Śląsk Wrocław
3 (1)
Quintana 21, 90, Yeboah 68
Debreczyn VSC
1 (1)
Bevardi 31
Koniec meczu
Mecz towarzyski
19.01.2023 (09:00)
Strona odświeża się automatycznie co 60 sekund!

Śląsk Wrocław: Leszczyński - Bejger, Poprawa, Verdasca, Janasik (57 Stawny) - Olsen, Schwarz, Nahuel (46 Hyjek), Yeboah, Jastrzembski - Quintana.

Trener: Ivan Djurdjević


Debreczyn VSC: Gróf (80 Balbarau) - Baranyai, Dreskovic, Romanchuk, Bévárdi (80 Cibla), Neofytidis, Baráth, Loncar, Tordai, Bódi, Dieye (80 Bárány).

Trener: Srdjan Blagojevic


Ławka rezerwowych:
Śląsk Wrocław:
Debreczyn VSC: Benedek (BR)

Sędzia:

Aura:

Widzów:Po niezłym meczu Śląsk zasłużenie wygrywa kolejny mecz sparingowy podczas zgrupowania. Szkoda, że nie udało się znów utrzymać czystego konta. Wysoką formę potwierdzili Yeboah i Jastrzemski, a pod nieobecność Exposito za trafianie do siatki zabrał się Quintana. Martwią urazy Janasika i Nahuela, oby nie było to nic poważnego.

90 min. - KONIEC. Ostatni gwizdek sędziego. Śląsk wygrywa z Debreczynem. A o godz. 15:00 dziś kolejna gra kontrolna WKS-u w Turcji.

90 min. - GOLLLLLL Piękna akcja Śląska, tiki-taka po wrocławsku! Rozklepana obrona rywala zakończona mistrzowskim miękkim prostopadłym podaniem Yeboaha do Quintany, a ten nie marnuje okazji sam na sam. 3:1. Akcję zapoczątkował kolejnym ofensywnym wejściem Bejger.

89 min. - Taktyczny faul na Hyjku wychodzącym z kontrą.

88 min. - Wrocławianie długo utrzymują się przy piłce zmuszając rywali do biegania. Wygląda na to, że Śląsk ma ten mecz pod kontrolą, oby utrzymać koncentrację w ostatnich sekundach.

86 min. - Ofensywne wejście Bejgera, który zbiega w środkową część boiska, zagrywa do Yeboaha, ten z pierwszej piłki efektownie chciał obsłużyć Quintane, ale ewidentnie już nieco zmęczona noga nie pozwoliła na celne zagranie.

85 min. - Stały fragment gry dla Węgrów, tradycyjnie Bodi centruje, Verdasca górą w walce o piłkę.

83 min. - Świetne wejście Yeboaha, który wbiega w pole karne i uderza na bramkę, ale Balbarau kapitalnie broni.

80 min. - Potrójna zmiana w zespole Debreczyna - Balbarau, Cibla i Barany meldują się na murawie.

79 min. - Najpierw faul Verdaski, ale w odwecie brzydko odgrywa się Loncar. Węgrzy mają ewidentnie problem z opanowaniem emocji.

77 min. - Było groźnie! Baranyai uderza z prawej strony w kierunku dalszego słupka, Leszczyński nie sięgnął piłki, a ta na szczęście przeleciała obok słupka.

76 min. - Pokazali gracze Śląska, że mają umiejętności techniczne na niezłym poziomie. Najpierw Yeboah przerzucił piłkę nad rywalem, potem Jastrzembski dryblingiem minął obrońcę, zabrakło tylko dokładnego podania od skrzydłowego.

74 min. - Korner dla WKS-u. Olsen podkręca piłkę, wybija Dreskovic.

72 min. - Brzydki faul. Bevardi ukarany za atak na Yeboaha. Sędzia znów sięga do kieszonki.

69 min. - Przechwyt Hyjka, który popędził z piłkę i zdecydował się na techniczną próbę lobowania bramkarza, jednak piłka przeleciała kilka metrów obok bramki.

68 min. - GOLLLLLLLLL. Rzut wolny na wprost bramki z około 23 metrów. Yeboah krótko, zatrzymana piłka, Yeboah uderza płasko i piłka w siatce! Śląsk znów na prowadzeniu!

