Siarka Tarnobrzeg: Pietryga - Cichocki (90' Krempa), Zawiślak, Cichoń, Kaliniec (80' Hrnciar), Bieniarz, Woś, Jania (80' Sulkowski), Noiszewski (32' Tyl), Bierzało

Śląsk II Wrocław: Głogowski - Lizakowski, Caliński, Stawny, Muszyński, Szmigiel - Pisarczuk, Młynarczyk (83' Matsenko), Jezierski (68' Krocz) - Bargiel, Bałdyga

Siarka Tarnobrzeg: Jędrychowski, Stefanik, Krempa
Śląsk II Wrocław: Burta

Sędzia: Aleksander Kozieł

Aura: słonecznie

Widzów: znikoma

Niestety rezerwy Śląska żegnają się z drugą ligą porażką na boisku innego spadkowicza. W dodatku inne wyniki ułożyły się tak, że wrocławianie sezon kończą na ostatnim miejscu...

90+6 min. - Koniec meczu.

90+3 min. - Piłka wpadła do bramki Siarki po strzale głową Matsenki, ale sędzia odgwizdał faul na bramkarzu.

90+1 min. - Stawny stanął przed szansą pokonania Pietrygi, ale strzelił głową wprost w ręce Pietrygi.

90 min. - Sędzia doliczył cztery minuty.

88 min. - Głogowski obronił strzał z dystansu.

83 min. - Matsenko zmienił Młynarczyka.

81 min. - GOL dla Siarki! Zawiślak zagrał na prawą stronę do wbiegającego w pole karne Cichockiego, który płaskim strzałem pokonał Głogowskiego.

79 min. - Na boisku pojawił się Krocz, ale niestety nie dostrzegliśmy, kogo zmienił.

77 min. - Pisarczuk! Ależ przymierzył z rzutu wolnego pomocnik Śląska! Piłka zmierzała w okienko, ale świetną interwencją popisał się Pietryga!

Postacią, która łączy oba kluby w tym sezonie jest Dawid Bałdyga. 20-latek jesienią reprezentował barwy zespołu z Tarnobrzegu, dla którego zdobył jedną bramkę. Z kolei wiosną przeszedł do Śląska i strzelił dwa gole w ośmiu spotkaniach.

72 min. - Żółta kartka dla Cichonia za nierozważny faul na Młynarczyku.

70 min. - Niewiarygodne. Pisarczuk stracił piłkę, gospodarze, zamiast strzelać, zabawili się w akcję koronkową, która skończyła się kolejną zmarnowaną okazją!

68 min. - Kolejna szansa dla gospodarzy zmarnowana! Bierzało z kilku metrów trafił w Głogowskiego!

67 min. - Niesamowite! Siarka zmarnowała w jednej akcji aż trzy stuprocentowe sytuacje! Komicznie to wyglądało, gospodarze pokazali sporą nieporadność.

65 min. - Bargiel dośrodkował z rzutu rożnego, po którym Muszyński oddał niecelny strzał głową.

62 min. - Akcja za akcję! Teraz z kolei to Siarka powinna objąć prowadzenie, ale nie potrafiła z kilku metrów wpakować piłki do siatki.

61 min. - Pisarczuk miał sporo miejsca przed polem karnym przeciwnika, podbiegł kilka metrów i oddał strzał, piłka przeleciała minimalnie obok bramki!

59 min. - Pierwsza groźna akcja Siarki w drugiej połowie, błąd popełnił Caliński, któremu odebrał piłkę Zawiślak i zagrał do Mroza, ale napastnika gospodarzy był na spalonym.

54 min. - Jezierski tym razem postanowił sam zakończyć akcję Śląska, strzelił lewą nogą zza pola karnego, ale był to zbyt lekki strzał, by zaskoczyć Pietrygę.

53 min. - Jezierski przejął piłkę w środku pola, zagrał na prawą stronę do Lizakowskiego, który niestety zaliczył bardzo niecelne dośrodkowanie.

51 min. - Zawiślak otrzymał dogodne podanie w uliczkę, ale był na spalonym.

