3 (3)
25' Janasik, 41' Schwarz, 45' Jastrzembski
Górnik Zabrze
4 (2)
14' Janicki, 43' Manneh, 62', 71' Higinio
Koniec meczu
34. kolejka ekstraklasy
21.05.2022 (17:30)

Śląsk Wrocław: Putnocky - Janasik (48' Bejger), Golla (82' Gretarsson), Verdasca, Stiglec - Pich, Schwarz, Sobota (82' Bukowski), Olsen, Jastrzembski - Piasecki

Trener: Piotr Tworek

Górnik Zabrze: Bielica - Wiśniewski, Szymański, Janicki, Dadok - Janza (60' Ziółkowski), Kubica (52' Stalmach), Manneh (58' Mvondo) - Pacheco, Nowak, Krawczyk (58' Higinio)

Trener: Jan Urban

Śląsk Wrocław: Szromnik, Gretarsson, Bejger, Bukowski, Hyjek, Borys, Zylla, Łyszczarz, Bergier
Górnik Zabrze: Sokół, Higinio, Stalmach, Mvondo, Dziedzic, Ziółkowski

Sędzia: Łukasz Kuźma

Aura: wiosennie

Widzów: 11770

Śląsk nie był w stanie wygrać również z prezentującym beztroski futbol Górnikiem Zabrze. Górnik był w defensywie słaby, Śląsk jeszcze słabszy, stracił 4 bramki i sezon kończymy na 15 miejscu. W rundzie wiosennej wygraliśmy tylko raz, we Wrocławiu ani razu, fatalny to był czas i dobrze, że ten sezon już się skończył.

90+4 min. - Ostatni gwizdek sędziego. Śląsk przegrywa z Górnikiem Zabrze 3:4.

90+1 min. - Borys w efektownej akcji, ale ostatecznie powstrzymany bezwzględnym, lecz czystym wślizgiem

90 min. - 4 minuty dolicza sędzia

90 min. - Łyszczarz przegrywa pojedynek fizyczny w polu karnym i od bramki wznowi Bielica.

88 min. - Bukowski dobrym balansem ciała zwiódł dwóch obrońców, ale potem nieporozumienie z Łyszczarzem. Nie zanosi się na bramkę wyrównującą

86 min. - Pomoc medyczna potrzebna Szymańskiemu

85 min. - Dośrodkowanie Bejgera zablokowanie i piłka ląduje w rękach bramkarza Górnika

Był to pożegnalny mecz Waldemara Soboty w Śląsku Wrocław.

82 min. - Gretarson za Gollę i Bukowski za Sobotę

80 min. - Doszedł do strzału głową Piasecki, ale uderzył wprost w ręce Bielicy.

79 min. - Faulowany wprowadzajacy ofensywnie piłkę Verdasca. Będzie okazja do dośrodkowania z rzutu wolnego

77 min. - Faulowany po rzucie rożnym Adrian Łyszczarz

77 min. - Broni Putnocky strzał Dadoka z 20 metrów. Piłka na rożny

75 min. - Kolejny groźny kontratak Górnika. Dobrze wracający Bejger wybija piłkę

15-letni Borys to najmłodszy debiutant w historii występów Śląska w najwyższej klasie rozgrywkowej.

72 min. - Łyszczarz za Picha i Borys za Olsena w drużynie Śląska

71 min. - 3:4... W przykry sposób żegna się Putnocky ze Śląskiem. Druga bramka na jego konto, teraz z pozoru niegroźny strzał Higinia zza pola karnego przełamał jego ręce i piłka wpadła do siatki

70 min. - Przegrany pojedynek Soboty i strata, ale świetnie asekuruje go Verdasca

69 min. - Dobre piąstkowanie Putnockiego wyjaśnia sytuację po rzucie rożnym

68 min. - Po szybkim rozegraniu rzutu wolnego Pich oddał groźny strzał, ale był na spalonym

67 min. - Pich nieczysto trafia w piłkę po dobrym dośrodkowaniu od Stigleca

66 min. - Pich do Piaseckiego, ale Fabian zbyt długo czeka z odegraniem i traci piłkę w dobrej sytuacji

63 min. - Poprzeczka po strzale Picha! Słowak dostał podanie od Jastrzembskiego i jego strzał głową na poprzeczkę sparował bramkarz Górnika

62 min. - 3:3. Na strzał z dystansu zdecydował się Nowak. Putnocky złapał piłkę po tym strzale, po czym ją wypuścił, dopadł do niej Higinio i doprowadził do wyrównania.

