Śląsk Wrocław: Szromnik – Bejger, Tamás, Grétarsson (46' Lewkot) – Janasik, Mączyński (83' Jastrzembski), Schwarz, Garcia – Sobota (75' Olsen), Quintana (66' Pich) – Expósito (75' Piasecki).

Lech Poznań: van der Hart – Kędziora, Šatka, Milić (46' Pereira), Rebocho – Murawski, Tiba (77' Kvekveskiri) – Velde (46' Skóraś), J. Amaral, Kamiński (82' Marchwiński) – Kownacki.

Śląsk Wrocław: Putnocky, Poprawa, Stiglec, Lewkot, Bukowski, Olsen, Jastrzembski, Pich, Piasecki.
Lech Poznań: Bednarek, Pereira, Douglas, Karlström, Ramirez, Marchwiński, Skóraś, Skrzypczak, Kvekveskiri.

Sędzia: Krzysztof Jakubik

Aura: kwiecień plecień

Widzów: 14112

Stracona bramka na początku drugiej połowy kompletnie podcięła skrzydła drużynie Piotra Tworka i Lech nas zdominował. Szkoda, bo w pierwszej połowie obrona stanowiła monolit.

90+8 min. - Sędzia kończy mecz. Śląsk przegrywa 0:1

90+7 min. - Piasecki zgrywa głową długie zagranie od Tamasa, do piłki dopada Pich, lecz mając niezłą pozycję, nie trafia w bramkę

90+6 min. - Wznowili grę, Bejger wrócił na boisko, ale teraz leży na nim Kownacki po przypadkowym starciu z Tamasem

90+4 min. - Pomocy medycznej potrzebuje Bejger, przerwa w grze

90+4 min. - Strzał Jastrzembskiego z 25 metrów zdecydowanie zbyt lekki

90+3 min. - Jastrzembski szuka podaniem Picha w polu karnym, ale skuteczna interwencja Kędziory kończy akcję

90+3 min. - Dobre dośrodkowanie Garcii w pole karne, ale... tam nikogo nie ma

90+2 min. - Faulowany Olsen w środku pola

90+1 min. - Lech od kilku minut spokojnie utrzymuje się przy piłce

90 min. - 5 minut dolicza sędzia

Lech kontroluje wydarzenia boiskowe w drugiej połowie.

88 min. - Skuteczna interwencja wślizgiem w wykonaniu Lewkota

85 min. - Świetne wycofanie piłki przez Kownackiego do Karlstroma na 14 metr, na szczęście Szwed nie trafia w bramkę

83 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku, schodzi Mączyński, wchodzi Jastrzembski. Opaska kapitańska wędruje do Tamasa.

82 min. - Kamiński schodzi, a za niego Marchwiński w Lechu.

81 min. - Schwarz niecelnie w kierunku Garcii

80 min. - Dobre dośrodkowanie Olsena z prawej strony, wybite na rzut rożny przez defensorów Lecha

79 min. - Teraz to Lewkot sfaulowany przez Skórasia

Nie będzie rzutu karnego

77 min. - Kvekveskiri zmienia Tibę, w międzyczasie sędzia nasłuchuje podpowiedzi z VARu, czy był karny

76 min. - Pich do Piaseckiego w polu karnym, ten starał się zastawić i chyba został sfaulowany... sędzia nie reaguje

75 min. - Piasecki w miejsce Exposito, Olsen w miejsce Soboty

74 min. - Na spalonym Skóraś

72 min. - Odważna próba Mączyńskiego z 40 metrów i ... było blisko! Piłka wylądowała na górnej siatce

69 min. - Lewkot fauluje Skórasia, trudny mecz dla wychowanka Śląska

68 min. - Faulowany Pich w swojej pierwszej akcji

66 min. - Pich za Qunitanę

65 min. - Niedokładne wyprowadzenie piłki przez Lewkota

64 min. - Dobra akcja środka, piłka trafiła na lewą stronę do Garcii, ale jego dośrodkowanie zablokowane

