Stomil Olsztyn: Mądrzyk - Kuban, Spychała (Szypulski 67'), Żwir, Wójcik, Szabaciuk, Shibata, Caetano, Maćkowiak, Tecław, Florek (Niewiadomski 70')

Śląsk II Wrocław: Burta - Bejger, Stawny, Wypart, Lizakowski (Lisowski 90'), Pisarczuk (Młynarczyk 90'), Hyjek, Szmigiel (Gerstenstein 77'), Bargiel (Zylla 77'), Radkowski, Samiec-Talar

Stomil Olsztyn: Syldatk, Krawczun, Kurbiel, Jońca, Jarzynka, Waleńcik, Karlikowski
Śląsk II Wrocław: Głogowski, Pawelec, Caliński, Gryglak, Dryja

Sędzia:

Aura: pochmurnie

Widzów:

90+7 min. - Koniec meczu. Bardzo słabe ,,widowisko", na domiar złego, kończy się stratą bramki w doliczonym czasie gry i porażką. Nie zasłużył jednak swoją grą Śląsk II nawet na remis

90+1 min. - Gol dla Stomilu. Tecław pokonał Burtę strzałem głową po rzucie rożnym

90 min. - Lisowski tuż po wejściu na boisko otrzymał żółtą kartkę

89 min. - Schodzą z boiska Lizakowski i Pisarczuk w ich miejsce Młynarczyk oraz Lisowski

88 min. - Maćkowiak! Było blisko, żeby wypożyczony z WKS-u piłkarz zdobył bramkę głową

86 min. - Tym razem stały fragment gry dla Śląska. Kolejne bardzo słabe dośrodkowanie

84 min. - ,,Dośrodkowana" piłka ląduje w rękawicach Burty

82 min. - Żółta kartka dla Lizakowskiego. Bardzo cierpi faulowany przez niego zawodnik Stomilu. Rzut wolny dla gospodarzy

80 min. - Maćkowiak faulowany przez Lizakowskiego. Kolejny stały fragment dla Dumy Warmii

77 min. - Zmiany w Śląsku. W miejsce Bargiela, Marcel Zylla oraz Gerstenstein zmienia Szmigiela

77 min. - Poprzeczka po rzucie wolnym! Sporo szczęścia miał Śląsk

76 min. - Żółta kartka dla zawodnika Śląska i niebezpieczny rzut wolny dla Stomilu

74 min. - Żółta kartka dla Shibaty

73 min. - Centrostrzał Stomilu, Burta jednak staje na wysokości zadania i broni niespodziewane uderzenie

71 min. - Ostre wejście Bargiela, na szczęście bez żółtej kartki dla zawodnika Śląska

70 min. - Lizakowski w pole karne, zawodnik jednak był na pozycji spalonej

68 min. - Ciekawe rozwiązanie stałego fragmentu gry, strzał Bargiela sprzed pola karnego, niestety bliżej autu niż bramki

66 min. - Mamy pierwszy celny strzał! Po akcji Śląska interweniuje Mądrzyk. Rzut rożny dla WKS-u

65 min. - Kolejna seria niedokładnych podań, tym razem w wykonaniu Śląska

63 min. - Próba pressingu na obrońcach Śląska kończy się faulem

61 min. - Róg, róg, róg! Gol, gol gol! - dopingują kibice gospodarzy, ku ich rozpaczy, kolejne dośrodkowanie bez zagrożenia bramki WKS-u

59 min. - Kolejny rzut rożny dla Stomilu. Butra mija się z piłką, na szczęście bramkarza, bez konsekwencji

58 min. - Bardzo długo leciała piłka po dośrodkowaniu Pisarczuka. Bez problemów wyjaśnia sytuację Mądrzyk

56 min. - Dobre zagranie do Wójcika, ten z prawej strony próbuje dośrodkowania, piłka mija jednak linię końcową

53 min. - Shibata próbuje z dystansu! Za słabe uderzenie zawodnika gospodarzy, przelatuje obok słupka