66 min. - Kolejny brzydki faul zawodnika Debreczyna. Sędzia musi zapanować nad emocjami, żeby nie doszlo do kontuzji.

66 min. - Sprytnie rozegrany rzut wolny. Olsen krótko do Yeboaha, ten zagrywa wzdłuż bramki, ale tam wystawiona noga obrońcy nie pozwala dojść piłce do Quintany.

65 min. - Dodatkowe napomnienia za udział w masowej konfrontacji dla Yeboaha i Loncara.

64 min. - Ostry faul. Musi być żółta kartka dla Neofytidisa. Jeszcze porzepychanki, skaczą do siebie wszyscy piłkarze obu drużyn.

63 min. - Gra nieco się zaostrzyła, kilka mocniejszych fauli, tym razem Quintana ucierpiał.

58 min. - Olsen z narożnika boiska, Quintana próbuje przedłużyć, ale piłka opuszcza boisko.

57 min. - Szansa dla Quintany, który otrzymał prostopadłe podanie od Yeboaha, napastnik wszedł w pojedynek biegowy z obrońcą, ale nie zdołał go wyprzedzić.

57 min. - Stawny zastępuje Janasika.

54 min. - Niestety potrzebna interwencja sztabu medycznego, Patryk Janasik schodzi z boiska. Będzie prawdopodobnie zmiana.

52 min. - Kolejny korner, tym razem Leszczyński pewnie łapie piłkę.

52 min. - Kolejny rzut rożny dla Węgrów, Bodi ostro centruje, Leszczyński odbija piłkę.

51 min. - Szansa na kontrę Śląska 3 na 3, ale podanie Quintany przecina przeciwnik, szkoda.

49 min. - Duże zamieszanie pod bramką Śląska, kilka prób dośrodkowań i strzałów, wreszcie Dreskovic celnie główkuje, ale na szczęście asystent uniósł chorągiewkę. Spalony ratuje WKS przed stratą gola.

48 min. - Poprawa blokuje piłkę, korner dla Węgrów.

48 min. - Szybko rozegrany rzut rożny, ale przekombinowali wrocławianie.

47 min. - Dobra okazja na drugą bramkę dla Śląska. Hyjek z piłką, sygnalizuje, że był faulowany, jednak futbolówka trafia do Jastrzembskiego, ten uderza płasko z 18 metrów i bramkarz Debreczyna z trudem odbija piłkę.

46 min. - Gwizdek arbitra i zaczynamy drugą połowę.

46 min. - Nahuela zmienia Hyjek.


Dzisiaj gra nie wygląda tak efektownie jak podczas pierwszej połowy ostatniego meczu z Rapidem Wiedeń. Znów jeden błąd zaważył na tym, że Śląsk nie utrzymał prowadzenia. Wrocławianie muszą podkręcić tempo gry, tym bardziej, że grają w teoretycznie silnym zestawieniu, natomiast rywale są w nieco eksperymentalnym zestawieniu.

45 min. - Arbiter kończy pierwszą połowę.

45 min. - Ładna akcja Śląska. Z autu pod własnym polem karnym Janasik zagrywa krótko do Nahuela, ten balansem ciała mija rywala i przerzuca piłkę na drugą stronę boiska do Yeboaha. Skrzydłowy wypuszcza po linii Bejgera, który rozpędził się prawą stroną i zabrakło kropki nad i w postaci dobrego dośrodkowania w pole karne. Zbyt silnie kopnięta piłka nie mogła dotrzeć do Quintany.

43 min. - Bodi zaskakująco próbuje uderzać z rzutu wolnego, gdy wszyscy spodziewali się dośrodkowania, ale bez wysiłki Leszczyński łapie piłkę.

42 min. - Zderzenie Verdaski i Baranyaia, sędzia dopatrzył się przewinienia gracza Śląska. Rzut wolny dla Debreczyna przed polem karnym.

41 min. - Uderzenia próbuje Yeboah, piłka trafia tylko w boczną siatkę.

40 min. - Świetnym zwodem Jastrzembski mija rywala, pędzi w kierunku bramki, dośrodkowuje do Nahuela, ale zbyt przeciągnięte.

38 min. - Rzut rożny dla Śląska, jednak nie przeradza się w szansę na gola, tym bardziej, że fauluje Verdaska. Sędzia przerywa gry, a zawodnik Śląska jeszcze chwilę wyjaśnia coś sobie z rywalem.

