Śląsk Wrocław: 1. poł: Leszczyński - Janasik, Poprawa, Stawny, Garcia - Samiec-Talar, Rzuchowski, Schwarz, Jastrzębski - Nahuel - Quintana.
2. poł: Mielcarz, Konczkowski, Bejger, Verdasca, Wypart, Yeboah, Olsen, Hyjek, Bergier, Łyszczarz, Exposito.

Piast Gliwice: 1. poł: Plach - Mokwa, Mosór, Munoz, Holubek, Kądzior, Dziciek, Hateley, Mucha, Felix, Wilczek
2. poł: Szymański, Pyrka, Kamiński, Czerwiński, Katranis, Liszewski, Chrapek, Kaput, Tomasiewicz, Sappinen, Kirejsczyk.

Piast Gliwice:

Sędzia: Sebastian Tarnowski

Aura: ciepło

Widzów: 800

90+2 min. - Ostatni gwizdek sędziego. Koniec meczu. Śląsk przegrywa z Piastem na inaugurację piłkarskiego 2023 roku. Kolejne sparingi podczas zgrupowania w Turcji.

90+2 min. - Szansa dla piasta na 2 bramkę, po dośrodkowaniu i strzale piłka ociera się o poprzeczkę.

90 min. - Rzut rożny dla Piasta, wrocławianie wybijają piłkę.

90 min. - Rzut wolny dla Śląska, Olsen centruje, Exposito zrywa na przedole, tam Yeboah próbuje strzelać, ale zablokowany.

88 min. - Dynamiczna akcja Śląska, ale Bergier niepotrzebnie zwalnia akcję i próbuje przerzutu.

87 min. - Ładna próba podania Bergiera do Yeboaha, ale ten niestety nie zdołał opanować piłki będąc w pełnym biegu.

85 min. - Próba prostopadłego podania w kierunku Kirejczyka, Milcarz czujny wychodzi na przedpole i uprzedza napastnika.

84 min. - Kolejna udana pułapka ofsajdowa WKS-u. Kirejczyk złapany na spalonym.

83 min. - Dośrodkowanie w pole karne Piasta, główkuje Wypart, bez problemu łapie bramkarz.

82 min. - Agresywna gra Piasta, kilka fauli z rzędu nie pozwala Śląskowi na rozwinięcie ataków.

78 min. - Na murawę w emocjach wszedł nawet trener Vuković, którego musiał uspokajać sędzia Tarnowski.

78 min. - Napomnienie dla Czerwińskiego, który znowu zaogniał sytuację.

78 min. - Brzydki faul Chrapka na Yeboahu, robi się nerwowo na murawie.

77 min. - Po chwili małe spięcie między zawodnikami, obaj kapitanowie Olsen i Czerwiński mieli sobie coś do wyjaśnienia.

77 min. - Sappinen zwija się z bólu na murawie, ale arbiter nie dostrzegł przewinienia Verdaski.

Po raz pierwszy wzmaga się doping kibiców WKS-u.

75 min. - Próba prostopadłego podania do Sappinena w pole karne, ale zbyt mocne. Piłka w rękach Milcarza.

70 min. - Próba ataku Śląska, ale Exposito złapany na spalonym.

68 min. - Znów goście w natarciu. Tym razem szczęście uderzając z dystansu próbuje Tomasiewicz, ale Mielcarz na posterunku.

67 min. - Kolejna groźna akcja Piasta, zamieszanie pod bramką Mielcarza, wrocławianie oddalają zagrożenie.

64 min. - Uraz Verdaski, potrzebna jest pomoc służb medycznych.

61 min. - I znów Sappinen - uderza z ostrego kąta, bramkarz Śląska wypluwa piłkę, na szczęście bez dobitki.

60 min. - Groźna sytuacja Piasta, Sappinen biegnie sam na sam z Mielcarzem, ale chorągiewka sędzi asystent w górze - spalony.

