Korona Kielce: Forenc – Petrov, Balić, Deja (77. Zebić), Danek, Takac (62. Kiełb), Podgórski (62. Sewerzyński) , Łukowski (62. Zarandia), Szpakowski (74. Corral), Trojak, Śpiączka

Śląsk Wrocław: Szromnik – Janasik, Poprawa, Gretarsson, Garcia – Olsen, Schwarz (66. Rzuchowski), Hyjek (66. Łyszczarz) – Samiec-Talar (46. Yeboah), Jastrzembski (46. Nahuel) – Quintana (82. Bergier)

Korona Kielce: Zapytowski, Szymusik, Zebić, Corral, Kiełb, Sewerzyński, Frączczak, Shikavka, Zarandia
Śląsk Wrocław: Leszczyński, Konczkowski, Vardasca, Bejger, Rzuchowski, Łyszczarz, Yeboah, Nahuel, Bergier

Sędzia: Tomasz Wajda

Aura:

Widzów: 9940

90+4 min. - Śpiączka dobija Śląsk! 3:1! WKS traci gola po wrzucie z autu. Najpierw przegrał pojedynek główkowy Rzuchowski, a potem znów Gretarsson.

90+2 min. - Dalekie podanie Poprawy jest za mocne, piłka w rękach Forenca.

90 min. - Szromnik broni spokojnie strzał Zarandii.

4 minuty doliczone

89 min. - Rzuchowski wyprowadzał kontrę, ale się pogubił, sędzia nie dopatrzył się faulu.

88 min. - Błąd Garcii, piłkę przejął Kiełb, a jego uderzenie zablokował Poprawa.

87 min. - Łyszczarz uderza mocno i celnie, ale świetnie broni Forenc!

86 min. - Zablokowana bomba Olsena. Faulowany Yeboah przed polem karnym, Będzie szansa z rzutu wolnego.

84 min. - Szromnik, wybijając piłkę, trafił w Śpiączkę, ale futbolówka minęła bramkę.

82 min. - Bergier zmienia Quintanę.

81 min. - Sprytnie próbował uderzyć Łyszczarz z dystansu, ale za wysoko.

80 min. - Korona przesunęła teraz grę na połowę Śląska.

79 min. - Strata przy linii Nahuela.

78 min. - Deję zmienia Zebić.

77 min. - Był korner dla Śląska, ale fatalne zacentrował Garcia.

76 min. - Łyszczarz ostro potraktowany tuż przed polem karnym, ale sędzia nie zareagował.

75 min. - Kontra Korony zakończona złym podaniem Kiełba.

74 min. - Corral zmienił Szpakowskiego.

73 min. - Olsen znalazł miejsca, by uderzyć, i huknął po ziemi. Forenc odbił piłkę przed siebie, Quintana szukał dobitki, ale dobrze zastawił piłkę obrońca i Hiszpan faulował.

70 min. - Ładna akcja Śląska zakończona wymuszonym podaniem Rzuchowskiego do Nahuela.

69 min. - Złe dalekie podanie Poprawy. Wcześniej Śląsk cierpliwie budował atak, ale nie zbliżył się do bramki Korony.

66 min. - Wchodzą Łyszczarz i Rzuchowski za Schwarza i Hyjka.

65 min. - Agresywnie Śląsk, gubią się gospodarze.

64 min. - Kółeczko Nahuela w środku i zagranie na skrzydło do Garcii, ale czujny był gracz Korony,

62 min. - Potrójna zmiana w Koronie.

61 min. - Interwencja Janasika powstrzymuje atak Korony.

60 min. - Quintana faulowany przez Trojaka w środku pola.

57 min. - Śląsk cały rozgrywa, po przejęciu Korona wychodziła z kontrą, ale akcję przerwał Gretarsson.

56 min. - Złe odegranie Yeboah do Janasika, Korona odzyskuje piłkę.

54 min. - Korona na chwilę oddaliła grę od swojego pola karnego.

52 min. - Długi atak pozycyjny Śląska! To jest po przerwie inna drużyna. Garcia centrował, a piłka po rykoszecie omal nie zaskoczyła Forenca!

49 min. - Znowu akcja Yeboah, wykłada piłkę Quintanie, który mocno strzela, ale broni Forenc!

47 min. - GOOOL!!! Śląsk łapie kontakt! John Yeboah! Fantastycznie przedryblował rywala, uderzył i piłka po rykoszecie wpadła po krótkim słupku!

46 min. - Korona zaczyna od groźnej akcji! Poprawa w ostatniej chwili wygarnął piłkę Łukowskiemu.

W przerwie zmiany na skrzydłach: wchodzą Yeboah i Nahuel.

Śląsk do przerwy nie istniał. Korona zasłużenie prowadzi. Wrocławianie przebiegli też ponad 5 km mniej niż rywale. Czy Ivan Djurdjević wstrząśnie drużyną w szatni?

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy.

45 min. - W końcu dobra akcja Śląska. Janasik zagrał do Samca-Talara, ten złamał do środka, odegrał do Schwarza, który jednak strzelił wysoko nad bramką.