37 min. - Przechwyt Schwarza, który próbuje strzału z linii pola karnego, jest zablokowany, ale piłka trafia do Nahuela, który uderza silnie z ostrego kąta, a piłka ociera się o poprzeczkę.

35 min. - A poza boiskiem przez chwilę poddawany zabiegom medycznym Janasik. Również jednak powraca na boisko.

34 min. - Nahuel z grymasem bólu leży na murawie i dość długo się nie podnosi. Nie wygląda to dobrze. Na razie kontynuuje grę, ale niewykluczone, że będzie konieczna zmiana.

31 min. - Niestety rywale wyrównują. Bodi zaczarował Bejgera, dośrodkował pod bramkę, a tam Bevardi świetnie wyszedł w górę i z kilku metrów posłał piłkę do staki. Mamy 1:1.

29 min. - Wrzutka z lewej strony w pole karne Śląska, ale nie zdołał Dieye złożyć się dobrze do strzału i piłka po trąceniu przez niego piłki głową odbija się obok bramki.

28 min. - Ciekawa próba kilkudziesięciometrowego przerzutu Olsena na prawą stronę do Yeboaha, ale wmieszał się we wszystko rywal, który przeciął tor lotu piłki.

23 min. - Kolejna dobra akcje w defensywie i gracz Debreczyna złapany na spalonym.

21 min. - GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL Świetna kontra Śląska. Piłkę na własnej połowie przechwycił Jastrzembski popędził z piłką dobre 70 metrów aż pod linię bramkową, skąd zagrał wzdłuż bramki, a tam formalności dopełnił Quintana. WKS ba prowadzeniu!

19 min. - Uraz Łukasza Bejgera, zawodnik leży na murawie, ale po chwili wstaje, nie jest potrzebna pomoc medyczna.

18 min. - Leszczyński pod presją próbuje przerzutu na lewe skrzydło w kierunku Yeboaha, ale zabrakło precyzji, piłka wychodzi poza boisko.


Kwadrans gry za nami, na razie typowy mecz walki. Żadna drużyna nie stworzyła groźnej sytuacji bramkowej.

15 min. - Janasik sprytnie blokuje piłkę w okolicy linii końcowej, rywal nieprzepisowo go atakuje. Faul. Piłka dla Śląska.

12 min. - Bevardi złapany na spalonym, dobre ustawienie linii defensywnej Śląska.

10 min. - Yeboah poholował chwilę piłkę, próbował krótko zgrać do włączającego się do akcji ofensywnej Bejgera, ale nie zdołał opanować futbolówki.

8 min. - Ładny przechwyt Olsena, podaje do Bejgera na prawo, ten prostopadle wypuszcza Quintany, ale nie zdołał minąć towarzyszącego mu obrońcy.

7 min. - Rzut rożny dla Debreczyna. Body w pole karne, bez problemu główkuje Verdasca.

6 min. - Śląsk próbuje atakować, ale na razie nie zmusil do interwencji Grófa. Tym razem udana pułapka ofsajdowa Węgrów.


Zespół Śląska dzisiaj nadal bez Erika Exposito, który z powodów rodzinnych opuścił zgrupowanie i udał się do rodzinnej Hiszpanii.

3 min. - Body na szczęście trafia w mur, a piłkę po rykoszecie łapie Leszczyński.

3 min. - Próba wślizgu Schwarza, arbiter uznaje, że trafił w nogi rywala. Będzie groźny rzut wolny dla Debreczyna z około 18 mterów od bramki.

1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego, grę zaczęli Wojskowi.


Kapitanem WKS-u Patrick Olsen, u gości Adam Bodi.


Śląsk dzisiaj na biało, rywale zagrają na czerwono.


Węgry awizują tylko 4 rezerwowych, w tym 2 bramkarzy.


Rywale także dzisiaj zaplanowali dwa sparingi, zatem można się spodziewać, że nie będzie dużych rotacji w składach.
Nasz relacja zostanie przeprowadzona na podstawie klubowej transmisji


Drugi mecz kontrolny o godzinie 15:00, a rywalem serbski klub Mladost Nowy Sad


W czwartek zespół Śląska czekają dwa mecze sparingowe. Pierwszy rywal to aktualnie 7. zespół ligi węgierskiej. Więcej informacji o rywalu TUTAJAutor relacji: Marcin Polański