Śląsk Wrocław: Szromnik - Konczkowski, Stawny, Wypart, Garcia, Bukowski, Rzuchowski, Łyszczarz, Borys, Samiec-Talar, Bergier.

Mladost Nowy Sad: Milojević - Janković, Tanasijević, Ćosić, Grabež, Denić, Maksimović, Babić, Arsić, Dal Bello, Milić.

Mladost Nowy Sad: Dražić, Ilić, Mandić, Mlađović, Jočić, Marković, Bjeloš, Mituljikić, Savić, Radoman, Vidakov.

Sędzia:

Aura:

Widzów:

To był ostatni sparing Śląska w przerwie zimowej. Za nieco ponad tydzień wznawia rozgrywki Ekstraklasa i czekać nas będą debry z Zagłębiem.

Szkoda, że nie udało się osiągnąć dobrego rezultatu, by w dobrych humorach wracać do Wrocławia z Turcji. Zaplecze nie sprostało rywalom z Serbii, choć wypracowało sobie kilka bramkowych okazji. Rywale jednak stwarzali znacznie częściej zagrożenie pod wrocławską bramką i dobra dyspozycja Szromnika oraz wybicia obrońców uratowały WKS przed stratą większej liczby goli.

90 min. - Ostatni gwizdek arbitra. Śląska na zakończenie zgrupowania przegrywa 0:1.

88 min. - Groźna akcja Serbów, wycofanie piłki po ziemi z prawej strony na 14 metr, tam gracz Mladosti próbuje technicznego uderzenia wewnętrzną częścią stopy, ale zabrakło umiejętności technicznych. Grę wznowi Szromnik.

85 min. - Kolejne napomnienie - tym razem ukarany Vidakov za odkopnięcie piłki po gwizdku.

84 min. - Pachnie drugim golem dla Serbów. Najpierw dobrze zablokowany strzał przez Konczkowskiego, a dobitka bardzo niecelna.

83 min. - Sędzia kolejny raz sięga po kartonik. Bergier łokciem trafia przeciwnika w głowę, a po gwizdku jeszcze ze złości odkopuje piłkę.

81 min. - W końcu groźna akcja Śląska. Opłacił się pressing, Samiec-Talar przejął piłkę, wbiegł w pole karne i zdecydował się na strzał, niestety nie zaskoczył golkipera Mladosti.

79 min. - Napomnienie dla Łyszczarza, mocne wejście gracza Śląska w nogi rywala.

78 min. - CUD uratował Śląsk przed stratą bramki. Najpierw fenomenalnie broni Szromnik, a piłkę zmierzającą do pustej bramki odbija Wypart.

78 min. - Kolejna udana próba złapania na spalonym.

77 min. - Znów konieczność wymiany piłki, która jest zbyt miękka.

75 min. - Faul na Szromniku, niepotrzebny atak na bramkarza Śląska.

74 min. - Babic i Dal Bello opuszczają boisko.

74 min. - Dobra interwencja Wyparta, który wybija piłkę Babiciowi. Aut dla Serbów.

72 min. - Bergier złapany na spalonym.

67 min. - Kapitalna interwencja Szromnika, który dobrze skraca kąt i broni w sytuacji sam na sam.

65 min. - Przechwyt piłki pod polem karnym rywali, Bergier próbuje zmylić rywali przepuszczając piłkę, ale nie zdołał jej przejąć żaden kolega.

62 min. - Co tu się dzieje. Próba strzału przewrotką Łyszczarza. Gdyby zakończyło się golem, byłoby to trafienie lata!

61 min. - Cztery zmiany w zespole Mladosti, wchodzą: Jočić, Ilić, Vidakov, Mandić. Schodzą: Milić, Janković, Denić.

60 min. - Najlepsza okazja dla Śląska na bramkę! Rzuchowski wypuszcza w uliczkę Bergiera, ten mija obrońcę, ale nieco uciekła mu piłka i już nie był w stanie oddać strzału. Szkoda.

