GKS Jastrzębie: Drazik - Boruń, Słodowy, Zakharchenko (46' Kawula), Kulawiak - Wybraniec, Lech, Wysiński (61' Szymczak) - Gołuch (85' Misala), Kamiński, Stanclik

Śląsk II Wrocław: Mielcarz - Matsenko (77' Młynarczyk), Stawny, Caliński (82' Radkowski) - Gerstenstein, Hyjek, Gryglak (77' Pisarczuk), Szmigiel - Samiec-Talar (77' Pawelec), Bargiel (56' Zylla), Bergier

GKS Jastrzębie: Antkowiak, Klimkiewicz, Kasperowicz, Szkudlarek, Pryka, Passoni
Śląsk II Wrocław: Boruc,Dryja, Konstanty, Lisowski

Sędzia: Robert Marciniak

Aura: słonecznie jesiennie

Widzów:

90+3 min. - KONIEC MECZU! Gospodarze w doliczonym czasie gry utrzymywali się przy piłce i ostatecznie wygrywają ze Śląskiem II Wrocław

90+3 min. - Żółtą kartką ukarany Mariusz Pawelec

90 min. - 3 minuty doliczone przez sędziego do regulaminowego czasu gry

89 min. - Dośrodkowanie Kamińskiego wybite przez defensora WKS-u

87 min. - Faul w ataku jednego z piłkarzy GKS-u Jastrzębie

84 min. - Zmiana też po stronie gospodarzy. Gołucha zmienia Misala

80 min. - Uderzenie gospodarzy z dalszej odległości z rzutu wolnego. Na raty łapie Mielcarz

77 min. - Potrójna zmiana w Śląsku II. Na boisko pojawili się Młynarczyk, Pawelec oraz Pisarczuk, którzy zmienili Gryglaka, Samca-Talara i Matsenkę

73 min. - Najlepsza akcja GKS-u Jastrzębie w drugiej połowie. Mocno uderzał Szymczak, strzał obronił Mielczarz, a dobitka Stanclika była już niecelna

Powoli wkraczamy w ostatni kwadrans meczu. Póki co, w drugiej połowie groźniejsze akcje stwarzają sobie gospodarze

66 min. - Strata Śląska w środkowej strefie, ale jeden z obrońców Śląska blokuje strzał rywala

64 min. - Żółta kartka dla Kulawiaka za faul

62 min. - Groźny strzał Sebastiana Bergiera, ale strzał napastnika został zablokowany

61 min. - Druga zmiana w zespole z Jastrzębia. Szymczak za Wysińskiego.

59 min. - Groźnie zapowiadająca się kontra gospodarzy kończy się bardzo niecelnym strzałem Wysińskiego zza pola karnego

56 min. - Zmiana w Śląsku II Wrocław. Marcel Zylla zmienia Przemysława Bargiela.

53 min. - Stanclik powalczył o piłkę z Gryglakiem, ale górą piłkarz Śląska II Wrocław, który wybił piłkę na aut

49 min. - Wrocławianie fatalnie rozegrali rzut rożny. Od bramki rozpocznie Drazik

48 min. - Centrostrzał Gołucha z rzutu wolnego, ale sędzia ogdwizduje pozycję spaloną u jednego z zawodników gospodarzy.

46 min. - Rozpoczynamy drugą połowę.

46 min. - W przerwie zmiana w zespole gospodarzy. Kawula zastępuje Zakharchenke.

Po pierwszej połowie rezerwy Śląska realizują scenariusz chociażby z Kalisza, czyli zasypywanie przeciwnika akcjami ofensywnymi od początku meczu, by później stracić w łatwy sposób gola. Jastrzębianie byli optycznie słabsi, ale to oni są na prowadzeniu...