Teoretycznie w 2 połowie Śląsk ma mocniejszy skład, a Piast słabszy, zatem liczymy na co najmniej doprowadzenie do wyrównania.

55 min. - Co tu się zadziało. Bejger bliski bramki samobójczej, na szczęście piłka przez niego odbita przeleciała obok słupka.

54 min. - Rzut wolny dla Piasta po faulu na Pyrce. Chrapek decyduje się na zaskakujący strzał, a piłka trafia w boczną siatkę.

52 min. - Brzydki faul Kirejczyka na Wyparcie. Gdyby nie był to sparing, z pewnością byłaby żółta kartka.

51 min. - Atak Piasta, ale przed polem karnym faulowany Olsen, który oczywiście z opaską kapitańską w 2. połowie.

46 min. - Śląsk zaczyna 2 połowę.

Szkoda straconej bramki do szatni Śląska. W drugiej połowie obaj trenerzy wystawią całkowicie nowe jedenastki.

45 min. - Ostatni gwizdek sędziego. Wynik do przerwy 0:1.

44 min. - Niestety Śląsk traci gola. Dośrodkowanie z prawej strony na dalszy słupek, tam walkę powietrzną wygrywa Wilczek i głową posyła piłkę do siatki.

40 min. - Leszczyński popisał się świetną interwencją po strzale Muchy, jeszcze dobitka Kądziora, ale szczęście po stronie gospodarzy.

38 min. - Napastnik Piasta złapany na spalonym.

36 min. - Gro trochę się uspokoiła i wyrównana. Próba dośrodkowania w pole karne Śląska, ale faul ofensywny gracza Piasta.

W pierwszej połowie kapitanem Śląska jest Petr Schwarz.

Piłkarze Śląska szykujący się na rugą połowę przywitani brawami przez kibiców

28 min. - Znów szarża Jastrzembskiego, ale za dużo tiki-taki Śląska. Zamiast uderzać wrocławianie szukają podania do kolegi i tracą piłkę.

27 min. - Korner dla Piasta, Kądzior dośrodkowuje, Leszczyński piąstkuje.

24 min. - Odpowiedź Piasta, strzał Muchy broni Leszczyński.

21 min. - Kolejna szarża Jastrzembskiego podrywa kibiców Śląska, ale znów bez dobrej finalizacji.

18 min. - Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie tym razem Śląsk pod polem karnym rywala, Jastrzembski dośrodkowuje, ale Plach piąstkuje piłkę

18 min. - W odpowiedzi próba prostopadłego podania w pole karne Śląska, ale czujny Leszczyński na przedpolu uprzedza gracza Muchę i łapie piłkę.

17 min. - Próba uderzenia Samca-Talara z 20 metrów, zablokowana

13 min. - Groźne uderzenie Felixa, ale Leszczyński na posterunku. Po chwili ten sam zawodnik Piasta próbuje strzału przewrotką, ale zbyt słabo by zaskoczyć bramkarz WKS-u.

10 min. - Śląsk w natarciu. Tym razem szarża Jastrzembskiego, dośrodkowanie w pole karne, tam dopada do piłki Samiec-Talar, uderza jednak nad poprzeczką

8 min. - Ładny przerzut do Jastrzembskiego, ale ten najpierw potknął się w polu karnym, po czym kopnął piłkę ni to strzelając, ni to zagrywając wzdłuż bramki.

5 min. - Pierwsza groźna sytuacja Śląska, Nahuel przechwycił piłkę popędził w kierunku bramki, ale nie zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, tylko odegrał do Quintany, który strzelił prosto w bramkarza.

4 min. - Uraz Samca-Talara, ale po chwili na szczęście podnosi się z murawy.

3 min. - Uderzenie Kamila Wilczka z dystansu, ale bez zagrożenia dla bramki Śląska.

1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego Tarnowskiego i zaczynamy

Piłkarze wyprowadzani prze trójkę sędziowską przywitani zostali brawami.