Siarka u siebie jest najgorzej punktującą drużyną w II lidze. (14 oczek), ale Śląsk II Wrocław na wyjeździe ma jeszcze gorszy dorobek (zaledwie jedenaście punktów). Trójkolorowi nie zdobyli jeszcze ani jednego punktu w rundzie wiosennej poza Oporowską

47 min. - Świetna dośrodkowanie Młynarczyka z lewego narożnika pola karnego, Bargiel minimalnie minął się z piłką!

46 min. - Lizakowski oddał strzał lewą nogą, który okazał się dośrodkowaniem na głowę Bargiela, ale zawodnik WKS-u nie był w stanie oddać groźnego uderzenia.

46 min. - Siarka rozpoczęła drugą połowę.

Do przerwy Śląsk II Wrocław był lepszy i bardziej konkretny, ale niestety nie na tyle, by wyjść na prowadzenie.

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy.

45+1 min. - Cichoń oddał niecelny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

45 min. - Niepotrzebna strata i faul Calińskiego, który musiał ratować się faulem, za który kapitan rezerw zobaczył żółtą kartkę.

45 min. - Głogowski był naciskany w polu karnym, ale zdaniem sędziego - był faulowany.

39 min. - Po rzucie rożnym dla Siarki jeden z zawodników gospodarzy oddał groźny strzał głową, ale piłka przeleciała obok bramki.

38 min. - Żółta kartka dla Muszyńskiego za nierozważny faul na Kalińcu.

37 min. - Bałdyga zagrał do Młynarczyka, który wbiegł z lewej strony w pole karne i oddał strzał, ale został zablokowany. To było bardzo dobra okazja do objęcia prowadzenia.

35 min. - Siarka w jednej z nielicznych akcji pozycyjnych. Głogowski spokojnie chwycił piłkę po słabym dośrodkowaniu.

Śląsk przeważa i często gości w polu karnym Siarki, ale nie potrafi swojej przewagi udokumentować golem.

29 min. - Przerwa na uzupełnienie płynów.

21 min. - Bałdyga oddał sprytny strzał z kilku metrów, piłka odbiła się od słupka!

18 min. - Siarka głównie się broni, gospodarzom rzadko udaje się przedostać w pobliże pola karnego Śląska.

15 min. - Pressing Śląska omal nie zakończył się wielbłądem Pietrygi, ale Bargiel nie zdołał wykorzystać pomyłki bramkarza Siarki.

W przeszłości pierwsza drużyna Śląska mierzyła się z Siarką sześć razy, bilans jest korzystny dla wrocławian i wynosi 4-1-1 (bramki 15:5).

6 min. - Jest odpowiedź Siarki! Cichocki znalazł się sam przed Głogowskim, oddał strzał, piłka odbiła się od słupka i trafiła ponownie po nogi napastnika gospodarzy, a Cichocki trafił tym razem w Głogowskiego. W tym momencie sędzia asystent podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego.

5 min. - Pisarczuk oddał strzał z rzutu wolnego, piłka przeleciała nad murem i około 2-3 metrów od bramki.

2 min. - Pierwsza dobra akcja Śląska - Młynarczyk zagrał na prawą stronę do Jezierskiego, który dośrodkował w pole karne. Bargiel przyjął sobie piłkę i szukał miejsca do strzału, ale był dobrzy wypychany.

1 min. - Mecz rozpoczął Śląsk.

Oba zespoły są już pewne spadku do III ligi i w niedzielny wieczór zagrają już wyłącznie o honor. Śląsk i Siarka mogą jeszcze zakończyć sezon na ostatnim miejscu w tabeli.

Jesienią obie ekipy podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie. Rzut karny w tamtym spotkaniu obronił Jóżef Burta.

Arbitrem spotkania 34. kolejki będzie Aleksander Kozieł z Kielc 25-letni sędzia w obecnym sezonie rozstrzygał dwa mecze z udziałem WKS-u (1:3 z Garbarnią i 0:1 ze Stomilem).

Znamy już skład rezerw - uwagę przykuwa fakt, że na ławce rezerwowych znajduje się tylko trzech graczy.

Kliknij TUTAJ i sprawdź aktualne kursy w LV BET na zwycięstwo Śląska!

Autor relacji: Krzysztof Banasik