45+1 min. - Boruń z kolejnym wejściem ofensywnym, ale zbyt lekki był ten strzał

45 min. - Dwie minuty doliczone do czasu pierwszej połowy

45 min. - Dośrodkowanie Borunia w pole karne wrocławian zbyt głębokie

43 min. - Faulował tym razem Samiec-Talar w polu karnym gospodarzy

42 min. - Napomnienie dla Borunia po nieprzyjemnym faulu przy linii

34 min. - Ależ zaskoczenie! Pierwsza groźna sytuacja dla gospodarzy i już gol. Szymon Gołuch celnie przymierzył w polu karnym i nie dał szans Mielcarzowi

33 min. - Mielcarz w dosyć ekwilibrystyczny sposób wybija piłkę po dalekim wyjściu z bramki

31 min. - Zakharchenko bardzo niecelnie uderzał z rzutu wolnego

29 min. - Stawny był zmuszony do faulowania Stanclika. Obrońca Śląska za przerwanie korzystnej szansy zostaje ukarany żółtą kartką

29 min. - Kolejna dobra akcja Śląska, ale tym razem niecelnie dośrodkowywał Gerstenstein. Wcześniej zbyt długo zastanawiał się Bergier

25 min. - Coraz łatwiej poczynają sobie wrocławianie w polu karnym rywala. W sytuacji sam na sam z bramkarzem przegrał tym razem Samiec-Talar

24 min. - Po raz kolejny dobrze przecina akcję jastrzębian Stawny

20 min. - Ciekawa kombinacja w polu karnym GKS-u. Bergier przepuścił piłkę, która trafiła do Samca-Talara. Ten po raz kolejny próbował zagrozić strzałem, ale zbyt lekkie było te uderzenie, by zaskoczyć golkipera

19 min. - Niedokładne przyjęcie Bargiela zahamowało kontratak Śląska

18 min. - Fenomenalnie popracował teraz wślizgiem Stawny, zabierając piłkę Stanclikowi

15 min. - Jastrzębianie w ofensywie, ale ich strzały zostały zablokowane przez obrońców z Wrocławia

Gra jest bardzo rwana, dużo fauli na przestrzeni ostatnich minut

11 min. - Samiec-Talar lewą nogą tuż sprzed pola karnego, ale minęła słupek bramki Drazika piłka

10 min. - Groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy! Bargiel odnalazł się w polu karnym i oddał mocny strzał, ale czujny był golkiper Jastrzębia

8 min. - Bergier rozegrał akcję do Gerstensteina, ale ten niecelnie dośrodkował w pole karne

4 min. - Próbował przedrzeć się prawą stroną Gołuch, ale został zablokowany

3 min. - Bardzo niecelne uderzenie z rzutu wolnego Samca-Talara

1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczynamy starcie przy Harcerskiej!

Z kolei do jedenastki jastrzębian wraca po pauzie kartkowej były zawodnik rezerw Śląska, czyli Bartosz Boruń, który we Wrocławiu spędził ponad 10 lat swojej kariery, a z nowym zespołem przywitał się golem w debiutanckim starciu z Wisłą Puławy (1:0). Zastąpi on Dominika Klimkiewicza, który wystąpił w meczu z rezerwami Zagłębia Lubin (3:1).

Za nieco ponad 45 minut pierwszy gwizdek sędziego, a my poznaliśmy składy na te spotkanie. W zestawieniu rezerw Śląska zobaczymy aż 6 zmian, a najważniejsze rotacje przeszła defensywa, w której pojawi się Yehor Matsenko i kapitan Patryk Caliński. W środku pola będzie operował Javier Hyjek, a na wahadle wystąpi Łukasz Gerstenstein. Do ataku po eksperymencie z Kacprem Radkowskim wraca Sebastian Bergier!

W 12. kolejce II ligi Śląsk II Wrocław wybierze się na drugą podróż z rzędu, tym razem do Jastrzębia-Zdroju, gdzie czeka trudny przeciwnik w postaci GKS-u Jastrzębie. Podopieczni Grzegorza Kurdziela u siebie nie przegrali od końcówki lipca, notując od tego czasu 3 zwycięstwa i 2 remisy przy Harcerskiej. Czy zespół Krzysztofa Wołczka odkuje się po ubiegłotygodniowej porażce w Olsztynie w samej końcówce meczu?

Kliknij TUTAJ i sprawdź aktualne kursy w LV BET na zwycięstwo Śląska!

Autor relacji: Mateusz Włosek, Marcin Sapuń