44 min. - Krótko rozegrany rzut rożny przez Śląsk. Schwarz centrował do Gretarssona, ale Islandczyk faulował w ofensywie.

43 min. - Śpiączka tym razem główkuje mocno niecelnie po rzucie wolnym,

42 min. - Kartka dla Olsena za faul na Baliciu.

41 min. - Samiec-Talar dobrze podał do Hyjka, ale ten stracił piłkę, Chyba był jednak faulowany...

40 min. - Nieźle na skrzydle Jastrzembski, ale jego wrzutkę wybija rywal.

38 min. - Faulowany w środku pola Olsen. A potem kolejna strata WKS-u.

35 min. - 2:0! Jakub Łukowski pięknie strzela z narożnika pola karnego! Słaba gra w defensywie Samca-Talara, Olsena i Janasika.

32 min. - W końcu akcja ofensywna Śląska. Urwał się na skrzydle Jastrzembski, ostro dośrodkował, ale dobrze interweniował Forenc.

Trzeba to stwierdzić wprost: pierwsze pół godziny w wykonaniu Śląska beznadziejne.

28 min. - Bartosz Śpiączka trafia głową do siatki! Pasywna gra Śląska się zemściła. Gretarsson przegrał pojedynek w powietrzu.

27 min. - Teraz faul Jastrzembskiego przy próbie odbioru piłki na połowie Korony.

26 min. - Faulowany na środku Hyjek. Faulował Szpakowski.

25 min. - Leży trafiony w twarz przez Deję Quintana.

24 min. - Skuteczna interwencja Gretarssona, od bramki Szromnik.

22 min. - Obrońcy Śląska pozwolili graczowi Korony przyjąć piłkę przed polem karnym, ale ten nie skorzystał z tego prezentu.

21 min. - Śląsk mógł wyjść z kontrą, ale piłkę stracił Olsen. Potem mocne wstrzelenie piłki z prawej strony w pole karne Śląska, ale nikt jej nie przeciął.

20 min. - Balic dośrodkowuje, Garcia nie ryzykował i klatką piersiową wybił piłkę na rzut rożny.

18 min. - WKS dłużej utrzymał piłkę na połowie gospodarzy, ale daleko od bramki. Potem nieudany przerzut do Talara i znowu w akcji Korona.

15 min. - Korona wychodzi spod pressingu. Na razie Śląskowi nic nie wychodzi, jeśli chodzi o prowadzenie gry.

14 min. - Garcia głową zgrywa do Jastrzembskiego, ale ten nie opanował piłki.

13 min. - Błąd techniczny Samca-Talara przy linii bocznej, aut dla Korony.

12 min. - Faul w ofensywie Śpiączki na Poprawie, zacznie Śląsk.

11 min. - Teraz w kole środkowym fauluje Poprawa. Janasik blokuje wrzutkę Balicia i będzie korner dla Korony.

10 min. - Takac faulował na środku boiska Samca-Talara.

9 min. - Janasik przerzucił piłkę na lewo do Jastrzembskiego, ale czujnie interweniował gracz Korony.

8 min. - Piłka dalej na połowie Śląska. Na razie WKS bez akcji ofensywnej.

6 min. - Zbyt mocne podanie z głębi pola do Śpiączki.

5 min. - Poprawa popchnął Śpiączkę na środku boiska. Przy piłce dalej Korona.

4 min. - Niezła wrzutka na dalszy słupek, ale dobrze zachowała się obrona Śląska.

3 min. - Samiec-Talar fauluje rywala w okolicy narożnika pola karnego. Rzut wolny.

2 min. - Hyjek wycofał piłkę, ale pod nogi rywala. Na szczęście bez konsekwencji. Dobry pressing Korony od początku, Śląsk ma problem, żeby wyjść ze swojej połowy.

1 min. - Zaczął Śląsk. Szromnik wybił daleko piłkę, jednak do nikogo. Po chwili drybling zawodnika gospodarzy w narożniku, ale od bramki zacznie Śląsk.

Minuta ciszy upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

Piłkarze wychodzą na murawę. Z głośników zgodnie z kielecką tradycją płynie Marek Grechuta.

Śląsk zacznie w identycznym składzie jak w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin.

Złocisto-krwiści to niezbyt szczególnie wdzięczni rywale dla WKS-u. Bilans tych dwóch zespołów to 9 wygranych Korony, 8 Śląska i 11 remisów. Na dodatek poprzednie 10 pojedynków to zaledwie 3 wygrane wrocławian.

WKS mierzy się z powracającą do ekstraklasy po dwóch sezonach absencji Koroną. Jeszcze zanim spadli oni do I ligi, Śląsk miał duże problemy ilekroć tylko udawał się do stolicy województwa świętokrzyskiego. Wrocławianie przegrali tam swoje cztery ostatnie mecze, z bilansem bramkowym w nich 1:8.

W kadrze Śląska brakuje Erika Exposito, którego wizyta w Hiszpanii przedłużyła się ze względu na komplikacje po narodzinach córki.

Kliknij TUTAJ i sprawdź aktualne kursy w LV BET na zwycięstwo Śląska!

Autor relacji: Adam Osiński