58 min. - Znów groźnie pod bramką Śląska. Janković centruje do Milicia, ten niepilnowany strzela głową, na szczęście uderzył tam gdzie stał Szromnik.

56 min. - Udane ustawienie linii obrony Śląska, rywal złapany na spalonym.

55 min. - Starcie Jankovicia z Wypartem. Gracz serbskiej drużyny ukarany napomnieniem za to ostre wejście.

54 min. - Dośrodkowanie z narożnika, główkuje Denić, obok bramki.

53 min. - Michał Szromnik ratuje Śląsk przed stratą drugiego gola. Cristian Dal Bello silnie uderza zza pola karnego i bramkarz Śląska efektowną paradą odbija piłkę.

52 min. - Rzut wolny dla Śląska z boku pola karnego. Krótkie rozegranie Konczkowski do Łyszczarza, ten z narożnika boiska dośrodkowuje, ale w powietrzu królem bramkarz Mladosti.

49 min. - Ufff zapachniało golem samobójczym. Zagranie wzdłuż bramki, Wypart uprzedza rywala i wybija piłkę tuż obok słupka.

Druga połowa meczu toczy się przy zapalonym sztucznym świetle.

48 min. - Rzadko spotykana sytuacja - konieczność wymiany piłki.

46 min. - Gwizdek arbitra, rozpoczynamy drugą połowę.

Mecz w pierwszej połowie nie był wielkim widowiskiem. Wrocławianie praktycznie nie zmusili do dużego wysiłku bramkarza Mladosti. Więcej pracy miał za to Szromnik, sprzyjało mu także szczęście, gdy przeciwnicy nie trafiali w światło bramki. Czy Śląsk zdoła odpowiedzieć po zmianie stron i pokazać lepszy futbol?

45 min. - Nie ma doliczonego czasu, arbiter kończy pierwszą połowę. Śląsk schodzi na przerwę niestety przegrywając.

43 min. - Rzut rożny, Arsić odchodząca piłka, duże zamieszanie w polu karnym, finalnie Samiec-Talar blokuje strzał.

39 min. - Niestety Śląsk traci gola. Precyzyjne uderzenie z około 20 metrów Denicia, Szromnik rzuca się w swoją lewą stronę, ale piłka między jego rękami a słupkiem wpada do siatki. 0:1.

38 min. - Kontrowersja. Rzuchowski prostopadle podaje do Łyszczarza, ten przedziera się pod pole karne, upada po kontakcie z rywalem, ale gwizdek arbitra milczy. Sędzia uznał, że nie było faulu i to gracz WKS-u po prostu wpadł na przeciwnika.

37 min. - Próba prostopadłego podania w pole karne Śląska, ale Szromnik gra dzisiaj pewnie na przedpolu, piłka pada jego łupem.

35 min. - Kolejna groźna akcja Mladosti. Po prostopadłym podaniu Cristian jest w okolicy narożnika pola karnego z piłką przy nodze, Szromnik wychodzi z bramki, a Brazylijczyk próbuje go lobować, ale całkowicie nie udanie, podaje piłkę w ręce bramkarza Śląska.

34 min. - Zaskakujące wykonanie stałego fragmentu gry - Cristian Dal Bello mocno podkręca piłkę, nabiega na nią rywal i Szromnik instynktownie odbija piłkę przy bliższym słupku.

33 min. - Dobry wślizg Stawnego, wybija piłkę spod nóg rywala, którzy zyskali rzut rożny.

32 min. - Wstrzelenie piłki pod pole karne i Szromnik poza polem karnym wybija piłkę głową. Dobra orientacja golkipera, że nie może zagrać futbolówki rękami.

31 min. - Garcia z lewej strony próbuje prostopadle zagrać do rozpędzającego się Borysa, ale młodzieżowiec nie miał szansy wygrać pojedynku z silnym i dobrze ustawionym obrońcą.

30 min. - Przy walce po rzucie rożnym głową zderzył się Stawny, po chwili jednak jest już wszystko w porządku, możemy grać dalej.