61 min. - Rebocho do Kownackiego i jego strzał świetnie broni Szromnik

58 min. - Strata Quintany w środku pola, natychmiastowa kontra Lecha, w polu karnym znajduje się Kownacki, ale stara się nieudolnie wymusić karnego

56 min. - Niezłe dośrodkowanie Janasika do Exposito, strzał tego drugiego bardzo dobrze wyblokowany przez Pereirę

56 min. - Niecelnie Quinatana do Garcii. Prosty błąd, Hiszpan nie był atakowany

53 min. - Stara się Śląsk wrócić do gry, wymienić kilka podań, strzał z 16 metrów oddał Garcia, ale niestety został zablokowany

Szkoda Szymona Lewkota, który będąc odstawiony od gry po sporej krytyce dostał pierwszą szansę u nowego trenera i zaczyna w ten sposób... wciąż jednak jest sporo czasu na odrobienie strat.

48 min. - Aj Lewkot... źle obliczył tor lotu górnej piłki, minął się z nią, sam na sam wyszedł Skóraś i wyprowadził Lecha na prowadzenie...0:1

47 min. - Człowiek jeszcze hotdoga po przerwie nie przełknął dobrze a już stresy... Podanie na wolne pole do Kownackiego, ubiega go wychodzący z bramki Szromnik, piłka trafia pod nogi Kamińskiego, a jego strzał z linii bramkowej wybija Janasik

46 min. - Zaczynamy drugą połowę!

46 min. - Lewkot zmieni Gretarssona. Islandczyk zgłosił uraz

Będą zmiany w przerwie w szeregach obu drużyn. W Lechu na boisku pojawią się Skóraś i Pereira. W Śląsku na gotowego do wejścia wygląda Lewkot

Śląsk w tej przemeblowanej obronie zorganizowany jak nigdy, ale tak to jest, że jak robisz przemeblowanie to przy okazji wytrzesz kurze i potem wygląda to elegancko. Trzeba utrzymać koncentrację z tyłu i ukąsić coś z przodu w drugiej części. Nie taki Lech groźny w tej pierwszej połowie...

45+1 min. - Koniec pierwszej części meczu

45+1 min. - Mączyński górnym podanie szuka Quintany, ale wybija głową Satka

45 min. - Minuta doliczona do pierwszej połowy

44 min. - Quintana wyszedł na czystą sytuację, ale niepotrzebnie chciał nawinąć obrońcę zwodem, zamiast oddać strzał i stracił. Po wszystkim sędzia asystent i tak podniósł chorągiewkę

43 min. - Ofiarnie Mączyński dopada do piłki na prawej stronie, dośrodkowuje, ale w polu karnym Exposito zagrywa ręką

42 min. - Jeszcze po tej samej akcji Sobota odnajduje podaniem Islandczyka w polu karnym, ale sędzia boczny podnosi chorągiew

41 min. - Dobre dośrodkowanie Garcii i Gretarsson w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę Lecha.

41 min. - Sfaulowany Exposito w pojedynku główkowym

39 min. - Kamiński świetnie do Kownackiego, ten będąc w dogodnej pozycji w polu karnym nie decyduje się na strzał, ale szuka podaniem Amarala. Na szczęście podanie minimalnie niecelne

38 min. - Faulowany Quintana w pojedynku powietrznym

34 min. - Exposito łatwo dał się minąć Kownackiemu, zrobił jeszcze niepotrzebny, spóźniony wślizg i otrzymał żółtą kartkę za faul

34 min. - Piłka za plecy Janasika, ten czubkiem głowy wybija na rożny

33 min. - Agresywna gra Mączyńskiego, najpierw dobrze odbiera piłkę Kamińskiemu, ale później w stykowej sytuacji fauluje Kownackiego i otrzymuje żółtko

Pół godziny gry za nami, trzeba pochwalić Śląsk za organizację gry defensywnej na ten moment. Lech bez pomysłu na sforsowanie szyków defensywnych. Niestety nie jesteśmy w stanie wyprowadzić groźnej kontry

