Rumin 39'
Koniec meczu
Sparing
18.06.2022 (12:00)

Śląsk Wrocław: I połowa: Szromnik - Konczkowski, Verdasca, Matsenko, Wypart - Lewkot, Zylla, Schwarz - Bergier, Jastrzembski, Quintana
II połowa: Burta - Janasik, Bejger, Radkowski, Maćkowiak - Samiec-Talar, Hyjek, Łyszczarz, Olsen, Garcia - Exposito

Trener: Ivan Djurdjević

GKS Tychy: Jałocha - Szymura, Wołkowicz, Kargulewicz, Nedić, Mańka, Jaroch, Malec, Rumin, Żytek, Czyżycki
II połowa: Jałocha - Mańka, Nedić, Mudimu - Połap, Czyżycki, Żytek, Wołkowicz - Rumin, Kahsay, Kozina

Trener: Dominik Nowak

Śląsk Wrocław: Burta, Maćkowiak, Bejger, Poprawa, Radkowski, Garcia, Janasik, Olsen, Hyjek, Łyszczarz, Samiec-Talar, Exposito
GKS Tychy: Dana, Połap, Kozina, Mudimu

Sędzia: Adam Karasewicz

Aura: upalnie

Widzów:

90 min. - Koniec meczu przy Oporowskiej - Śląsk wygrywa z GKS Tychy 3:1

88 min. - Łyszczarz wbiegł w pole karne i w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę, od rzutu rożnego Śląsk

88 min. - Strzał po koźle jednego z zawodników gości sprzed pola karnego mija słupek bramki Burty

87 min. - Po dośrodkowaniu Mańki z wolnego w polu karnym Śląska zapanowało małe zamieszanie, ostatecznie udało się jednak wybić piłkę w aut

85 min. - Ciekawa piłka Samca-Talara do wbiegającego Hyjka, ale uprzedził go bramkarz GKS Tychy

84 min. - Pewny strzał Exposito w środek bramki i już 3:1 dla Śląska

84 min. - Łyszczarz wpadł w pole karne i został nieprzepisowo zatrzymany przez obrońcę rywala!

83 min. - Olsen szukał Janasika na prawej stronie, jednak piłkę po drodze trącił jeszcze Samiec-Talar utrudniając zadanie koledze

82 min. - Uderzenie Exposito sprzed pola karnego mija słupek bramki GKS Tychy

80 min. - Nieporozumienie między Radkowskim a Samcem-Talarem na prawej stronie, piłka uciekła zawodnikom Śląska za linię boczną

77 min. - Zawodnicy gości złapani na ofsajdzie po przerzucie na prawą stronę

75 min. - Kilku zawodników pierwszoligowca wyskoczyło do dośrodkowanej piłki, jednak nie udało się skierować jej w stronę bramki wrocławian

74 min. - Rzut wolny dla GKS Tychy, okazja na dośrodkowanie z boku pola karnego

Również w drugiej połowie sędzia zarządza przerwę na uzupełnienie płynów

70 min. - Kashay wpadł w pole karne i sprawdził koncentrację Burty, jednak dobrze odbił piłkę bramkarz Śląska

68 min. - Po świetnym podaniu Olsena Samiec-Talar opanował piłkę w polu karnym i już 2:1 dla wrocławian

67 min. - Hyjek nie dał rady opanować piłki w środku pola po doskoku doświadczonego Mańki, obrońca gości wybił na aut

65 min. - Nieporozumienie Garcii z wbiegającymi partnerami po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, tylko rozłożył ręce Hiszpan

64 min. - Piłka znowu dotarła do Samca-Talara, który tym razem był ustawiony przed polem karnym, ale został zablokowany

63 min. - Niedokładne dośrodkowanie Samca-Talara lewą nogą, Jałocha odprowadził piłkę wzrokiem za linię końcową

60 min. - Rozegranie kornera przez gości zwieńczone zablokowanym uderzeniem Czyżyckiego sprzed pola karnego

59 min. - Efektowna interwencja Burty po strzale Mańki z rzutu wolnego, będzie korner

57 min. - Po niedokładnym zagraniu Olsena w środku pola, GKS Tychy ruszył z kontrą, którą ofiarną interwencją pod własną szesnastką przerwał dopiero Radkowski. Przy okazji przekroczył jednak przepisy, więc będzie rzut wolny dla gości

54 min. - Po rozegraniu rożnego przez gości piłka znalazła się przed polem karnym, ale uderzenie jednego z zawodników gości wyraźnie minęło bramkę Śląska

52 min. - Po dośrodkowaniu z lewej strony dobrą okazję do oddania strzału głową miał Exposito, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką

49 min. - 1:1 przy Oporowskiej! Po prostej stracie Nedicia przed własną bramką do wyrównania doprowadza Hyjek

47 min. - Uderzona z dystansu piłka minimalnie mija słupek bramki pierwszoligowca

46 min. - Groźna wrzutka Janasika z prawej strony, wybijają obrońcy GKS Tychy

46 min. - Zaczynamy drugą połowę!