60 min. - Schwarz prostopadle do Piaseckiego, ten oddał bardzo dobry strzał z trudnej pozycji przed polem karnym, ale świetnie wyciągnął się Bielica i obronił to czubkami palców

58 min. - Podwójna zmiana u gości. Manneh i Krawczyk schodzą z boiska. Wchodzą Higino i Mvondo

56 min. - Z łatwością weszli w pole karne Śląska gracze Górnika, ale dobrze ustawiony Bejger przerywa podanie do Pacheco. Potem przewrotką wybija Sobota.

54 min. - Teraz Pich znajduje Piaseckiego w okolicahc pola karnego, ale napastnik Śląska wzięty w kleszcze przez dwóch obrońców nie był w stanie nic zrobić

53 min. - Wyszydzany dziś przez własnych fanów Piasecki mógł zdobyć bramkę, ale ... trafił w słupek. Był sam na sam z bramkarzem po zagraniu od Soboty

52 min. - Kubica również nie wróci na boisko, wchodzi za niego Stalmach

48 min. - Bejger za Janasika

47 min. - Na boisku położył się Kubica. Położył się też Janasik, ale są to położenia ze sobą nie powiązane żadnym starcie. Trudy sezonu. Janasik będzie potrzebował zamiany.

47 min. - Znowu wbiega dynamicznie w pole karne Jastrzembski, ale tym razem minimalnie przesadził z dryblingiem i stracił piłkę

46 min. - Dobry powrót Janasika za Pacheco i dośrodkowanie Hiszpana zablokowane

Kibice wrócili na sektor B i ruszyli z dopingiem

45 min. - Ostatnie 45 minut w tym sezonie. Gramy!

Bez zmian w składach obu drużyn na drugą połowę. Obie ekipy już na boisku, zaraz wznawiamy grę!

Cieszy pierwsza bramka w ekstraklasie w wykonaniu Denisa Jastrzembskiego. Młodzieżowiec Śląska notuje ostatnio dobre występy i rokuje nadzieje na przyszły sezon.

Mecz, który na początku był nudny i słaby przerodził się w radosny futbol z obu stron. Śląsk wykorzystuje fakt, że Górnik nie przejmuje się defensywą i do przerwy zdołał strzelić 3 bramki.

45 min. - Koniec pierwszej połowy!

45 min. - Świetna akcja Śląska! Schwarz wymienia piłkę z Olsenem, po czym uruchamia Jastrzembskiego, a młodzieżowiec Śląska precyzyjnym strzałem wyprowadza Śląska na prowadzenie.

43 min. - I juź 2:2.. najpierw strzał Manneha zablokowany przez Schwarza, po chwili piłka wraca do tego zawodnika i druga próba już ląduje w bramce.

41 min. - 2:1! Poszli za ciosem zawodnicy Śląska. Golla znalazł się na prawym skrzydle(!) i dośrodkował na centymetry do Schwarza, który dołożył głowę i mamy prowadzenie.

40 min. - Fenomenalne prostopadałe zagranie Olsena do Picha, ale ten nie potrafi wykorzystać sytuacji 1 na 1.

39 min. - Znowu niecelne zagranie Soboty w momencie gdy jest nawet nieatakowany.

38 min. - Schwarz prostopadłym podaniem uruchomił Jastrzembskiego, ten dobiegł do linii końcowej i szukał zagrania do Piaseckiego, ale czujny w bramce Bielica wyłapał piłkę

34 min. - Świetna akcja gości zakończona złym przyjęciem Krawczyka w polu karnym i nie było strzału na bramkę

33 min. - Sobota ładnie odebrał piłkę, podprowadził i ... uderzył w swoim stylu z tego sezonu. Bardzo niecelnie

Kibice z trybuny B opuszczają trybunę

31 min. - 2:1!.... NIE, chorągiewka w górze. Kolejna kontrowersja, Stiglec nastrzelił Gollę, piłka odbiła się od kapitana Śląska, wpadła do siatki, ale sędzia uznał iż Golla był na spalonym

