Śląsk Wrocław: Putnocky - Janasik (80' Verdasca), Golla, Tamas, Stiglec - Pich (67' Bejger), Schwarz, Mączyński, Jastrzembski (80' Łyszczarz), Olsen (67' Quintana) - Exposito (80' Piasecki)

Pogoń Szczecin: Stipica - Bartkowski (66' Kucharczyk), Łasicki, Malec, Mata - Jean Carlos (66' Drygas), Żurawski (66' Fornalczyk), Dąbrowski, Kowalczyk (71' Biczachczjan), Grosicki (82' Parzyszek)- Zahović

Śląsk Wrocław: Szromnik, Verdasca, Bejger, Garcia, Hyjek, Łyszczarz, Quintana, Sobota, Piasecki
Pogoń Szczecin: Bursztyn, Matynia, Łęgowski, Biczachczjan, Kurzawa, Drygas, Kucharczyk, Parzyszek

Sędzia: Szymon Marciniak

Aura: słonecznie ciepło

Widzów: 10166

90+3 min. - Sędzia Marciniak skończył ten niezwykle emocjonujący mecz! Jeden punkt zostaje we Wrocławiu!

90+3 min. - Ależ interwencja Putnockiego! Świetnie odbił to Słowak!

90+2 min. - Żółtą kartką za przerwanie kontry ukarany Verdasca

90+2 min. - Świetną szansę miał Łyszczarz, ale został zablokowany!

90+1 min. - Trzy minuty dłużej pogramy

90 min. - Świetną szansę miał Zahović, ale został zablokowany

84 min. - Piłka odbiła się od Drygasa po rzucie rożnym, ale nie sprawiło to żadnego zagrożenia pod bramką

83 min. - Niebezpiecznie przedzierał się Biczachczjan, ale został zablokowany

82 min. - Ostatnia zmiana w drużynie gości. Za Grosickiego wchodzi Parzyszek

80 min. - Potrójna zmiana w zespole Śląska. Na boisku w miejsce Janasika, Jastrzembskiego i Exposito meldują się Verdasca, Łyszczarz i Piasecki

Dobre wiadomości płyną z Pruszkowa, bowiem rezerwy Śląska objęły prowadzenie w 47. minucie po rzucie karnym. Strzelcem gola oczywiście najlepszy strzelec drużyny, Sebastian Bergier!

77 min. - Urwał się obrońcom Quintana, ale uderzył wprost w Stipicę

76 min. - Cały czas groźnie pod bramką wrocławian, ale akcja duetu Drygas-Grosicki została skutecznie zablokowana

74 min. - Bardzo dobra piłka do Exposito, który wyszedł sam na sam ze Stipicą, ale był na spalonym

74 min. - Tym razem swoich sił próbował Zahović, ale pewnie obronił bramkarz Śląska

73 min. - Piękna interwencja Putnockiego po strzale głową Łasickiego! Słowak wykazał się nie lada refleksem

72 min. - Powstrzymana szarża Fornalczyka, a po nim próbował świeżo wprowadzony Biczachczjan, ale zbyt długo się zastanawiał i został zablokowany

71 min. - Na boisku za Kowalczyka melduje się Biczachczjan

70 min. - Na krótko próbowali rozegrać rzut rożny zawodnicy Pogoni, ale na spalonym był Mata

70 min. - Grosicki wyłożył piłkę Fornalczykowi, ale ten po rykoszecie strzelił wprost w bramkarza gospodarzy

68 min. - Strzał Mączyńskiego minimalnie mija bramkę strzeżoną przez Stipicę

66 min. - Potrójna zmiana w zespole Pogoni i podwójna w Śląsku. Na boisku meldują się Quintana i Bejger, natomiast w zespole gości wchodzą Kucharczyk, Drygas i Fornalczyk

65 min. - Odebrał piłkę Żurawski i oddał mocny strzał, ale czujny był Putnocky

A po pierwszej połowie w Pruszkowie rezerwy Śląska bezbramkowo remisują ze Zniczem. W pierwszym składzie wrocławian między innymi Piotr Celeban i Mariusz Pawelec.

63 min. - Mączyński przytomnie znalazł niekrytego Stigleca na lewej stronie, ale podobnie jak wcześniej, Chorwat posłał piłkę wysoko nad bramką

62 min. - Poradzili sobie z dośrodkowaniem Jastrzembskiego defensorzy Pogoni

61 min. - Strzał głową Jeana Carlosa ląduje wprost w rękach Putnockiego

60 min. - Mocny strzał Grosickiego odbił się od zawodnika Śląska i będzie rzut rożny

58 min. - Dalekie zagranie do Jastrzembskiego, ale wyczyścił tę sytuację pewnie Łasicki

56 min. - Pogoń ciągle w natarciu. Strzał Jeana Carlosa sprzed pola karnego został jednak zablokowany

53 min. - Mocny strzał Stigleca z daleka, ale nie musiał nawet interweniować Stipica

51 min. - Szybko po wyjściu z szatni doprowadzają do wyrównania Portowcy. Idealne dośrodkowanie na głowę Żurawskiego i młodzieżowiec Pogoni strzałem głową nie daje szans Putnockiemu

50 min. - Nie przeczytał intencji Picha Jastrzembski i rozpocznie Pogoń od bramki

49 min. - Fatalne zagranie Grosickiego w stronę Jeana Carlosa, z autu rozpoczął Śląsk

47 min. - Exposito w próbie ataku, ale zahaczony został Hiszpan i sędzia Marciniak przerwał grę

46 min. - Dobra piłka od Jeana Carlosa w stronę Zahovicia, ale czujny pozostał Golla

46 min. - Rozpoczynamy drugą część spotkania we Wrocławiu!

Zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania, w której zobaczyliśmy przełamanie Erika Exposito. Wrocławianie mogą być pełni nadziei przed drugą odsłoną tego spotkania, a już zaraz na murawie pojawi się złota jedenastka Śląska z 2012 roku!

45 min. - Janasik wycofał do Picha przed pole karne, ale odchylił się przy tym strzale Słowak, w efekcie piłka pofrunęła wysoko w górę

41 min. - Dobre płaskie zagranie od Janasika w stronę Picha, ale czujny był defensor gości

40 min. - Dobrze zapowiadała się dwójkowa akcja Exposito z Jastrzembskim, ale napastnik Śląska zagrywał niedokładnie i poradzili sobie z tym atakiem Portowcy

38 min. - Świetna długa piłka od Schwarza do Jastrzembskiego, ale zagranie wzdłuż bramki młodzieżowca Śląska zostało zablokowane

36 min. - Groźnie zrobiło się pod bramką Putnockiego. Piłkę zgrał do Zahovicia Żurawski, a Słoweniec uderzył z bliskiej odległości wprost w golkipera Śląska

Jednocześnie rozpoczął się mecz Śląska II Wrocław ze Zniczem Pruszków, a o jego wyniku będziemy informować również tutaj

To jedenasta bramka Hiszpana w tym sezonie. Tym samym jest on najlepszym strzelcem Śląska w tegorocznych rozgrywkach

28 min. - W końcu się odblokował! Piłka skierowana z prawej strony od Stigleca odnajduje Exposito, a ten głową pakuje futbolówkę do siatki!

27 min. - Próba kombinacyjnego rozprowadzenia akcji kończy się faulem na Mączyńskim

27 min. - Niedokładny przerzut do Bartkowskiego i zacznie z autu Śląsk

22 min. - Jak to możliwe, że tutaj nie było gola? Mata poczarował na lewej stronie i zagrał na piąty metr, a tam Żurawski odchylił się mocno do tyłu i posłał piłkę w trybuny!

21 min. - Pich wszedł w pole karne Portowców i mocno uderzył na bramkę rywala, ale pewnie poradził sobie z tym golkiper gości

20 min. - Wrocławianie chcieli wyprowadzić kontratak, ale faulowany był Schwarz

18 min. - Exposito w próbie kontrataku, ale jego strzał sprzed pola karnego znacząco minął bramkę Stipicy

14 min. - Pich zbyt zdecydowanie w starciu z Kowalczykiem i sędzia przerywa grę

12 min. - Dośrodkowanie w pole karnym wybija Łasicki

10 min. - Celne uderzenie z daleka Olsena ląduje w rękach Stipicy

8 min. - Pomylili się w rozegraniu Portowcy, ale nie skorzystali na tym zawodnicy Śląska

7 min. - Długa piłka od Golli do Janasika była jednak zbyt mocna

6 min. - Na spalonym znalazł się Erik Exposito

6 min. - Kowalczyk pognał z indywidualną akcją, ale akcja została wyhamowana. Dąbrowski wrzucił wprost w ręce Putnockiego

5 min. - Była szansa na zagrożenie bramki Stipicy, ale Jastrzembski nie zdecydował się na dośrodkowanie

3 min. - Faulowany był Kowalczyk. Sędzia początkowo zastosował przywilej korzyści, ale później przerwał grę

2 min. - Próba sprytnego zagrania Kowalczyka w pole karne okazuje się niedokładna

1 min. - Sędzia Szymon Marciniak gwizda po raz pierwszy, a więc rozpoczynamy starcie we Wrocławiu!

Pogoń jest jedną z najlepszych wyjazdowych drużyn w tym sezonie. W gościach przegrała zaledwie dwukrotnie i straciła najmniej bramek na obcych stadionach (tylko 11).

Już za mniej niż pół godziny rozpoczniemy niezwykle ważne spotkanie 32. kolejki ekstraklasy, w którym Śląsk Wrocław podejmie groźną Pogoń Szczecin, chcącą zachować szanse na grę o mistrzostwo Polski. Dla WKS-u to ostatni gwizdek, by nie wylądować w strefie spadkowej. Zapraszamy na relację live z tego spotkania. Równocześnie będziemy informować o wyniku rozpoczynającego się o 18:00 spotkania rezerw Śląska w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem!

Kliknij TUTAJ i sprawdź aktualne kursy w LV BET na zwycięstwo Śląska!

Autor relacji: Mateusz Włosek