30 min. - Próba szybkiego ataku po odbiorze Garcii, ale Quintana traci piłkę

29 min. - Niedokładne zgranie Exposito, Hiszpan na razie niewidoczny

29 min. - Groźna wrzutka Kędziory, Kamiński na szczęście nie jest w stanie jej skontrolować

28 min. - Nieporozumienie w obronie Śląska, z piłką mija się Tamas, niepotrzebnie wychodzi Szromnik, ale wszystko dobrym wybiciem wyjaśnił Gretarsson

26 min. - Garcia krótko z Mączyńskim, nic z tego nie wyszło

26 min. - Janasik w pole karne w kierunku Soboty, na rzut rożny wybija obrońca Lecha

24 min. - Murawski próbuje ciekawego zagrania w pole karne do Kamińskiego, ale przytomnie interweniuje Janasik

23 min. - Exposito tyłem do bramki, utrzymuje się przy piłce, ale potem niedokładnie zagrywa w kierunku Janasika

23 min. - Gwiazdor Lecha wraca do gry po interwencji sztabu medycznego

22 min. - Starcie Tamasa z Amaralem, po którym Portugalczyk zwija się z bólu i nie podnosi z murawy.

21 min. - Dośrodkowanie Soboty z prawej strony wybite przez obrońców, futbolówkę zbiera Janasik ale nie potrafi groźnie uderzyć

18 min. - Exposito z rzutu wolnego uderza mocno, ale prosto w mur..

17 min. - Dośrodkowanie Garcii piątskuje va der Hart, na piłkę na 18 metrze czeka Schwarz i gdy składa się do strzału fauluje go Amaral. To będzie dobra pozycja by pokusić się o gola z wolnego.

16 min. - Quintana ładnie do Exposito, ten niestety na minimalnym spalonym

Za nami pierwszy kwadrans, bez dogodnych okazji z obu stron, Śląsk dobrze ustawiony w defensywie, ale nie wykorzystuje błędów Lecha

13 min. - Z rzutu wolnego Garcia, ale złe dośrodkowanie. Chwilę później wybija Gretarsson jak najdalej od bramki Śląska zapobiegając kontrze

12 min. - Milić brzydko pociągał Sobotę za koszulkę. Faul i upomnienie

11 min. - Dobry odbiór Schwarza i fauluje go Amaral

10 min. - Po raz kolejny Śląska nie wyprowadza groźnego ataku po odbiorze na połowie rywala. Próbujemy grać wyższym pressingiem

8 min. - Za głębokie dośrodkowanie Janasika, prosto w ręce van der Harta

7 min. - Szansa na kontrę dla Śląska, Quintana nieco zwalnia i daje się sfaulować

7 min. - Lech aktywnie na połowie Śląska, ale nie znajdują goście miejsca do oddania strzału

5 min. - Odbiór piłki na połowie Lecha przez Exposito, ale niestety niecelne zagranie w kierunku Quintany

4 min. - Teraz Lech dłużej operuje piłką, trwa wzajemne badanie sił

2 min. - Ponownie Śląsk wyższym pressingiem, van der Hart wybija w aut

1 min. - Wysoki pressing Caye Quintany, Hiszpan blokuje zagranie stopera Lecha i od bramki wznowią goście

1 min. - Pierwszy gwizdek, zaczynamy!

Piłkarze wychodzą na murawę. Atmosfera na Stadionie Wrocław dziś gorąca, grubo ponad 10 000 ludzi na trybunach i ponad 2000 w sektorze gości

Musimy zmierzyć się z falą infekcji jaka dopadła nasz zespół - mówi w przedmeczowym wywiadzie trener gości Maciej Skorża. W Lechu Poznań aż 8 zmian względem ostatniego meczu z Jagiellonią Białystok(wygranego 3:0)

TUTAJ przeczytasz najważniejsze informacje przed dzisiejszym meczem Śląska Wrocław z Lechem Poznań.

Kliknij TUTAJ i sprawdź aktualne kursy w LV BET na zwycięstwo Śląska!

Autor relacji: Konrad Omieljaniuk