30 min. - Schwarz w kierunku Piaseckiego, ale ciut za wysoko i napastnik Śląska nie oddał strzału głową

29 min. - Janasik ładnym balansem zmylił obrońcę, ale potem kompletnie nie miał komu zagrać. Wykopał piłkę daleko i bezradnie rozłożył ręce

27 min. - Faul Jastrzembskiego na Wiśniewskim, zdenerwował się kapitan Górnika i do akcji musiał wkroczyć sędzia. Obyło się bez kartek

25 min. - 1:1! Brawa dla Patryka Janasika, który ściął z piłką do środka i popisał się świetnym strzał z lewej nogi po długim rogu bramki Bielicy

24 min. - Świetne zagranie Manneha w kierunku Krawczyka, na szczęście spalił tą akcję napastnik Górnika

23 min. - Na raty broni Putnocky strzał Pacheco

22 min. - Teraz stykowa sytuacja Piaseckiego i Bielicy w polu karnym, ale gwizdek sędziego znów milczy. Z perspektywy trybun wyglądało to na faul

21 min. - Pada w polu karnym Pich, ale sędzia sugestywnym gestem pokazuje, żeby wstawał. VARu dzisiaj nie ma

20 min. - Zagranie wzdłuż linii bramkowej, na szczęście dobrze ustawiony Stiglec kontroluje sytuacje

Z sektora kibiców Śląska wybrzmiewa festiwal szydery z własnych graczy. Przykra atmosfera dziś na stadionie, bo na boisku Śląsk też wygląda bardzo marnie

18 min. - Za mocne zagranie Pacheco w kierunku Dadoka i od bramki wznowi Putnocky

17 min. - Zaraz potem dynamiczna kontra zabrzan, na szczęście Nowak zagrywa bardzo niecelnie w kuerunku Krawczyka, który miałby mnóstwo miejsca w polu karnym

17 min. - Z rzutu rożnego dośrodkował Olsen, ale skutecznie piąstkuje Bielica.

14 min. - 0:1. Celne dośrodkowanie z rzutu wolnego, kompletnie niekryty Janicki zdobywa bramkę głową.

14 min. - Żółta kartka dla Stigleca po faulu w bocznym sektorze boiska

"To na co zasługujecie to obelgi i szydera, za ten sezon hańby wszyscy do widzenia. Od nowych piłkarzy oczekujemy wyników, dość zatrudniania nieudaczników" - transparenty o takich treściach zawisły na sektorze Oporowska.

10 min. - Golla przerzutem uruchamia Janasika, ale ten po dryblingu traci piłkę. Bardzo wolny i słaby mecz w pierwszych 10 minutach

8 min. - Fatalna strata Soboty w środku pola, ale świetna interwencja Verdaski, który wślizgiem przecina prostopadłe podanie Kubicy

6 min. - Pierwsza groźna kontra Górnika, ale w polu karnym dobrze ustawiony Golla

5 min. - Na boisku na razie nuda, teraz nieudany drybling Jastrzembskiego

Okrzyki z sektora B: Piasecki! Co? Drewno!

3 min. - Schwarz na lewą stronę do Stigleca, ten do Piaseckiego, który traci piłkę

2 min. - Niecelne zagranie Piaseckiego, szansa na kontrę dla Górnika zakończona zagranie piłki pod nogi Golli

1 min. - Dośrodkowanie Jastrzembskiego z narożnika, be zagrożenia dla bramki gości

1 min. - Zaczyna Śląsk!

Obie drużyny już gotowe, czekamy na pierwszy gwizdek, sędzia musi wszystko zsynchronizować z multiligą

Tradycyjne wykrzyczenie Śląsk! przy każdym nazwisku podczas prezentacji składu zostało zbojkotowane przez fanów Śląska. Przed zawodnikami Tworka ostatnia w tym sezonie szansa by pokazać, że potrafią godnie reprezentować te barwy.

Witamy ze stadionu we Wrocławiu. Trybuny powoli się zapełniają, duża delegacja kibiców z Zabrza na sektorze gości, zawodnicy obu drużyn kończą swoje rozgrzewki i za 10 minut zaczynamy mecz!

Kliknij TUTAJ i sprawdź aktualne kursy w LV BET na zwycięstwo Śląska!

Autor relacji: Konrad Omieljaniuk