposito wdał się w efektowny, lecz nieefektywny drybling. Stracił na 20 metrze przed bramką Miszty

10 min. - Slisz uderzył z 20 metrów, ale piłka powędrowała nawet nad piłkołap

9 min. - Johansson zamarkował oddanie strzału, czym zwiódł dwóhc obrońców, ale strzał niezamarkowany został zablokowany przez dobrze ustawionego Stigleca

8 min. - Pich spytnie przedostał się w pole karne, ale w gąszczu nóg nie znalazł miejsca do skutecznego dogrania do Zylli

Początek mecz to wzajemne badanie sił, widać, że spotkały się dwie drużyny o zachwianej pewności siebie. Sporo fauli i zagrań do tyłu.

6 min. - Błąd techniczny i strata Ślisza w środkowej strefie

4 min. - Szromnik pewnie łapie nieudane dośrodkowanie Mladenovica

4 min. - Dośrodkowanie Josue z rzutu wolnego wybija głową Mączyński

3 min. - Faul Stigleca na Wszołku z prawej strony boiska

3 min. - Za głębokie dośrodkowanie Golli w pole karne Legii

2 min. - Dobrze zastawił się Olsen i został sfualowany

1 min. - Dwa błędy w przyjęciu u Exposito na początek

1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego Musiała. Zaczęli!

Obie drużyny wychodzą z tunelu, za moment zaczynamy! Śląsk wyprowadzany przez Mączyńskiego, kapitanem Legii jest Wieteska.

Poza posadzeniem na ławce Jastrzembskiego i wprowadzeniem Zylli, skład z poprzedniego meczu nie zmieniony.

Z punktu widzenia taktycznego będziemy potrzebować Jastrzembskiego w późniejszej fazie meczu - tak argumentuje posadzenie Denissa na ławce trener Magiera.

TUTAJ> najważniejsze informacje przed tym meczem.

Kliknij TUTAJ> i sprawdź aktualne kursy w LV BET na zwycięstwo Śląska!

Autor relacji: Konrad Omieljaniuk