29 min. - Odpowiedź Śląska, Samiec-Talar lewą stroną zagrywa w kierunku Bergiera, obrońca wybija piłkę.

28 min. - Piłka siatce Śląska, ale na szczęście spalony. Zagranie piłki wzdłuż bramki i tam wślizgiem gracz Mladosti skierował ją do siatki. Duże ostrzeżenie dla defensywy Śląska.

28 min. - Znów ładnie Konczkowski wypuszca kolegę po linii, tym razem Łyszczarza, ale zapędzony do narożnika nie może wiele zdziałać.

26 min. - Rzut wolny dla Mladosti z dalszej odległości, dośrodkowanie prosto pod nogi stojących w polu karnym zawodników WKS-u.

25 min. - Aktywny Milić wbiega w pole karne, ale tam naciskany przez Stawnego i Wyparta traci piłkę.

25 min. - Ciekawa próba crossa Łyszczarza do Samca-Talara, zabrakło jednak mocy w tym przerzucie, futbolówka nie dochodzi do adresata.

22 min. - Trzeci z rzędu korner dla Serbów. Daleka centra, główkuje Denić, niecelnie.

21 min. - Starcie ciałem Łyszczarza i Milicia, arbiter nie dopatruje się faulu, zatem rzut rożny dla Mladosti.

20 min. - Próba prostopadłego podania do rozpędzonego gracza Mladosti, ale Szromnik wybiega przed pole karne i wybija piłkę.

19 min. - Centra w pole karne Śląska, dobrze ustawiony stawny trąca piłkę, a ta wychodzi poza boisko, będzie rzut rożny.

18 min. - Łyszczarz zagrywa na prawo do Samca-Talara, ten decyduje się na drybling, ale nie ma szans przedrzeć się przez trzech rywali i traci piłkę.

16 min. - Brzydki faul Grabeža na Konczkowskim pry linii bocznej. W meczu ligowym byłaby to zapewne żółta kartka.

14 min. - Uff było groźnie. Jeden z graczy Mladosci uwolnił się spod opieki, mocno wstrzelił piłkę z prawej strony w kierunku dalszego słupka, na szczęście piłka przeleciała pomiędzy bramką o dwoma graczami Mladosci, którzy zamykali akcję na dalszym słupku.

Kilka minut gorszej dyspozycji WKS-u, podopieczni trenera Djurdjevicia nie mogą dłużej utrzymać się przy piłce, dużo niewymuszonych strat.

11 min. - Wrocławianie przyciśnięci do obrony ustawiają zasieki w okolicy linii pola karnego, sytuację na chwilę wyjaśnia Wypart wybijając piłkę byle dalej.

10 min. - Przerzut na lewą stronę do Babicia, ale ten dobrze blokowany, wrocławianie wybijają piłkę.

8 min. - Ładne wypuszczenie Rzuchowskiego przez Konczkowskiego, ale ten zablokowany.

7 min. - Próba zagrania z pominięciem dwóch linii Szromnik dalekim wykopem w kierunku Samca-Talara, ale młody zawodnik nie miał szans dojść do tej piłki.

5 minut meczu za nami, przy piłce głównie Śląsk, ale ustawieni defensywnie rywale nie pozwalają przedrzeć się pod bramkę.

1 min. - Pierwszy gwizdek, Śląsk zaczyna mecz.

Sędziami będzie trójka polskich arbitrów, którzy też przebywają w Turcji na zgrupowaniu.

Kapitanem Serbów rownież bramkarz - Milojević.

Mladost na czerwono-biało.

Kapitanem Michał Szromnik.

Śląsk zagra w tym meczu na zielono.

Więcej o rywalu można przeczytać TUTAJ.

Ostatni mecz sparingowy Śląska podczas tureckiego zgrupowania to szansa na pokazanie się dla zaplecza. Dzisiaj o godz. 9:00 w pierwszym meczu WKS wygrał 3:1 z węgierskim Debreczynem. Jak wrocławianie zaprezentują się w drugim meczu tego samego dnia?