45 min. - Koniec pierwszej połowy przy Oporowskiej - GKS Tychy prowadzi w sparingu ze Śląskiem 1:0

44 min. - Mateusz Czyżycki ładnie opanował piłkę i uderzył z linii pola karnego, jednak pewnie łapie Szromnik

42 min. - Wrocławianie bez pomysłu po straconym golu, zupełnie nieudana próba prostopadłego zagrania w szesnastkę Jałochy

40 min. - Po niebezpiecznym dośrodkowaniu Jastrzembskiego z lewej strony niezbyt pewnie piąstkował Jałocha, a chwilę później pod własnym polem karnym sfaulowany został jeden z obrońców GKS Tychy

38 min. - 1:0 dla GKS Tychy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową pechowo przedłużył Bergier, a z najbliższej odległości trafił Rumin

37 min. - Po rozegraniu kornera piłka spadła na nogę Schwarza, a ten uderzył sprzed pola karnego nieznacznie nad poprzeczką

36 min. - Uderzona przez Bergiera sprzed pola karnego piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na rzut rożny

35 min. - Ostry faul na połowie GKS Tychy, od rzutu wolnego zawodnicy trenera Nowaka

33 min. - Wypart dopadł do Kargulewicza i przerwał jego akcję prawą stroną wybiciem na aut

32 min. - Znowu zabrakło precyzji w akcji Śląska - Verdasca nie znalazł partnera przy zagraniu pod szesnastkę Tychów

30 min. - Jastrzembski nieprzepisowo zatrzymany przy próbie wyjścia z piłką spod własnego pola karnego

30 min. - Niedokładne zagranie Lewkota w kierunku pola karnego GKS Tychy, opanowali sytuację defensorzy gości

28 min. - Przewinienie wyraźnie spóźnionego Quintany na wysokości linii środkowej, wznawia pierwszoligowiec

Krótka przerwa w grze na uzupełnienie płynów - w sobotnie południe we Wrocławiu panuje ogromny upał

25 min. - Strzał Quintany z wolnego zatrzymał się na murze, jednak piłka wróciła jeszcze w pole karne, skąd Macenko uderzył bez przyjęcia prosto w ręce Jałochy

24 min. - Quintana zaatakowany łokciem przez Mańkę przed linią pola karnego i rzut wolny dla Śląska

22 min. - Nedić ostro potraktował Lewkota pod własnym polem karnym, jednak gwizdek sędziego milczy. Na szczęście zawodnik Śląska szybko podniósł się z murawy

21 min. - Po rozegraniu kornera zablokowany został strzał jednego z zawodników wrocławian sprzed pola karnego, gospodarze wznawiają od autu

20 min. - Kargulewicz zablokował dośrodkowanie Jastrzembskiego na lewym skrzydle i będzie rzut rożny dla Śląska

18 min. - Zabrakło dokładności przy próbie ataku wrocławian prawą flanką, interweniowali obrońcy pierwszoligowca

16 min. - Tym razem zbyt mocne zagranie na prawą stronę w akcji Śląska, odprowadził piłkę za linię końcową obrońca GKS Tychy

13 min. - Bardzo niecelny strzał Quintany zakończył akcję wrocławian, piłka wylądowała na aucie

13 min. - Jastrzembski rozpędzał się lewą stroną, jednak nie zdążył do zbyt mocno zagranej piłki

12 min. - Wbiegający w pole karne z prawej strony zawodnik GKS Tychy przewrócił się po kontakcie z Verdascą, jednak nie było mowy o przewinieniu

11 min. - Wydawało się, że precyzyjny przerzut na lewą stroną zapoczątkuje interesującą akcję GKS Tychy, jednak w porę interweniowali obrońcy wrocławian

11 min. - Niebezpieczny strzał głową Wyparta nieznacznie nad poprzeczką bramki Jałochy

10 min. - Bergier powalczył o piłkę pod linią końcową i dzięki jego pracy będzie pierwszy rzut rożny dla wrocławian

9 min. - Zbyt mocne zagranie jednego z zawodników gości pod pole karne Szromnika, opanował sytuację bramkarz Śląska

8 min. - Kolejny rożny dla Tychów, głową z pola karnego wybija Verdasca

7 min. - Po niebezpiecznym dośrodkowaniu z kornera piłkę strącił jeden z zawodników gości, ale pewnie złapał Szromnik

6 min. - Będzie rzut rożny dla GKS Tychy po zablokowanej wrzutce

5 min. - Zylla pojawił się w polu karnym rywala, jednak jego dośrodkowanie zostało wybite

3 min. - Kolejna próba wymiany piłki między Wypartem a Jastrzembskim na lewym skrzydle, ale kolejny raz obrońcy GKS Tychy wybili za linię boczną

2 min. - Jastrzembski próbował akcji lewą stroną, jednak piłka została wybita na aut

1 min. - Zaczynamy mecz przy Oporowskiej!

Przed nami pierwszy mecz Śląska Wrocław pod wodzą Ivana Djurdjevicia - w sparingu przy Oporowskiej rywalem jest pierwszoligowy GKS Tychy

Autor relacji: Karol Bugajski