52 min. - Bardzo złe dośrodkowanie i zaprzepaszczona szansa na pierwszy celny strzał

51 min. - Rzut wolny dla drużyny z Olsztyna z okolic 30 metrów od bramki WKS-u

49 min. - Rzut rożny dla Stomilu

49 min. - Maćkowiak z dystansu! Piłka jednak mija poprzeczkę

48 min. - Bardzo spokojny start drugiej połowy

46 min. - Stomil rozpoczął drugą część spotkania

Kliknij TUTAJ i sprawdź aktualne kursy w LV BET na zwycięstwo Śląska!

45 min. - Bardzo ciężki do oglądania mecz. Po 45 minutach bez celnego strzału na bramkę

45 min. - Upadł na murawę na 16 metrze zawodnik Stomilu, sędzia spotkania wskazuje jednak na wrzut z autu

43 min. - Tym razem rzut wolny z okolic koła środkowego dla Stomilu. Piłka po dośrodkowaniu w pole karne ląduje w rękawicach Burty

41 min. - Aut dla Śląska na wysokości pola karnego

39 min. - Dośrodkowanie Pisarczuka wybite przez obrońcę Stomilu, kolejny rzut rożny, tym razem dla Śląska

39 min. - Rzut wolny dla WKS-u z okolic 40 metra od bramki Mądrzyka

37 min. - Seria niedokładnych podań jednych i drugich, wciąż bez goli w Olsztynie

34 min. - Florek nabił Wyparta i będziemy mieli kolejny rzut rożny dla Dumy Warmii

30 min. - Ależ zmarnowana sytuacja Stomilu! Szybki kontratak, po rzucie rożnym dla Śląska. Sam na sam z bramkarzem wybiegł Wójcik, jednak nawet nie zdołał oddać strzału, od bramki rozpocznie Burta

29 min. - Rzut rożny dla Śląska po ataku Lizakowskiego

25 min. - Ciężkie do oglądania spotkanie w Olsztynie, ani jeden, ani drugi zespół nie pokazuje dzisiaj wybitnego futbolu

22 min. - Kolejny strzał biało-niebieskich... ponownie wysoko nad poprzeczką

20 min. - Bartosz Florek atakuje prawą stroną, próba dogrania w pole karne ponownie kończy się złapaniem piłki przez Burtę

W składzie Stomilu zauważyć można Mateusza Maćkowiaka. 21-letni boczny obrońca przebywa w Olsztynie na zasadzie wypożyczenia ze Śląska

16 min. - Dominuje w pierwszych piętnastu minutach Stomil. Wciąż jednak bez dogodnych sytuacji bramkowych oba zespoły

14 min. - Gra cały czas toczy się na połowie zielono-biało-czerwonych

13 min. - Mocno atakuje Duma Warmii, ciężkie chwile trójkolorowych

11 min. - Spory chaos w polu karnym Śląska, obrońcy WKS-u ratują się jednak rozpaczliwym wybiciem piłki na aut

10 min. - Po rzucie rożnym piłkarze Stomilu domagają się jedenastki, sędzia wskazuje jednak na kolejny korner

9 min. - Dobra akcja Stomilu, świetnie dogranie w pole karne przerywa jednak Lizakowski

Stomil Olsztyn na zwycięstwo na własnym stadionie czeka już ponad miesiąc, ostatnim rywalem, który wracał na tarczy ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego był Górnik Polkowice 13 sierpnia (1:2)

5 min. - Dobry pressing Śląska doprowadził do nieporozumienia w obronie zespołu z Olsztyna. Rzut rożny dla Śląska

3 min. - Kolejna akcja Stomilu, tym razem zagranie prawą stroną, piłka po dośrodkowaniu ląduje w rękawicach Burty

2 min. - Pierwszy atak Stomilu, strzał jednego z zawodników wysoko nad poprzeczką

1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego w Olsztynie

Autor relacji: Piotr Kryński